Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečné návnady v Jaroměři
11.10.
týrání zvířat

Nebezpečné návnady! Pes našel pečené žebro plné šroubů

Neznámý pachatel v Jaroměři nedávno poházel návnady z pečeného vepřového žebra, do kterých napíchal šrouby. Všímavá majitelka naštěstí svého psa zastavila, než se stihl zranit. Na místě bylo návnad hned několik.

Bezdomovec
11.10.
týrání zvířat

Žebrák s sebou tahal roztomilé štěně, psa měl ale surově bít!

Další případ týrání zvířat řeší pražští policisté i strážníci. Cizinec, který žebral v centru metropole, měl u sebe malé štěně, které měl podle svědků surově mlátit. Když ho kontrolovali strážníci, pes se při každém pohybu ruky žebrajícího muže celý roztřásl. Muž byl proto omezen na svobodě.

Králík v kleci
aktualizováno 09.10.
klecový chov

Lidé zuří kvůli týrání zvířat! Našli způsob, jak donutit EU zasáhnout

Více než 300 milionů hospodářských zvířat po celé Evropě je chováno v klecích. Tento způsob chovu je podle organizací na ochranu zvířat krutý a zbytečný, a proto se rozhodly vytvořit petici, kterou chtějí předložit Evropské komisi. Pokud bude podpisů dostatečné množství, musí se Komise tématem zabývat.

Prásk.tv píše:

Žluté kuličky
čtěte o tématu týrání zvířat na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Pomoc pro zubožené kočičky
aktualizováno 25.09.
Otřesný případ

Kočky žily ve výkalech a špíně, pily ze záchodu. Teď bojují o život

Hrůzostrašný pohled se naskytl zaměstnancům neziskové organizace Teplické kočky. V bytě žilo 17 koček několik měsíců ve špíně, výkalech a v nepořádku. Kočky byly vyhublé, zubožené a bojují o život. Na nový domov si ještě musejí počkat.

Bezvládné kočky v Lučenci
21.09.
Horor na sídlišti

Z okna visela bezvládná kočka! V bytě se veterináři zděsili

Děsivý pohled se naskytl obyvatelům sídliště ve slovenském Lučenci. Přes okno, otevřené na ventilačku, visela bezvládná kočka. Další, už mrtvá, ležela na parapetu. Zhrození sousedé volali hasiče. To, co veterináři objevili v bytě, je ale nepřekvapilo.

Štěně Marley se zotavuje
08.09.
Zájem opadl?

Týrané štěně Marley dojalo Česko, na nový domov ale stále čeká!

Už je to skoro půl roku, co se na internetu objevilo šokující video, na němž mladík brutálně mlátí bezbranné štěně. Příběh Marleyho se ovšem stále neuzavřel - pes totiž doteď nemá nový domov!

Fenku někdo svázal a hodil pod most
24.08.
Hrozné týrání

Fenku někdo svázal drátem a hodil pod most! Policie má podezřelého

Slovenští policisté vyslýchali majitele a zřejmě i mučitele fenky, kterou našli svázanou drátem pod mostem. Zatím ale nikoho z týrání neobvinili. Fenka jako zázrakem přežila a měla by se plně zotavit.

Dvě kočky - ilustrační foto
30.07.
Krutý případ

V Praze někdo vyhodil kočky z šestého patra! Jedna nepřežila

Na pražském sídlišti v Krči někdo chladnokrevně vyhodil dvě kočky z 6. patra panelového domu. Jedna z koček utrpěla vážné poranění, které bohužel nepřežila. Druhou se městským strážníkům nepodařilo najít. Ohavný případ nyní vyšetřují polciisté.

Vláda Andreje Babiše
24.07.
Jednání vlády

Vláda odmítla zrušení historických zákonů! Řešila i množírny

Koaliční kabinet hnutí ANO a ČSSD na svém úterním jednání nepodpořil návrh poslanců ODS, kteří chtěli zrušit 150 zákonů z roku 1919. Neutrální stanovisko kabinet vyslovil k návrhům zpřísnit tresty za týrání zvířat a zvlášť postihovat tzv. množírny, nebo volit korespondenčně.

Děti kreslí na živého poníka - 2
aktualizováno 16.07.
Co je to napadlo?

Lidé zuří! Na rodinném festivalu nechali děti čmárat po ponících

Nejen ochránce zvířat rozčílily fotografie, které pořídila paní Lucie na rodinném festivalu ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Zachycují skupinu dětí, která maluje po bílém poníkovi. Zvíře už je celé pomalované. Pořadatelé akce se brání, že šlo o nezávadné barvy, slibují ale, že příště již nic takového opakovat nebudou.