Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bezvládné kočky v Lučenci
21.09.
Horor na sídlišti

Z okna visela bezvládná kočka! V bytě se veterináři zděsili

Děsivý pohled se naskytl obyvatelům sídliště ve slovenském Lučenci. Přes okno, otevřené na ventilačku, visela bezvládná kočka. Další, už mrtvá, ležela na parapetu. Zhrození sousedé volali hasiče. To, co veterináři objevili v bytě, je ale nepřekvapilo.

Domácí mazlíčci
18.09.
jak tomu zabránit?

Je jen tlustý, nebo už obézní? Takhle to u mazlíčka poznáte

Všimli jste si, že váš domácí mazlíček nabírá na kilech? Raději to nepodceňujte. Obezita může být pro zvířata nebezpečná stejně jako pro lidi. Mohou mít vážné zdravotní potíže. Například u koček hrozí ztráta mobility a sklon k diabetu, prozradila ve Snídani s Novou veterinární doktorka Markéta Bosáková.

Kočka rybářská
aktualizováno 17.09.
Roztomilá zvířata

Děčínská zoo slaví úspěch! Narodila se tam vzácná koťátka

V děčínské zoologické zahradě slaví chovatelé velký úspěch. Podařilo se jim tam odchovat dvě mláďata páru koček rybářských. Těm je šest týdnů a mají se čile k světu - ostatně na to se podívejte v reportáži!

Prásk.tv píše:

Vidíte kočku na obrázku? - 1
čtěte o tématu kočka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

KOŘENÍ: Mazlení s barmskými kočkami
16.09.

KOŘENÍ: Mazlení s barmskými kočkami

Do Barmy se vrací národní symbol - čistokrevné barmské kočky, které v zemi žily více než tisíc let.

Policie zachránila z rozpáleného auta kotě
aktualizováno 23.08.
zásah policie

Muž nechal kotě v horkém autě a odešel do pražské zoo

Každý rok neuvěřitelné množství zvířat trpí kvůli svým majitelům v rozpálených autech. Pražští strážníci mají za sebou další zásah, cizinec totiž nechal ve voze kotě a odešel do zoo. Nebohé zvíře v extrémním vedru dezorientovaně naráželo hlavou do čelního skla a vydávalo skřeky. Policistům nezbylo, než rozbít okénko a kotě ze žhavého pekla zachránit.

Dvě kočky - ilustrační foto
30.07.
Krutý případ

V Praze někdo vyhodil kočky z šestého patra! Jedna nepřežila

Na pražském sídlišti v Krči někdo chladnokrevně vyhodil dvě kočky z 6. patra panelového domu. Jedna z koček utrpěla vážné poranění, které bohužel nepřežila. Druhou se městským strážníkům nepodařilo najít. Ohavný případ nyní vyšetřují polciisté.

Kočka a pes - ilustrační foto
26.07.
Psí a kočičí věk

Kolik je vašemu mazlíčkovi? Odborník řekl, jak to spočítat

Jak zjistit, kolik je vašemu psovi nebo kočce? Stačí jejich skutečný věk jednoduše vynásobit sedmi, jak mnozí lidé běžně dělají? Profesor Jesse Grady z Veterinární fakulty Mississippské univerzity odhalil, jak správně přepočítávat věk domácích zvířat.

Přemnožené kočky
28.06.
náročný boj

Města čelí přemnoženým kočkám! Někde už přispívají na kastraci

V několika městech, zejména pak v jihočeském Táboře, řeší úřady problém s přemnoženými kočkami. Zejména v tomto období se množí rychle a jejich odchyt a následná kastrace jsou velmi obtížné.

Mazlení s kočkou
21.05.
Nenávist ke kočkám

Pomozte je vymýtit! Petice žádá, aby vláda zakázala chovat kočky

Netradiční petice dorazila v minulých týdnech britské vládě. Nespokojený občan žádá, aby v městečku Sawtry na východě Anglie zakázala chovat kočky. Autor petice je dokonce označuje za "nechtěné škůdce, kteří se přemnožili".

Kočka v Přerově uvízla v motoru
06.04.
Uvízlé zvíře

Kuriózní záchrana: V Přerově hasiči tahali z motoru auta kočku!

Velmi netradiční záchrannou operaci za sebou mají přerovští hasiči. Ve čtvrtek vpodvečer vyjížděli vysvobodit kočku, která uvízla v motoru zaparkovaného auta a nedokázala se vlastními silami dostat ven.