Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Větrná smršť v Bohuslavicích na Náchodsku - 2
aktualizováno 12.08.
Vichr v Bohuslavicích

Náchodskem se prohnala větrná smršť, poškodila desítky domů!

Velké škody napáchala v pátek vpodvečer větrná smršť, která se prohnala Bohuslavicemi na Náchodsku. Vichr tu poškodil desítky domů, z některých strhal střechy. Hasiči měli samozřejmě spoustu práce i jinde.

Bouřky udeřily
aktualizováno 11.08.
mapy srážek Kroupy a vichr

Létaly střechy, padaly stromy: Silné bouřky udeřily! GALERIE

Velká vedra a silné bouřky. Takové počasí bude panovat i v dalších hodinách a dnech! Meteorologové před nebezpečnými jevy vydali další výstrahu. Hasiči v Olomouckém kraji hlásí už třicítku výjezdů - a to za jedinou hodinu.

Rozbouřená Madeira
aktualizováno 07.08.
počasí řádí

Na Madeiře uvěznil tisíce turistů vichr! "Je to stresující!" říkají lidé

Kvůli silnému vichru je mimo provoz metropolitní letiště ostrova Madeira ve Funchalu. Tisíce cizinců se ocitly v pasti a musejí si pobyt v oblíbené portugalské destinaci nedobrovolně prodloužit. Hodiny zpoždění nabraly i spoje z České republiky.

Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Stanové městečko
aktualizováno 15.07.
Poryv větru

Kempem se prohnal vichr, stany skončily na stromě a na drátech

Hodně divoké sobotní odpoledne zažili návštěvníci kempu v Týnci nad Sázavou na Benešovsku. Tábořištěm se totiž prohnal nezvykle silný poryv větru a vzal "na procházku" dva stany a nafukovací člun.

Strom spadl přímo na kabinu nákladního auta
aktualizováno 02.03.
vážná nehoda

Vichr v Česku má první oběť! Na nákladní auto spadl strom

Silný vítr ve čtvrtek odpoledne zabíjel. Na auto jedoucí po silnici na Českolipsku spadl strom a řidiče v kabině usmrtil. Na místě probíhaly záchranné a vyprošťovací práce.

Sníh a vítr řádí v Česku - 3
aktualizováno 09.02.
pozor PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

VÝSTRAHA: Napadne skoro půl metru sněhu, vichr naruší dopravu

Meteorologové vydali novou výstrahu. Kromě varování před silným větrem teď platí výstraha i kvůli nové sněhové pokrývce. V platnosti je pro Královéhradecký, Moravskoslezský, Jihomoravský, Olomoucký, Pardubický a Zlínský kraj.

Větrogedon v únoru
aktualizováno 08.02.
není konec

Vichřice v Česku: Vyvracela stromy, strhávala střechy! VIDEO

Většinu krajů dnes pořádně potrápila vichřice. Byla tak silná, že vyvracela stromy, strhávala elektrické vedení i střechy. Značně komplikovala také dopravu. Meteorologové varují, že podobný scébář můžeme do středečního rána očekávat ještě několikrát.

Silný vítr
aktualizováno 01.02.
ohrožené lety

To je síla! Vichr nad Českem dosahuje 300 kilometrů v hodině

Pokud se chystáte vyletět z České republiky do ciziny, počítejte se silnými turbulencemi. Vysoko nad zemí se totiž prohání vichr, který dosahuje až 300 kilometrů v hodině. Varování vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).