Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tomio Okamura
aktualizováno 17.04.
demise na druhou

Okamura vyzval ministry k demisi! Zapomněl asi, že už v demisi jsou

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura si na sociální síti uřízl pořádnou ostudu. V reakci na útoky na Sýrii a jejich schválení českou stranou, vyzval ministra zahraničních věcí a ministryni obrany k okamžité demisi. Jenže asi nějak zapomněl, že všichni ministři současné Babišovy vlády už v demisi dávno jsou. A lidé na sociálních sítích se mu teď za jeho omyl smějí.

Vláda Andreje Babiše
aktualizováno 07.04.
zásadní změny

Rozpory v hnutí ANO: Ministr oznámil, že v politice končí

Současný ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán oznámil, že úplně skončí v politice. Mezi důvody patří zejména názorový nesouhlas s většinou kolegů z hnutí ANO a kauza ruského hackera Nikulina. V rozhovoru pro portál aktualne.cz ale uvedl, že musí vydržet, dokud nepřijde nová vláda.

Demonstrace za předčasné volby na Slovensku
aktualizováno 06.04.
Další protesty

Tisíce Slováků znovu vyšly do ulic! Požadují demisi šéfa policie

Tisíce Slováků znovu vyšly do ulic. Tentokrát demonstrovali za odstoupení policejního šéfa Tibora Gašpara. Lidé se sešli na náměstích po celém Slovensku i v zahraničí. Podle odhadů jich byly opět desítky tisíc.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Fico se při podávání demise usmíval
aktualizováno 17.03.
Krize vlády

Slováky rozčílil Ficův úsměv při demisi. Expert řekl, co jím skrýval

Páteční protesty na Slovensku byly největší od Sametové revoluce. "Za slušné Slovensko" demonstrovalo jen v Bratislavě asi 65 tisíc lidí. Organizátoři požadují předčasné volby, ne jen změnu premiéra. V projevech často zazněla kritika Fica a jeho úsměvu při demisi.

Demonstrace za předčasné volby na Slovensku
aktualizováno 16.03.
Další protesty

"Fica do basy!" skandovaly tisíce Slováků. Chtějí předčasné volby

Tisíce Slováků znovu vyšly do ulic, aby protestovaly proti vládě současné koalice. Požadují předčasné volby, krizi podle nich demise premiéra Roberta Fica nevyřešila. Sestavením nového kabinetu totiž prezident Andrej Kiska pověřil dosavadního vicepremiéra.

Robert Fico
aktualizováno 15.03.
Krize na Slovensku

Fico podal demisi! Kiska pověřil sestavením vlády vicepremiéra

Slovenský prezident Andrej Kiska přijal demisi vlády Roberta Fica. Sestavením nové vlády rovnou pověřil dosavadního vicepremiéra Petera Pellegriniho.

Andrej Babiš
aktualizováno 13.03.
povolební vyjednávání

Babiš při jednání o vládě vyvolává zmatek, takhle může ještě uspět

Cílený zmatek a možná i promyšlená taktika. Tak hodnotí politologové kroky premiéra v demisi Andreje Babiše při jednáních o vládě v několika posledních dnech. Příští týden by měl během večeře premiér o stavu vyjednávání informovat prezidenta Zemana.

Andrej Babiš
aktualizováno 09.03.
Vyhazovy vlády

Poslanci neschválili program schůze. Hodiny se hádali zbytečně

O návrhu části opozice, aby vláda bez důvěry nečinila nevynucené personální změny, Sněmovna hlasovat nebude. Poslanci po čtyřech hodinách diskuze neschválila program.

Robert Kaliňák
aktualizováno 08.03.
Kauza italské mafie

Slovenský ministr Kaliňák končí, píší média! Strana to popřela

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák by měl v pondělí podat demisi, informovala slovenská média. Po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně na jeho výměnu tlačili i koaliční partneři. Strana Smer-SD rezigraci na brífinku popřela.

Mária Trošková, Marek Maďarič
aktualizováno 28.02.
smrt jána kuciaka

Kvůli vraždě novináře padají první hlavy! Končí ministr i poradkyně

Slovenský ministr kultury Marek Maďarič dnes oznámil demisi. Na tiskové konferenci řekl, že se nedokáže vyrovnat s tím, že za jeho působení byl zavražděn novinář. O několik hodin později ze svých funkcí odstoupili také Mária Trošková, asistentka slovenského premiéra Fica a tajemník bezpečnostní rady státu Viliam Jasaň.