Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pozor na to

Osvěžujete se vodou z fontán? Na dovolené hrozí vysoká pokuta!

Parné léto přímo vybízí k tomu, abyste si svlažili ruce nebo opláchli nohy v městských fontánách. Že to děláte i vy? Pak pozor, v Římě chtějí tuto kratochvíli úplně zakázat a hodlají rozdávat i tučné pokuty.

Youssef Zaghba
Aktualizováno 8.6. 2017 14:06
zpověď ženy

Matka teroristy z Londýna promluvila: Stydí se říct pravdu

Jedním z londýnských útočníků byl Youssef Zaghba, syn Maročana a Italky. Jeho matka, která žije v Itálii, promluvila o studu za svého syna. Nedokáže pochopit, jak se stalo, že zradikalizoval.

bláznivé počasí

Vadí vám tropy v Česku? Vyrazte do Itálie, začalo tam sněžit

Současné tropické počasí, které v Česku panuje, nejspíš milovníkům zimy příliš nevyhovuje. Ne všude je ale na koupání. Třeba v takové Itálii dokonce začalo sněžit.

Prásk.tv píše:

Gloria Trevisan
čtěte o tématu Itálie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

počasí na dovolenou

V Itálii to bude žhavé! Podívejte se na předpověď počasí na celé léto

Když si chcete zároveň užít moře, skvělé jídlo i mnoho památek, ideální volbou je Itálie. Zatímco na severu můžete vyrazit do hor, na jihu vás čekají písečné pláže. Podívejte se, kdy tam bude nejlepší počasí.

Požár v Římě
Aktualizováno 1.6. 2017 19:05
Požár vrakoviště

Řím zahalil černý dým. Hasiči bojují s velkým požárem. VIDEO

Černý dým zahalil ve čtvrtek v podvečer italské hlavní město Řím. Prvotní zprávy hovořily o tom, že hořet mělo v sídle katolické církve, ve Vatikánu, to ale pozdější zprávy vyvrátily. Požár zachvátil vrakoviště v západní části města.

Dovolená
Aktualizováno 1.6. 2017 14:53
kam se letos chystáte?

Češi mají o letošní dovolené jasno! Opomíjejí ale důležitou věc

Již několikátý rok po sobě budou trávit Češi dovolenou v tuzemsku. V Česku jich chce o prázdninách zůstat 85 %, jen 15 % Čechů se chystá vycestovat do zahraničí. Při svých cestách ale zapomínají na jednu důležitou věc, která je může přijít hodně draho.

tisíce lidí

Vaše válka, vaši mrtví, zní od demonstrantů proti summitu G7

Zhruba 2000 odpůrců globalizace dnes demonstrovalo nedaleko místa konání summitu sedmi nejvyspělejších zemí světa (G7), který se konal v sicilském městě Taormina. Podle agentury AFP se velká část protestu obešla bez incidentů. V závěru ale skupinka několika desítek maskovaných účastníků vyvolala konflikt s policií.

důležitý summit

Ochraně klimatu brání Trump, na boji s terorismem se G7 shodla

Lídři nejvyspělejších zemí světa ze skupiny G7 se dnes na úvod dvoudenního summitu na Sicílii rychle shodli mimo jiné pod vlivem pondělního masakru v Manchesteru na potřebě intenzivnějšího boje proti terorismu. Naopak kvůli váhání amerického prezidenta Donalda Trumpa nebyli zatím s to najít společnou řeč v otázce ochrany klimatu.

jedinečná příležitost

Itálie rozdává hrady a další budovy úplně zadarmo. Mohou být i vaše!

Pokud jste někdy toužili vlastnit zámek, nyní si o jeden můžete zažádat. Itálie připravila nový projekt, ve kterém rozdává historické budovy zdarma. Každý žadatel však musí splnit jednu podmínku.

Costa Concordia

Kapitán Schettino si odsedí 16 let. Trest mu potvrdil odvolací soud

Italský nejvyšší soud dnes potvrdil dřívější rozsudky odsuzující bývalého námořního kapitána Franceska Schettina Schettina k 16 letům vězení za ztroskotání lodě Costa Concordia v roce 2012, které si vyžádalo 32 životů. Schettino by měl rovnou zamířit za mříže.