Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Opilý muž v autě
včera 13:22
alkohol za volantem

Po silnicích se proháněli opilí řidiči. Jeden chtěl odvézt od policistů domů

Opilých řidičů na našich silnicích pořád neubývá. Hned dva chytili v pátek policisté v Praze. Jeden se je dokonce snažil uplatit a pak chtěl, aby ho odvezli domů. Druhý zase naboural do stromu a orientační dechová zkouška u něj ukázala přes tři promile.

Auto ve stromu v ulici Na Františku
aktualizováno 16.02.
perná noc

Opilci za volantem! Jeden chtěl uplácet, druhý skončil ve stromu

Hned dva opilé řidiče chytili v pátek večer pražští policisté. Jeden z řidičů se snažil policisty uplatit s tím, že ho dokonce odvezou domů. Druhý s autem naboural do stromu, nadýchal pak přes 3 promile.

Dáda Patrasová
aktualizováno 16.02.
řízení a alkohol

Dáda Patrasová už zná trest za vánoční bouračku v opilosti

Dětská hvězda Dáda Patrasová se podle všeho vězení za řízení v opilosti vyhne. Hrozily jí až tři dlouhé roky za to, že bourala, když byla pod vlivem. Policie jí naměřila přes dvě promile alkoholu. Bez trestu ale nevyvázne, čeká ji mastná pokuta a pořádně dlouhý zákaz řízení.

Prásk.tv píše:

Dáda Patrasová a Felix Slováček - 1
čtěte o tématu alkohol na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Rum ve sklenicích
15.02.
Opilý namol

Polkl jsem francovku, bolí mě zuby, tvrdil strážný. Měl 3,4 ‰

Pražští strážníci ve čtvrtek po osmé večer nachytali pracovníka ostrahy v obchodu totálně namol. Opilý "sekuriťák" se vymlouval, že kvůli bolavým zubům kloktal francovkou, kterou vzápětí omylem spolkl. Nebyl ovšem jediným kapitálním úlovkem.

Dagmar Dáda Patrasová
aktualizováno 13.02.
vzkaz fanouškům

Plné doznání! Patrasová konečně promluvila o své vánoční nehodě

Dáda Patrasová se vyjádřila k nehodě, kdy se v prosinci v Praze srazila s protijedoucím vozidlem. Během jízdy měla v krvi 2,5 promile. Patrasová v příspěvku, který zveřejnila na svém instagramu, všeho velmi lituje a také uvedla, že spolupracuje s policií. Za své jednání nese prý plnou odpovědnost.

Lidé nemají peníze
aktualizováno 13.02.
náklady

Ceny v lednu rostly rychleji, nejvíc zdražilo bydlení, alkohol a tabák

Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu zrychlil na 2,5 procenta z prosincových dvou procent. Zdražovalo zejména bydlení, alkohol nebo tabák. Ve srovnání s loňským lednem naopak zlevnily některé potraviny a nealkoholické nápoje. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně se spotřebitelské ceny zvýšily o procento.

rum
12.02.
cestujeme za teplem

Dovolená plná rumového opojení! Recept na dominikánskou viagru

Co by to bylo za dovolenou v Dominikánské republice bez kapky alkoholu? Každý přece ví, že přesně tady může ochutnat jedny z nejlepších třtinových rumů široko daleko. A nejen ty, nebojte se vyzkoušet i mamajuanu, přezdívanou jako dominikánská viagra a užijte si dovolenou naplno!

Plačící holčička
10.02.
Nadýchala tři promile

Batole šlo prosit sousedy o jídlo. Matka byla totiž úplně na šrot

Dvaatřicetiletá žena z polské Vratislavy se zřejmě matkou roku nestane. Nechala totiž svou 2,5letou dceru o hladu, zatímco ona byla namol opilá. Malá holčička se tak rozhodla vydat pro jídlo k sousedům.

Obžalovaní v metanolové kauze
06.02.
soudní proces

Kauza metanol: Žalobce chce za otrávený alkohol vyšší tresty

Vyšší tresty u pěti z šesti obžalovaných žádá před olomouckým vrchním soudem v kauze ostravské metanolové větve státní zástupce. Obžalovaní vinu popírají a odvolací soud žádají většinou o zproštění. Krajský soud jim za ohrožování zdraví závadnými potravinami uložil tresty od pěti let a čtyř měsíců do osmi let a čtyř měsíců. Otrávený alkohol od hlavních distributorů dodávali podle obžaloby do Havířova i na Přerovsku, několik lidí po konzumaci zemřelo. Jde o poslední hlavní obžalované v této kauze. Rozsudek vrchní soud vynese 21. února.

Opilá žena
01.02.
NEJSTE ZÁVISLÍ?

Tohle udělá s tělem měsíc bez alkoholu! Nepijete příliš? TEST

Přes milion lidí v Česku pije víc, než je zdrávo. Češi se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) řadí ve spotřebě čistého lihu na osobu na třetí místo. Víc pijí už jen v Litvě a Moldavsku. Nadměrné pití alkoholu přitom vede k celé řadě zdravotních problémů.