Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2061234
aktualizováno 26.10.

VÍKEND: Unikátní záběry prvních Čechoslováků na Everestu

Mount Everest je fenomén, který nenechá klidným žádného horolezce. Někteří ho chtějí zdolat, jiní ho považují za turistickou atrakci. V neděli to bylo třicet tři let, co na vrcholu stanuli i první Čechoslováci. Jak to na Everestu tehdy vypadalo? A proč výprava skončila tragédií?

Hayden Kennedy a Inge Perkins
12.10.
Neunesl ztrátu

Viděl partnerku mizet pod lavinou! Dohnalo ho to k hroznému činu

Haydena a Inge spojovala láska k adrenalinovým sportům a horám, nakonec se jim ale stala osudnou. Dívka zemřela pod lavinou a mladík bez ní nedokázal žít. Vyčítal si, že ji nedovedl zachránit, navíc ji moc milovat. Život si vzal jen pár hodin poté, co se dozvěděl o její smrti.

Vysoké tatry - turistika
01.10.
Neměli informace ani výstroj

Slovenští záchranáři varují Čechy: Za jediný den dva mrtví horolezci!

Slovenští záchranáři znovu varují české horolezce a turisty před nebezpečím pádu. Během jediného dne totiž zemřeli ve Vysokých Tatrách dva turisté, kteří neměli pro zdolání hor potřebnou výstroj. Další skupinu Čechů museli záchranáři vyprostit.

Prásk.tv píše:

Horolezec v Utahu - 1
čtěte o tématu horolezec na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Záchrana ve skalách
30.09.
Neměl potřebnou výstroj

Český horolezec spadl v Tatrách ze 30 metrů! Na místě zemřel

Ve Vysokých Tatrách zemřel v pátek 44letý český horolezec. Podle záchranářů neměl potřebnou výstroj na zdolání hory. Během výstupu spadl z asi 30metrové výšky a lékaři už mu nedokázali pomoci.

Záchranářský vrtulník
aktualizováno 06.08.
Dramatická záchrana

Zraněného horolezce na Liberecku zachránili z vrtulníku. VIDEO

V Suchých skalách na Semilsku se dnes odehrála dramatická záchrana muže, která opět dokázala, že práce leteckých záchranářů je nesmírně náročná a nenahraditelná. Záchranáři vyprošťovali horolezce, který spadl do 15ti metrové hlubiny.

Vrtulník - ilustrační
aktualizováno 17.06.
skální stěna

Drama ve skalách: Pro zraněnou ženu na laně musel vrtulník!

Mladá horolezkyně zůstala zraněná viset přibližně 20 metrů nad zemí na skalní stěně Mařenka u Teletína na Benešovsku. Kvůli zranění ji nemohl spolulezec, který ji jistil, spustit, na pomoc jim vyrazil vrtulník záchranářů. Ti ji bezpečně dostali do bezpečí a odvezli do nemocnice.

4. výškový tábor na Mount Everest
aktualizováno 24.05.
zóna smrti

Everest si vybírá strašlivou daň! Cestou pro tělo Štrby našli 4 mrtvé

Nejvyšší hora světa si mezi horolezci vybrala další strašlivou daň. Tým záchranářů, který se vydal pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, jenž na Mount Everestu zahynul o víkendu, nalezl další čtyři mrtvé ve stanu v posledním táboře, uvádí portál Himalayantimes. Jen za poslední 4 dny zemřelo při pokusu o zdolání hory 8 lidí.

David Chaloupský
aktualizováno 05.05.
nebezpečný výstup

Nebezpečný výlet Davida: Leze na bájné místo, kde už umírali lidé!

Titul Robinsona získal sice supertaktik Marek Orlík, v očích mnoha fanoušků je ale skutečným Robinsonem nejoblíbenější hráč - David Chaloupský. Nakonec skončil tesně před branami finále. Svým fanouškům teď prostřednictvím portálu TN.cz poslal vzkaz.

VÍKEND: Adam Ondra pokořil nejtěžší lezeckou stěnu světa
02.12.

VÍKEND: Adam Ondra pokořil nejtěžší lezeckou stěnu světa

Od našeho natáčení s lezcem Adamem Ondrou uplynuly 3 roky.

Pád horolezce
aktualizováno 22.09.
zemřel v Rakousku

Tajemná smrt českého horolezce: Padal 200 metrů, pak zmizel!

Při snaze zdolat rakouskou horu Dachstein zemřel ve středu ráno český horolezec. Podle svědků se muž zřítil z výšky asi 200 metrů, kvůli husté mlze se k němu záchranáři dostávali přes dvě hodiny. Příčina neštěstí není známá, informuje agentura APA.