Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bistro v Chomutově
18.02.
Chomutov

Špína, mastnota a jídlo na zemi! Hygienici zavřeli nechutné bistro

Hygienici uzavřeli v Chomutově restauraci Čínské bistro. Inspektoři při kontrole zjistili, že se tam nedodržovaly hygienické normy. To mohlo vést i ke kontaminaci potravin.

Nevyhovující potraviny v závodním stravování
22.01.
Kontrola ve Vlašimi

Hygienici v závodní jídelně našli prošlé maso i muflona do tomboly!

Neslavně dopadla nedávná kontrola středočeských hygieniků v závodní jídelně vlašimské zbrojovky Sellier & Bellot. Kontroloři totiž objevili smradlavé potraviny včetně prošlého masa a dokonce i maso z kance a muflona, prý do tomboly.

Uzavřené provozovny
18.01.
přehled po krajích

Inspektoři zveřejnili nejhnusnější hospody roku! Které jsou u vás?

Více než 170 restaurací a obchodů zavřela během loňského roku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Nesplňovaly totiž požadavky na hygienu.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek: Špatné hygienické návyky! - 1
čtěte o tématu hygiena na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Kuchyňské papírové utěrky - 3
10.01.
Srovnání

Test kuchyňských utěrek: Mohou znehodnotit jídlo a zatěžují přírodu

Papírové kuchyňské utěrky se v poslední době objevují v mnoha domácnostech. Jejich zastánci argumentují větší hygieničností v porovnání s látkovými utěrkami. Nemusí tomu tak být vždy, výroba navíc zatěžuje životní prostředí.

Výměna manželek: Špatné hygienické návyky! - 5
07.01.
premiérový díl

Špína a krvácející dásně! Děti z Výměny netuší, co je to hygiena

Ve středu večer se na obrazovky vrací oblíbená reality show Výměna manželek. V tomto díle uvidíme, jak si poradí temperamentní Petra v pro ni zanedbané rodině s dětmi bez základních hygienických návyků a jak zvládne laxní Marie zatěžkávací zkoušku ve zcela běžné domácnosti.

Potravinářská inspekce uzavřela nelegální „domácí“ výrobnu mungo klíčků
aktualizováno 03.12.
Nelegální výroba

Zdravá strava klíčila v otřesných podmínkách. Hrozila smrtící nemoc

Kdo zatoužil po zdravé stravě, mohl v Praze pěkně naletět. Inspektoři odhalili nebezpečnou výrobnu mungo klíčků uskladněných v odpudivých podmínkách, které byly doslova semeništěm střevních chorob.

Nevyhovující podmínky v benešovské výrobně donutů - 5
09.11.
Hned to zavřeli

To je hnus! V tomhle svinčíku pekli koblihy a další pečivo

Kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám uzavřela krajská hygiena kavárnu v Benešově. V přípravně jídla kontroloři našli dokonce jízdní kolo! Kavárna je už znovu otevřená, jak upozornili středočeští hygienici, provozovatel už potíže odstranil.

Toalety v zahraničí
aktualizováno 19.10.
Podivné toalety

Matěj objel svět: Až uvidíte jeho fotky, svou toaletu budete milovat!

Cestování je velmi oblíbená aktivita. Rádi navštěvujeme různé země, kde si především užíváme místní kulturu, přírodu a památky. Během užívání si dne, však přijde chvíle, kdy každý musí vykonat svou potřebu. Bohužel ne vždy se jedná o luxusní toalety, které nabízejí voňavá mejdlíčka nebo hedvábné toaletní papíry. O tom se přesvědčil cestovatel Matěj Balga, při své cestě kolem světa. Z některých toalet byste raději utekli.

Bolest
15.10.
Nebezpečná miska

Bolesti hlavy a zánět: Hygienici varují před jedovatou miskou

Je libo něco dobrého na zub? Rozhodně ale ne z misky, kterou nově odhalila kontrola. Podle hygieniků obsahuje dvojnásob formaldehydu, než jaká je povolená hranice. To může způsobit bolesti hlavy a zánět nosní sliznice.

Nemocná žena
12.10.
Hygienická stanice

Chřipková sezóna: Jak předcházet nemoci a pomůže očkování?

Období ucpaných nosů, kašle a horeček moc lidí v oblibě nemá. Nemůžeme dělat několik dní to, co nás baví a také nás to omezuje v práci, ve škole. Někteří lidé zůstanou doma a chřipku vyleží, ostatní se jí snaží přechodit. Chřipka se však podle pražské hygienické stanice stává velmi závažným onemocněním, které by lidé neměli podcenit. Jak bychom se správně měli připravit na chřipkovou sezónu a jak tomuto onemocnění předejít?