Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - babí léto
aktualizováno 19.08.
počasí měsíční předpověď

Po nejvyšších teplotách v historii přijde ochlazení! Jak bude v září?

Uplynulý měsíc se podle meteorologů zapíše do novodobé historie jako období s vůbec nejvyššími teplotami. V každém ze čtyř týdnů po sobě byly naměřené nadprůměrné hodnoty a podle expertů horko ještě bude. Teploty by už ale neměly překročit tropickou třicítku. První výraznější ochlazení přijde na konci příštího týdne.

Grilování
aktualizováno 14.08.
desatero

Na tohle si dávejte pozor! 10 rad pro začátečníky i grilmistry

Nenechte nic náhodě a naučte se grilovat jako profík! Hodit kus masa na gril sice vypadá jako ta nejjednodušší věc pod sluncem a mnozí už máte řadu úspěšných sezón za sebou. I tak stojí za to si na začátku léta připomenout pár základních pravidel a doporučení, aby všechno proběhlo tak, jak má.

Trnucha fialová
aktualizováno 10.08.
varování pro všechny

Evropské pobřeží ohrožují jedovatí rejnoci! Přilákaly je vysoké teploty

Francouzské úřady vydaly varování před jedovatými rejnoky, kteří se zhruba před týdnem objevili u pobřeží v departementu Var. K plážím je přilákala zřejmě teplá voda, odborníci radí, aby se jich lidé za žádných okolností nedotýkali.

Prásk.tv píše:

Brianna Florer - 1
čtěte o tématu teploty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Bouřky v Česku
aktualizováno 08.08.
mapy srážek platné výstrahy

Silné bouřky udeřily na Česko! Vítr lámal stromy, padaly kroupy

Česko ve středu odpoledne zasáhly silné bouřky s prudkým deštěm. Postupovaly od západu k severovýchodu. Nejhorší byla situace ve středních Čechách včetně Prahy. Meteorologové před bouřkami nadále varují.

Horko
aktualizováno 04.08.
počasí pekelná výheň

Extrémní teploty zabíjejí Evropany! Ve Španělsku atakují 50 °C, 3 mrtví

Již tři mrtvé si vyžádala vlna veder, která postihla tento týden Španělsko. Teploty v pátek dosahovaly v některých oblastech Španělska 45 stupňů Celsia a ani v příštích dnech si zde podle meteorologů lidé od horka neodpočinou, napsala dnes agentura AFP.

Horko
aktualizováno 01.08.
Nejvíce bylo u Prahy

Máme za sebou nejteplejší den! Padaly rekordy, bylo až 38 stupňů

Dnešek byl v Česku nejteplejším dnem od začátku roku. Na několika měřicích stanicích vystoupaly maximální teploty nad 37 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo, stejně jako v předchozích dnech, v Řeži u Prahy, kde meteorologové naměřili 38 stupňů.

Horko - 2
aktualizováno 31.07.
teplotní maxima

Teploty neustále rostou, stanice naměřily i přes 36 °C!

Pondělí bylo skutečně horké, teplota na mnoha místech v noci neklesla pod 20 stupňů a přes den vystoupala na mnoha místech nad 35 stupňů, nejtepleji bylo v Husinci, kde bylo dokonce 36,2 °C. Teplé počasí má navíc pokračovat, zejména nemocní lidé by proto měli pozorně sledovat svůj zdravotní stav.

Slunečné počasí
aktualizováno 29.07.
pekelné horko

NOVÁ VÝSTRAHA: Velmi vysoké teploty a požáry hrozí do odvolání

Meteorologové ČHMÚ vydali novou výstrahu před velmi vysokými teplotami a nebezpečím požárů. Výstraha platí pro celou českou republiku.

Déšť
09.07.
Týdenní předpověď

Sluníčka si dlouho neužijeme! O 10 stupňů se ochladí, začne pršet

Teploty v následujícím týdnu nepřekročí tropickou třicítku. V úterý by se mělo naopak mírně ochladit, do Česka dorazí také přeháňky i trvalejší déšť. Dlouho ale nevydrží, už ve čtvrtek se začne znovu oteplovat.

Letní teploty
07.07.
Jak bude?

Konečně příjemné počasí! ČHMÚ vydal předpověď na měsíc

Následující měsíc bude teplotně průměrný. Noční teploty se budou pohybovat kolem 13 stupňů, přes den ukáže teploměr asi o deset stupňů více. Častěji by také mělo pršet, především na konci července. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu.