Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rodina a finance
17.10.
Daří se

Průzkum: Češi jsou se životem spokojeni, nejvíc od roku 2013

Ekonomice se daří, nezaměstnanost je rekordně nízká a platy rostou. A Češi, kteří rádii nadávají na poměry, už nejsou tolik slyšet. Vyplývá to z průzkumu spokojenosti českých domácností.

Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček
aktualizováno 10.10.
průzkum veřejného mínění

Nejpřijatelnější prezident Drahoš, v preferencích vládne Zeman

Centrum pro výzkum veřejného mínění uveřejnilo výsledky průzkumu pro prezidentské volby. Výzkum zkoumal jednak ochotu lidí účastnit se prezidentských voleb a dále přijatelnost jednotlivých kandidátů pro prezidentský post.

Volby
27.08.
Předvolební průzkum

Sněmovní volby by nyní vyhrálo ANO, Okamura dotahuje lidovce

Podle nejnovějšího předvolebního modelu agentury Median by volby do Poslanecké sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s necelými 27 procenty hlasů. Druhá je sociální demokracie, třetí komunisté.

Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Trest smrti
aktualizováno 13.08.
anketa

Češi podporují trest smrti! Měl by být podle vás znovu zaveden?

Nesouhlas s trestem smrti je nyní v Česku nejsilnější za posledních zhruba 25 let, proti zavedení poprav se staví 38 procent lidí. Vyplývá to květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Většina Čechů ale trest smrti stále podporuje, pro popravy je více než polovina lidí.

Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
19.04.
Volební preference

Průzkum: ANO i ČSSD oslabují, koalice lidovců a STAN pohořela

Hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše podle aktuálního průzkumu agentury SANEP stále oslovuje nejvíc voličů, ale pomalu ztrácí hlasy. Oslabuje i ČSSD. Koalice lidovců a Starostů by se do Sněmovny vůbec nedostala.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
16.02.
Volební preference

Průzkum: Volby by vyhrál Babiš, sociální demokraté ale dotahují

Zdá se, že Andreje Babiše dohnaly některé kauzy a kontroverzní výroky. Z čerstvých volebních preferencí totiž vyplývá, že obliba hnutí ANO se zastavila a sociální demokracie naopak po řadě "hubených" měsíců posílila.

Miloš Zeman - 2
13.12.
Hodnocení prezidenta

Podpora prezidenta Zemana klesla, takhle ho Češi teď hodnotí

Působení prezidenta Miloše Zemana ve funkci hodnotí kladně nebo spíše kladně 60 % občanů. Ačkoliv má prezident podle průzkumu agentury SANEP stále velkou podporu, v únoru jej podporovalo jeho působení hodnotilo kladně ještě o 10 % více oslovených. Prezidentovi škodí kauzy, naopak mu ale nahrává pozvání od Donalda Trumpa.

Miroslava Němcová - 1
25.09.
Ženy v politice

Češi ztrácejí důvěru v političky. Nejvíce věří Miroslavě Němcové

Podle aktuálního průzkumu agentury SANEP je nejznámější a nejdůvěryhodnější českou političkou Miroslava Němcová. Průzkum také ukázal, že Češi za čtyři roky výrazně změnili názor na ženy-političky. Už je nepovažují za důvěryhodnější a méně náchylné ke korupci než muže.

Ústecký hejtman Oldřich Bubeníček
aktualizováno 21.09.
Předvolební názory

Průzkum: Ústecké nejvíc trápí bezpečnost a sociální oblast

Jaké problémy nejvíce trápí obyvatele v jednotlivých krajích? Na tuhle otázku pravidelně odpovídá exkluzivní průzkum společnosti Phoenix Research pro Televizi Nova. Dnes se podíváme na kraj Ústecký.

Summit EU David Cameron
10.06.
Důležité rozhodnutí

Uteče Británie z EU? Průzkumy naznačují, že ano

Tábor odpůrců britského členství v Evropské unii podle nejnovějšího průzkumu společnosti ORB vede o deset procentních bodů: pro odchod se vyslovilo 55 procent dotázaných.