Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka
aktualizováno 07.11.
Nebezpečná nákaza

Žloutenka děsí Česko, epidemie trvá! Většina nakažených jsou děti

Českem se dál šíří nebezpečná žloutenka. Za necelý týden přibylo na Ústecku osm nakažených, což je jen mírný pokles. Hygienikům ale přílišnou radost nedělá, počet pacientů je stále vysoký. A tři čtvrtiny z nich tvoří děti.

Mytí rukou Ilustrační foto
aktualizováno 01.11.
epidemie sílí

Na Slovensku se šíří nebezpečná žloutenka! Nakažených přibývá

Slovensko se potýká s epidemií žloutenky. Nejvíc případů přibylo v září a v říjnu. Tento rok se v bratislavském kraji nakazilo 153 lidí. Podle hygieniků se bude počet pacientů dál zvyšovat.

Žízeň
18.10.
varování hygieniků

Pijete opakovaně z jedné plastové lahve? Děláte osudovou chybu!

Co uděláte s plastovou lahví, když ji celou vypijete? Vyhodíte ji, nebo si do ní nalijete další nápoj? Pokud plastovou lahev používáte opakovaně, ohrožujete své zdraví, varují hygienici.

Prásk.tv píše:

Demi-Leigh Nel-Peters - 1
čtěte o tématu hygiena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Dítě ve stresu
04.10.
užitečné tipy

Šikana i ošklivé prostředí: Na děti ve škole doléhá stres! Co s tím?

Možná i vaše dítě se do školních lavic na začátku září těšilo, teď ale nechce o škole ani slyšet a domů se vrací ve špatné náladě. Zřejmě ho tedy trápí něco, k čemu dochází právě o přestávkách nebo při vyučování. Čtěte, jaké stresové faktory na školáky působí a jak se s nimi vypořádat.

Jídlo v alobalu
16.09.
zdravá svačina

Balíte jídlo do alobalu? Na těchto šest věcí si dejte dobrý pozor

Ideální svačina pro děti by měla být podle hygieniků složena z čerstvých a kvalitních surovin, chybět by nemělo ani ovoce a zelenina. Do čeho ale takovou svačinu zabalit, aby byla zdravotně nezávadná?

Mytí rukou Ilustrační foto
04.09.
správná hygiena

Teplá, nebo studená voda na mytí rukou? Je to jedno, říkají experti

Dbáte na správnou hygienu, ale přesto si stále nejste jisti, jestli si mýt ruce teplou nebo studenou vodou či používat obyčejné mýdlo nebo to antibakteriální? Podle nových vědeckých teorií je to úplně jedno.

Mytí rukou
aktualizováno 02.09.
To je síla

Nemyjete si před jídlem ruce? Tohle pak jíte! EXPERIMENT

Myjete si ruce před každým jídlem? Po zhlédnutí těchto fotek už budete! Na sociální sítě je nahrála učitelka základní školy, která chtěla nutnost hygieny vysvětlit dětem. Sdílely je už desetitisíce lidí.

Ivana Jirešová
28.08.
Skvělé tipy

Jak učit děti hygienické návyky? Zkuste 8 triků Ivany Jirešové

Hygiena je obzvláště u dětí velmi důležitá. Slouží mimo jiné i jako prevence před nemocemi. Pro rodiče je ale velmi těžké přesvědčit děti, že špinavé ruce se musí mýt několikrát denně mýdlem a po použití toalety se nesmí zapomínat na splachování. Jak je ale tyto zásady naučit?

Nebezpečná vajíčka
aktualizováno 14.08.
nakažená vajíčka

Nemoci z vajec hrozí i v Česku! Tato jídla jsou nejrizikovější

Miliony vajec z Belgie a Holandska jsou kontaminovány toxickou látkou fipronilem. Ten po požití může vyvolat bolesti hlavy, žaludku či závratě. V Česku podle hygieniků infikovaná vejce zatím nejsou, hrozí ale jiné vážné onemocnění.

Hygienici kontrolují dětské tábory
aktualizováno 19.07.
Inspekce na táborech

Hygienici kontrolují dětské tábory. Tohle všechno musí být v pořádku

Hygienici po celé republice během prázdnin pravidelně kontrolují dětské tábory. Dnes se podívali třeba na Pelhřimovsko a při kontrolách byl s inspektory i štáb TV Nova.