Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky v Německu
Aktualizováno Včera 21:03
Varování meteorologů

Na Zlínsku udeřily silné bouřky s kroupami! Voda vyplavila kemp

Do Česka dorazily silné bouřky! Zlínsko zasáhla bouře s přívalovým deštěm a kroupami. U Luhačovic voda zaplavili kemp, hasiči v celém regionu likvidují spadlé stromy a čerpají vodu ze sklepů. Před bouřkami varuje Český hydrometeorologický ústav.

používání klimatizací

Ambulance plní nemocní, na vině jsou klimatizace a výkyvy teplot

Ordinace lékařů jsou i teď přes léto plné nemocných a na vině jsou prý teplotní výkyvy a používání klimatizací doma i v autech. Podle odborníků zažívá v klimatizovaném prostředí naše tělo teplotní šok a ten špatně snášejí sliznice a pak jsou mnohem náchylnější k různým infekcím.

Teploměr - horko - 6
Aktualizováno 26.6. 2017 07:02
Týdenní předpověď

Tropy v Česku nekončí, teploměr ukáže až 35 °C! Kdy se ochladí?

Konec června bude pořádně horký. Až v pátek klesnou teploty pod tropickou třicítku a přidá se déšť. S přeháňkami a bouřkami by měli lidé počítat i přes týden.

Prásk.tv píše:

Miley Cyrus
čtěte o tématu teploty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Horko a bouřky
Aktualizováno 22.6. 2017 13:05
přehled Extrémní počasí

Meteorologové varují! Po velkých vedrech přijdou silné bouřky

Léto vypuklo v plné síle a právě čtvrtek je dnem, kdy budou teploty z celého týdne nejvyšší. Snažte se vyvarovat namáhavé fyzické aktivitě a pokud můžete, raději lenošte někde u vody. A nezapomínejte ani na pitný režim! Výstraha před vysokými teplotami platí pro drtivou většinu krajů.

Horko - 1
Aktualizováno 21.6. 2017 07:55
předpověď počasí

Čeká nás pekelná výheň! Teploty by měly pokořit i včerejší rekordy

Česko v úterý prožilo zatím nejteplejší den letošního roku, podle meteorologů ale největší vedra tohoto týdne teprve přijdou. Teploty by měly pokořit i včerejší rekordy, meteorologické stanice přitom naměřily i 35 °C!

Tropy a Bouřky
Aktualizováno 19.6. 2017 20:58
týdenní předpověď

Tropické teploty nad 30 °C! Vyrazte k vodě, v týdnu bude pořádný hic

Tento týden nás čekají opravdu tropické teploty. Už v pondělí začnou teploměry atakovat třicítku, v úterý se dočkáme i 33 °C! V závěru týdne sice dorazí bouřky a déšť, i tak ale meteorologové varují, aby lidé nerozdělávali ohně v přírodě a byli opatrní. Hrozí totiž požáry.

Počasí - oteplení
Aktualizováno 17.6. 2017 22:02
měsíční předpověď

Konec června bude teplejší než obvykle. Pršet by mělo více

Konec června bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teplejší než je obvyklé, začátek července by měl být podle měsíčního výhledů teplotně průměrný. S vysokými teplotami přijde také větší množství srážek, více pršet by mělo hlavně začátkem července.

Supercela nad polem - Ilustrační foto
Aktualizováno 8.6. 2017 09:26
počasí na víkend

PŘEDPOVĚĎ: Dočkáme se tropů, teplé počasí ale přeruší bouřky

Teploty budou klesat a stoupat jako na houpačce. Ve čtvrtek začne do Česka proudit teplý vzduch, v pátek bychom se mohli dočkat až tropické třicítky, už v sobotu ale může teplota klesnout o 10 stupňů. S vysokými teplotami k nám také dorazí bouřky, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Tropy a Bouřky
Aktualizováno 31.5. 2017 08:58
sledujeme online MAPY SRÁŽEK

Česko drtily silné bouřky a kroupy! Někde hrozily i povodně

Tropické teploty v úterý drtily Česko, meteorologové ale varovali před silnými bouřkami, které na české území měly přijít v úterý odpoledne. Nejhorší měla být situace v Libereckém, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Ve Slezsku dokonce hrozily povodně.

Počasí - ochlazení
Aktualizováno 17.5. 2017 13:57
ZMĚNA POČASÍ

Je to tu zas! V pátek bude vedro, na víkend se prudce ochladí!

Počasí se každým dnem zlepšuje, teploty se pohybují přes 20 stupňů Celsia. Ale pozor, z pátku na sobotu přijde prudké ochlazení. Rtuť na teploměru spadne podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu až o 13 stupňů Celsia.