Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poldi Kladno
aktualizováno 19.12.
Posledních 150 lidí

Kladenská Poldi je v konkurzu. Zaměstnanci dostanou výpověď

Všichni zbývající zaměstnanci kladenské Poldi, tedy asi 150 lidí, dostanou do konce roku výpověď. ČTK to dnes řekl insolvenční správce Adam Sigmund. Firma je v konkursu. "My jim dáme výpovědi z důvodu nadbytečnosti, protože nemáme vůbec žádné peníze na další provoz," uvedl Sigmund.

Latadlo Niki
aktualizováno 02.01.
snaží se dostat domů

Tisíce lidí uvízly v zahraničí kvůli krachu letecké společnosti Niki

Okolo 40 tisíc lidí zůstalo v zahraničí kvůli krachu druhé největší letecké společnosti v Rakousku. Cestujícím nyní nabídly pomoc další německé aerolinky. Niki reagovala ve středu ukončením svojí činnosti na odstoupení německé Lufthansy od jejího převzetí. Lufthansa Niki plánovala převzít, odmítla však kvůli negativnímu postoji Evropské komise, která vyjádřila obavy z omezení konkurence.

Bankrot Monarch Airlines
aktualizováno 02.10.
Monarch Airlines

Velký krach aerolinek: V cizině zůstalo přes 110 tisíc pasažérů

Páté největší britské aerolinie, společnost Monarch Airlines, v pondělí brzy ráno zkrachovaly. Jejich bankrot se dotkne téměř tři čtvrtě milionu pasažérů. Z toho 110 tisíc cestujících čeká na návrat z dovolené v zahraničí. Britský letecký úřad zajišťuje velkou evakuaci.

Prásk.tv píše:

David Glasheen - 1
čtěte o tématu krach na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Turisti
aktualizováno 13.09.
Návrat z dovolené

Klienti zkrachovalých cestovek se vracejí do ČR. Část ale stále čeká

Všichni klienti zkrachovalých cestovních kanceláří Azur Reizen a Maxi Reisen, kteří uvízli na dovolené v Turecku, Tunisku nebo Egyptě, by se do konce týdne měli vrátit zpět do České republiky.

Špatná dovolená
aktualizováno 12.09.
Zkažená dovolená

Klient krachující CK: Nikdo nám nic neřekl, recepční nás vyháněl!

Do redakce TN.cz se ozval jeden z klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Azur Reizen, který tráví dovolenou v Turecku. Stěžuje si, že se o všem dozvěděl jen zprostředkovaně a vlastně neví, co se má dít dál.

Krach cestovní kanceláře
aktualizováno 12.09.
Zkažené dovolené

Dvě cestovní kanceláře vyhlásily úpadek! Jak žádat o své peníze?

V pondělí vyhlásily úpadek cestovní kanceláře Azur Reizen a její dceřiná společnost Maxi Reisen. O úpadku obě informovaly klienty na svých internetových stránkách. Zákazníky uklidňují, že cestovní kancelář byla pro tento případ dostatečně pojištěná.

Cestovní kancelář
aktualizováno 01.06.
CK Relaxace

Zkrachovala první cestovka! Zájezdy si koupily desítky klientů

Letní turistická sezóna ještě ani pořádně nezačala a v Česku už krachuje první cestovka. Jmenuje se Relaxace a sídlí v Blansku. Její majitelka dnes vyhlásila insolvenci. Přitom zájezd do Chorvatska mělo u této cestovní kanceláře nasmlouváno několik desítek klientů a někteří měli odjet už v pátek. Majitelka ale tvrdí, že její klienti o své peníze nepřijdou.

Nicolas Maduro
aktualizováno 04.05.
mrtví demonstranti

Ve Venezuele se umírá na ulicích. A její prezident? Šel hrát baseball

Už přes dvě desítky mrtvých mají na svědomí rozsáhlé demonstrace ve Venezuele. Situace v zemi je kritická. Demonstrující požadují předčasné prezidentské volby, zajištění dodávek potravin a léků, znovuuznání parlamentu a propuštění politických vězňů. Prezident Nicolas Maduro ale zatím požadavky opozice přehlíží a do ulic vysílá ozbrojené složky.

Slevové portály
aktualizováno 14.03.
co dělat?

Krachy slevových portálů: Jak se domoci svých peněz nebo služeb

Krachy slevových portálů doprovázejí zmatky. Zákazník si koupí voucher, obchodník ho nepřijme a slevový portál mlčí a čeká jak to dopadne. Tak vypadá většina scénářů, kdy zákazník neví jestli má škodu vymáhat po obchodníkovi nebo slevovém portálu. Obchodníci zase často netuší, jestli musí službu nebo zboží poskytnout, když od slevového portálu nedostali zaplaceno.

Chléb
aktualizováno 23.12.
těžká situace

Krach na Vánoce: Stovky lidí přišly o práci, firma jim dluží platy

Stovky zaměstnanců pekárny v Chodově na Sokolovsku se ocitly bez práce. Firma zkrachovala. Věřitelé na zadluženou pekárnu podali návrh na insolvenci. Zaměstnanci jsou nyní před Vánocemi v těžké situaci. Firma jim dluží dva platy a tříměsíční odstupné.