Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dům ve skále - 3
16.12.
neobvyklé místo

Originální dům ve skále nabídne dechberoucí výhled! GALERIE

Neobvyklou stavební parcelu si našli architekti ze studia LAAV Architects. Dům umístili přímo do skály, čímž získali pro svůj projekt možnost dokonalého výhledu do okolí.

Pád z útesu
13.10.
Smrt kvůli selfie

Chtěla originální fotku, na útesu vyskočila! Spadla ze 60 metrů

Obrovskou tragédií skončil výlet turistky na vyhlídku v anglickém Cuckmere Haven. Dívka si chtěla na okraji udělat originální fotku, když ale vyskočila, zřítila se do propasti. Její smrt teď vyšetřovala speciální komise.

Vysoké tatry - turistika
01.10.
Neměli informace ani výstroj

Slovenští záchranáři varují Čechy: Za jediný den dva mrtví horolezci!

Slovenští záchranáři znovu varují české horolezce a turisty před nebezpečím pádu. Během jediného dne totiž zemřeli ve Vysokých Tatrách dva turisté, kteří neměli pro zdolání hor potřebnou výstroj. Další skupinu Čechů museli záchranáři vyprostit.

Prásk.tv píše:

Muž spadl z útesu
čtěte o tématu skála na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Hasiči-lezci zachraňovali turisty uvízlé na skále v Prokopském údolí
13.08.
To se nepovedlo

Pokažený výlet: Turisté vyrazili do skal, sundat je museli hasiči!

Neslavně skončil výlet skupiny anglicky hovořících turistů, kteří se v sobotu rozhodli důkladně prozkoumat malebná zákoutí pražského Prokopského údolí.

Záchrana ve skalách
aktualizováno 08.08.
tragédie na Sokolovsku

Školačka se zřítila u Lokte ze skály! Pád z deseti metrů nepřežila

Záchranáři v úterý upozornili na smrtelný pád třináctileté dívky, která se o víkendu zřítila ze zhruba deset metrů vysoké skály nedaleko Lokte nad Ohří. Dívka zřejmě uklouzla, záchranáři už jí nedokázali pomoct.

Mladík se zřítil do lomu
aktualizováno 31.07.
nebezpečný pád

Čech se téměř u vrcholu zřítil z hory! Do vrtulníku ho naložil jeřáb

Asi čtyřicetiletý český turista skončil v péči německých záchranářů poté, co se v neděli zřítil z hraničního vrchu Ostrý. Spadl z výšky zhruba pět metrů a vážně se zranil.

Pes Bárt, který uvízl ve skále, je naživu - 1
aktualizováno 19.07.
GALERIE Skvělá zpráva

Zázraky se dějí! Bárt, který uvízl ve skále, je živý! Byl tam 16 dní

Úžasná zpráva přišla ze Skalan v Českém ráji. Pes Bárt, který zůstal 16 dní uvězněný v závalu, se našel živý a zdravý! Veterináři ještě musí podle čipu a obojku ověřit, že jde o hledaného pejska. S největší pravděpodobností je to ale opravdu on.

Záchranáři
aktualizováno 09.05.
tragická nehoda

Turista nepřežil pád ze skály u Ústí. Jeho kamarád utrpěl zranění

Cizinec v pondělí nepřežil pád z Výří skály v Průčelské rokli v Ústí nad Labem-Brné. Kamarád muže přivolal záchrannou službu, zraněnému už však nebylo pomoci.

Bydlení ve skále
29.03.
úžasné bydlení

Muž žije v miliony let staré jeskyni. Neuvěříte, jaký domov z ní udělal!

Snad každý občas zatouží po úniku od civilizace, strávit pár týdnů v přírodě. Angelo Mastropietro se rozhodl uniknout natrvalo. Zakoupil si 250 milionů let starou jeskyni a udělal z ní domov snů.

Odklízení balvanu u Benešova na Semilsku - 6
aktualizováno 21.02.
Obrovské štěstí

Řidič se podruhé narodil: Těsně před auto dopadl obří balvan!

Obrovské štěstí měl řidič nákladního auta, který projížděl pod skalou u Benešova na Semilsku. Nad silnicí se totiž utrhl nejdříve strom a pak i obří balvan. S kamenem o velikosti 2x2 metry si neporadili ani hasiči a musel ho odklidit bagr.