Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výzkum zlomeného srdce
Aktualizováno Předevčírem 07:51
změna učebnic?

Pluto chtějí vrátit mezi planety! A přidat Měsíc i Europu. ANKETA

Brzy se zřejmě opět budou přepisovat učebnice pro školáky. Američtí vědci totiž chtějí z Pluta opět udělat jednu z hlavních planet sluneční soustavy. Astronomové toho chtějí dosáhnout celkovým přehodnocením definice planet jako takových a přibýt by měla až stovka dalších objektů - včetně Měsíce.

Mimozemšťani - ilustrační foto
Aktualizováno 25.3. 2017 20:48
Alan Bean

"Znám pravdu!" Astronaut promluvil o mimozemšťanech!

Astronaut Alan Bean, který chodil po Měsíci, šokoval svými názory na mimozemšťany. Bean je totiž přesvědčen, že ve vesmíru nejsme sami. Zároveň ale tvrdí, že ufoni ještě Zemi nenavštívili - pokud ano, kontaktovali by nás.

Raketa Falcon 9 připravena ke startu
Aktualizováno 16.3. 2017 07:41
oběžná dráha

Falcon 9 na druhý pokus hlásí úspěch, satelit je na oběžné dráze

Po problémech s větrem dostala raketa Falcon 9 druhou možnost ke startu. Náhradní termín startu s družicí EchoStar 23 byl stanoven na čtvrteční ráno, kvůli silnému větru byl odložen na 7:00.Satelit byl úspěšně vypuštěn na oběžné dráze. První stupeň Falconu kvůli váze nákladu tentokrát nepřístával.

Prásk.tv píše:

Superzemě
čtěte o tématu vesmír na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

video první start

Vesmírný balón: První test otevírá novou cestu na oběžnou dráhu

Další krok k dobývání vesmíru učinila společnost Zero 2 Infinity, která se snaží dosáhnout oběžné dráhy jiným způsobem, než to dělají ostatní společnosti. Své vesmírné plavidlo dostane k hranici stratosféry pomocí balonu, až o zbytek se stará raketový motor.

Trojúhelníkové stavby na Měsíci
Aktualizováno 13.3. 2017 15:32
Trojúhelníkové objekty

Záhadné stavby na Měsíci: Létající talíře a základny, tvrdí ufologové!

Žijí na Měsíci mimozemšťané? Ufologové zveřejnili další snímky, které mají ukazovat základny měsíčních lidí. Už dříve prý NASA vyfotila létající talíře, které jsou těm na povrchu Měsíce neuvěřitelně podobné.

Solární systém TRAPPIST-1 - umělecké zobrazení
Aktualizováno 4.3. 2017 17:44
anketa netradiční návrhy

NASA vyzvala lidi k pojmenování nových planet, reakce vás pobaví

Významný objev planet podobných Zemi v obyvatelné zóně nemusí být vždy jen vážné téma. Americká vesmírná organizace NASA vyzvala veřejnost, aby zkusila pojmenovat nově objevené planety systému TRAPPIST-1 a jak už bývá v internetové komunitě zvykem, většina návrhů byla komická.

Mars (jasný objekt napravo) nad horou Rundle
Aktualizováno 1.3. 2017 15:30
astronomické události

PŘEHLED: Březen patří kometám. Kdy sledovat nebe a kam koukat

Během února jsme měli možnost sledovat dvě komety, ani březen nezklame pozorovatele noční oblohy. Slábnoucí "československou" kometu nahradí jasná Enckeova kometa, k jejímu pozorování stačí malý dalekohled. Během března začne zjasňovat také další z "československých" komet 41P/Tuttle-Giacobini-Kresák. Tím ale výčet astronomických událostí na březen zdaleka nekončí.

Nákladní loď SpaceX Dragon
Aktualizováno 28.2. 2017 21:24
Cestu si zaplatí

Lidé se příští rok vrátí k Měsíci! Obletí ho dva astronauti

Poprvé od roku 1972, kdy skončil americký program Apollo, se lidé chystají opustit oběžnou dráhu Země. Na mimořádné tiskové konferenci to v pondělí večer oznámil zakladatel firmy SpaceX Elon Musk. Jeho společnost pronajme loď dvěma zákazníkům, kteří si cestu k měsíci zaplatili.

STŘEPINY: Sedm planet, na kterých stojí za to hledat život!

NASA oznámila převratný objev sedmi planet velmi podobných Zemi. Svou hvězdu prý sice obíhají mnohem rychleji než naše modrá planeta, ale údajně alespoň některé z nich splňují elementární podmínky pro život.

TRAPPIST-1

NOVÉ PLANETY A ŽIVOT: Takhle budou zkoumat, jestli tam někdo je!

Nově identifikované exoplanety v systému TRAPPIST-1 vyvolávají celou řadu otázek, jednou z nejpalčivějších je to, zda se na povrchu alespoň jedné ze sedmi planet nachází voda v kapalném stavu. To je jedna ze základních podmínek pro život, jak ho známe.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE s Mary Kay