Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump
18.02.
Bílý dům

Trump může dostat Nobelovu cenu! Nominovalo ho Japonsko

Japonský premiér Šinzó Abe nominoval na Nobelovu cenu za mír prezidenta USA Donalda Trumpa. O nominaci ho prý měla požádat americká vláda- ta to ale popírá. Lhůta pro navrhování kandidátů vypršela 31. ledna. Jména letošních laureátů budeme znát až v říjnu.

Výstava ledových soch v Japonsku
04.02.

VIDEO: Sochy z ledu obdivují návštěvníci ostrova Hokkaido

K vidění jsou různé postavy z filmů, známé osobnosti z dějin a kultury. Na největším festivalu soch vyrobených z ledu a sněhu v Japonsku má své místo také vítězka letošního Australian Open Naomi Osaka. Organizátoři výstavy očekávají, že se na ledové sochy přijede podívat více než dva miliony návštěvníků z Japonska ale i turistů ze zahraničí.

Roboti v Japonsku
17.01.

VIDEO: Nové vychytávky ze světa robotů představili v Tokiu

Inženýři představili v Tokiu nové vychytávky ze světa robotiky. Patří mezi ně například robot společník nebo pomocník ve skladu, ale také židle, kterou si nasadíte na nohy.

Prásk.tv píše:

Ovocné zastávky - 1
čtěte o tématu Japonsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

2231801
14.01.

VIDEO: Obří mořské akvárium otevřeli v Tokiu

Podmořský svět se nachází na vrcholku nákupního centra Sunshine City. Celá atrakce je složena z 80 obřích akvárií. Návštěvníci se mohou pokochat pohledem na 37 tisíc ryb, plazů a obojživelníků.

Gatebox hologram
06.01.
digisexuál

Muž miluje hologram šestnáctileté školačky. Tak se s ním oženil!

Společenskými konvencemi nezatížený japonský školník si splnil svůj sen. Oženil se s hologramem kybernetické celebrity Miku Hatsune. Otázkou ovšem zůstává, jakým způsobem sezdaná dvojice vyřeší manželskou noc.

Poslední novoroční projev japonského císaře Akihita
02.01.

VIDEO: Poslední novoroční projev japonského císaře Akihita

Přes 90 tisíc lidí si v Tokiu přišlo poslechnout poslední novoroční projev japonského panovníka. Pětaosmdesátiletý císař Akihito se na balkoně paláce objevil se svou rodinou. Akihito abdikuje 30. dubna a ve funkci ho vystřídá jeho nejstarší syn. Odstoupit se císař rozhodl sám ze zdravotních důvodů.

Auto najelo v Tokiu do davu lidí
01.01.
Úmyslný čin

Auto najelo v Tokiu do davu slavících lidí, osm zraněných!

Osm lidí utrpělo zranění poté, co do davu v japonské metropoli Tokiu vjel úmyslně řidič auta. Policie pracuje i s verzí, že šlo o teroristický útok.

Japonsko chce obnovit lov velryb pro komernční účely
aktualizováno 26.12.
Komerční lov

Japonsko obnoví lov velryb pro maso. Opouští mezinárodní komisi

Japonsko se rozhodlo obnovit komerční lov velryb. Od července je chce lovit jen ve svých pobřežních vodách. Oznámení vyvolalo kritiku nejen ochranářských organizací, ale také Austrálie nebo Nového Zélandu.

2223099
19.12.

VIDEO: Japonská města ve světle vánoční výzdoby

Zima v Japonsku znamená teplé oblečení, horká polévka a světelná výzdoba. Osvětlení je tradicí Vánoc a trvá až do února. Japonci věří, že to je nejlepší způsob, jak se zbavit tmy pochmurných zimních nocí.

Výbuch v japonské restauraci
aktualizováno 16.12.
Exploze v Japonsku

Restaurací otřásl výbuch, začalo hořet! Nejméně 41 zraněných

Při explozi v restauraci na severu Japonska se zranilo 41 lidí, jeden z nich je v kritickém stavu. Podle zahraničních médií zřejmě vybuchl plyn. Policie zatím příčinu neštěstí nekomentovala.