Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Turista v Austrálii natočil podivného tvora
11.01.
Záhadné zvíře

Turista natočil podivného tvora. Odbornice řekla, co je zač

Turista v australském jezeře natočil podivného tvora, který vypadá jako červ s myším ocáskem, a podělil se o něj na sociálních sítích. Tam se strhla vášnivá diskuze o tom, co by tvor mohl být zač. Nakonec ho identifikovala až expertka z univerzity.

Rahaf Mohammed al-Qunun opouští letiště
09.01.
Bojí se rodiny

Dívka se zřekla islámu a bojí se o život. OSN jí dala šanci na azyl

Osmnáctiletá Saúdka Rahaf Kunúnová si může oddychnout. Dívka, která odmítla islám a teď se obává, že ji rodina zabije, má podle OSN nárok na status uprchlíka. OSN vyzvala Austrálii, aby zvážila, že dívku přijme.

Australští hasiči
09.01.

VIDEO: Evakuace jihokorejského velvyslanectví v Austrálii

Před jihokorejským velvyslanectvím byl nalezen podezřelý balíček. Policie a hasiči evakuovali celou budovu. Zpřísněná bezpečnostní opatření probíhají před většinou velvyslanectví v Melbourne.

Prásk.tv píše:

Hotely slavných
čtěte o tématu Austrálie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Rahaf Mohammed al-Qunun opouští letiště
aktualizováno 07.01.
Vynucená svatba

Rodina hrozí saúdské dívce (18) smrtí! Utekla a žádá o pomoc OSN

Odmítla se provdat za rodinou vybraného muže a zavrhla islám. Osmnáctiletá dívka ze Saúdské Arábie chtěla utéct do Austrálie a požádat tam o azyl, dostala se však jen do Thajska. Dívka se obává, že pokud by se musela vrátit domů, hrozí jí smrt.

Smutné dítě
23.12.
Vážila 5 kg

Podvyživené dívce se lámaly kosti. Rodiče ji krmili jen vegansky

Teprve 19 měsíců staré dítě z australského Sydney bylo podle lékařů silně podvyživené a zároveň mělo zlomeniny po celém těle. Mělo totiž obrovsky křehké kosti. To vše v důsledku veganské stravy, kterou jej krmili jeho rodiče.

Kuřecí maso z fast foodu
11.12.
Fast food

Dívka v kuřeti z KFC našla mozek! Jíst už tam nikdy nebude

Nepříjemné překvapení zažila Sarah Palmerová ze Sydney, když si koupila večeři v jejím oblíbeném fastfoodu KFC. Poté, co doma jídlo otevřela, našla v kuřeti mozek. Okamžitě se na KFC obrátila se stížností. Fast food Sarah napsal, že se nejedná o mozek, ale nejspíš o ledvinu.

V Austrálii kvůli teplu umírají netopýři - 1
02.12.
Smrtící vedro

Horor: Rodina musela z domu, na dvůr pršeli mrtví netopýři!

Jako v hororu si před pár dny připadala Philippa Schroorová ze severovýchodní Austrálie. Když totiž otevřela vstupní dveře, zjistila, že všude kolem domu leží mrtví netopýři. V některých už rejdili červi!

Obří kráva
29.11.
Supertur

To je ale vůl! Olbřímí tur je tak velký, že jej nechtěli ani na jatkách

Nad svým stádem se tyčí jako hora. Je to ale hora masa. Australský vůl Knickers je tak velký, že ho nechtěli ani na jatkách. Nyní vede spokojený život na farmě jako vůdce stáda.

Letadlo Piper-Cheyenne
26.11.
Neuvěřitelné

Pilot si zdříml v kokpitu, letiště minul skoro o 50 kilometrů!

Neuvěřitelný incident vyšetřují australské úřady. Jeho hlavním "hrdinou" je pilot, který si údajně zdřímnul přímo v kokpitu a minul letiště na ostrově u Tasmánie o skoro 50 kilometrů.

Prostředek na hubnutí z Austrálie bez řádné informace o ionizujícím ozáření
aktualizováno 23.11.
nebezpečný výrobek

Inspekce odhalila ozářené tablety na hubnutí, nemáte je doma?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila na českém trhu nevhodný prostředek na hubnutí z Austrálie, který prošel ozářením. Výrobce však tuto informaci neuvedl na obalu, čímž porušil potravinové právo.