Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žáci při zkouškách - 3
15.03.
Zkoušky se blíží

Doučování na přijímačky vynáší! Je dětem kurz za tisíce k něčemu?

Přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia čekají žáky základních škol už za necelý měsíc. Tentokrát se reportérka TV Nova v pravidelném seriálu zaměřila na to, jak časově náročné jsou a kolik stojí přípravné kurzy. Víme také, jaká bývá úspěšnost žáků, kteří je absolvují.

Stres
14.03.
Test i řešení

Prošli byste na střední školu? Otestujte se z matematiky!

Přijímačky na střední školy se kvapem blíží, konají se už za pár týdnů. A nastávající středoškoláci se při nich musejí povinně poprat i s často nepopulární "matikou", která řadě dětí dělá potíže.

Studenti
aktualizováno 13.03.
Rozdíly mezi zkouškami

Jak se liší přijímačky na 4letý obor a gymnázia? Zkuste test z češtiny

První žáci budou přijímací zkoušky na střední školy skládat za méně než měsíc. Na tom, zda budou v přijímačkách úspěšní, přitom závisí i výběr školy. Mezi testy na čtyřleté obory či osmiletá gymnázia jsou totiž rozdíly. Vyzkoušejte si, jak se liší zkouška z češtiny.

Prásk.tv píše:

Maturita - 2
čtěte o tématu přijímačky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 12.03.
Už za měsíc

Přijímačky na střední se blíží! Zvládli byste je? Otestujte se

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Přesně za měsíc usednou do lavic k testům první žáci. Už podruhé na ně čekají jednotné přijímačky, které tak netvoří samotné školy, ale Cermat. Vyzkoušejte si, co všechno musí děti znát a jak byste ve zkoušce uspěli.

Žáci při zkouškách - 1
14.05.
Jednotné přijímačky

Uspěli byste u přijímaček na střední školu? Vyzkoušejte si testy

Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) zveřejnilo zadání a výsledky jednotné přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Žáci základních škol je psali v polovině dubna. U testů, které studenti psali v náhradním termínu 11. a 12. května, CERMAT zveřejnil jen zadání testů.

Žáci při zkouškách - 1
aktualizováno 26.04.
jednotné zkoušky

Průšvih u přijímaček: Testy si žáci odnesli, za zveřejnění hrozí žaloba

Kvůli jednotným přijímacím testům na střední školy a jejich zveřejnění se rozhořel spor mezi Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a informačním centrem o vzdělání EDUin. CERMAT odmítá zveřejnit testy před skončením náhradních termínů, jenže o ně šlo požádat už po skončení zkoušky. To ale spoustu lidí podle EDUin vůbec netuší, díky čemuž vzniká určitá nerovnost mezi jednotlivými žáky. CERMAT také trvá na tom, že zveřejnění testů je na žalobu.

Přijímací zkoušky
07.04.
Nové přijímačky

Začínají přijímačky na střední školy! Poprvé jsou jednotné! TEST

Příští týden ve středu poprvé odstartují jednotné přijímací zkoušky na střední školy. Tento typ přijímaček se nebude týkat pouze konzervatoří, uměleckých škol a škol, které nejsou ukončené maturitní zkouškou. Všechny ostatní školy musí dodržet daná pravidla.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 02.02.
Střední školy

Letos startují jednotné přijímačky! Zvládli byste je? Otestujte se!

Žáky základních škol letos poprvé čekají jednotné přijímací testy na střední školy. Půjde o všechna gymnázia i další obory, které končí maturitou. Jednotné budou přijímačky z matematiky a českého jazyka. Otestujte si, zda byste je zvládli!

Žáci při zkouškách - 3
aktualizováno 11.05.
Přijímačky

VELKÝ PŘEHLED: Hledáte střední školu? Tady ještě máte šanci!

Tisíce rodičů po celé republice zažívají v těchto dnech velká zklamání. Jejich potomek se nedostal na vysněnou střední školu. Zatím ale není důvod k panice. Stovky škol vyhlásily druhá kola přijímacího řízení.

Přijímací zkoušky
aktualizováno 22.04.
ukázkové testy

Žáci skládají přijímačky na střední. Zvládli byste je? Otestujte se!

Ode dneška začínají žáci oficiálně skládat přijímací zkoušky na střední školy. A ačkoli období přijímaček teprve začíná, přibližně polovina žáků už je má za sebou. Některé školy se totiž zapojily do testování jednotných přijímacích zkoušek společnosti Cermat, které v příštím roce budou povinné.