Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

voyeur dotočil

Muž si chtěl mobilem natočit cizí ženu na záchodě. Už ho mají

Brněnští policisté zadrželi voyeura, který si v tamním obchodním centru na dámských toaletách natáčel ženu na záchodě. Hrozí mu za to až dva roky vězení, kam má ale stejně brzy nastoupit za jiný trestný čin.

Královna Alžběta se učí s mobilem
Aktualizováno 12.5. 2017 11:26
moderní babička

Alžběta II. v 91 letech: Řídí auto, má iphone a profil na Facebooku

Královna Alžběta i v jednadevadesáti letech řídí auto, používá iphone i ipad a má například i soukromý profil na Facebooku. S moderními vymoženostmi pomáhají veličenstvu její vnuci.

Podvodník kupoval telefony za padělané vouchery
Aktualizováno 7.5. 2017 22:00
Už nikoho nepodvede

Mobily kupoval za falešné poukazy, okradení ho dopadli sami

Kamarádi podvedené ženy chytili muže podezřelého z toho, že od lidí kupoval mobilní telefony za padělané poukazy. Vyrazil na schůzku s další potenciální obětí. Jenže netušil, že vešel do nastražené pasti. Skončil na policii, která teď zjišťuje, kolik lidí takhle podvedl.

Prásk.tv píše:

iPhone - 1
čtěte o tématu mobil na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Snaha o zlevnění

Sdružení bojuje za levné mobilní tarify! Tady se o ně můžete hlásit!

Sdružení na ochranu spotřebitelů dTest se chystá na boj za levnější mobilní tarify. Organizace dTest spustila web, kde se lidé moohou registrovat - sdružení jako zástupcezaregistrovaných lidí potom osloví mobilní operátory a pokusí se vyjednat výhodnější tarify.

Vyděšená žena s mobilem
Aktualizováno 28.4. 2017 14:54
širší nařízení

Majitele předplacených SIM karet zahltí účtenky EET

Za každou poslanou SMS nebo uskutečněný hovor bychom v budoucnu měli dostat účtenku. V průměru by tak majitelé SIM karet na kredit jen za odeslané SMS dostali každý rok téměř 600 účtenek. Podle zákona o evidenci tržeb totiž podléhají oznamovací povinnosti právě předplacené SIM karty.

Změna tarifů
Aktualizováno 27.4. 2017 15:47
sleva nebo ne?

Další operátor představil tarif s více daty. Využije ho ale jen někdo

Operátor O2 dnes představil svůj nový sdílený tarif Spolu. Lze ho použít na tři až čtyři telefony současně, ale faktura je vystavena na jednoho člověka. Vhodný je tedy pro rodiny nebo třeba menší podnikatele s několika zaměstnanci.

Žena s mobilem - 2
Aktualizováno 21.4. 2017 21:32
Hrozba

Pozor! Podvodná mobilní aplikace vás může připravit o tisíce

V Česku se šíří mobilní aplikace, která může uživatele připravit o několik tisíc korun. Poškozených jsou v Česku minimálně desítky. Aplikace se tváří jako hra, ale v okamžiku, kdy není v mobilu využívaná, si sama vytočí číslo a potom uskutečňuje hovory na linky zpoplatněné vysokou sazbou.

SMS
Aktualizováno 21.4. 2017 19:07
světový precedent

Mobil způsobil rakovinu, poprvé uznal soud! Ital získá tučnou rentu

Italský soud jako první na světě uznal, že mobil může způsobovat rakovinu. Manažer s nezhoubným nádorem, který svůj mobil používal i čtyři hodiny denně celých 15 let, má nyní nárok na 500 euro (13 500 korun) měsíčně.

Drahé volání
Aktualizováno 4.4. 2017 20:51
novela zákona

Sněmovnou prošel "bič" na operátory: Tyto změny nás čekají!

Poslanci schválili novelu zákona o elektronických komunikacích. Má dva dopady takřka na každého - za čtyři roky si Češi budou muset koupit nové televize nebo set top boxy. Kromě toho novela mírně posiluje práva zákazníků vůči mobilním operátorům. Volání ani data to ale zřejmě nezlevní.

Zkontrolujte si to

Netýká se to i vás? Na některých telefonech přestane jít Facebook

Facebook ukončí podporu svého Messengeru pro některé operační systémy. S touto zprávou přišly v pondělí některé zahraniční weby zaměřené na mobilní telefony. Podle jejich informací přestane na konci března fungovat Facebook a Facebook Messenger uživatelům mobilních telefonů Windows Phone 8 a 8.1.