Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka s léky
12.03.
Časté nemoci

Přibývá úrazů a otrav! Tyto nemoci trápí Čechy nejčastěji! PŘEHLED

Češi loni nejčastěji stonali kvůli nemocem dýchací soustavy. Z 1,7 milionu neschopenek jich 630 tisíc zapříčinila právě respirační onemocnění. S čím ještě v roce 2017 lidé zůstávali doma?

Nemoc
01.06.
rok 2016 šokující čísla

Češi na nemocenské strávili 70 milionů dní! Tady marodili nejvíc

Češi byli loni víc nemocní než rok předtím. Na pracovištích chybělo přes 160 tisíc zaměstnanců a na nemocenské strávili celkem 70 milionů dní.

Neschopenka
30.05.
Pravidla nemocenské

Vyhazov kvůli porušení vycházek při nemocenské? Soud rozhodl

Zaměstnavatel nadále může dát výpověď zaměstnanci, který zvlášť hrubým způsobem poruší režim práce neschopného. Tomu po výpovědi nenáleží podpora v nezaměstnanosti. Ústavní soud dnes zamítl návrh skupiny poslanců z roku 2012, kterým se nelíbil paragraf občanského zákoníku a chtěli jej zrušit.

Prásk.tv píše:

Chemese Armstrong - 1
čtěte o tématu pracovní neschopnost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Nemoc
17.05.
Schválila sněmovna

Dobrá zpráva! Po měsíci na nemocenské dostanete více peněz

Zaměstnanci v delší pracovní neschopnosti zřejmě budou brát vyšší nemocenskou. Sněmovna schválila zvýšení procentní sazby v rámci vládní novely o pojistném na sociální zabezpečení. Předlohu ještě musí projednat Senát a podepsat prezident.

Pracovní úraz
aktualizováno 20.04.
pracovní úrazy

Při práci loni zemřelo 101 lidí! Jak rizikové máte povolání? PŘEHLED

Řidič kamionu nebo stavební dělník. To jsou nejnebezpečnější povolání v Česku. Právě pohyb na silnicích a na stavbách je totiž velmi rizikový. Vyplývá to ze statistik Státního úřadu inspekce práce. Při kterých povoláních je riziko pracovního úrazu největší?

Onemocnění
16.03.
kalkulačka nemocenské

Marodíme častěji! Ve kterém kraji nejvíc a kolik peněz dostanete?

Loni Češi stonali více než v roce 2015, vyplývá to ze statistik, které zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Častěji jsou nemocné ženy, nejvíce pak ty po čtyřicítce. Nejdéle lidé marodí v Moravskoslezském kraji, v průměru téměř 51 dní.

Nemocenská
aktualizováno 27.02.
Přidají nemocným

Dobrá zpráva! Vláda podpořila navýšení nemocenské

Vláda na svém pondělním zasedání podpořila navýšení nemocenské pro dlouhodobě nemocné. Od 31. dne nemoci se nemocenská zvýší na 66 % a od 61. dne nemoci dokonce na 72 % vyměřovacího základu. Na twitteru to potvrdil předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Nemoc. Ilustrační foto
12.11.
Dejte si pozor!

Kontroly nachytaly tisíce lidí! Jak nepřijít o nemocenskou?

Podle České správy sociálního zabezpečení zkontrolovali pracovníci okresních pracovišť každého desátého Čecha v pracovní neschopnosti. Celkem přistoupili k více jak 2 500 postihům za nedodržování stanoveného režimu léčby. Jak postupovat, abyste ani vy nepřišli o nemocenskou?

Neschopenka
28.01.
Neschopenky v roce 2015

Neschopenek vloni přibylo! S tímhle stonali Češi nejčastěji

Čeští lékaři vypsali v loňském roce téměř o čtvrt milionu neschopenek více, než v roce 2014! Celkem vypsali lékaři přes jeden a půl milionu potvrzení o dočasné pracovní neschopnosti. Nejčastěji, stejně jako v předchozím roce, stonali Češi s onemocněními dýchací soustavy.