Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Krnáčová k pádu lávky
aktualizováno 02.12.
Zřícený most v Troji

Krnáčová svolala kvůli pádu lávky zvláštní jednání. Chce vysvětlení

Pražská primátorka Adriana Krnáčová svolala kvůli pádu pěší lávky v Troji na sobotní večer mimořádné jednání. Krnáčová požaduje také detailní prověření ostatních lávek a mostních konstrukcí, informovala ČTK.

Nehoda v Brankovicích na Vyškovsku
aktualizováno 17.10.
galerie narušená statika

Totální destrukce: Tatra auto úplně sešrotovala, skončila až v domě

Řidič v domíchávačce přehlédl v Brankovicích na Vyškovsku osobní auto stojící u krajnice, které po nárazu natlačil až do rodinného domu. Zničil přitom plynovou přípojku a elektrické vedení, dům, který byl při nehodě poškozen musí prověřit statik, hasiči několik dlouhých hodin pracovali na stabilizaci obydlí.

Požár elektrárny v Dětmarovicích
aktualizováno 31.07.
Statik na spáleništi

Uhasit elektrárnu trvalo tři dny. Teď se řeší, co bude dál

Osm zraněných a škoda za stovky milionů korun. Taková je bilance po požáru elektrárny v Dětmarovicích na Karvinsku. Hořet začalo v pátek dopoledne. Až dnes ale hasiči požár definitivně uhasili.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Dům, kde stavba narušila statiku vedlejšího domu v Nuslích
12.06.
neobyvatelný dům

Stavba narušila statiku vedlejšího domu, šest lidí muselo pryč

Šest lidí v pondělí preventivně opustilo staticky narušený obytný dům ve Ctiradově ulici v Praze. Podle statika je dům částečně neobyvatelný. Na twitteru to oznámili pražští hasiči. Mluvčí hasičů Martin Kavka ČTK řekl, že na stav domu měly zřejmě vliv stavební práce v okolí.

Výbuch plynu v domě v Olešné - 1
aktualizováno 29.09.
narušená statika

Výbuch plynu v Olešnici: Majitel skončil v umělém spánku

Hasiči vyšetřují příčiny výbuchu plynu, který zdemoloval v Olešnici na Blanensku rodinný dům. Majitel skončil s vážnými poraněními v nemocnici a budova je těžce staticky narušená.

Na muže spadl náhrobek jeho tchýně - 3
aktualizováno 01.04.
tragédie před velikonocemi

Muže na návštěvě hřbitova zabil náhrobní kámen jeho tchyně

Čtyřiasedmdesátiletého Američana v pondělí zabil náhrobní kámen, který se na něj znenadání svalil. Špatný stav náhrobků přitom není výjimkou, lidé by mu měli věnovat větší pozornost.

1710136
aktualizováno 08.12.
Proč to udělali?

Zamilování zuří! V Budějovicích odstranili jejich zámky lásky

V Českých Budějovicích zamilované páry přišly o svůj most lásky, který vede přes řeku Malši. Lidé tam na zábradlí věšeli zámky a vzkazy. Jenže tamní radnice je, kvůli bezpečnosti mostu, nechala všechny odstranit.