Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Planeta ve vesmíru
Aktualizováno 20.6. 2017 20:46
Převratný objev

NASA našla 10 planet podobných Zemi. Může na nich být život

Vědci z NASA objevili 219 nových objektů. Z toho minimálně deset z nich splňuje předpoklady pro život. Lidstvu se tak možná otevírají další možnosti, kam se přemístit, až bude naše planeta neobyvatelná.

Je to možné?

Manželé tvrdí, že žijí ze vzduchu! Žena nic nejedla ani v těhotenství

Mladý pár tvrdí, že žije jen ze vzduchu. Už tři roky prý manželé nepociťují hlad a něco sní jen málokdy, stačí jim energie z vesmíru. Camila dokonce hladověla i v těhotenství!

Jasný bolid na Devonem
Aktualizováno 9.6. 2017 10:50
VIDEO

Tohle není Měsíc! Oblohu nad Británií ozářila ohromná koule

To, co vidíte, není Měsíc, ale jasný bolid, který minulý čtvrtek rozzářil oblohu nad britským hrabstvím Devon. Ohnivá koule byla natolik jasná, že ji spatřili lidé až z Francie. Britská agentura zaznamenávající podobné události přijala neobvykle mnoho hlášení o spatření tohoto meteoru.

Prásk.tv píše:

Akahi Ricardo a Camila Castello
čtěte o tématu vesmír na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

potvrzení hypotézy

Tajuplné volání z vesmíru "Wow!" Vědci ho rozluštili po 40 letech

Záhadný signál z vesmíru zachycený před 40 lety mátl hlavy vědcům po celém světě a inspiroval lidi k vytvoření celé řady teorií, o co skutečně jde. Podle některých šlo o zprávu od mimozemšťanů, jiní připisovali zvukovou stopu zatím neznámému elementu. Zdá se, že jeden z vědců nyní konečně záhadu vyřešil, celou dobu šlo o kometu.

Meteorický roj Geminidy nad bulharskou astronomickou observatoří
Aktualizováno 6.6. 2017 15:18
meteorický roj

Smrtelné nebezpečí: Planetky v Tauridech mohou ničit kontinenty!

Čeští astronomové objevili v meteorickém roji Taurid zcela novou větev, která vysvětluje zvýšenou aktivitu v roce 2015. Kromě intenzivnější frekvence průletů přináší nová větev také nebezpečí. Roj obsahuje nejméně dvě tělesa o velikosti 200 - 300 metrů, tak velké objekty už pro Zemi představují nebezpečí. I když astronomové znají jejich dráhu, je velmi pravděpodobné, že je v roji takových těles více, dosud se je ale nepovedlo identifikovat. Nebezpečí srážky je tak vždy jednou za několik let výrazně větší.

Zásobovací loď Dragon se blíží k ISS
Aktualizováno 5.6. 2017 16:00
druhý let

Historický okamžik: U ISS poprvé zakotvila použitá loď Dragon

K Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) zamířilo další vybavení a celé množství důležitých experimentů Ty se týkají například výzkumu kostních tkání a srdce. Po úspěšném sobotním startu rakety Falcon 9 společnosti Space X je k ISS přivezla loď Dragon. Vůbec poprvé v historii se k vesmírné stanici vrátil již jednou použitý modul.

Stratolaunch
Aktualizováno 2.6. 2017 20:43
Stratolaunch

Revoluce ve vypouštění satelitů: Do kosmu je vynese letadlo

Ve Spojených státech představili letadlo s největším rozpětím křídel všech dob, které by nemělo sloužit pro přepravu lidí. Jeho úkolem bude na oběžnou dráhu vynášet rakety a satelity a poprvé by se tak mělo stát už za dva roky.

VÍKEND: Drama ve vesmíru

Alexej Leonov v březnu 1965 jako první člověk na světě vstoupil do volného kosmu. Za tímhle faktem se skrývá nervy drásající drama, které naštěstí skončilo dobře.

Zajímavá teorie

Proč se s námi mimozemšťané nespojili? Vědci mají vysvětlení

Pokud vám vrtá hlavou, jak je možné, že už nás nekontaktovali obyvatelé jiných planet, nejste sami. Vědci z Oxfordu nyní přišli s opravdu zajímavou teorií - ufoni hybernují, protože je na ně vesmír moc horký.

Solární erupce

Historická mise: NASA se chce "dotknout" Slunce. Už za rok

Americká NASA oznámila ambiciózní plán mise ke Slunci. Vesmírné plavidlo hodlá už příští rok poslat k naší hvězde sedmkrát blíž než v minulosti. Sonda má pomoct s předpovídáním ničivých solárních erupcí a bouří.