Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Alkohol - pivo
Aktualizováno Včera 22:09
statistika

Češi to přehání s alkoholem! Máte s pitím problémy? OTESTUJTE SE

Češi, a to jak dospělí, tak i děti, pijí nadmíru alkohol, a Česká republika je proto na předních místech evropského žebříčku spotřeby alkoholu. Podle Českého statistického úřadu za pivo, víno a lihoviny utratí každý Čech zhruba 600 korun měsíčně. Je to skoro 8krát více, než kolik dá například za vzdělávání.

Řidič golfu nedobrzdil za autobusem, možná mu vypitý alkohol otupil smysly
Aktualizováno 18.4. 2017 07:42
nehoda v Praze

Opilý řidič narazil do linkového autobusu, rozbil si auto i hlavu

Třicátník pod vlivem alkoholu narazil v pondělí v noci v pražské Michli se starším golfem do autobusu MHD. Zranil se a nadýchal zhruba promile a půl alkoholu, v autobuse se nikomu nic nestalo.

Krvavá pomlázka ve Zlonicích na Kladensku
Aktualizováno 17.4. 2017 21:57
Nože a alkohol

Krvavé Velikonoce u Kladna! Velká rvačka, dva pobodaní!

Krvavou řeží skončilo Velikonoční pondělí ve Zlonicích na Kladensku. Dvě skupinky místních se tu do sebe pustily pěstmi i noži. Výsledkem jsou dva pobodaní a další tři zranění.

Prásk.tv píše:

Jessica Storer - 1
čtěte o tématu alkohol na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

soudní proces

Jízda zkázy před soudem: Kadlec podle obžaloby zničil "jen" 25 aut

Bývalý policista Karel Kadlec půjde znovu k soudu. Někdejšího plukovníka a učitele z policejní akademie státní zástupce obžaloval za jeho loňskou jízdu pražskými Vinohrady, při které pod vlivem alkoholu zdemoloval 25 aut. Kadlec už je v podmínce kvůli jiné nehodě.

Policejní kontroly na Velikonoce
Aktualizováno 12.4. 2017 21:20
dopravní kontroly

Velikonoční policejní akce začala, tady chytají nejčastěji! MAPY

Velikonoce jsou za dveřmi a právě na Škaredou středu začala po celé republice policejní akce, které se účastní více než 3000 policistů. Na silnice vyjedou i sváteční řidiči, policisté tak kromě kontrol na požívání alkoholu a drog před jízdou budou také dohlížet na plynulost provozu. Podívejte se, kde se kontroly mohou objevit nejčastěji.

Ilustrační foto
Aktualizováno 11.4. 2017 12:40
jak to máte vy?

Litry alkoholu, kopy vajec! Kolik utratíme za Velikonoce? ANKETA

Češi za jídlo na Velikonoce utratí v průměru 500 až 600 korun. Nejvíc peněz dají za suroviny na pečení, tvrdý alkohol a vajíčka. Ve spotřebě vajec Češi patří k evropské špičce.

Úprk Prahou

Řidič se strážníkům snažil ujet, skončil ale neslavně! VIDEO

Pražští strážníci v neděli odpoledne pronásledovali ulicemi metropole řidiče, který nejprve málem srazil jejich kolegu na pěší zóně a pak ujížděl několik kilometrů. Při honičce kličkoval v provozu jako šílený.

Smrtelná nehoda v Praze
Aktualizováno 8.4. 2017 18:18
nehoda v Praze

Tragická smrt: Opilý řidič způsobil nehodu, jeho spolujezdec zemřel!

Na křižovatce pražských ulic Jeremiášova a Poncarova se v sobotu odpoledne stala vážná dopravní nehoda. Opilý řidič osobního auta vezl své dva kamarády a naboural do sloupu, jeden ze spolujezdců zemřel.

Opilec
Aktualizováno 6.4. 2017 13:33
měli přes pět promile

Ve Zlíně čapli opilce rekordmany! Jiné lidi by tolik alkoholu zabilo

V jeden jediný den řešili strážníci ve Zlíně dva opilce rekordmany. Oběma v krvi kolovalo více než 5 promile, což je pro jiné smrtelná dávka alkoholu. Oba skončili na záchytce.

nadýchal málo

Vyhazov za alkohol neplatí! Soud se zastal propuštěného muže

Nejvyšší soud se zastal muže, který při náhodné kontrole v zaměstnání nadýchal alkohol. Proti výpovědi ze zaměstnání se muž čtyři roky bránil u soudů. A všechny se ho zastaly. Při vyhrál. Jeho kauza ale budí emoce. Jako první o ní informovaly Lidové noviny.