Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prezidentští kandidáti
aktualizováno 08.01.
průzkum STEM

Exkluzivní průzkum: Kdo je sympaťák a komu se nedá věřit

Česká veřejnost přisuzuje funkci prezidenta velkou vážnost a úctu. Exkluzivní průzkumu STEM pro TV Nova ukázal, že pro lidi je důležité, aby byl prezident nadstranický a stál zcela mimo politické strany. Průzkum také odhalil, jak veřejnost vnímá jednotlivé kandidáty. Kdo je podle lidí nejdůvěryhodnější a komu se naopak nedá věřit?

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno 02.01.
průzkum stem

Exkluzivní průzkum: Favoritem je Zeman. Za Drahošem je těsno

Už za pár dní voliči rozhodnou, kdo bude příštích 5 let prezidentem České republiky. Také kampaně jednotlivých kandidátů gradují. Televize Nova si na konci roku nechala vypracovat exkluzivní průzkum od agentury STEM o tom, jak Češi volbu prezidenta vnímají. Skoro polovina dotázaných zatím nemá jasno.

Rodina a finance
17.10.
Daří se

Průzkum: Češi jsou se životem spokojeni, nejvíc od roku 2013

Ekonomice se daří, nezaměstnanost je rekordně nízká a platy rostou. A Češi, kteří rádii nadávají na poměry, už nejsou tolik slyšet. Vyplývá to z průzkumu spokojenosti českých domácností.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček
aktualizováno 10.10.
průzkum veřejného mínění

Nejpřijatelnější prezident Drahoš, v preferencích vládne Zeman

Centrum pro výzkum veřejného mínění uveřejnilo výsledky průzkumu pro prezidentské volby. Výzkum zkoumal jednak ochotu lidí účastnit se prezidentských voleb a dále přijatelnost jednotlivých kandidátů pro prezidentský post.

Volby
27.08.
Předvolební průzkum

Sněmovní volby by nyní vyhrálo ANO, Okamura dotahuje lidovce

Podle nejnovějšího předvolebního modelu agentury Median by volby do Poslanecké sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s necelými 27 procenty hlasů. Druhá je sociální demokracie, třetí komunisté.

Trest smrti
aktualizováno 13.08.
anketa

Češi podporují trest smrti! Měl by být podle vás znovu zaveden?

Nesouhlas s trestem smrti je nyní v Česku nejsilnější za posledních zhruba 25 let, proti zavedení poprav se staví 38 procent lidí. Vyplývá to květnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Většina Čechů ale trest smrti stále podporuje, pro popravy je více než polovina lidí.

Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
19.04.
Volební preference

Průzkum: ANO i ČSSD oslabují, koalice lidovců a STAN pohořela

Hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše podle aktuálního průzkumu agentury SANEP stále oslovuje nejvíc voličů, ale pomalu ztrácí hlasy. Oslabuje i ČSSD. Koalice lidovců a Starostů by se do Sněmovny vůbec nedostala.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
16.02.
Volební preference

Průzkum: Volby by vyhrál Babiš, sociální demokraté ale dotahují

Zdá se, že Andreje Babiše dohnaly některé kauzy a kontroverzní výroky. Z čerstvých volebních preferencí totiž vyplývá, že obliba hnutí ANO se zastavila a sociální demokracie naopak po řadě "hubených" měsíců posílila.

Miloš Zeman - 2
13.12.
Hodnocení prezidenta

Podpora prezidenta Zemana klesla, takhle ho Češi teď hodnotí

Působení prezidenta Miloše Zemana ve funkci hodnotí kladně nebo spíše kladně 60 % občanů. Ačkoliv má prezident podle průzkumu agentury SANEP stále velkou podporu, v únoru jej podporovalo jeho působení hodnotilo kladně ještě o 10 % více oslovených. Prezidentovi škodí kauzy, naopak mu ale nahrává pozvání od Donalda Trumpa.

Miroslava Němcová - 1
25.09.
Ženy v politice

Češi ztrácejí důvěru v političky. Nejvíce věří Miroslavě Němcové

Podle aktuálního průzkumu agentury SANEP je nejznámější a nejdůvěryhodnější českou političkou Miroslava Němcová. Průzkum také ukázal, že Češi za čtyři roky výrazně změnili názor na ženy-političky. Už je nepovažují za důvěryhodnější a méně náchylné ke korupci než muže.