Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zemětřesení v Íránu
aktualizováno 14.11.
Ničivé zemětřesení

Irán ukončil záchranné práce. V troskách ale mohou být přeživší

Nedělní zemětřesení v Íránu nepřežilo 450 lidí. Dalších zhruba 7100 lidí utrpělo zranění. Počet mrtvých nepřestává stoupat. Irán však ukončil záchranné práce, protože je šance najít přeživší "extrémně nízká".

Chlapec přežil klinickou smrt
14.11.
zázračné uzdravení

Mladík popsal klinickou smrt: Viděl jsem Ježíše, mluvil se mnou!

Zack Clements (17) z Texasu spadl v tělocvičně a vážně se zranil. Lékaři se ho snažili oživit, ale po 20 minutách byli nuceni prohlásit ho za mrtvého. Jeho srdeční impuls ale nečekaně naskočil. Mladík tvrdí, že ho zachránil sám Ježíš Kristus, který k němu promluvil.

Zemětřesení v Mexiku
aktualizováno 22.09.
Jsou i přeživší

Záchranáři v Mexiku jsou zoufalí: Z trosek vytahují stále další těla!

Počet obětí úterního zemětřesení v Mexiku vzrostl na 273, z toho 137 v metropoli Mexiku. Informoval o tom ve čtvrtek úřad mexického prezidenta. Záchranáři v troskách domů stále hledají přeživší, ze sutin školy vytáhli 11 živých dětí.

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City - 4
05.09.
požár v Londýně

Trauma z požáru Grenfell Tower: Sebevraždy, drogy a alkohol

Minimálně dvacet lidí, kteří přežili požár londýnského věžáku Grenfell Tower, spáchalo sebevraždu. Další přeživší se potýkají s vážnými psychickými obtížemi způsobenými posttraumatickým syndromem. Někteří se dokonce uchylují k alkoholu nebo drogám.

Muž, který přežil nehodu princezny Diany
02.09.
Co si pamatuje?

Nehodu auta s Dianou přežil jediný člověk! Prozradil, co se stalo

Uplynulo dvacet let od osudné nehody, při které zemřela princezna Diana, její řidič i přítel Dodi al-Fayed. Srážku přežil jen Dodiho a Dianin bodyguard Trevor Rees-Jones. Co si z tragické noci pamatuje a kde celá léta byl?

Muž v okně hořící budovy v Londýně
aktualizováno 22.06.
Grenfell Tower

Fotka muže z požáru obletěla svět. Syn řekl, co se mu stalo

Snímek slepého muže, který při požáru zoufale mával z okna, plnil stránky médií. Jeho příběh má šťastný konec - z požáru v Grenfell Toweru se dostal živý. Jeho syn popsal dramatickou záchranu.

Tragický požár londýnské budovy -
21.06.
poslední přeživší

"Loučili jsme se se životem," manželé popsali únik z požáru

Manželé byli při tragickém požáru v Grenfell Toweru uvězněni v bytě. Záchranáři řekli, že jim nedokážou pomoci. Chystali se boj o přežití vzdát. Na poslední chvíli se rozhodli z ohnivé budovy dostat ven.

Přeživší z tragického požáru londýnské budovy
aktualizováno 15.06.
tragédie v Londýně

Sestry nezvěstné po požáru našli živé! Šťastný konec dojal Anglii

Počet obětí požáru výškového bytového domu v Londýně vzrostl na 17. Tragédii však podle hasičů nepřežilo více než 100 lidí. Postupně vyplouvají na povrch příběhy přeživších.

Krávy na louce
06.06.
zvláštní okolnosti

Hromadná sebevražda krav šokovala farmáře. Netuší důvod

Třináct krav skočilo hromadně z útesu ve Švýcarsku. Před pádem musely překonat několik zábran, aby se dostaly z ohrady. Jejich smrt zaskočila farmáře.

Georgia Galass
aktualizováno 23.01.
dojemný příběh

V hotelu pod lavinou strávila dva dny: Aby přežili, jedli sníh a led!

V italském hotelu, který minulý týden zasypala lavina, stále mohou být přeživší, záchranáři totiž objevili vzduchové kapsy. Stále se pohřešuje 23 lidí. Giorgii Galassiovou ze sněhové hrobu zachránili, teď se svěřila se svým příběhem.