Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman a Jiří Drahoš u voleb
aktualizováno 27.01.
ONLINE druhé kolo

Polovina lidí odvolila hned 1. den! Byly problémy s lístky i alkoholem

První den druhého kola prezidentských voleb skončilo. Lidé měli možnost hlasovat pro svého kandidáta od 14:00 a účast byla opravdu velká. Přetso došlo na problémy. Českobudějovický okrsek několik minut nabízel hned tři lístky s kandidáty a v Brně naopak vykázala předsedkyně člena kvůli alkoholu.

Miloš Zeman, Jiří Drahoš
22.01.
porovnání kandidátů

Názor voličů před 2. kolem: Zeman se vyzná, Drahoš je zodpovědný!

Do druhého kola prezidentských voleb zbývá méně než týden a lidé tak mají poslední dny na to, aby se rozhodli, který z kandidátů by se měl postavit do čela státu. Velkou váhu při hlasování budou mít i vlastnosti obou kandidátů. A jaké jsou podle voličů největší plusy a minusy Miloše Zemana a Jiřího Drahoše? TV Nova si nechala udělat průzkum od agentury STEM.

Kandidáti na prezidenta
14.11.
Kampaň vrcholí

Prezidentské volby se blíží, kandidáti se rvou o každý hlas!

Přesně za dva měsíce už budeme mít za sebou první kolo prezidentských voleb. A tak přichází doba ostré kampaně. Devět oficiálních prezidentských kandidátů se bude muset snažit získat před přímou volbou hlas každého voliče. My jsme dnes zjišťovali, čím je chtějí oslovit.

Prásk.tv píše:

Justin Timberlake
čtěte o tématu volba prezidenta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Jiří Drahoš
30.03.
Jmenoval by vládu s KSČM?

PROFIL KANDIDÁTA: Drahoš prozradil, jak to má s NATO či EU

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš ve čtvrtek před novináři poprvé promluvil o své kandidatuře na prezidenta republiky. Mimo jiné řekl, že se obává toho, jaký osud čeká demokracii u nás a že je jednoznačně pro evropský.

Jiří Drahoš
aktualizováno 28.03.
Jiří Drahoš

Další kandidát na prezidenta: Do hry vstoupil akademik Drahoš

Mezi kandidáty na českého prezidenta přibyl další kandidát. Ve svém rodném městě o svém záměru kandidovat na prezidenta informoval bývalý ředitel Akademie věd Jiří Drahoš. Informoval o tom web Aktuálně.cz. Vedle Drahoše oznámili kandidaturu na prezidenta textař Michal Horáček, aktivista Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek a současný prezident Miloš Zeman.

Jared Kashner a Ivanka Trump
aktualizováno 28.03.
volební kampaň

Kolem prezidenta Trumpa to vře: Jeho zetě a poradce čeká výslech!

Zetě prezidenta Donalda Trumpa čeká výslech ve výboru pro tajné služby amerického Senátu. Jared Kushner má zodpovědět několik otázek souvisejících s vyšetřováním kontaktů volebního štábu Donalda Trumpa s Ruskem.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
11.03.
Stánek na sjezdu

Zeman už má první podpisy do voleb. Od politiků ČSSD

Prezident Miloš Zeman současně se svou kandidaturou oznámil také to, že se nebude ucházet o podporu žádné politické strany a nasbírá potřebných 50 tisíc podpisů.

Michal Horáček
aktualizováno 01.03.
Dělají to schválně?

Horáček zuří: Poslanci jsou pomalí, nemůžeme sbírat podpisy!

Kandidát na prezidenta Michal Horáček stále nemůže splnit základní podmínku, aby se oficiálně stal kandidátem, tedy předložit petiční arch, ve mu vyjádří podporu dostatečný počet občanů. Poslanci totiž ještě neschválili novelu Zákona o volbě prezidenta, občanští kandidáti tak rok před volbami neví, jestli budou mít dost času na to, aby sebrali dost podpisů občanů. Horáček se zlobí, že to poslanci dělají schválně.

Neúspěšní kandidáti na prezidentských volbách - 2
aktualizováno 26.02.
anketa neúspěšní kandidáti

Zemanovi soupeři promluvili: Podrazy šéfů, vyřizování účtů!

Do prezidentských voleb zbývá méně než rok. Vyrazili jsme proto za kandidáty na prezidenta z voleb minulých, abychom se jich zeptali, jak zpětně svoji kandidaturu hodnotí a jak výsledky vůbec první české přímé volby prezidenta přijali.

Alexander Van der Belen
aktualizováno 04.12.
už v neděli nové volby

Očekávané volby v Rakousku se blíží: Kdo bude nový prezident?

Rakušané se chystají k nedělním opakovaným prezidentským volbám. Ústavní soud totiž zrušil výsledky hlasování z května kvůli chybám při sčítání. Tehdy těsně vyhrál kandidát strany Zelených Alexander Fan der Bellen, který porazil kandidáta Svobodných Norberta Hofera. Mezi nimi budou Rakušané vybírat i v neděli.