Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mrtvola
07.12.
velké neštěstí

Strašlivá smrt muže (26) z Plzeňska! Při práci spadl do lisu

Známá firma z Volduch na Rokycansku se vzpamatovává z hrozivého incidentu, který se stal ve čtvrtek ráno. Jeden ze zaměstnanců zemřel po pádu do lisu. Bylo mu teprve 26 let.

Blaženu zapálil syn
aktualizováno 04.12.
po roce promluvila

Blaženu zapálil syn, mohla zemřít! "Nešťastná náhoda," hájí ho nyní

Popálená je na více než polovině těla, její zranění byla tak vážná, že nebylo jasné, jestli přežije. Po roce od hrozivé události Blažena (47) ze Slovenska, jejíhož syna (27) policie podezírá z toho, že ji polil benzínem a zapálil, promluvila. Tvrdí ale, že syn jí nechtěl ublížit.

Pracovní úraz
aktualizováno 27.11.
Děsivá statistika

Pracovních úrazů přibývá! Jen letos při nich zemřely desítky lidí

Rok ještě neskončil a inspektoráty práce evidují už skoro 35 tisíc pracovních úrazů. Zemřelo při nich 82 lidí. Hned dvě vážně nehody se staly o víkendu. V Kralupech nad Vltavou zemřel 15letý chlapec, kterého vzal otec do práce, na Orlickoústecku 37letého dělníka zabila zeď při demolici domu.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá
čtěte o tématu úraz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Dělníka na stavbě zavalila zeď
27.11.
zraněním podlehl

Dělníka při demolici zavalila zeď. Policie zkoumá, čí je to vina

Orlickoústecká kriminálka se od soboty zabývá smrtelným pracovním úrazem. Ve Verměřovicích zemřel pod sesutou zdí 47 letý dělník, který se podílel na demolici domu. Policii zajímá, zda byl neopatrný on sám, nebo někdo z jeho kolegů. V tom případě by jim hrozilo i vězení.

Na hřišti se utrhla prolézačka, chlapci amputovala prsty
aktualizováno 21.11.
vážný úraz

S dítětem se utrhla houpačka! Nehoda poznamená celé město

Minulý týden se na hřišti družiny jedné z benešovských základních škol zranil malý chlapec. Zřítila se s ním houpačka a vážně mu poranila levou nohu. Nehoda vyvolala obavy, aby se podobný případ neopakoval. Starosta města vyjádřil lítost nad incidentem a žádá doklady o revizi u všech prolézaček ve městě.

Záchranářský vrtulník v Alpách
18.11.
Odvezl ho vrtulník

Malý český lyžař (6) narazil v Alpách hlavou do sněžného děla

Teprve šestiletý český lyžař se v pátek zranil v rakouských Alpách na ledovci Hintertux. Malý hoch vyjel ze sjezdovky a hlavou narazil do sněžného děla. Do nemocnice v Innsbrucku ho přepravil vrtulník. Bližší informace o jeho zranění a stavu zatím nejsou dostupné.

Na dívku spadlo v posilovně závaží
11.11.
nevzdává se

Při dřepu na Sophii spadlo závaží. Možná už nikdy nebude chodit

Jednadvacetiletá studentka Sophie Butlerová z Essexu skončila ochrnutá na vozíku, poté co na ni spadlo 68 kilové závaží. Sophie chodila do posilovny každý den. Každý den také opakovala stejný cvik, dřep, na posilovacím stroji. Při posledním posilování ale uklouzla a závaží na ni spadlo.

Sanitka
aktualizováno 10.11.
Podobné nehody

V Hodoníně srazilo auto chlapce (5) na přechodu, v Praze dívku (14)

Pětiletého chlapce, který šel v Hodoníně a matkou přes přechod, srazilo auto. Se zraněními ho převezli do nemocnice. Auto srazilo také čtrnáctiletou dívku v pražských Kobylisích. Záchranáři ji převezli do nemocnice s vážným zraněním hlavy.

Pád z rozhledny v pražské zoo
aktualizováno 15.10.
vážná nehoda

Žena spadla z rozhledny v zoo. Záchranáři obnovili srdeční funkci

Mladá žena spadla zatím z nezjištěných příčin z rozhledny v pražské zoologické zahradě. Na místě zasahuje záchranná služba.

Chlapec přišel při orání brambor o část nohy
aktualizováno 28.09.
Hrozivá nehoda

Horor při sklizni brambor! Chlapci (11) stroj utrhl nohu!

Dvě jednotky hasičů a záchranáři zasahovali ve čtvrtek dopoledne v Jablonném nad Orlicí v Pardubickém kraji. Na poli se vážně zranil teprve jedenáctiletý chlapec, kterému se zřejmě zachytily kalhoty o hřídel traktoru. Chlapci traktor nohu částečně amputoval.