Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 06.12.
hlasování parlamentu

Brexit v ohrožení! Bez dohody může Británie i zůstat v EU

Před klíčovým hlasováním britského parlamentu o brexitové dohodě, které se uskuteční příští úterý, premiérka Theresa Mayová varovala, že ve hře je stále i možnost, že Británie z Evropské unie vůbec neodejde. Pokud dohodu, kterou vyjednala s Bruselem, poslanci neschválí, může podle ní země odejít zcela bez dohody, ale může také v EU zůstat. Soudní dvůr EU dnes mezitím oznámil, že den před hlasováním britských zákonodárců zveřejní svou odpověď na otázku, zda může Británie jednostranně stáhnout své oznámení o odchodu z EU.

Brexit
aktualizováno 06.12.
odchod británie

Za Brexit možná zaplatí i Češi. Podle opozice v tom vláda zaspala

Za odchod Britů z Evropské unie na jaře příštího roku mohou zaplatit i Češi. Účtem může být podle analytiků České spořitelny ztráta čtyřiceti tisíc pracovních míst a pokles hrubého domácího produktu.

Brexit
04.12.
Rozhodnutí advokáta

Británie může sama zastavit brexit. Vláda to odmítá, odejít chce

Velká Británie může zastavit svůj odchod z Evropské unie, tvrdí generální advokát Soudního dvora EU. Země tak musí učinit před dosažením konečné smlouvy o brexitu a v souladu s britskou ústavou. Soud se názorem může řídit, ale nemusí.

Prásk.tv píše:

Rande
čtěte o tématu Brexit na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Donald Trump při proslovu na zasedání Valného shromáždění
aktualizováno 27.11.
Odchod Velké Británie

Trump: Dohoda o Brexitu může bránit obchodu s Londýnem

Americký prezident Donald Trump uvedl, že dohoda mezi Evropskou unií a Spojeným královstvím o brexitu může bránit obchodování mezi Washingtonem a Londýnem.

Brexit - ilustrační fotografie
aktualizováno 26.11.
Odchod z EU

Hlasování o brexitu se blíží, britští poslanci rozhodnou v prosinci!

Britský parlament bude o dohodě o odchodu Británie z Evropské unie hlasovat v úterý 11. prosince. Oznámila to dnes britská vláda. Před samotným hlasováním budou mít poslanci možnost pět dní debatovat.

Náměstek ministra zahraničí Tomáš Petříček
aktualizováno 25.11.
brexit

Dohoda o brexitu je pro nás výhodná. Takhle se dotkne Česka

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvítal dnešní dohodu 27 zemí Evropské unie na podobě smlouvy o vystoupení Británie z bloku. Dohoda podle něj zabrání chaosu tvrdého brexitu, pro Česko je výhodná.

Jean-Claud Juncker přichází na bruselský summit o brexitu
aktualizováno 25.11.
odchod Británie

Lídři EU podpořili dohodu o brexitu, trvalo to jen půl hodiny

Premiéři a prezidenti 27 zemí Evropské unie podpořili návrh dohody o odchodu Británie z EU i politickou deklaraci o budoucích vztazích. Na twitteru to uvedl předseda Evropské rady Donald Tusk. Podpora obou dokumentů se na dnešním mimořádném summitu EU očekávala; šéfům států a vlád zabralo rozhodnutí přibližně půl hodiny.

Theresa May a Jean-Claude Juncker mluví o Brexitu
aktualizováno 24.11.
Do Bruselu míří i Babiš

Summit o brexitu má zelenou! Spor o Gibraltar se vyřešil

Sedmadvacet zemí EU obstálo v kritické době vyjednávání o britském odchodu ve zkoušce jednoty a solidarity, míní předseda Evropské rady Donald Tusk. Necelý den před začátkem mimořádného summitu se navíc podařilo vyřešit námitky, které kvůli Gibraltaru na poslední chvíli vzneslo Španělsko.

Španělský premiér Pedro Sánchez
aktualizováno 23.11.
Španělsko vs. Británie

Potopí Španělsko pakt o brexitu? Jednání o Gibraltaru nepomohlo

Klíčový summit EU o brexitu se blíží. Klidný průběh může narušit nedořešená otázka Gibraltaru, který si nárokuje kromě Velké Británie i Španělsko. Jeho premiér pohrozil, že pokud se rozvodová dohoda nezmění, bude ji v neděli vetovat. Situaci zatím nevyřešilo ani jednání evropských diplomatů.

Brexit - ilustrační foto
aktualizováno 22.11.
Dohoda s EU

Posun v jednání o brexitu! EU a Británie se dohodly na vztazích

Členské státy Evropské unie dostaly k nahlédnutí dohodu o vztazích s Velkou Británií po jejím odchodu. Premiérka Theresa Mayová a předseda Evropské komise Jean-Claude Junker po setkání uvedli, že ve vzájemných vztazích učinili důležitý pokrok.