Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Alain Robert - 1
aktualizováno 06.06.
Odvážný horolezec

Muž lezl na mrakodrap v Soulu. Policisté ho naháněli na plošině

Francouzský horolezec Alain Robert, kterému se přezdívá „pavoučí muž“, se ve středu pokusil zdolat nejvyšší budovu Lotte World Tower v jihokorejském Soulu. Francouz lezl na 123patrovou budovu zcela bez jištění. Výstup mu však překazila policie.

Adam Ondra
aktualizováno 15.03.

VÍKEND: Světoznámý lezec Adam Ondra

Každou vteřinou mohou přijít o život. Zároveň si ale každou vteřinu užívají naplno. Čeští lezci patří mezi nejlepší na světe.

Záchrana v lavině
aktualizováno 19.02.
Lavinové neštěstí

Další lavina zabíjela. Ve Vysokých Tatrách zemřel polský horolezec

Skupina polských horolezců strhla v neděli ve Vysokých Tatrách lavinu, která dva z nich zcela zasypala. Pětatřicetiletý muž nepřežil, třicetiletá žena v kritickém stavu bojuje v nemocnici o život. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba.

Prásk.tv píše:

Horolezec v Utahu - 1
čtěte o tématu horolezec na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Auto ESA otevírá již dvanáctou pobočku

Auto ESA otevřelo svoji dvanáctou pobočku. Dalším městem, kde tento prodejce působí, se stal Chomutov.

2061234
aktualizováno 26.10.

VÍKEND: Unikátní záběry prvních Čechoslováků na Everestu

Mount Everest je fenomén, který nenechá klidným žádného horolezce. Někteří ho chtějí zdolat, jiní ho považují za turistickou atrakci. V neděli to bylo třicet tři let, co na vrcholu stanuli i první Čechoslováci. Jak to na Everestu tehdy vypadalo? A proč výprava skončila tragédií?

Hayden Kennedy a Inge Perkins
12.10.
Neunesl ztrátu

Viděl partnerku mizet pod lavinou! Dohnalo ho to k hroznému činu

Haydena a Inge spojovala láska k adrenalinovým sportům a horám, nakonec se jim ale stala osudnou. Dívka zemřela pod lavinou a mladík bez ní nedokázal žít. Vyčítal si, že ji nedovedl zachránit, navíc ji moc milovat. Život si vzal jen pár hodin poté, co se dozvěděl o její smrti.

Vysoké tatry - turistika
01.10.
Neměli informace ani výstroj

Slovenští záchranáři varují Čechy: Za jediný den dva mrtví horolezci!

Slovenští záchranáři znovu varují české horolezce a turisty před nebezpečím pádu. Během jediného dne totiž zemřeli ve Vysokých Tatrách dva turisté, kteří neměli pro zdolání hor potřebnou výstroj. Další skupinu Čechů museli záchranáři vyprostit.

Záchrana ve skalách
30.09.
Neměl potřebnou výstroj

Český horolezec spadl v Tatrách ze 30 metrů! Na místě zemřel

Ve Vysokých Tatrách zemřel v pátek 44letý český horolezec. Podle záchranářů neměl potřebnou výstroj na zdolání hory. Během výstupu spadl z asi 30metrové výšky a lékaři už mu nedokázali pomoci.

Záchranářský vrtulník
aktualizováno 06.08.
Dramatická záchrana

Zraněného horolezce na Liberecku zachránili z vrtulníku. VIDEO

V Suchých skalách na Semilsku se dnes odehrála dramatická záchrana muže, která opět dokázala, že práce leteckých záchranářů je nesmírně náročná a nenahraditelná. Záchranáři vyprošťovali horolezce, který spadl do 15ti metrové hlubiny.

Vrtulník - ilustrační
aktualizováno 17.06.
skální stěna

Drama ve skalách: Pro zraněnou ženu na laně musel vrtulník!

Mladá horolezkyně zůstala zraněná viset přibližně 20 metrů nad zemí na skalní stěně Mařenka u Teletína na Benešovsku. Kvůli zranění ji nemohl spolulezec, který ji jistil, spustit, na pomoc jim vyrazil vrtulník záchranářů. Ti ji bezpečně dostali do bezpečí a odvezli do nemocnice.

4. výškový tábor na Mount Everest
aktualizováno 24.05.
zóna smrti

Everest si vybírá strašlivou daň! Cestou pro tělo Štrby našli 4 mrtvé

Nejvyšší hora světa si mezi horolezci vybrala další strašlivou daň. Tým záchranářů, který se vydal pro tělo slovenského horolezce Vladimíra Štrby, jenž na Mount Everestu zahynul o víkendu, nalezl další čtyři mrtvé ve stanu v posledním táboře, uvádí portál Himalayantimes. Jen za poslední 4 dny zemřelo při pokusu o zdolání hory 8 lidí.