Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hayden Kennedy a Inge Perkins
12.10.
Neunesl ztrátu

Viděl partnerku mizet pod lavinou! Dohnalo ho to k hroznému činu

Haydena a Inge spojovala láska k adrenalinovým sportům a horám, nakonec se jim ale stala osudnou. Dívka zemřela pod lavinou a mladík bez ní nedokázal žít. Vyčítal si, že ji nedovedl zachránit, navíc ji moc milovat. Život si vzal jen pár hodin poté, co se dozvěděl o její smrti.

Vysoké tatry - turistika
01.10.
Neměli informace ani výstroj

Slovenští záchranáři varují Čechy: Za jediný den dva mrtví horolezci!

Slovenští záchranáři znovu varují české horolezce a turisty před nebezpečím pádu. Během jediného dne totiž zemřeli ve Vysokých Tatrách dva turisté, kteří neměli pro zdolání hor potřebnou výstroj. Další skupinu Čechů museli záchranáři vyprostit.

Záchrana ve skalách
30.09.
Neměl potřebnou výstroj

Český horolezec spadl v Tatrách ze 30 metrů! Na místě zemřel

Ve Vysokých Tatrách zemřel v pátek 44letý český horolezec. Podle záchranářů neměl potřebnou výstroj na zdolání hory. Během výstupu spadl z asi 30metrové výšky a lékaři už mu nedokázali pomoci.

Prásk.tv píše:

Horolezec v Utahu - 1
čtěte o tématu horolezec na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Záchranářský vrtulník
aktualizováno 06.08.
Dramatická záchrana

Zraněného horolezce na Liberecku zachránili z vrtulníku. VIDEO

V Suchých skalách na Semilsku se dnes odehrála dramatická záchrana muže, která opět dokázala, že práce leteckých záchranářů je nesmírně náročná a nenahraditelná. Záchranáři vyprošťovali horolezce, který spadl do 15ti metrové hlubiny.

Vrtulník - ilustrační
aktualizováno 17.06.
skální stěna

Drama ve skalách: Pro zraněnou ženu na laně musel vrtulník!

Mladá horolezkyně zůstala zraněná viset přibližně 20 metrů nad zemí na skalní stěně Mařenka u Teletína na Benešovsku. Kvůli zranění ji nemohl spolulezec, který ji jistil, spustit, na pomoc jim vyrazil vrtulník záchranářů. Ti ji bezpečně dostali do bezpečí a odvezli do nemocnice.

4. výškový tábor na Mount Everest
aktualizováno 24.05.
zóna smrti

Everest si vybírá strašlivou daň! Cestou pro tělo Štrby našli 4 mrtvé

Nejvyšší hora světa si mezi horolezci vybrala další strašlivou daň. Tým záchranářů, který se vydal pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, jenž na Mount Everestu zahynul o víkendu, nalezl další čtyři mrtvé ve stanu v posledním táboře, uvádí portál Himalayantimes. Jen za poslední 4 dny zemřelo při pokusu o zdolání hory 8 lidí.

David Chaloupský
aktualizováno 05.05.
nebezpečný výstup

Nebezpečný výlet Davida: Leze na bájné místo, kde už umírali lidé!

Titul Robinsona získal sice supertaktik Marek Orlík, v očích mnoha fanoušků je ale skutečným Robinsonem nejoblíbenější hráč - David Chaloupský. Nakonec skončil tesně před branami finále. Svým fanouškům teď prostřednictvím portálu TN.cz poslal vzkaz.

VÍKEND: Adam Ondra pokořil nejtěžší lezeckou stěnu světa
02.12.

VÍKEND: Adam Ondra pokořil nejtěžší lezeckou stěnu světa

Od našeho natáčení s lezcem Adamem Ondrou uplynuly 3 roky.

Pád horolezce
aktualizováno 22.09.
zemřel v Rakousku

Tajemná smrt českého horolezce: Padal 200 metrů, pak zmizel!

Při snaze zdolat rakouskou horu Dachstein zemřel ve středu ráno český horolezec. Podle svědků se muž zřítil z výšky asi 200 metrů, kvůli husté mlze se k němu záchranáři dostávali přes dvě hodiny. Příčina neštěstí není známá, informuje agentura APA.

Jiří Váňa
21.09.
zmizel v Bulharsku

Jirka zmizel v horách v Bulharsku, rodina už myslí na nejhorší

Více než čtvrt roku je nezvěstný cestovatel a dobrodruh Jiří Váňa z Havlíčkova Brodu. Ztratil se při přechodu bulharského pohoří Pirin. Z oblasti se vrátila už několikátá česká výprava, která po něm pátrala. Ani ta ale nebyla úspěšná. Jeho rodina zažívá těžké chvíle. I když pořád doufají v zázrak, nebudou už v pátrání pokračovat.