Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hygienici kontrolují dětské tábory
Aktualizováno Včera 21:39
Inspekce na táborech

Hygienici kontrolují dětské tábory. Tohle všechno musí být v pořádku

Hygienici po celé republice během prázdnin pravidelně kontrolují dětské tábory. Dnes se podívali třeba na Pelhřimovsko a při kontrolách byl s inspektory i štáb TV Nova.

foto + video nechutný pohled

Pro silné žaludky: Tak to dopadá, když si 20 let nečistíte zuby!

Napadlo vás někdy, jak by vypadaly vaše zuby, kdybyste si je delší dobu nečistili? Jediný pohled na Jaye (21) vám bude dostatečnou odpovědí. Mladík se o svůj chrup nestaral 20 let, ani nechodil k zubaři. Teď má v puse jedenáct zubních implantátů.

koupání v akvaparku

Hygienička varuje: Burkini mohou skrývat nakažlivé choroby!

O velké pozdvižení se na konci minulého týdne postaraly ženy, které se v burkinách koupaly v akvaparku v Čestlicích. Češi zuří a myslí si, že je muslimské plavky mohou ohrozit na zdraví. Hygienička Dana Šalamunová potvrdila, že toto riziko opravdu nelze vyloučit.

Prásk.tv píše:

Demi-Leigh Nel-Peters - 1
čtěte o tématu hygiena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

máte dostatek tekutin?

Jak poznáte, že málo pijete? Pocit žízně to není! OTESTUJTE SE

Zvláště v horkém počasí by člověk měl více dbát na pitný režim. Nedostatek tekutin totiž může vést k vážným zdravotním problémům. Jak poznáte, že pijete dostatečně?

Vanda Fabiánová a Jaromír Vachutka
Aktualizováno 4.6. 2017 21:02
Ředitel se odvolal

Soud vyhazov učitelky zrušil, do školy se ale stejně zatím nevrátí

Kauza vyhozené učitelky základní školy z Tršic nekončí. Před rokem dal Vandě Fabiánové ředitel výpověď kvůli tomu, že se podle něho až příliš horlivě starala na škole v přírodě o hygienů malých žáků. Výpověď sice soud označil za neplatnou, ale ředitel se proti verdiktu odvolal.

nemáte ho doma?

Na českém trhu je nebezpečný alobal, varuje ministerstvo

Před nebezpečným alobalem na českém trhu varuje ministerstvo zdravotnictví. Není jasné, odkud alobal pochází, a nelze tak vyloučit, že může být zdravotně závadný.

Rady odborníků

Na zubním kartáčku mohou být tisíce bakterií! Jak často ho měnit?

Zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit - na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií.

Klíště
Aktualizováno 11.5. 2017 20:35
Klíšťata hrozí i ve městech

Extrémní nebezpečí: Aktivita klíšťat bude na nejvyšším stupni

Aktivita klíšťat bude od pátku do neděle na svém maximu. Odborníci proto varují, aby lidé byli při svých víkendových výletech do přírody velmi opatrní. Na nakažené klíště nemusí narazit jen v přírodě, klíšťata přenášející nemoci jsou i ve městech.

Mytí rukou Ilustrační foto
Aktualizováno 5.5. 2017 15:39
Osobní hygiena

Myjete si ruce raz dva? Riskujete zdraví! NÁVOD, jak na to!

Na dnešek připadá Světový den hygieny rukou. I když se to totiž možná nezdá, podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se neuvěřitelných 80 procent infekcí šíří špinavýma rukama. Proto je správné a časté mytí rukou velmi důležité.

11 nemocných

Ve Slaném se objevila žloutenka! Hygienici: Je to začátek epidemie

Ve Slaném se objevila vysoce nakažlivá žloutenka typu A, tzv. nemoc špinavých rukou. Podle hygieniků jde o začátek epidemie. Ohniskem nákazy je areál, ve kterém žije asi stovka lidí včetně dětí. Město a hygienici už prý informovali tamní školy, aby dbaly na hygienu.