Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit - lidé
20.06.
Odchod z EU

Brexit je zase o krok blíž. Britský parlament schválil důležitý zákon

Britský parlament schválil konečnou podobu zákona o odchodu Británie z Evropské unie, který Spojenému království po vystoupení z bloku zajistí právní kontinuitu. Sněmovna lordů, což je horní komora parlamentu, takzvaný zákon o brexitu podle agentury Reuters potvrdila v podobě, jakou požadovala premiérka Theresa Mayová. Lordi tak učinili vzápětí poté, co Dolní sněmovna zamítla další ze série dodatků, které horní komora navrhla s cílem poskytnout zákonodárcům větší vliv na řízení brexitu.

Nigel Farage slaví brexit
20.04.
Rozčilení Britové

Pokrytec! Politik tlačil na brexit, dětem ale pořídil německé pasy

Britský politik Nigel Farage, který se stal symbolem brexitu, nechce přijít o výhody Evropské unie. Přiznal, že dvěma dětem pořídil německé pasy, aby mohly dál volně cestovat po eurozóně.

Britská vlajka
aktualizováno 29.03.
Dohoda stále není

Do brexitu zbývá přesně rok! Jednání se zasekla na hranici Irska

Jednání o brexitu jsou v polovině. Velká Británie má Evropskou unii definitivně opustit přesně za rok, mnoho bodů přitom stále není vyřešeno. Na čem už se vyjednavači dohodli a co stále zbývá?

Prásk.tv píše:

Rande
čtěte o tématu Brexit na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Brexit - lidé
aktualizováno 22.02.
Nejvíc za poslední roky

Británii ve velkém opouští občané EU. Brexodus, píší tamní média

Z Velké Británie odešlo za jediný rok 130 tisíc obyvatel Evropské unie. To je nejvíce za poslední desetiletí. Za stejné období se do země přistěhovalo 220 tisíc lidí z EU, i to je ale dlouhodobé minimum.

Europoslanci hlasují
07.02.
úprava po brexitu

Počet europoslanců se změní! Jak na tom budou Češi? PŘEHLED

S odchodem Velké Británie se, alespoň dočasně, sníží počet europoslanců. Ti změnu schválili ve středu na zasedání ve Štrasburku. Některé země si polepší, Češi ale budou mít nadále 21 zástupců v jediném voleném orgánu Evropské unie. Parlament také podpořil nový způsob výběru šéfa Evropské komise.

Brexit - Theresa Mayová
17.01.
Brexit

Konec nadřazenosti práva EU! Britové odhlasovali důležitý zákon

Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu dnes v souvislosti s chystaným odchodem z Evropské unie odsouhlasili právní odluku od Bruselu. Klíčový zákon o ukončení nadřazenosti unijního práva nad britskými zákony, který upraví podmínky takzvaného brexitu, nyní směřuje k projednání do Sněmovny lordů.

Brexit - lidé
17.12.
odchod Británie

Britové chtějí zůstat v EU. Proti odchodu je většina z nich!

Více než polovina Angličanů si přeje zůstat v Evropské unii. Proti odchodu z EU se v nejnovějším průzkumu vyslovilo 51 procent respondentů, pro Brexit bylo 41 procent.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 08.12.
odchod británie

Mayová se v Bruselu dohodla na podobě brexitu. Začíná druhá fáze

Evropská komise oznámila, že podle jejího názoru nastal v rozhovorech o brexitu posun dostatečný k tomu, aby bylo možné jednat o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z Evropské unie. Po ranním setkání s britskou premiérkou Theresou Mayovou to oznámil předseda komise Jean-Claude Juncker.

Evropští lídři zahájí přípravy k brexitu
20.10.
Summit EU

Sobotka naposledy v Bruselu? Lídři EU řešili migraci i brexit

V Bruselu se sešli evropští lídři ke společnému jednání o problémech migrace, obrany, bezpečnosti a také tzv. brexitu. Na nejspíš poslední cestu na summit Evropské unie zamířil také český premiér Bohuslav Sobotka.

Evropská unie
19.10.
summit v Bruselu

Šéfové zemí EU se sešli u jednoho stolu, řeší migraci i brexit

Migrace je prvním tématem, kterým se dnes v podvečer v Bruselu zabývají šéfové států a vlád zemí Evropské unie. Říjnový summit má ale na programu i digitální problematiku a večer - kromě vystoupení britské premiérky Theresy Mayové k brexitu - především otázku vztahů mezi Evropskou unií a Tureckem.