Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kominík
26.09.
Žádaná profese

Po kominících je kvůli topné sezóně sháňka. Pozor na falešné!

S příchodem topné sezóny jsou velmi žádaní kominíci. Kdo si je ale neobjednal včas, bude teď na jejich služby čekat i několik týdnů. A protože kominíků je málo, vydává se za ně čím dál více podvodníků.

Kominík
19.09.
vyhněte se pokutě

PRŮVODCE: Jak často zvát domů kominíka a jak poznat falešného?

Ačkoli topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, chladné počasí v těchto dnech už mnohé donutilo si doma přitopit. Předtím, než začnete naplno topit, byste si ale měli nechat komín i kotel zkontrolovat. Nejenže tak předejdete požáru, ale vyhnete se také pokutě.

Kominík
02.05.
péče o dům

Co dělat s komínem na konci topné sezóny? RADY ODBORNÍKA

Letošní topná sezóna, která je mnohem delší, než jsme zvyklí, prý skončí přibližně za měsíc. Mnozí majitelé domů ale řeší, jestli mají kominíka pozvat už teď, nebo až na podzim. Prohlídka a vyčištění zaneseného komína vyjdou na několik stokorun, ale zachránit mohou nejen tisíce korun, ale hlavně životy obyvatel domu.

Obchodní sdělení

Auto ESA otevírá již dvanáctou pobočku

Auto ESA otevřelo svoji dvanáctou pobočku. Dalším městem, kde tento prodejce působí, se stal Chomutov.

Kominík
aktualizováno 17.11.
nová databáze

Nenechte se okrást falešným kominíkem! Takto si ho prověříte

Topná sezóna pomalu ale jistě startuje a právě podzim je obdobím, kdy mají kominíci a revizní technici nejvíc práce. Měli byste si ale dát pozor, koho si domů pozvete. Tzv. falešní kominíci totiž nejsou v Česku výjimkou.

Falešný kominík
aktualizováno 02.11.
rozhodnutí soudu

Falešný kominík okradl lidi o miliony korun! Nebyl i u vás?

Falešný kominík z Lounska vybral u více než 300 lidí zálohy na opravy a revize komínů, které neprovedl. Teď za to půjde na čtyři roky za mříže, rozhodl soud. Poškozené připravil o téměř 2,5 milionu korun.

Kominík
24.01.
jak nenaletět

Falešný kominík podvedl stovky lidí! Nejste to i vy?

Několik měsíců obcházel falešný kominík domácnosti v Ústeckém a Středočeském kraji. Okradl stovky zákazníků a způsobil celkovou škodu přes půl milionu korun.

Kominíci
13.12.

VÍKEND: Návštěva kominíka

Na Nový rok kdysi obcházel české domácnosti. A lidé mu otvírali dveře i náruč v naději, že jejich obydlí bude díky tomu ušetřeno před požárem. My vám teď ukážeme, jak nebezpečné může být, když si kominíka na návštěvu nepozvete. Ale také jakou romantiku v sobě tohle povolání ukrývá.

kominíci
31.10.
Řemeslníci na roztrhání

Kominíků je nedostatek. Nahrazují je mazaní podvodníci!

Ačkoli jsou kominíci velmi dobře placení, je jich zoufale málo. Poptávka po těchto řemeslnících navíc neustále narůstá. Už pět let totiž platí povinnost nechat si jednou za rok zkontrolovat komíny.

Vyzkoušeli jsme za vás - kominík
aktualizováno 28.09.
Zima se blíží

Začíná topná sezóna. Na co si dát pozor a co nezapomenout?

Milionové škody a každý rok zhruba tisíc požárů zaviní nevyčištěné komíny. Zanesené plynové kotle zase mohou produkovat smrtelný oxid uhelnatý. Proto jsou každý rok ze zákona povinné revize komínů a kotlů. Statistiky hasičů ale potvrzují, že ne každý na prevenci dbá.

Uprchlíci v Evropě - 30
aktualizováno 14.09.
vtipná záměna

Ženu z Domažlic vyděsil uprchlík se samopalem! Koho dopadli?

Kuriózní případ museli řešit v pondělí ráno domažličtí policisté. Vyděšená žena si myslela, že tady vidí ozbrojeného uprchlíka. Nakonec to ale bylo úplně jinak.