Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jarní horoskop

JARO podle astrologa: Prozradil, co nás čeká v příštích měsících!

Jarní rovnodennost znamená pro astrology začátek nového roku. Měli byste se zbavit nepotřebných věcí a učinit zásadní rozhodnutí. Právě teď je podle horoskopu ten správný čas.

Mars (jasný objekt napravo) nad horou Rundle
Aktualizováno 1.3. 2017 15:30
astronomické události

PŘEHLED: Březen patří kometám. Kdy sledovat nebe a kam koukat

Během února jsme měli možnost sledovat dvě komety, ani březen nezklame pozorovatele noční oblohy. Slábnoucí "československou" kometu nahradí jasná Enckeova kometa, k jejímu pozorování stačí malý dalekohled. Během března začne zjasňovat také další z "československých" komet 41P/Tuttle-Giacobini-Kresák. Tím ale výčet astronomických událostí na březen zdaleka nekončí.

Umělecké zobrazení povrchu jedné z planet obíhajících TRAPPIST-1
Aktualizováno 22.2. 2017 20:14
úžasný objev

NASA: Našli jsme další solární systém s planetami jako Země

Na konferenci NASA vědci oznámili úžasný objev solárního systému, který má celkem sedm planet podobných Zemi. Minimálně tři z nich jsou v obyvatelné zóně, při správných podmínkách může být tekutá voda na všech sedmi.

Prásk.tv píše:

Superzemě
čtěte o tématu planety na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

astronomie

Dění na obloze: Únor přinese polostínové zatmění i průlet komet

Z hlediska pozorování noční oblohy nabízí únor celou řadu zajímavých úkazů, které by si milovníci noční oblohy neměli nechat ujít. Mezi nejdůležitější události patří polostínové zatmění Měsíce a také průlet "československé" komety 45P/Honda-Mrkos-Pajdušáková.

zajímavý objev

UNIKÁTNÍ SNÍMKY: Tři slibné planety by mohly nést život

Zájem astronomů stále více přitahuje pozoruhodný planetární systém Trappis-1. Objevili v něm tři planety, na kterých by mohly být podmínky vhodné k životu blízkému tomu pozemskému. Teď zveřejnili unikátní fotografie dvou z těchto planet a také umělecké zpracování, jak by to mohlo na planetách vypadat.

Vesmírný objev

NASA varuje: Nebezpečné černé díry jsou mnohem blíže Zemi!

Černé díry jsou "nejhladovějšími obyvateli" vesmíru. Polykají hvězdy i celé galaxie. Donedávna jsme si mysleli, že jsme před nimi v relativním bezpečí. NASA však varuje: Černé díry jsou nám blíž!

video rozhovor

Na obloze nás čeká neobvyklý astronomický úkaz! Dívejte se!

V pondělí odpoledne bude na obloze pozorovatelný poměrně vzácný astronomický úkaz. O co se jedná a jak jev pozorovat, nám vysvětlil odborník z pražského planetária.

Asteroidy kolem planety
Aktualizováno 2.5. 2016 22:38
mimo soustavu

Zásadní objev: Vědci našli planety, na kterých bychom mohli žít!

Mezinárodní tým vědců objevil mimo sluneční soustavu hned tři planety, které řadí mezi "potenciálně obyvatelné". Od Země jsou zhruba 39 světelných let a jsou jí i velmi podobné.