Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Školní automat
14.08.
Co se vrátí?

Návrat baget do škol! Od září se zmírní pamlsková vyhláška

Takzvaná pamlsková vyhláška změní od 1. září podobu, zmírní totiž dřívější přísné limity pro obsah cukrů, tuků a soli v prodávaných potravinách. Děti se tak od nového školního roku mohou těšit na obložené bagety, ale i ochucené vody.

Milka mění logo a obal - 2
aktualizováno 31.07.
Oblíbená čokoláda

Milka už nebude jako dřív! Tohle se změní po dlouhých 117 letech

Už v srpnu můžete v obchodě najít jinou tabulku čokolády Milka. Nezmění se složení ani způsob výroby, jen obal a logo. Fialová kravička se obrátí a z břicha jí zmizí nápis Milka. Rozdílná bude také fólie, do které se čokoláda balí.

Na internetu se objevují obrázky nového letadla Air Force One
20.07.
prezidentská letadla

Trump chce přebarvit Air Force One, vtípky lidí přišly velmi rychle

Prezident Donald Trump chce přemalovat svůj letecký speciál Air Force One. Prý je málo státnický a nelíbí se mu modré barvy, které jsou na prezidentských letadlech od dob Johnna Kennedyho. Tato plánovaná změna samozřejmě vyvolala vlnu kritiky a na internetu se také objevily vtipné koláže, jak by mohl speciál vypadat.

Prásk.tv píše:

Máma chce změnit dceři jméno
čtěte o tématu změna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Poslanec Juchelka navrhuje změny mateřské a rodičovské
03.07.
Novela zákona

Je mateřská opravdu dovolená? Poslanci řeší, jestli ji přejmenovat

Dvě novely upravující zákon na podporu rodin s dětmi podal poslanec ANO Aleš Juchelka společně s dalšími poslanci napříč politickým spektrem.Chce zrušit název mateřská a rodičovská dovolená a nahradit ho pojmem mateřská a rodičovská péče. Nově chce zavést také vyplácení nevyčerpaného rodičovského příspěvku.

Změna pohlaví
20.06.
novinka

Změna pohlaví bude v ČR možná i bez chirurgického zákroku

Jestliže chce člověk v České republice změnit pohlaví, musí se podrobit chirurgickému zákroku. Ministerstvo spravedlnosti však hodlá tento proces zjednodušit. V případě, že jeho návrh projde, postačí přijít na matriku pouze s osobním prohlášením a potvrzením od lékaře o poruše pohlavní identity.

Lidé nastupují do vlaku
aktualizováno 09.06.
kompletní PŘEHLED ZMĚN

Pozor, vlaky jezdí jinak! Dráhy změnily jízdní řády

V neděli 10. června vstoupí v platnost upravené jízdní řády Českých drah. Změny se dotknou jak některých dálkových spojů, tak regionálních tratí.

České bankovky v peněžence - Ilustrační foto
aktualizováno 04.06.
staré zákony

Cestujete a máte u sebe přes 500 Kč? Hrozí vězení, varují poslanci

ODS by chtěla udělat pořádek ve Sbírce zákonů ČR. Poslanci totiž našli 63 zákonů, které jsou z doby vládnutí prezidenta T. G. Masaryka, tedy 99 let staré, a v dnešní době znějí archaicky a úsměvně. Jenže stále platí a pokud by se našel opravdu pečlivý soudce, hrozilo by většině z nás vězení.

Zákaz kouření
aktualizováno 30.05.
protikuřácký zákon

Zákaz kouření platí, někteří hlasovali napřed pro, pak proti

V restauracích a na dalších místech se stále nebude kouřit, poslanci v úterý zamítli novelu protikuřáckého zákona. Jednotlivé kluby byly při hlasování relativně jednotné. Novela měla provozovatelům umožnit například zavedení oddělených kuřáren. Zajímavé je, že někteří poslanci, kteří novelu původně podepsali, ji následně shodili.

Úředníci - ilustrační foto
29.05.
Změna financování

Matriky se plošně rušit nebudou! Rozhodnou o tom starostové

O zachování matriky v obci budou rozhodovat starostové, plošně se rušit nebudou. Změní se ale jejich financování, místo paušálu bude platba za výkon. Po jednání s Asociací krajů a Svazem měst a obcí to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Školní automat na jídlo
aktualizováno 24.05.
Jídlo pro školáky

Vláda mírní pamlskovou vyhlášku. Změna má být už brzy! PŘEHLED

Kontroverzní pamlsková vyhláška, která reguluje, co si smějí studenti ve školách koupit k jídlu a pití, se změní. Ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se dohodli na jejím zmírnění.