Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocnice
16.05.
Varování odborníků

Lékaři bijí na poplach: Zákeřná bakterie zabíjí čím dál víc Čechů!

Lékaři loni zaznamenali nárůst onemocnění, které způsobuje pneumokok. Nejčastěji napadá děti do pěti let a seniory. Téměř 80 Čechů kvůli této bakterii v roce 2017 zemřelo. Situace se podle prognóz nezlepší ani letos.

Úmrtnost - 1
aktualizováno 19.02.
Úmrtnost v ČR

Nejvíce lidí umírá v únoru. Pozor na nemoci, pomáhá se oženit

Nejvíce Čechů umírá v zimních měsících, na vině jsou zejména nemoci dýchacích cest. V mrazivém období se proto vyplácí prevence, ale také svatba. Podle statistik je tajemstvím dlouhověkosti manželství. Svobodní umírají dříve, vychází z údajů Českého statistického úřadu.

Varovné příznaky infarktu
21.09.
Srdeční onemocnění

Na infarkt umírá méně Čechů, i tak děsí! Jak ho poznat? PŘÍZNAKY

Na infarkt v Česku umírá stále méně lidí. Za posledních šest let klesla úmrtnost o neuvěřitelných 20 procent. I přesto patří onemocnění srdce k největším zabijákům Čechů. Víte, jak infarkt poznat a zabránit tak tragickému konci?

Prásk.tv píše:

Nejvíce lidí umírá v únoru - 1
čtěte o tématu úmrtnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Pohřeb - ilustrační foto
aktualizováno 14.11.
příčina úmrtí

Žebříček nejhorších zabijáků v Česku: Na tyto nemoci umíráme

Mnoho lidí si představí smrtelné nebezpečí v podobě jedovatých hadů a pavouků nebo žraloků v oceánech. Lidé mají strach z padajících letadel, zavalení lavinou a napadení zvířetem. Existuje celá řada katastrofických scénářů, jak může člověk přijít o život, je ale mnohem pravděpodobnější, že člověk zemře na rakovinu nebo srdeční poruchu. Co přesně trápí českou populaci?

Operace
03.05.
zdravotní problémy

Nemocné Česko: Na tyto choroby umíráme nejčastěji! PŘEHLED

Bojíte se, že se vám může něco stát? Máte strach ze žraloků při koupání v moři nebo se bojíte cestovat letadlem? Pouze jeden člověk ze tří a půl milionu je zabit žralokem, ale jeden ze šedesáti tří zemře na chřipku. V letadle je pravděpodobnost přibližně 1:16 000 000, že zemřete při havárii, ale je pravděpodobnost 1:3, že dostanete rakovinu. Jaký je zdravotní stav české populace a co nás v posledních letech nejvíce ovlivňuje?