Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zatčení
27.11.
Skončil v poutech

Opilci se nelíbilo, že strážníci měří rychlost. Vyběhl na ně z autobusu

O tom, že se strážníky není radno si zahrávat, se přesvědčil opilý muž, který cestoval MHD. Nelíbilo se mu, že policisté měří rychlost, a tak je napadl. Svou si však neprosadil - místo toho skončil v poutech.

Kamery na dálnici D1 u Jihlavy
aktualizováno 25.07.
vyplatily se

Jihlava jásá! Díky kamerám na dálnici D1 vybralo město 8 milionů

Stavební práce na opravovaném úseku dálnice D1 u Jihlavy se blíží ke konci - skončilo tam proto i úsekové měření. Kamery si na vlastní náklady pořídilo město Jihlava a skoro dvoumilionová investice se magistrátu bohatě vyplatila. Na pokutách totiž hříšníci zaplatí až čtyřnásobek toho, co město do systému vložilo.

Policie měří rychlost - 8
01.06.
opravovaný úsek

Další bič na řidiče: Na D1 přibyly kamery, hrozí tisícové pokuty

Další bič na řidiče, kteří jezdí rychleji, než mají. Ode dneška se naostro měří rychlost na dalším opravovaném úseku dálnice D1, a to u Jihlavy. Jedná se o první kamery, které na své náklady pořídil někdo jiný než správce komunikace - tedy Ředitelství silnic a dálnic. Kamery provozuje jihlavský magistrát a musel kvůli tomu přijmout nové úředníky.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Dálnice D1 - ilustrační foto
aktualizováno 11.02.
Informace pro řidiče

"Pasti" na dálnici: Víme, kde se bude letos na D1 měřit rychlost!

Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic a obce už se dohodly na tom, kde přesně se v tomto roce bude měřit rychlost na dálnici D1. Jedná se o tři modernizované úseky - jeden je ve středních Čechách a další dva na Vysočině.

Měření rychlosti
aktualizováno 16.03.
zrádný úsek

Pozor na pokuty! Na D1 začalo nové úsekové měření rychlosti

Na 55. kilometru dálnice D1 instalují silničáři systém pro úsekové měření rychlosti. Ještě dnes by měl být zahájen zkušební provoz. Pozor by si tedy nově měli řidiči dát mezi Psáři a Souticemi.

Policie měří rychlost - 5
26.01.
pokuty jen doma

Konec pokut od strážníků? Hrozí jim zákaz měření rychlosti!

Strážníci možná dostanou zákaz měřit rychlost aut v jiných než v domovských obcích. Návrh na omezení včera podpořil sněmovní bezpečnostní výbor. Stejná novela také snižuje věk pro nástup do služby obecního strážníka z 21 na 18 let, píše dnešní MF Dnes.

Policie měří rychlost - 6
aktualizováno 21.05.
ANKETA Měření rychlosti

Odloží strážníci radary? ODS jim chce zakázat měřit rychlost

Dlouholetý spor o to, zda mají strážníci mít právo měřit rychlost a vybírat za to pokuty, se opět vyostřuje. Některé obce na tom totiž vydělávají a mnoha lidem se to nelíbí. Včetně občanských demokratů, kteří chtějí zákaz této pravomoci ještě tento měsíc prosadit ve Sněmovně. Podporu mají i v nejvyšších patrech policie. Strážníci by také chtěli mít jasno. Neustálá nejistota jim komplikuje práci.

Policie měří rychlost - 3
aktualizováno 21.04.
méně pokut

Návrh zákona: Městská policie nebude měřit rychlost v obcích

Poslanci chtějí zakázat městské policii vybírat pokuty za vysokou rychlost. Změny v zákoně chce navrhnout poslanec Bronislav Schwarz, sám bývalý šéf městské policie. Jednou z možností je, že by dohled nad pevnými radary přešel pod státní policii.

Policie měří rychlost - 5
aktualizováno 31.01.
Průšvih v Koleči

Další problém policie: Strážníci vydělávali na měření rychlosti

Skandál strážníků ze středočeské obce Koleč odhalil další problém. Dva opilé strážníky zadrželi státní policisté u Mimoně i se služebním autem a zbraněmi. Dostali totiž hlášku, že se tam porvali. Policisté z Koleče jsou známí tím, že se v obci samotné moc neukazují, ale za peníze do obecního rozpočtu pro jiné radnice měří rychlost.