Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dětský tábor
08.09.
Silná slova

Tábor hrůzy: Pád dítěte ze skály, plíseň ve sprše a hra na nacisty!

Vedoucí si s dětmi hráli na nacistické pohlaváry, jeden z nich ve sprchách běhal s plynovou maskou a chtěl, aby mu děti z oddílu říkali Mengele. Táborníci museli ve sprchách také dělat kliky. Tak popisuje Marta T. tábor u Náměsti nad Oslavou, kterého se letos v srpnu zúčastnil její syn.

Pláž v Hurghadě
aktualizováno 05.09.
Šílené!

Smrt páru v Egyptě: Hygienici v hotelu našli nebezpečné bakterie!

Poté, co ve čtyřhvězdičkovém egyptském hotelu zemřeli v srpnu dva Britové, se na místo vydali hygienici - a nestačili se divit. V hotelu totiž objevili zvýšené množství bakterií E. coli a stafylokoka.

Opilá žena. Ilustrační foto
aktualizováno 01.09.
děti a alkohol

Rozjela se akce HAD, bary, herny a restaurace čekají přísné kontroly

V noci na dnešek hned v pěti krajích proběhly velké kontroly barů, heren a restaurací. Policisté s úředníky se zaměřili především na podávání alkoholu dětem a mladistvým. A výsledky jsou zatím velmi zarážející. Jen na Jižní Moravě zadržela policie šest podnapilých dětí, některé z nich měly v krvi dokonce přes jedno promile alkoholu. Kontroly ale stále pokračují.

Prásk.tv píše:

Barevný toaletní papír
čtěte o tématu hygiena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Svrab v domově pro seniory
aktualizováno 29.08.
kožní onemocnění

Svrab v domově pro seniory: Hygiena nařídila přísná opatření

V soukromém domově pro seniory v Havířově nařídili hygienici přísná opatření. Potvrdilo se totiž podezření na výskyt svrabu. Podle zaměstnanců a příbuzných se mohly nakazit desítky klientů a také část personálu.

Nebezpečí otravy z jídla
26.08.
rady odborníka

V létě hrozí otrava jídlem častěji. Problém je grilování i zmrzlina

Horké letní dny zvyšují riziko nákazy nejrůznějšími potravinovými bakteriemi. Ty se vyskytují i v oblíbených pochutinách – grilovaném mase, zelenině nebo zmrzlině – které k létu bezpochyby patří. Ve všech těchto potravinách se při jejich špatném zpracování mohou škodlivé bakterie objevit a způsobit tak konzumentovi závažné zdravotní potíže. Jak se problémům s potravinami vyvarovat?

Koupání
20.08.
Nezodpovědné chování

Lidé se koupou v nádržích s pitnou vodou, hrozí vysoké pokuty

Nečekaný problém v posledních dnech řeší policisté na Olomoucku. Musejí více hlídat vodní plochy, které slouží jako zdroj pitné vody. Lidé se v nich začali koupat i přesto, že je to z hygienických důvodů přísně zakázáno.

Koleje
aktualizováno 12.08.
hrozné podmínky

Stav kolejí nahání husí kůži. Ceny nájmů bytů ale stále rostou

Na většině kolejí, jako by se zastavil čas. Nábytek se nezměnil po desítky let, často chybí i tak základní věci, jako například závěs ve společné sprše. Ceny nájmů bytů se ale v poslední době vyšponovaly ve větších městech tak vysoko, že studentům často nic jiného nezbývá a i přes stav kolejí se o ně před začátkem školního roku vede bitva.

Rybník se zbarvil do ruda
09.08.
kvalita vody

U Pelhřimova mají novou atrakci. Rybník se tady zbarvil do ruda!

Kvůli horku a suchu se znovu extrémně zhoršila voda v přírodních koupalištích. Vyplývá to z aktuálních výsledků měření hygieniků. Kvůli tropickému počasí se kromě sinic můžete v jednom z rybníků na Pelhřimovsku setkat s ojedinělým přírodním úkazem - hladina tam zčervenala.

Nemocnice v Mostě
07.08.
hygiena o ničem neví

Porodnici v Mostě zamořily štěnice! Přivlekli je pacienti, tvrdí

Naprosto nepochopitelný případ se stal v mostecké nemocnici. Gynekologicko-porodnické oddělení museli uzavřít, protože se tady objevily štěnice. Krajskou hygienickou stanici nikdo nekontaktoval. O výskytu hmyzu v porodnici informovala portál TN.cz matka jedné z rodiček, která je v nemocnici.

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 13.07.
Výsledky testů

V kuřecích řízcích našli salmonelu! Nekoupili jste si je také?

Po skandálu s listérií mají čeští prodejci a výrobci potravin další problém. Podle aktuálních testů kuřecích prsní řízků, jednoho z nejoblíbenějších druhů masa vůbec, se v některých testovaných vzorcích objevily bakterie salmonely, E.coli, stafylokoka nebo kampylobakterie. Nejhorší výsledky mělo kuřecí maso značky Vodňanské kuře z koncernu Agrofert, jako problémová se ukázala i balení z Albertu a Tesca.