Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky
aktualizováno 03.05.
varování předpověď počasí

NOVÁ VÝSTRAHA: Bouřky budou řádit déle! Zasáhnou tyto kraje

Část České republiky v noci zasáhly bouřky a silné přívalové deště. Výstrahu před nimi s předstihem vydali meteorologové. Krupobití a silný vítr mají ustat až v noci na pátek, před víkendem ale dorazí i výrazné oteplení a na některých místech může rtuť teploměru dokonce atakovat tropickou třicítku.

Ochlazení
aktualizováno 26.04.
zahrádkáři, pozor!

V Česku se razantně ochladí, v pátek udeří mrazíky! PŘEDPOVĚĎ

V závěru pracovního týdne se v Česku prudce ochladí. V porovnání s předchozími dny spadnou teploty až o 12 °C. V pátek ráno navíc udeří přízemní mrazíky, které mohou pořádně potrápit zahrádkáře. Na víkend se však oteplí, maximální teploty vyšplhají až k 28 °C.

Horko - 1
20.04.
víkendová předpověď

Rekordní teplo hlásilo 100 stanic! Největší vedra ale teprve přijdou

Hned na stovce měřících stanic po celém Česku padly desítky let staré teplotní rekordy. Nejvíc naměřili meteorologové v Praze-Karlově (28,6 °C), na pomyslném druhém místě pak skončila stanice v Plzni-Bolevci (28,4 °C). A meteorologové očekávají, že sobota bude ještě teplejší. Předpovídají i tropických 30 °C!

Prásk.tv píše:

Brianna Florer - 1
čtěte o tématu teploty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Letní teploty
aktualizováno 19.04.
týdenní předpověď

Česko zasáhne vlna veder! Pak ochlazení až o deset stupňů

V následujících dnech nás čekají další příjemné letní teploty, místy se dokonce můžeme dočkat i 28 °C. Ke konci týdne ale přes území Česka začne přecházet studená fronta, která s sebou přinese ochlazení i o deset stupňů Celsia.

Slunce
aktualizováno 10.04.
letní teploty

Do Česka přišlo léto. Padaly rekordy a bylo i přes 25 °C

Do Česka dorazily letní teploty. Hranici 25 °C, což meteorologové považují za letní teplotu, překonali na devíti stanicích. Nejtepleji bylo v Karviné. Na 42 stanicích ze 147 naměřili nový rekord.

Vichřice v Česku
aktualizováno 19.03.
pořasí v noci

Kvůli vichru lidé prchali z postelí, mrazivé rekordy hlásí 49 stanic

Na třetině českých meteostanic naměřili odborníci nejmrazivější teploty za posledních 30 let. Absolutní rekord si rozdělily dvě - Luční bouda v Krkonoších a Šerák v Jeseníkách. Hasiči v Olomouckém kraji pak stále odstraňují následky řádění vichřice. V noci museli navíc evakuovat penzion, protože hrozilo, že se na něj zřítí strom.

Oteplení
aktualizováno 28.02.
předpověď změny počasí

Z kruté zimy skočíme rovnou do jara! Teploty stoupnou až o 30 °C

Po mrazivém konci února nás čeká velký teplotní skok. V následujících dnech ještě mohou teploty na některých místech klesat až k -20 °C, už v příštím týdnu ale meteorologové očekávají i deset stupňů nad nulou. Velký nápor tak čeká i imunitu lidí.

Arktická zima v Evropě
aktualizováno 27.02.
počasí udeřily mrazy

Arktická zima v Evropě! Rozdíly i 50 °C, v Římě po letech nasněžilo

V Evropě udeřila arktická zima. Řím se po šesti letech ocitl pod sněhem, Německo hlásí stovku nehod a kolony až 260 kilometrů. Rozdíly teplot dokonce i v zemích stejné zeměpisné šířky jsou až 50 °C.

Mráz
aktualizováno 28.02.
tuhý mráz

V noci meteorologové naměřili -27 °C! Rekordy padly na 9 stanicích

Česko zažilo skutečně mrazivou noc, teploty na mnoha místech klesly i pod -20 °C, nejchladněji bylo v Krušných horách, na stanici Jelení - u mostu naměřili meteorologové - 27,1 °C! Rekordy byly naměřeny na devíti stanicích. Mrazy mají navíc ještě zesilovat.

Mrazivé počasí
aktualizováno 25.02.
počasí v Evropě

Na severu extrémní mráz, jihovýchod Evropy zasypal sníh

Silné mrazy se neženou jen do Česka, ale trápí velkou část Evropy. Teploty na severu klesají výrazně pod nulu, Balkán po bouři zasypal sníh. V Chorvatsku způsobuje extrémní sněhová nadílka chaos, mnohé cesty jsou neprůjezdné, v ulicích pomáhá armáda.