Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Byrokracie - ilustrační foto
aktualizováno 01.10.
Na co si stěžujeme

EXKLUZIVNÍ PRŮZKUM: Čechy nejvíc trápí byrokracie a korupce

Za nejpalčivější problémy pro českou společnost, označilo nejvíce respondentů stav byrokracie, korupci a stav a kvalitu silnic. Vyplynulo to z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro TV Nova.

Josef Bernard
aktualizováno 24.09.
Velký průzkum

Nejoblíbenější hejtman žije v Plzni. Podívejte se, jak dopadl ten váš

Komunální volby se kvapem blíží, a tak výzkumníci vyrazili do ulic měst a obcí, aby zjistili, jak si u voličů vedou jednotliví hejtmani. Zajímalo je nejen to, jak jsou lidé s prací hejtmanů spokojení, ale také to, jestli je vůbec znají.

Evropská unie
03.07.
zajímavé výsledky

Průzkum: Češi by znovu vstoupili do EU, národ je ale rozdělený!

Poté, co Británie rozhodla o odchodu z Evropské unie, se i v Česku hlasitě mluví o případném referendu o setrvání v EU. Pokud by se ovšem hlasování konalo nyní, Česko by v Unii zůstalo, ukázal průzkum agentury STEM.

Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 24.05.
Veřejné mínění

Průzkum pro TV NOVA: Češi nejvíc věří Babišovi, ministři zaostávají

Šéf hnutí ANO sice šéfuje kabinetu bez důvěry, zároveň mu ale lidé nejvíce důvěřují. Jeho ministři jsou na tom o poznání hůř. Vládě v demisi jako celku důvěřuje třetina obyvatel České republiky. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP pro televizi Nova.

Česká vlajka a vlajka EU
23.05.
Eurobarometr

Češi o EU: Z členství máme prospěch, ale zůstáváme skeptiky

Většina Čechů připouští, že Česká republika má z členství v Evropské unii prospěch. Tak jasný názor ale nemají, pokud jde o otázku, zda je členství v ČR v Unii dobrou věcí. Zatímco v evropských zemích jsou o tom přesvědčeny dvě třetiny občanů, v Česku je to jen třetina. Většina lidí má na členství v Unii neutrální názor, vyplývá z šetření Eurobarometr.

Chřipka
26.04.
Velký průzkum

Tři dny marodění zdarma Češi nechtějí. Mají pro to tyto důvody

Velký průzkum veřejného mínění ukazuje, že takzvaná karenční doba, tedy první tři dny nenmocenské bez náhrady mzdy, leží řadě Čechů v žaludku. A zdaleka nejen kvůli tomu, že přicházejí o peníze.

Prezidentští kandidáti
aktualizováno 08.01.
průzkum STEM

Exkluzivní průzkum: Kdo je sympaťák a komu se nedá věřit

Česká veřejnost přisuzuje funkci prezidenta velkou vážnost a úctu. Exkluzivní průzkumu STEM pro TV Nova ukázal, že pro lidi je důležité, aby byl prezident nadstranický a stál zcela mimo politické strany. Průzkum také odhalil, jak veřejnost vnímá jednotlivé kandidáty. Kdo je podle lidí nejdůvěryhodnější a komu se naopak nedá věřit?

Kandidáti na prezidenta
aktualizováno 02.01.
průzkum stem

Exkluzivní průzkum: Favoritem je Zeman. Za Drahošem je těsno

Už za pár dní voliči rozhodnou, kdo bude příštích 5 let prezidentem České republiky. Také kampaně jednotlivých kandidátů gradují. Televize Nova si na konci roku nechala vypracovat exkluzivní průzkum od agentury STEM o tom, jak Češi volbu prezidenta vnímají. Skoro polovina dotázaných zatím nemá jasno.

Rodina a finance
17.10.
Daří se

Průzkum: Češi jsou se životem spokojeni, nejvíc od roku 2013

Ekonomice se daří, nezaměstnanost je rekordně nízká a platy rostou. A Češi, kteří rádii nadávají na poměry, už nejsou tolik slyšet. Vyplývá to z průzkumu spokojenosti českých domácností.

Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Michal Horáček
aktualizováno 10.10.
průzkum veřejného mínění

Nejpřijatelnější prezident Drahoš, v preferencích vládne Zeman

Centrum pro výzkum veřejného mínění uveřejnilo výsledky průzkumu pro prezidentské volby. Výzkum zkoumal jednak ochotu lidí účastnit se prezidentských voleb a dále přijatelnost jednotlivých kandidátů pro prezidentský post.