Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nemáte ho doma?

Na českém trhu je nebezpečný alobal, varuje ministerstvo

Před nebezpečným alobalem na českém trhu varuje ministerstvo zdravotnictví. Není jasné, odkud alobal pochází, a nelze tak vyloučit, že může být zdravotně závadný.

Rady odborníků

Na zubním kartáčku mohou být tisíce bakterií! Jak často ho měnit?

Zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit - na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií.

Klíště
Aktualizováno 11.5. 2017 20:35
Klíšťata hrozí i ve městech

Extrémní nebezpečí: Aktivita klíšťat bude na nejvyšším stupni

Aktivita klíšťat bude od pátku do neděle na svém maximu. Odborníci proto varují, aby lidé byli při svých víkendových výletech do přírody velmi opatrní. Na nakažené klíště nemusí narazit jen v přírodě, klíšťata přenášející nemoci jsou i ve městech.

Prásk.tv píše:

Dudlík
čtěte o tématu hygiena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

Mytí rukou Ilustrační foto
Aktualizováno 5.5. 2017 15:39
Osobní hygiena

Myjete si ruce raz dva? Riskujete zdraví! NÁVOD, jak na to!

Na dnešek připadá Světový den hygieny rukou. I když se to totiž možná nezdá, podle Světové zdravotnické organizace (WHO) se neuvěřitelných 80 procent infekcí šíří špinavýma rukama. Proto je správné a časté mytí rukou velmi důležité.

11 nemocných

Ve Slaném se objevila žloutenka! Hygienici: Je to začátek epidemie

Ve Slaném se objevila vysoce nakažlivá žloutenka typu A, tzv. nemoc špinavých rukou. Podle hygieniků jde o začátek epidemie. Ohniskem nákazy je areál, ve kterém žije asi stovka lidí včetně dětí. Město a hygienici už prý informovali tamní školy, aby dbaly na hygienu.

Vanda Fabiánová a Jaromír Vachutka
Aktualizováno 19.4. 2017 21:00
Proti všem

Neoblíbenému řediteli ZŠ nabídli roční plat. Přesto neodejde

Roční plat za odchod z funkce ředitele. To nabídli zastupitelé v Tršicích na Olomoucku řediteli místní školy, který dal podle soudu neprávem výpověď oblíbené učitelce Vandě Fabiánové.

Desítky zaměstnanců mají po změně oleje vážné dýchací problémy
Aktualizováno 13.4. 2017 21:39
nařížení EU

Desítky zaměstnanců mají po změně oleje dýchací problémy

Asi 3 desítky zaměstnanců podniku Devro v Jilemnici mají po změně výrobní technologie zdravotní problémy. Televizi Nova si stěžovali, že trpí dušností a mají podrážděné sliznice. Problémy se objevily poté, co firma podle nařízení Evropské unie musela ve výrobě nahradit minerální olej za řepkový. Případ řeší Krajská hygienická stanice v Liberci i Státní zdravotní ústav.

Rady a tipy

Hygienický průvodce domácností: Jak často čistit WC či ledničku?

Chystáte se dělat jarní úklid domácnosti? Pak si asi říkáte, jak často byste měli věnovat svojí pozornost jednotlivým spotřebičům a dalším částem domácnosti. Kupodivu to není záchod, kde se schovává nejvíce bakterií, skryté nebezpečí se schovává někde úplně jinde.

Zavřené hospody

TADY JÍME! Plíseň, myši a špína, to objevili inspektoři v hospodách

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zavřeli v prvním čtvrtletí už více jak 10 hospod. Objevili v nich šílené hygienické podmínky. Nejčastěji byly prostory, v nichž majitelé skladovali jídlo nebo ho dokonce připravovali, plné plísní, špíny, myšího trusu a odpadků.

Hygiena v řeznictví

Odporný hnus! Tohle našli hygienici v jihlavském řeznictví

Jihlavské pracoviště Krajské veterinární správy několikrát narazilo na otřesné hygienické podmínky v řeznictví společnosti PMU, která provozuje síť řeznictví Procházka. Společnost za podmínky, které panovaly na pobočce v supermarketu v jihlavské ulici Na Dolech, čeká tučná pokuta.