Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Robot pronikl do reaktoru ve Fukušimě
Aktualizováno Včera 16:15
vysoká radiace

Uvnitř reaktoru: Robot zkoumá následky katastrofy ve Fukušimě

Hluboko uvnitř zničeného reaktoru jaderné elektrárny objevil malý robot usazeniny nukleárního paliva, které do vody uniklo při strašlivé nehodě v březnu 2011, kdy se Japonskem po zemětřesení prohnala ohromná vlna tsunami. Jedná se o klíčový objev pro určení dalšího postupu k odstraňování následků katastrofy.

návštěva po 12 letech

Premiér Sobotka odjel do Japonska. Setká se i s princem

Premiér Bohuslav Sobotka dnes společně s vládní delegací přicestoval na čtyřdenní návštěvu Japonska. Vládní speciál dosedl na tokijské letiště Haneda kolem 14:30 místního času. Je to první česká premiérská návštěva v této východoasijské zemi po dvanácti letech, naposledy byl v Japonsku v roce 2005 tehdejší ministerský předseda Jiří Paroubek.

Torpédoborec Fitzerald po srážce
Aktualizováno 18.6. 2017 07:03
Nehoda torpédoborce

Po srážce lodí u Japonska hledali sedm námořníků, našli je mrtvé

Těla sedmi amerických námořníků, pohřešovaných po srážce torpédoborce Fitzgerald s nákladní lodí, se našla mrtvá v poškozené části plavidla. Oznámilo to velení amerického námořnictva.

Prásk.tv píše:

Tamagoči
čtěte o tématu Japonsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Nehoda u Japonska

Americký torpédoborec se srazil s obchodní lodí! Pohřešují 7 lidí

Torpédoborec americké armády se u pobřeží Japonska srazil s obchodní lodí plující pod filipínskou vlajkou, oznámila americká armáda v krátkém prohlášení. Podle japonské pobřežní stráže se pohřešuje sedm členů posádky torpédoborce, armáda to však nepotvrdila. Pouze uvedla, že jeden ze členů posádky byl přepraven do nemocnice.

nebezpečná těžba

Energetická revoluce je tu! Čína poprvé vytěžila "hořlavý led"

Čína a Japonsko jsou o krok blíž k těžbě takzvaného "hořlavého ledu", z mořského dna se jim podařilo vyzvednout první vzorky. Těžba tohoto paliva musí probíhat pod důsledným dozorem, pokud by se těžilo špatně, mohlo by zahltit atmosféru ohromné množství skleníkových plynů.

USS Ronald Reagan před vyplutím z přístavu Yokosuka
Aktualizováno 19.5. 2017 12:39
narůstající napětí

Testy jaderných raket, přesuny válečných lodí! USA a KLDR zbrojí

Situace u korejského poloostrova nabírá na obrátkách. Do oblasti míří již druhá letadlová loď Spojených států. USS Ronald Reagan se připojí k USS Carl Vinson. Ke kroku, který ještě může navýšit napětí mezi USA a KLDR, přistoupily Spojené státy jen několik dní po "úspěšném" raketovém testu.

KOŘENÍ: Tsunami kapsule

Žít u moře by si v naší vnitrozemské krajině možná přál kdekdo. Idylka šumění vln se ale někde může snadno proměnit v pohromu.

KLDR vs. USA

Napětí u Koreje roste! Japonsko vyplouvá na pomoc USA

Napětí na Dálném východě roste. Japonsko poslalo svou největší válečnou loď Izumo, aby ochránila americkou flotilu kolem letadlové lodi Carl Vinson. Ta se účastní vojenského cvičení s jediným cílem - zastrašit KLDR od dalších raketových testů. Americký prezident mezitím nevyloučil možnost vojenského zásahu proti severokorejskému režimu.

Lavina v Japonsku smetla studenty - 1
Aktualizováno 27.3. 2017 11:31
galerie tragédie v Japonsku

Smrtící lavina smetla 50 studentů: 8 dětí přišlo o život, další hledají!

Nejméně osm studentů lyžařského výcviku přišlo o život poté, co se na hoře Nasu ve středním Japonsku v pondělí uvolnila lavina. V tu dobu se na svahu pohybovalo celkem 50 dětí.

Nádhera!

Budoucnost vlakové přepravy? Luxusní kupé od designéra Ferrari

V Japonsku v květnu vyjedou luxusní vlakové soupravy, které navrhl designér značky Ferrari. Tento vlak má zvednout standardy luxusu v železniční dopravě. A ani se není čemu divit! Na železnici se bude jednat o naprostý unikát.