Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Schválila sněmovna

Dobrá zpráva! Po měsíci na nemocenské dostanete více peněz

Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti zřejmě budou brát vyšší nemocenskou. Sněmovna schválila zvýšení procentní sazby v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení. Předlohu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.

Pracovní úraz
Aktualizováno 20.4. 2017 21:03
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

kalkulačka nemocenské

Marodíme častěji! Ve kterém kraji nejvíc a kolik peněz dostanete?

Loni Češi stonali více než v roce 2015, vyplývá to ze statistik, které zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Častěji jsou nemocné ženy, nejvíce pak ty po čtyřicítce. Nejdéle lidé marodí v Moravskoslezském kraji, v průměru téměř 51 dní.

Prásk.tv píše:

Chemese Armstrong - 1
čtěte o tématu pracovní neschopnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Nemocenská
Aktualizováno 27.2. 2017 15:00
Přidají nemocným

Dobrá zpráva! Vláda podpořila navýšení nemocenské

Vláda na svém pondělním zasedání podpořila navýšení nemocenské pro dlouhodobě nemocné. Od 31. dne nemoci se nemocenská zvýší na 66 % a od 61. dne nemoci dokonce na 72 % vyměřovacího základu. Na twitteru to potvrdil předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Dejte si pozor!

Kontroly nachytaly tisíce lidí! Jak nepřijít o nemocenskou?

Podle České správy sociálního zabezpečení zkontrolovali pracovníci okresních pracovišť každého desátého Čecha v pracovní neschopnosti. Celkem přistoupili k více jak 2 500 postihům za nedodržování stanoveného režimu léčby. Jak postupovat, abyste ani vy nepřišli o nemocenskou?

Neschopenky v roce 2015

Neschopenek vloni přibylo! S tímhle stonali Češi nejčastěji

Čeští lékaři vypsali v loňském roce téměř o čtvrt milionu neschopenek více, než v roce 2014! Celkem vypsali lékaři přes jeden a půl milionu potvrzení o dočasné pracovní neschopnosti. Nejčastěji, stejně jako v předchozím roce, stonali Češi s onemocněními dýchací soustavy.