Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uklízeč v Japonském bytě
12.12.
smutný osud

Uklízeč přišel do cizího bytu v Tokiu. Čekal ho otřesný zážitek!

Profesionální uklízeč Hidemitsu Ohshima vstoupil do malého bytu v Tokiu. Okamžitě ucítil vlhký vzduch a nesnesitelný zápach. Příčina ho šokovala – pach vycházel z těla padesátiletého muže, který zemřel před třemi týdny a nikdo si toho nevšiml. To však není v japonské metropoli vůbec výjimečné.

Bitevní loď Missoury
09.12.

VÍKEND: Námořníci vzpomínají na útok na Pearl Harbor

Letos je to 76 let od japonského útoku na Pearl Harbor. Tisíce kilometrů vzdálená bitva měla velký význam pro vývoj celé druhé světové války. Spojené státy do ní zatáhla a už o tři a půl roku později americké jednotky vstoupily do Plzně.

Japonské moře vyplavilo u města Oga loď duchů
aktualizováno 28.11.
otřesný nález

Záhadná loď duchů vyplavená u pobřeží Japonska ukrývala 8 těl

Moře u japonského města Oga vyplavilo v pondělí další loď duchů s ostatky osmi lidí, které se úřady snaží identifikovat. Dřevěné plavidlo postrádalo kormidlo i jakoukoli navigaci. Podle agentury Kyodo jde s velkou pravděpodobností o severokorejské rybáře.

Prásk.tv píše:

Logan Paul - 1
čtěte o tématu Japonsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Ohnivá koule v japonsku
23.11.
padající hvězda

VIDEO: Zelená ohnivá koule ozářila nebe nad Japonskem

Nebe nad Japonskem rozzářilo záhadné světlo. Zdroj zatím ještě nebyl určen, s velkou pravděpodobností se ale jednalo o úlomek asteroidu, který při průletu na nebi vykouzlil ohromnou ohnivou kouli.

Letadlo Grumman C-2 Greyhound - Ilustrační foto
aktualizováno 22.11.
záchranná operace

Vojenské letadlo USA s 11 lidmi se u Japonska zřítilo do oceánu

Vojenské letadlo Spojených států se ve středu zřítilo do Tichého oceánu poblíž japonského ostrova Okinawa. Na palubě bylo 11 lidí včetně posádky, osm lidí se již podařilo zachránit. Po dalších pátrají nejen jednotky Spojených států, do záchranné operace se zapojili i japonští záchranáři.

Japonská černá vdova vraždila pro peníze, za trest ji čeká oprátka
07.11.
trest smrti

Japonská černá vdova vraždila pro peníze, za trest ji čeká oprátka

Trest smrti dostane v Japonsku žena, která pro peníze vraždila své partnery. Kyanidem otrávila nejméně 3 muže a jednoho se zabít pokusila. Dědictví a pojistky jí vynesly v přepočtu přes 150 milionů korun.

Donald Trump a Vladimir Putin
aktualizováno 05.11.
důležité jednání

Trump a Putin se sejdou v Japonsku. Tématem bude KLDR

Americký prezident Donald Trump dnes zahájil návštěvu Japonska, které je první z pěti zemí na jeho dvanáctidenní asijské cestě. Podle činitelů Bílého domu bude hlavním cílem jeho mise přesvědčit Čínu i americké spojence, aby zvýšili tlak na severokorejský režim. Trump řekl, že během cesty očekává setkání s kremelským šéfem Vladimirem Putinem.

Vrah z Japonska - 2
03.11.
nové informace

Japonec zavraždil 9 lidí. Zápach maskoval stelivem pro kočky

Vrah z Japonska schovával v lednici devět mrtvol. Své oběti hledal na sociálních sítích. Jejich těla rozřezal na malé kousky. Zápach chtěl zamaskovat stelivem pro kočky.

Vrah z Japonska - 2
01.11.
Chtěli to sami

Japonský vrah "pomáhal" obětem zemřít! Těla měl doma v mrazáku

Muž, který se v Japonsku přiznal k vraždě devíti lidí, se se svými oběťmi seznámil a sblížil online. Konkrétně prostřednictvím sociální sítě Twitter. Oběti měly mít údajně sebevražedné sklony a sedmadvacetiletý Takahiro Shiraishi jim chtěl pomoci zemřít.

Konec kouření
01.11.
kompenzuje cigaretové pauzy

Kouříte? V této firmě byste měli méně volna, než vaši kolegové!

Japonská firma Piala přidává svým zaměstnancům, kteří nekouří, několik dnů volna navíc. Chce jim tak kompenzovat fakt, že kuřáci pracují díky pauzám na cigaretu méně času. Vedení firmy nové pravidlo zavedlo kvůli stížnostem, že cigaretové pauzy komplikují chod společnosti. Od zaměstnavatele tak nekuřáci mohou čerpat ročně navíc až šest dnů volna oproti kuřákům.