Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Běh v Praze
09.07.
Odstíny bolesti

Běháte správně? Můžete si ublížit, správná technika je klíč! RADY

Běhání je u Čechů stále oblíbenější aktivitou, přesto mnoho z nich nedbá na správné zásady běhu. Jejich nedodržování pak vede k nejrůznějším zdravotním problémům - bolestem kloubů a svalů, namožení a úrazům. Jak tedy běhat správně a zdravě, abyste si neublížili?

Úraz dítěte
aktualizováno 29.06.
jak jim předcházet?

Úrazy dětí v létě? S třískou raději k lékaři, krvácení zvládnete i sami

Dnešním dnem začaly dětem letní prázdniny a tím i období, kdy dochází k největšímu množství úrazů. Každoročně musí v létě k lékaři každé páté dítě. Se kterými úrazy si poradíte sami a které by měl ošetřit odborník?

Záchrana - zasažení bleskem
aktualizováno 11.05.
dlouhé oživování

Svědectví z neštěstí: Přišel jediný mrak a blesk udeřil do chlapce

Stav devítiletého chlapce, kterého včera odpoledne zasáhl v Klenčí blesk na fotbalovém hřišti, je stabilizovaný. Po strašlivé nehodě zůstalo dítě v bezvědomí. Svědci i záchranáři ho oživovali dlouhé minuty.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje
čtěte o tématu úraz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Seriál Ulice: Zvažuje Gábina rozchod s Alešem?
aktualizováno 18.04.
Rozejde se s Alešem?

Herec prozradil, co se bude v Ulici dít! Pro Gábinu to nevypadá dobře

U Gábiny a Aleše bude pořádně dusno! Představitel sympatického hasiče Denny Ratajský prozradil, co se bude v dalších epizodách Ulice dít. O dramata nebude nouze, Aleš se totiž kvůli úrazu změní a dojde dokonce na milostný trojúhelník... nebo dokonce čtyřúhelník?

Seniorovi se zasekla noha v řezačce na kukuřici - 3
aktualizováno 06.04.
Hrozivé zranění

Muži se dostala noha do řezačky na kukuřici. O část přišel

Tři jednotky hasičů a záchranáři zasahovali v pátek před polednem v obci Dolní Lhota na Ostravsku. Jednašedesátiletému muži se do řezačky na kukuřici připletla noha. Kvůli velkým bolestem museli záchranáři seniora uspat. Hasiči jej vyprostili, o část nohy ale muž přišel.

Holčička se ve škole zranila, učitelka jí podle matky nepřivolala pomoc
aktualizováno 23.03.
Měla zlomeniny

Holčička spadla ve škole na hlavu. Učitelka nezavolala záchranku!

Osmiletá žákyně základní školy v Blatné utrpěla ve škole úraz. Třídní učitelka neposkytla podle matky Martiny dceři adekvátní ošetření, nezavolala záchranku a holčičku poslala zpět do vyučování. Lékařské vyšetření odhalilo zlomený nos a odtrženou bradu od čelisti.

Na chlapce (11) spadla házenkářská branka
aktualizováno 22.03.
vážný úraz

Při házené na chlapce (11) spadla branka. Letěl pro něj vrtulník

V Kutné Hoře včera vpodvečer spadla házenkářská branka na 11-ti letého chlapce. Podle záchranářů se to mělo stát ve sportovní hale v ulici Puškinská. Okolnosti neštěstí rozplétá policie.

Záchrana lyžaře
11.03.
nebezpečné hory

Tři zásahy v jednu chvíli! V Tatrách zemřel Polák, Čechy smetla lavina

Plné ruce práce měli v sobotu pracovníci horské služby ve Vysokých Tatrách. Ve stejné chvíli řešili tři velké zásahy - v jednom případě smetla lavina skupinu českých turistů, vzápětí se zranil slovenský lyžař a na tísňovou linku volal zoufalý polský turista.

Letecká záchranná služba Hradec Králové
09.02.
pec pod sněžkou

Chlapec (9) se zřítil z osmi metrů na auto! Skončil v nemocnici

Ošklivým pádem skončilo dovádění devítiletého chlapce na parkovišti v Peci pod Sněžkou. Lezl na asi osm metrů vysokou zídku, zřítil se ale a skončil na kapotě auta. Nic vážného se mu naštěstí nestalo.

Muž vypadl z rychlíku u Rudoltic
24.12.
vyšetřování pokračuje

Smutný konec podivné nehody: Muž, který vypadl z vlaku, zemřel

Mladý muž, který za nevyjasněných okolností vypadl v sobotu odpoledne z rychlíku u Rudoltic, i přes péči lékařů dnes zemřel. Vyšetřování jeho smrti pokračuje.