Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nevyhovující podmínky v benešovské výrobně donutů - 5
09.11.
Hned to zavřeli

To je hnus! V tomhle svinčíku pekli koblihy a další pečivo

Kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám uzavřela krajská hygiena kavárnu v Benešově. V přípravně jídla kontroloři našli dokonce jízdní kolo! Kavárna je už znovu otevřená, jak upozornili středočeští hygienici, provozovatel už potíže odstranil.

Toalety v zahraničí
aktualizováno 19.10.
Podivné toalety

Matěj objel svět: Až uvidíte jeho fotky, svou toaletu budete milovat!

Cestování je velmi oblíbená aktivita. Rádi navštěvujeme různé země, kde si především užíváme místní kulturu, přírodu a památky. Během užívání si dne, však přijde chvíle, kdy každý musí vykonat svou potřebu. Bohužel ne vždy se jedná o luxusní toalety, které nabízejí voňavá mejdlíčka nebo hedvábné toaletní papíry. O tom se přesvědčil cestovatel Matěj Balga, při své cestě kolem světa. Z některých toalet byste raději utekli.

Bolest
15.10.
Nebezpečná miska

Bolesti hlavy a zánět: Hygienici varují před jedovatou miskou

Je libo něco dobrého na zub? Rozhodně ale ne z misky, kterou nově odhalila kontrola. Podle hygieniků obsahuje dvojnásob formaldehydu, než jaká je povolená hranice. To může způsobit bolesti hlavy a zánět nosní sliznice.

Prásk.tv píše:

Dudlík
čtěte o tématu hygiena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Starejte se o své peníze

V poslední době se dal bankovní trh do pohybu. Zvyšují se sazby, které nám zdražují úvěry. Některé banky ale reagovali také zvýšením sazeb vkladů. Využijte toho a uložte peníze na spořicí účty, kde vám něco vynáší.

Nemocná žena
12.10.
Hygienická stanice

Chřipková sezóna: Jak předcházet nemoci a pomůže očkování?

Období ucpaných nosů, kašle a horeček moc lidí v oblibě nemá. Nemůžeme dělat několik dní to, co nás baví a také nás to omezuje v práci, ve škole. Někteří lidé zůstanou doma a chřipku vyleží, ostatní se jí snaží přechodit. Chřipka se však podle pražské hygienické stanice stává velmi závažným onemocněním, které by lidé neměli podcenit. Jak bychom se správně měli připravit na chřipkovou sezónu a jak tomuto onemocnění předejít?

Dětský tábor
08.09.
Silná slova

Tábor hrůzy: Pád dítěte ze skály, plíseň ve sprše a hra na nacisty!

Vedoucí si s dětmi hráli na nacistické pohlaváry, jeden z nich ve sprchách běhal s plynovou maskou a chtěl, aby mu děti z oddílu říkali Mengele. Táborníci museli ve sprchách také dělat kliky. Tak popisuje Marta T. tábor u Náměsti nad Oslavou, kterého se letos v srpnu zúčastnil její syn.

Pláž v Hurghadě
aktualizováno 05.09.
Šílené!

Smrt páru v Egyptě: Hygienici v hotelu našli nebezpečné bakterie!

Poté, co ve čtyřhvězdičkovém egyptském hotelu zemřeli v srpnu dva Britové, se na místo vydali hygienici - a nestačili se divit. V hotelu totiž objevili zvýšené množství bakterií E. coli a stafylokoka.

Opilá žena. Ilustrační foto
aktualizováno 01.09.
děti a alkohol

Rozjela se akce HAD, bary, herny a restaurace čekají přísné kontroly

V noci na dnešek hned v pěti krajích proběhly velké kontroly barů, heren a restaurací. Policisté s úředníky se zaměřili především na podávání alkoholu dětem a mladistvým. A výsledky jsou zatím velmi zarážející. Jen na Jižní Moravě zadržela policie šest podnapilých dětí, některé z nich měly v krvi dokonce přes jedno promile alkoholu. Kontroly ale stále pokračují.

Svrab v domově pro seniory
aktualizováno 29.08.
kožní onemocnění

Svrab v domově pro seniory: Hygiena nařídila přísná opatření

V soukromém domově pro seniory v Havířově nařídili hygienici přísná opatření. Potvrdilo se totiž podezření na výskyt svrabu. Podle zaměstnanců a příbuzných se mohly nakazit desítky klientů a také část personálu.

Nebezpečí otravy z jídla
26.08.
rady odborníka

V létě hrozí otrava jídlem častěji. Problém je grilování i zmrzlina

Horké letní dny zvyšují riziko nákazy nejrůznějšími potravinovými bakteriemi. Ty se vyskytují i v oblíbených pochutinách – grilovaném mase, zelenině nebo zmrzlině – které k létu bezpochyby patří. Ve všech těchto potravinách se při jejich špatném zpracování mohou škodlivé bakterie objevit a způsobit tak konzumentovi závažné zdravotní potíže. Jak se problémům s potravinami vyvarovat?

Koupání
20.08.
Nezodpovědné chování

Lidé se koupou v nádržích s pitnou vodou, hrozí vysoké pokuty

Nečekaný problém v posledních dnech řeší policisté na Olomoucku. Musejí více hlídat vodní plochy, které slouží jako zdroj pitné vody. Lidé se v nich začali koupat i přesto, že je to z hygienických důvodů přísně zakázáno.