Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Meteorit spadl na České Budějovice - 3
aktualizováno včera 14:33
galerie vzácný nález

Na Česko dopadly dva meteority. Pomozte je najít! MAPA DOPADU

Astronomové zachytili přesně před týdnem pád meteoritu nad Českými Budějovicemi. Ze záznamů vysledovali, že na zem dopadly nejméně dva větší kusy, které teď chtějí najít. Prosí o pomoc i veřejnost.

Asteroid - 1
09.12.
Blízké setkání

Zemi těsně minul asteroid, mohl zničit město. NASA ho přehlédla!

Kolem naší planety prolétl před měsícem asteroid velikosti velryby, který by po průletu atmosférou dokázal z mapy vymazat i velkou světovou metropoli. NASA si ho ovšem nevšimla!

Voyager
08.12.
sonda Voyager

NASA vyslala signál na vzdálenost miliard kilometrů! Přišla odpověď

NASA se pokusila prodloužit životnost vesmírné sondy Voyager 1, která opustila naši planetu ještě v roce 1977. V té době absolvovala meziplanetární setkání se Saturnem a od té doby na Zemi posílá údaje o Sluneční soustavě. Na vzdálenost kolem 21 miliard kilometrů poslali příkaz, který zafungoval.

Prásk.tv píše:

Boris Kipriyanovich - 1
čtěte o tématu vesmír na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Osvětlení v noci z vesmíru
05.12.
odborníci varují

Světelný smog ročně narůstá! Je hrozbou pro zdraví lidí a zvířat

Odborníci upozornili na zvyšující se množství světelného smogu, které vede ke ztrátě noci na mnoha místech naší planety. Podle odborníků je situace "alarmující". Velké množství světla má podle nich negativní dopad na zvířata i lidi.

Mezihvězdný asteroid Oumuamua - umělecký koncept
03.12.
projekt Lyra

Vesmírný závod? Vědci chtějí dohnat mezihvězdný asteroid

Není tomu tak dávno, co vědci ohlásili objev prvního mezihvězdného objektu, který navštívil naší soustavu. Asteroid s názvem Oumuamua se od nás vzdaluje neuvěřitelnou rychlostí 44 kilometrů v hodině, vědci nyní navrhují, abychom se ho pokusili dohnat.

asteroid
30.11.
ojedinělý úkaz

HROZBA: K Zemi míří asteroid, přiblíží se těsně před Vánoci!

Masivní asteroid by měl minout Zemi 16. prosince, pouhý týden před vánočními svátky. Asteroid je asi pět kilometrů velký a Zemi by měl minout ve vzdálenosti 10 milionů kilometrů. To je podle NASA těsný průlet a asteroid byl označen jako možná hrozba.

Bakterie na ISS
aktualizováno 28.11.
extrémní podmínky

Cizí život z vesmíru na stanici ISS? Na plášti našli bakterie!

Na kosmonauty čekalo velké překvapení, podle agentury TASS se na ruském segmentu Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) objevila dosud neidentifikovaná bakterie. To by nebylo úplně neobyčejné, bakterie ale byly zvenku ISS, při startu ale na modulu nebyly. To by mohlo znamenat, že se tam uchytily až přímo ve vesmíru.

Ohnivá koule v japonsku
23.11.
padající hvězda

VIDEO: Zelená ohnivá koule ozářila nebe nad Japonskem

Nebe nad Japonskem rozzářilo záhadné světlo. Zdroj zatím ještě nebyl určen, s velkou pravděpodobností se ale jednalo o úlomek asteroidu, který při průletu na nebi vykouzlil ohromnou ohnivou kouli.

Světlý meteor a polární záře - Ilustrační foto
aktualizováno 21.11.
galerie průlet meteoru

To je něco! Nebe nad Finskem prořízla ohromná ohnivá koule

Země se otřásla jako při zemětřesení, když se okolím rozlehl ohromný výbuch. Světlo se šířilo najednou ze všech směrů. Tak popisují svědci průlet ohromného meteoru, který změnil ve finském Laponsku noc v den. Navíc ho zachytily kamery.

Astronaut natočil tajemné světlo
20.11.
Meteor, nebo UFO?

Co to je? Astronaut natočil ve vesmíru tajemné světlo! VIDEO

Italský astronaut natočil ve vesmíru záblesk světla. Podle odborníků jde o meteor, který vstupuje do atmosféry v oblasti Atlantiku. Konspirační teoretici ale poukazují na několik drobností, které na videu nesedí.