Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Extrémní záplavy v Japonsku - 5
11.07.
Povodně v Japonsku

Záplavy si vyžádaly už 180 obětí! Nejde elektřina, neteče voda

Mohutné záplavy a následné sesuvy půdy si v západním Japonsku vyžádaly už téměř 180 obětí. Desítky dalších lidí úřady stále pohřešují. Domovy kvůli živlům musely opustit na dva miliony obyvatel.

Následky povodní v Japonsku
aktualizováno 10.07.
extrémní povodně

Záplavy v Japonsku si vyžádaly přes 120 životů! Hrozí další déšť

Japonsko se vypořádává s děsivými záplavami, při kterých zemřelo už více než 120 lidí, 27 dalších se pohřešuje. Přibližně dva miliony lidí musely opustit své domovy, když se řeky vylily ze svých břehů.

Extrémní záplavy v Japonsku - 4
aktualizováno 08.07.
Povodně v Japonsku

Záplavy mají až 76 obětí! Úřady varují před další katastrofou

Počet obětí rozsáhlých záplav v Japonsku stále narůstá. Vláda oznámila, že bilance se blíží už 76 mrtvým. Potvrzených je zatím 48 obětí. Prudké lijáky trápí jižní japonské ostrovy už třetím dnem, úřady vydaly varování před dalšími sesuvy půdy.

Prásk.tv píše:

Muž vyrábí věci z banánů - 1
čtěte o tématu Japonsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Extrémní záplavy v Japonsku - 1
aktualizováno 07.07.
Prudké lijáky

Extrémní záplavy v Japonsku mají 48 obětí! Na rodinu se zřítil dům

Nejméně 48 mrtvých si vyžádaly extrémní záplavy v Japonsku. Desítky dalších lidí se pohřešují, bilance obětí proto bude zřejmě ještě narůstat. Prudké deště a povodně zasáhly především jihozápad země, kde voda a bahno srovnaly se zemí celé vesnice.

Soukromá raketa Momo-2 se zřítila hned po startu
aktualizováno 30.06.
Ohnivá koule

Miliardář chtěl dobýt vesmír, raketa ulétla jen pár metrů! VIDEO

Totálním fiaskem skončil v sobotu ráno na japonském ostrově Hokkaidó start rakety bez posádky. Stroj postavený za peníze miliardáře Takafumiho Horie totiž vzlétl jen do výšky několika metrů, pak se zřítil a explodoval.

Tomio Okamura - rodiče
aktualizováno 20.06.
smrt v rodině

Bratři Okamurové přišli o otce, Tomio u smrtelné postele chyběl

Bratři Okamurové dnes přišli o otce, informoval o tom na svém facebookovém profilu Hayato Okamura. Spolu s mladším bratrem Osamem kvůli otcovu stavu zůstal v Japonsku déle a byl u jeho posledních chvil. Tomio Okamura u smrtelné postele chyběl, odjel z Japonska jen několik dní před jeho smrtí. Na pohřeb se ale podle nejmladšího z bratrů vydal.

Zemětřesení v Japonsku
aktualizováno 19.06.
rozsáhlé škody

Ničivé zemětřesení v Japonsku bralo životy! Hrozí další otřesy

Nejméně čtyři mrtvé a kolem 350 zraněných si vyžádaly otřesy půdy o síle 6,1 stupně, které ráno zasáhly japonské město Ósaka. Jedno z nejmohutnějších zemětřesení za poslední desetiletí napáchalo velké škody na majetku a zastavilo prakticky veškerou dopravu ve městě. Podle úřadů by v následujících dnech mohlo silné zemětřesení udeřit znovu.

Rakve
18.06.
neuvěřitelné příběhy

Otce rodiny prohlásili za mrtvého. Domů se vrátil rok po pohřbu

Japonská policie přiznala omyl, když špatně ztotožnila mrtvého muže. Nezvěstný muž se totiž vrátil po roce domů a zjistil, že měl pohřeb.

Rychlovlak - ilustrační foto
10.06.
Byl prý frustrovaný

V japonském rychlovlaku ubodal muž pasažéra! Dvě ženy zranil

Nejméně jednoho mrtvého a dva zraněné si vyžádal útok nožem v rychlovlaku v Japonsku. Útočníka zadržela policie o zastávku později. Motiv zatím není znám, muž si prý vybíral oběti náhodně.

Japonský režisér převzal cenu v Cannes
aktualizováno 19.05.
Cannes

Zlatou palmu získal japonský film. Festival připomněl i Formana

Hlavní cenu filmového festivalu v Cannes Zlatou palmu letos získal snímek Manbiki kazoku (Zloději z obchodů) japonského režiséra Hirokazua Kore'edy. Slavnostním předáváním cen dnes večer končí 71. ročník významné mezinárodní filmařské události.