Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sanitka
15.08.
Smrtelný úraz

Dělníka (50) u Vsetína při práci zavalil výtah, neměl šanci přežít

V pondělí odpoledne zahynul ve Lhotě u Vsetína padesátiletý dělník. Při práci ho zavalil výtah. Zranění byla tak vážná a rozsáhlá, že jim muž podlehl.

Skok s koloběžkou
12.08.
vážný úraz

Pod Pradědem se těžce zranil koloběžkář! Boural v plné rychlosti

Těžkým úrazem skončila jízda koloběžkáře, který pod Pradědem na silnici mezi chatou Ovčárna a parkovištěm Hvězda narazil do svodidel. Muž byl v době příjezdu záchranářů při vědomí, jeho zranění jsou ale vážná.

Pila
12.08.
Kutilské přešlapy

Zlaté české ručičky? Poslední dobou vládnou spíš Pat a Mat

Zahrádkáři a kutilové, kteří se přes léto pouští do práce všeho druhu, podle odborníků často hazardují se svým životem. Přeceňují své schopnosti, místo aby si nechali pomoci od profesionálů. Dokazují to případy z posledních dnů.

Prásk.tv píše:

Skok do vody
čtěte o tématu úraz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

Muži chybí po úrazu polovina hlavy - 1
aktualizováno 31.07.
realistické foto! jen pro silné povahy

Slovákovi chybí po úrazu půlka hlavy! Přežil, lékaři si ale neví rady

Po téměř roce strachu a trápení zasáhla rodinu Roba (30), který přišel v práci při úrazu o polovinu hlavy, další zdrcující zpráva. Lékaři pacienta chtějí poslat domů, protože podle nich už skoro neexistuje šance na zlepšení jeho zdravotního stavu. Rodina už požádala o pomoc ministerstvo zdravotnictví.

Vznícené elektrické vedení
aktualizováno 28.07.
Smrtelný úraz

Sloup se při opravě naklonil, elektrický výboj zabil dělníka (29)!

Tragicky skončila v Trutnově ve čtvrtek po poledni oprava paty sloupu vysokého napětí. Při pracech se totiž sloup náhle naklonil, došlo ke zkratu a výboj zasáhl a zabil dělníka.

Cestovní pojištění
24.07.
jak vybrat správné

Cestovní pojištění nepodceňujte. To k platební kartě nemusí stačit!

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, rozhodně byste neměli podcenit cestovní pojištění. Nikdy totiž nevíte, co se vám na dovolené může stát, a letní radovánky se vám nakonec mohou hodně prodražit.

Muž střílel na dělníky - 3
aktualizováno 22.07.
foto z místa vyostřený konflikt

Muže ve Strašnicích štvali hluční dělníci, jednoho střelil do hlavy!

Policisté v sobotu ráno zasahovali v pražské ulici Na Výsluní kvůli nahlášené střelbě. Zbraň měl v rukou muž, kterému podle policie vadili pracující dělníci. Nejspíš airsoftovou pistolí střelil jednoho z nich do čela, střela se mu zavrtala pod kůži. Zasažený muž by neměl být vážně zraněn, střelce policie zadržela.

Žena poleptaná pryšcem
06.07.
jedovatý pryšec

Pozor na tuto rostlinu na zahradě. Žena skončila na kapačkách

Hodně drsné následky z práce na zahrádce má žena ze Zlínska. Okopávala skalku, na které jí roste i oblíbená skalnička pryšec. Její mléko je ale toxické a může způsobit nepříjemné popáleniny. Ženu mléko potřísnilo na rukou, s těžkou alergickou reakcí skončila na kapačkách v nemocnici.

Dětské úrazy
aktualizováno 04.07.
zraněné děti

Nejvíc dětí u nás umírá na úraz, nemocnice o prázdninách nestíhají

Teprve před pár dny začaly prázdniny a úrazové ambulance i oddělení nemocnic se už začínají plnit zraněnými dětmi. V průměru u nás každý den skončí kvůli vážnému úrazu v nemocnici 87 dětí. Dvouměsíční letní prázdniny patří vždycky k těm nejkritičtějším obdobím v roce.

Vlak
aktualizováno 28.06.
popáleniny na většině těla

Dívka chtěla rozhled, tak vylezla na vagón. Sežehla ji elektřina!

V pražské nemocnici bojuje o život 20letá dívka, kterou včera večer u Sokolova zasáhl elektrický výboj ze železničního trakčního vedení. Podle zdravotníků utrpěla popáleniny na 80 procentech těla.