Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

zvláštní opatření

Fotíte si rádi selfie? V Itálii můžete mít problém, zavedli přísný zákaz

Italům došla trpělivost s turisty, kteří na každém kroku vytahují selfie tyče a překáží ostatním lidem. V Miláně jejich používání zakázali. Souborem nových pravidel chce město bojovat proti neuctivému chování návštěvníků.

Požár v Římě
Aktualizováno 17.7. 2017 18:31
Sucho v Itálii

Oheň děsí turisty v Římě! Češka vyfotila obří požár u letiště

Nejen Chorvatsko, ale také Itálie bojuje s rozsáhlými požáry. Plameny v Toskánsku nebo na Sicílii už vyhnaly turisty z některých pláží. Požár nedaleko pobřeží zachytila i česká turistka v Itálii.

Tornádo na pláži
Aktualizováno 17.7. 2017 09:57
nečekaná pohroma

Tornádo zasáhlo pláž v Římě: Deset turistů je zraněných!

Zdravotníci v italském přímořském středisku Ostia nedaleko Říma v neděli ošetřili na jedné z místních pláží deset zraněných. Pláž totiž nečekaně zasáhlo tornádo. Podle údajů agentury Adnkronos bylo do nemocnice převezeno šest osob. Naštěstí zranění nejsou příliš vážná.

Prásk.tv píše:

Martin Harich - 1
čtěte o tématu Itálie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Požár na Sicílii
Aktualizováno 13.7. 2017 11:00
video velká evakuace

Panika na Sicílii! Turisté utíkali před ohněm v plavkách a žabkách

Kvůli lesním požárům evakuovali na Sicílii z přímořského letoviska několik stovek turistů. Lesní požáry zuří i u Neapole, kde hoří už několik dní i les v národním parku Vesuv.

turisté v ohrožení

Probouzí se? Z Vesuvu šlehají plameny, kouř je vidět 20 kilometrů

Z italské sopky Vesuv se mohutně kouří. Hustý dým vidí lidé ze vzdálenosti až dvaceti kilometrů. Na vině ale není samotný vulkán, ale požár lesa na jednom z jeho svahů.

2019399
Aktualizováno 7.7. 2017 11:40
Nedaleko Neapole

V Itálii se zřítil čtyřpatrový činžák, až osm pohřešovaných

V ranních hodinách otřásla jihoitalským městem Torre Annunziata velká rána. Ze zatím nezjištěných příčin se zřítil čtyřpatrový věžák. Hasiči od rána prohledávají trosky. Pohřešují sedm, podle jiných zdrojů dokonce osm, lidí, mezi nimi i dvě děti!

komplikace na cestě do Itálie

Rakousko se bojí přívalu migrantů, chce nasadit na hranice vojáky

Cesta autem k moři by se českým turistům brzy mohla prodloužit. Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil v pondělí oznámil, že pokud Itálie nezastaví příliv migrantů, obnoví Rakousko v nejbližších dnech kontroly na hranicích s Itálií. K tomu je připraveno nasadit až 750 vojáků.

Odešla legenda

Zemřel herec Paulo Villaggio (84), legendární účetní Fantozzi

V pondělí ráno zemřel v Římě ve věku 84 let představitel legendárního učetní Uga Fantozziho. Jeden z nejznámějších italských komediálních herců Paolo Villaggio strávil v nemocnici několik dní. O jeho smrti informovala prostřednictvím Facebooku jeho dcera.

Počasí na jihu Evropy
Aktualizováno 1.7. 2017 16:48
extrémní počasí

Jedete na jih k moři? V Itálii i ve Španělsku je apokalypsa! VIDEO

Velká část Evropy směřuje za letním počasím na jih. Lidé jsou natěšení na slunce, moře a teplo. Ale pozor, v Itálii najdete místa, kde napadl čerstvý sníh. A ve Španělsku se vám může stát, že neprojedete kvůli hromadě krup.

migrační krize

Itálie nezvládá příliv urchlíků! Volá o pomoc a zvažuje radikální řešení

Itálie řeší další vážnou krizi kvůli uprchlíkům. Jen během posledních čtyř dnů jich připlulo z Afriky k italským břehům přes deset tisíc. Tamní úřady přestávají situaci zvládat a volají ostatní členské státy EU na pomoc. Pokud se ale evropská osmadvacítka do řešení krize nezapojí, hrozí, že Italové uzavřou lodím s běženci své přístavy.