Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dachstein - hory
aktualizováno 09.07.
Tragédie

Čech (†62) se vydal na vrchol hory sám. V Alpách ho našli mrtvého

V rakouských Alpách zahynul 62letý Čech. Ten se v sobotu odpojil od své skupiny a poté se ztratil. Jeho tělo bylo nalezeno dnes, uvedla na svém Twitteru hornorakouská policie.

Mýval odpočívá na parapetu ve 23. patře mrakodrapu v USA
aktualizováno 13.06.
Úctyhodný výkon

Mýval šplhající po mrakodrapu se stal hitem internetu!

Doslova instantní internetovou celebritou se stal mýval, který dokázal vyšplhat desítky metrů po kolmé fasádě mrakodrapu ve městě Saint Paul v americkém státě Minnesota.

Drew Feustel při výstupu mimo ISS
aktualizováno 16.05.
výstup do vesmíru

Astronauti měnili na ISS část chladícího systému a kamery

Astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici vyrazili na další výstup do vesmíru kvůli výměně důležité součástky, která ovládá část chladícího systému. Inženýři Drew Feustel a Ricky Arnold součástku přesunuli k robotickým rukám, následně ji vyměnili za vadnou součástku. Čekala je také výměna kamerového systému a komunikačního přijímače v laboratoři Destiny. Astronauti do vesmíru vyrazili ve 14:10.

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Mark Vande Hei a Randy Bresnik při údržbě ISS
aktualizováno 30.03.
sledovaný výstup

Astronauti vystoupili z ISS do vesmíru, byli tam dlouhé hodiny

Dva američtí astronauti vyrazili do volného prostoru, kde je čekaly dlouhé hodiny ve vesmíru při údržbě Mezinárodní vesmírné stanice a instalaci nových komponentů důležitých pro budoucí výzkum. Astronauti měli do vesmíru vystoupit krátce po druhé, měli ale zpoždění, celá akce se tak výrazně posunula.

Záchrana ve skalách
30.09.
Neměl potřebnou výstroj

Český horolezec spadl v Tatrách ze 30 metrů! Na místě zemřel

Ve Vysokých Tatrách zemřel v pátek 44letý český horolezec. Podle záchranářů neměl potřebnou výstroj na zdolání hory. Během výstupu spadl z asi 30metrové výšky a lékaři už mu nedokázali pomoci.

Přelidněné Tatry
aktualizováno 03.08.
zástupy lidí!

Přelidněné Tatry! Na polské straně jsou při výstupu dlouhé kolony

Polští turisté si chtěli vychutnat výstup na horský masiv Giewont v Západních Tatrách, ale s takovou situací nepočítali ani v tom nejhorším scénáři. Při cestě na vrchol museli pomalu postupovat v zástupu lidí.

Lanovka na Sněžku
13.07.
pátrání po turistovi

Senior chtěl na Sněžku. Našli ho až o půlnoci ve zuboženém stavu

Celkem jedenáct hasičů se dvěma terénními čtyřkolkami a zásahovým vozidlem pátralo v noci na středu po třiasedmdesátiletém muži, který si vyšel na Sněžku. Našli ho ve zuboženém stavu a skončil v péči záchranářů.

Mount Evereast-horolezci
22.05.
vrchol světa

Tragédie na Everestu: Zemřeli 4 lidé, hora se navždy změnila

Mount Everest má za sebou tragický víkend. Při pokusu o zdolání nejvyšší hory světa zemřeli čtyři lidé. Mezi nimi byl i slovenský horolezec Vladimír Štrba. Z Everestu přišla i další zpráva, skály těsně pod vrcholem se pohnuly a rozpadl se tak slavný skalní útvar na jižní cestě nazvaný Hillaryho výšvih.

aktualizováno 19.08.
živě z ISS přímý přenos

Výstup do vesmíru: ISS bude mít "parkovací místo" pro civilisty!

Další krok ke komerčním letům do vesmíru se chystá udělat americká vesmírná agentura NASA. Ta v pátek odpoledne začne s instalací nového adaptéru na mezinárodní vesmírné stanici (ISS), který umožní mnoha společnostem zapojit se do cest na nižší oběžnou dráhu. Dva američtí astronauti se kvůli instalaci vydají z bezpečí stanice do otevřeného vesmíru.

Diskuze k Brexitu
aktualizováno 22.06.
britské referendum

Váhání o Brexitu: Oba tábory loví poslední nerozhodnuté hlasy

Už ve čtvrtek čeká Velkou Británii nezvratné referendum, ve kterém voliči rozhodnou o dalším setrvání či vystoupení země z Evropské unie. Zatím to vypadá, že i několik hodin před otevřením hlasovacích místností jsou síly poměrně vyrovnané. Brity se ještě na poslední chvíli pokusili ovlivnit hlavní představitelé oboru táborů a to ve velké televizní debatě.