Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nové jízdní řády
aktualizováno 10.12.
Mění se jízdní řády

Zrychlení, nové vlaky, lepší vozy. Přehled změn na železnici!

Od neděle vstupuje v platnost nový jízdní řád na železnici. Cestující se mohou těšit na lepší vozy, rychlejší cestování i nové vlaky. U některých spojů si ale budou muset zvykat na nová jména. Dráhy také mírně zdraží. Další spoje přidává RegioJet, který nově vyrazí do Vídně.

Poslanecká sněmovna
09.12.
Co nás čeká

Peníze učitelům, konec svátků bez nákupů. Co se ještě změní?

I když Andrej Babiš zatím jen těžko hledá podporu pro svoji vládu, neznamená to, že by jeho hnutí stálo úplně stranou od zbytku parlamentních stran. Naopak existuje spousta témat, na nichž se politici shodnou napříč politickým spektrem.

Morawiecki a Szydlová
aktualizováno 08.12.
szydlová končí

Polskou premiérku chudých střídá muž, který umí jazyky

Polský prezident Andrzej Duda dnes přijal demisi premiérky Beaty Szydlové a vzápětí pověřil touto funkcí dosavadního ministra financí Mateusze Morawieckého. Hlasování o důvěře v nový kabinet je podle televize TVN 24 naplánováno na úterý příští týden.

Prásk.tv píše:

Daniel Radcliffe - 1
čtěte o tématu změna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

EET
07.12.
Doporučení vládě

Senátoři chtějí omezit EET. Nemá se týkat firem s menším obratem

Elektronická evidence tržeb (EET) by se podle Senátu neměla vztahovat na živnostníky a firmy, jejichž roční obrat nepřesáhne 750 tisíc. Horní komora dnes tuto změnu doporučila vládě. Podle oponentů se ale případnou změnu nepodaří přijmout včas, tedy do zahájení další vlny EET na jaře příštího roku.

Úředníci - ilustrační foto
aktualizováno 05.12.
Politická škatulata?

Podoba vlády i rozpočtu není jistá, už se ale bojuje o úředníky

I když není jisté, že vláda Andreje Babiše dostane důvěru, už se začalo bojovat o o úřednické židle. A to i přesto, že podobné personální změny má omezovat přijatý služební zákon.

Důchodci
05.12.
Novela zákona

Brzy se změní pravidla výplaty důchodů. Co bude jinak?

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje, že už od prvního února se změní pravidla pro výplatu důchodů. Změna se týká především seniorů, kteří bydlí v pečovatelských domech.

Rodina
29.11.
Dobrá zpráva

Rodiny s dětmi si příští rok finančně polepší! Tohle se změní

Rodiny s dětmi se mohou radovat! V příštím roce si finančně polepší. Zvyšuje se totiž daňové zvýhodnění na první dítě i školkovné. Otcové budou mít nárok na placenou otcovskou dovolenou a změní se také podmínky čerpání rodičovského příspěvku.

Poslanci
21.11.
galerie nástup do funkce

Benda, Filip, Sobotka. Takhle vypadali v parlamentu před 20 lety

Po podzimních volbách se složení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR výrazně proměnilo, místa ve Sněmovně zaplnily úplně nové tváře. Najde se i několik poslaneckých mazáků, kteří jsou v politice již opravdu dlouhou dobu. Málokdo si ještě pamatuje, jak tito politici vypadali ve svých začátcích.

Opařená žena
21.11.
galerie radikální krok

Útok manžela Markétu změnil. Přišel rozvod a rozhodla se skočit!

Od brutálního útoku, po kterém skončila Markéta (40) z Hrobu v nemocnici s ošklivými popáleninami, uběhly už více než čtyři měsíce. A u napadené ženy se mnohé změnilo. Manžel se s ní minulý týden rozvedl, ten největší adrenalin ale prožila v září.

Kapela Chinaski v Ostravar Areně
aktualizováno 20.11.
rozpad kapely

Kapela Chinaski se rozpadla! Smutní fanoušci jsou v šoku

Kapela Chinaski pouhé tři dny po svém megakoncertu v Praze oznámila, že ve stávající sestavě už nebude vystupovat. Čtyři členové odcházejí a zůstávají jen dva. Šokující informaci oznámili na sociální síti.