Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Děti kreslí na živého poníka - 1
aktualizováno včera 14:19
Co je to napadlo?

Lidé zuří! Na rodinném festivalu nechali děti čmárat po ponících

Nejen ochránce zvířat rozčílily fotografie, které pořídila paní Lucie na rodinném festivalu ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Zachycují skupinu dětí, která maluje po bílém poníkovi. Zvíře už je celé pomalované. Pořadatelé akce se brání, že šlo o nezávadné barvy, slibují ale, že příště již nic takového opakovat nebudou.

Utýraný pes nalezený na Tachovsku - 3
10.07.
Horor v Boru

Otřesný nález: V igelitce byl mrtvý pes, hlavu měl omotanou páskou!

Tachovští kriminalisté vyšetřují otřesný případ týrání psa. Na policii se v pondělí večer obrátily tři dívky, které v zámeckém parku v Boru našly silně zapáchající igelitku. V té někdo pohodil tělo menšího psa. Že se zvíře stalo obětí týrání, nasvědčuje žlutá izolační páska, kterou měl pes omotanou kolem celé hlavy!

Týrání psa - 2
aktualizováno 21.06.
Není pravomocné

Tyran štěněte Marleyho si vyslechl trest! Pejsek málem zemřel

Za týrání štěněte Marleyho majitel do vězení nepůjde. Od Okresního soudu v Prachaticích dostal 2,5roční podmínku, musí se také podrobit léčení na zvládání agresivity. Marley se dokázal plně zotavit, nového majitele ale stále hledá.

Prásk.tv píše:

Detaily o smrti tygra Osmanyho Laffity
čtěte o tématu týrání zvířat na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Smutný pes
aktualizováno 20.06.
Týrání zvířat

Naštvaná žena z Opavy vyhodila svého psa z okna šestého patra

Devětadvacetiletá ženy z Opavy je podezřelá z týrání zvířat. Z bytu, který se nachází v šestém patře, vyhodila z okna svého psa. Svůj čin ospravedlňovala tím, že byla velice naštvaná. Ubohé zvíře pád z šestého patra nepřežilo.

Zmrzačený turecký pes
19.06.
galerie Neskutečný útok

Měsíčnímu štěněti někdo usekl ocas a tlapky! Boj o život prohrálo

Turecko šokoval případ týrání zhruba měsíčního štěněte. Přestože zemi čekají v neděli parlamentní a prezidentské volby, k případu se vyjadřují politici napříč celým spektrem. Neznámý pachatel usekl malému štěněti všechny tlapky a ocas a nechal jej zemřít v lese. Veterináři se štěně snažili marně zachránit.

Pštros - ilustrační foto
aktualizováno 18.06.
Kdo to udělal?

Nesmyslný útok na zvíře! Na Chrudimsku umlátili pštrosa

Policisté z Heřmanově Městce vyšetřují nesmyslný útok na pštrosa. Někdo o víkendu přelezl plot, vnikl do ohrady a tam pštrosovi želenou tyčí zlomil nohu. Veterinář musel zvíře utratit.

Smutný pes
02.06.
Kontroly veterinářů

Stovky chovatelů trápily zvířata! K policii se dostaly jen čtyři případy

Veterináři loni provedli tisíce kontrol, pochybení zjistili u stovek chovatelů nebo zařízení, která mají o zvířata pečovat. Nejčastějším problémem byly špatné podmínky, nedostatek krmiva nebo nezajištění povinných prohlídek a očkování.

Týrané zvíře
20.05.
Smrtelná zranění

Na severu Čech střílí tyran na kočky! Jednu už museli utratit

Policisté na Českolipsku vyšetřují už tři případy střelby na kočky. První skončil utracením kocoura, další zvíře se teď veterináři pokoušejí zachránit. Někdo ho střelil do hlavy a břicha, bodnul do krku a dupnul na mu hrudník. Ve stejné obci byla postřelena i další kočka.

Jan Kořalka u soudu v roce 2004
15.05.
utopení ve vaně

Za brutální týrání psů dostal rok ve vězení, lidé chtějí přísnější tresty

Muž, který v Praze týral štěňata, stráví rok ve vězení. Městský soud v úterý potvrdil dřívější rozhodnutí, když zamítl tyranovo odvolání. Jan Kořalka jedno štěně utopil ve vaně. Druhému pak roztříštil nohu, zvíře bude mít trvalé následky. Lidem ale přijde trest směšný a volají po celkovém zpřísnění.

Mrtvá kráva na statku ve Žďárci u Skutče
aktualizováno 12.05.
veterináři rozhodli

Horor v kravíně: Mrtvé zvíře leželo vedle ostatních, lidé si stěžují!

Snímky uhynulé krávy, která ležela na statku ve Ždárci u Skutče mezi živími kusy dobytka, vyvolaly na sociální síti velké pozdvižení. Lidé se domnívali, že jde o týrání zvířat. Veterinární správa to však odmítla, majitel byl prý v nemocnici a uhynulý kus tak nemohl odklidit.