Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kandidáti na prezidenta
14.11.
Kampaň vrcholí

Prezidentské volby se blíží, kandidáti se rvou o každý hlas!

Přesně za dva měsíce už budeme mít za sebou první kolo prezidentských voleb. A tak přichází doba ostré kampaně. Devět oficiálních prezidentských kandidátů se bude muset snažit získat před přímou volbou hlas každého voliče. My jsme dnes zjišťovali, čím je chtějí oslovit.

Jiří Drahoš
30.03.
Jmenoval by vládu s KSČM?

PROFIL KANDIDÁTA: Drahoš prozradil, jak to má s NATO či EU

Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš ve čtvrtek před novináři poprvé promluvil o své kandidatuře na prezidenta republiky. Mimo jiné řekl, že se obává toho, jaký osud čeká demokracii u nás a že je jednoznačně pro evropský.

Jiří Drahoš
aktualizováno 28.03.
Jiří Drahoš

Další kandidát na prezidenta: Do hry vstoupil akademik Drahoš

Mezi kandidáty na českého prezidenta přibyl další kandidát. Ve svém rodném městě o svém záměru kandidovat na prezidenta informoval bývalý ředitel Akademie věd Jiří Drahoš. Informoval o tom web Aktuálně.cz. Vedle Drahoše oznámili kandidaturu na prezidenta textař Michal Horáček, aktivista Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek a současný prezident Miloš Zeman.

Prásk.tv píše:

Justin Timberlake
čtěte o tématu volba prezidenta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Jared Kashner a Ivanka Trump
aktualizováno 28.03.
volební kampaň

Kolem prezidenta Trumpa to vře: Jeho zetě a poradce čeká výslech!

Zetě prezidenta Donalda Trumpa čeká výslech ve výboru pro tajné služby amerického Senátu. Jared Kushner má zodpovědět několik otázek souvisejících s vyšetřováním kontaktů volebního štábu Donalda Trumpa s Ruskem.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
11.03.
Stánek na sjezdu

Zeman už má první podpisy do voleb. Od politiků ČSSD

Prezident Miloš Zeman současně se svou kandidaturou oznámil také to, že se nebude ucházet o podporu žádné politické strany a nasbírá potřebných 50 tisíc podpisů.

Michal Horáček
aktualizováno 01.03.
Dělají to schválně?

Horáček zuří: Poslanci jsou pomalí, nemůžeme sbírat podpisy!

Kandidát na prezidenta Michal Horáček stále nemůže splnit základní podmínku, aby se oficiálně stal kandidátem, tedy předložit petiční arch, ve mu vyjádří podporu dostatečný počet občanů. Poslanci totiž ještě neschválili novelu Zákona o volbě prezidenta, občanští kandidáti tak rok před volbami neví, jestli budou mít dost času na to, aby sebrali dost podpisů občanů. Horáček se zlobí, že to poslanci dělají schválně.

Neúspěšní kandidáti na prezidentských volbách - 2
aktualizováno 26.02.
anketa neúspěšní kandidáti

Zemanovi soupeři promluvili: Podrazy šéfů, vyřizování účtů!

Do prezidentských voleb zbývá méně než rok. Vyrazili jsme proto za kandidáty na prezidenta z voleb minulých, abychom se jich zeptali, jak zpětně svoji kandidaturu hodnotí a jak výsledky vůbec první české přímé volby prezidenta přijali.

Alexander Van der Belen
aktualizováno 04.12.
už v neděli nové volby

Očekávané volby v Rakousku se blíží: Kdo bude nový prezident?

Rakušané se chystají k nedělním opakovaným prezidentským volbám. Ústavní soud totiž zrušil výsledky hlasování z května kvůli chybám při sčítání. Tehdy těsně vyhrál kandidát strany Zelených Alexander Fan der Bellen, který porazil kandidáta Svobodných Norberta Hofera. Mezi nimi budou Rakušané vybírat i v neděli.

Kandidáti
aktualizováno 21.05.
ANKETA Prezidentská volba

Kandidáti na Hrad: Tyto osobnosti možná vyzvou Miloše Zemana!

Okruh kandidátů na prezidenta je zase větší. S dalšími kandidáty přišel vicepremiér Andrej Babiš, který by rád na Pražském hradě viděl eurokomisařku Věru Jourovou nebo ministra obrany Martina Stropnického. S informací přišel deník Blesk. Možných adeptů jsou teď skoro dvě desítky. Současný prezident Miloš Zeman o další kandidatuře uvažuje, ale stále se prý ještě nerozhodl.

Donald Trump
aktualizováno 21.02.
Americké primárky

Trump vyhrál primárky v Jižní Karolíně, Clintonová v Nevadě

Bitvou v dalších státech pokračoval souboj o prezidentské nominace ve Spojených státech. Republikáni se ucházeli o přízeň voličů v Jižní Karolíně, demokraté zase v Nevadě. Blíže k republikánské nominaci se posunul Donald Trump, v Nevadě si těsné vítězství připsala Clintonová. Jeb Bush odstoupil z boje o republikánskou nominaci.