Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Neštěstí v Itálii
aktualizováno včera 21:29
Další tragédie v Itálii

Nejméně osm mtvých turistů v Itálii! Spláchla je voda v roklině

Minimálně osm mrtvých lidí si v pondělí vyžádaly prudký déšť a záplavy v národním parku Pollino na jihu Itálie. Skupina turistů zrovna procházela soutěskami, kterými protéká potůček Raganello. Osmnáct dalších, včetně jednoho dítěte, se zachránilo na skalních vyvýšeninách. Zbytek se pohřešuje.

Záchanné práce u zříceného mostu v Janově - 3
včera 18:31
Zemřelo 43 lidí

Nové záběry! Pád italského mostu zachytily kamery. VIDEO

Tragédii v Janově, kde se před týdnem zřítil dálniční most, zachytily bezpečnostní kamery. Na nich je vidět několik šťastlivců, kteří se doslova podruhé narodili, když místy, kam sutiny dálničního mostu spadly, procházeli a projížděli doslova pár vteřin před tragédií. Ale 43 lidí takové štěstí nemělo.

Italskou herečku Asiu Argento obvinil o dvacet let mladší herec Jimmy Bennett.
aktualizováno včera 20:50
Zaplatila mu za mlčení

Herečka začala kampaň MeToo, sama ale zneužila mladého kolegu

Asia Argentová (42) před rokem odstartovala kampaň MeToo. Nedlouho poté však byla sama obviněna ze sexuálního zneužívání. Spor vyřešila tím, že mladému herci zaplatila.

Prásk.tv píše:

Turistka zažila peklo v Itálii - 1
čtěte o tématu Itálie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Záchanné práce u zříceného mostu v Janově - 3
včera 14:30
Zastavili práce

Trosky mostu v Janově podivně vržou! Experti se bojí, že se zřítí

Úřady v Janově odepřely evakuovaným občanům přístup do bytů v okolí zříceného mostu. Trosky, které na jedné straně zůstaly zůstaly, vydávají "podivné vrzání". Hasiči teď prověřují příčinu zvuků, vyloučili, že by šlo o vítr.

Pohřeb v Janově
aktualizováno 18.08.
pád mostu v itálii

Tragédie v Janově: Obětí je už 43! Našli i těla rodičů a jejich holčičku

Na 43 v sobotu vzrostl počet obětí po pádu mostu v italském Janově. V noci vyprostili záchranáři ze sutin tři mrtvá těla, přes den pak tělo poslední pohřešované osoby. Janovská nemocnice San Martino v podvečer informovala o smrti rumunského řidiče kamionu, který podlehl vážným poraněním lebky a hrudníku.

Státní pohřeb v Itálii
aktualizováno 18.08.
Tragédie v Janově

Itálie se v slzách loučila s oběťmi pádu mostu. Našli další mrtvé

V italském Janově se v sobotu konal státní pohřeb obětí pádu mostu Morandi, který se zřítil tento týden. Ceremoniál se ovšem netýkal zdaleka všech, kteří v úterý zahynuli. Část rodin totiž státní pohřeb bojkotovala.

Oběti zříceného mostu v Janově
17.08.
desítky mrtvých

Tragédie v Janově: Objevila se nová verze příčiny pádu mostu!

V Janově dál pokračuje pátrání po pohřešovaných v sutinách zříceného mostu. Úterní neštěstí si dosud vyžádalo 38 mrtvých, devět z deseti hospitalizovaných je v kritickém stavu. Úřady dál usilovně vyšetřují příčiny havárie. Podle architekta a člena vyšetřovací komise Antonia Brencicha mohlo prasknout nosné ocelové lano konstrukce.

Krach cestovní kanceláře
aktualizováno 17.08.
Úpadek

Cestovka ohlásila krach, k moři neodletí 200 turistů!

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek, na dovolenou do Bulharska a Řecka tak neodletělo 200 klientů. Všichni klienti, kteří byli v zahraničí, se již do Česka vrátili, informovala Slavia pojišťovna, u níž je RS Tour pojištěna.

Luigi Fiorillo
aktualizováno 17.08.
neštěstí v Janově

To je on! První slova muže, který o vlásek unikl smrti: Byl to zázrak

Jen zázrakem přežil tragédii v Janově. Se svou dodávkou zastavil jen pár metrů od místa, kde se zřítil most Morandi. Teď se na veřejnosti poprvé objevila jeho fotka!

Oběti zříceného mostu v Janově
aktualizováno 16.08.
tragédie v Janově

Most nemůže spadnout, ignorovali varování politici. Teď žádají tresty!

Zodpovědnost za pád mostu v Janově určí vyšetřování. Prokuratura chce viníka obvinit z vícenásobného usmrcení z nedbalosti, zavinění katastrofy a z ohrožení bezpečnosti dopravy. Informoval o tom ve čtvrtek list La Stampa s odvoláním na janovského prokurátora Francesca Cozziho. Italská vláda vinu přičítá provozovateli mostu a chce mu odejmout koncesi. Provozovatel tvrdí, že údržbu prováděl v souladu se smlouvou.