Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby - ilustrační foto - 3
aktualizováno 12.01.
Co vymysleli?

Politici chtějí měnit volbu hlavy státu. Budeme ji moct odvolat?

Prezidenta jsme volili poprvé přímo teprve před šesti lety. A teď, rok po druhé volbě, navrhuje více než polovina parlamentních stran systém změnit. Piráti dokonce chtějí zavést možnost referenda, ve kterém by občané mohli prezidenta také odvolat. Přidává se k nim i SPD.

Elektřina
07.01.
Rekordní rok

Masívní přesuny! Drahá elektřina tlačí lidi ke změnám dodavatelů

Češi v loňském roce rekordně měnili dodavatele elektřiny. Počet změn se proti roku 2017 zvýšil o téměř 60 procent na 570 511. Dosud nejvíce změn, 473 128, bylo v roce 2012. Vyplývá to z aktuálních dat Operátora trhu s elektřinou (OTE).

Zadržená češka v Pakistánu
aktualizováno 05.01.
kat křesťanů

Nové trable Terezy H., její případ dostal soudce - kat křesťanů

Případ Terezy H., která v Pákistánu čelí obvinění z pašování heroinu, se dost možná opět o něco protáhne. Soudit ji totiž má nový soudce, který se už dříve stal známý svým velmi tvrdým přístupem ke křesťanům.

Prásk.tv píše:

Keira Knightley - 1
čtěte o tématu změna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Neschopenka
aktualizováno 02.01.
Změny pro lékaře

Papírová podoba eReceptů končí! Od ledna jsou jen elektronicky

Od 1. ledna vám už lékař recept nepředepíše v papírové podobě, ale jen elektronicky. Pravidlo platí pro všechny bez výjimky. Pokud lékař pravidlo poruší, nemusí se zatím podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha obávat pokut. Ty hrozí jen těm, kteří budou pravidlo stále ignorovat.

Vážil téměř 300 kilo a celé Vánoce projedl
21.12.
Extrémní proměna

Vážil téměř 300 kilo a celé Vánoce projedl. Teď dělá trenéra

Slovák Ján Hodoň měl kdysi neuvěřitelnou obezitu. Jeho váha byla téměř 300 kilogramů a byl v ohrožení života. Za jeden rok se mu podařilo zhubnout přibližně 200 kilo. Bez operace se to ještě nepovedlo údajně nikomu na světě.

Sloučení pravoslavných církví na Ukrajině
15.12.
pravoslavná církev

Velká změna v náboženství, Ukrajina má novou národní církev

Představitelé ukrajinských pravoslavných církví dnes na církevním sněmu v Kyjevě schválili sloučení svých organizací v nezávislou ukrajinskou národní církev. Potvrdil to podle světových tiskových agentur ukrajinský prezident Petro Porošenko. Synod podle Porošenka zvolil hlavu nové církve - metropolitu kyjevského a celé Ukrajiny Epifanije. "Tento den vejde do dějin jako posvátný den - den konečné nezávislosti na Rusku," prohlásil podle agentury Reuters ukrajinský prezident před tisícovkami přívrženců.

Autoškola Student
14.12.
Přestal komunikovat

Lidé si zaplatili tisíce za autoškolu, nejspíš o ně přijdou! Majitel mlčí

Více než pět set žáků jedné z největších pražských autoškol možná přijde o peníze. Zaplatili si u ní za tisíce korun řidičský kurz, jenže mezitím se změnil majitel autoškoly, a ten s nimi přestal komunikovat.

Vlaky - dopravci
09.12.
Změny v dopravě

Dopravci zavedli nový jízdní řád vlaků. Přibylo víc přímých spojů

V neděli začal v Česku platit nový jízdní řád vlaků. Největší změny nastaly u Českých drah, i konkurenční společnosti ale přišly se změnami. Díky tomu přibyly například přímé spoje mezi Ostravou a Berlínem nebo Prahou a Krakovem.

Jízdní řády 2019
aktualizováno 08.12.
velký přehled

Začínají platit nové jízdní řády vlaků! Co se mění ve vašem kraji?

V neděli 9. prosince začnou platit na železnicích nové jízdní řády. Řídit se jimi budeme až do 14. prosince 2019. Zatímco v některých krajích posílí počet spojů, jinde se musejí cestující připravit na omezení. Připravili jsme pro vás velký přehled.

Kamion Ilustrační snímek
04.12.
Dohoda ministrů

Nová pravidla pro řidiče kamionů! EU upravuje dopravu v Evropě

Ministři dopravy členských států EU se dohodli na reformě dopravního sektoru. Změní se mimo jiné pracovní podmínky řidičů kamionů. Nově se na ně budou vztahovat jiná pravidla než na ostatní pracovníky vysílané do ciziny.