Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Roaming
aktualizováno 15.06.
Zkontrolujte si tarif

Konec roamingu: Máte správně nastavený mobil? Ověřte si to!

Od 15. června platí nařízení, které ruší roamingové poplatky v Evropské unii. Češi proto mohou i za hranicemi volat za domácí ceny - pokud cestují do země EU. Přechod na regulovaný roaming by měl být automatický, i tak si ale raději nastavení zkontrolujte.

Vodafone
aktualizováno 10.05.
Více dat

Velká změna! Nové mobilní tarify představil i Vodafone. PŘEHLED

Třetí tuzemský operátor Vodafone představil nové tarify Red Naplno. Za základní tarif Red Naplno 5 GB si sice oproti stávajícímu základnímu neomezenému tarifu 28 korun připlatíte, dostanete ale výrazně více dat. Zákazníci se mohou těšit na 5 GB dat. Další 2 GB dostanou, když budou používat mobilní aplikaci operátora. Vodafone představil hned 6 nových tarifů, které stojí od 277 po 1 777 korun.

Změna tarifů
aktualizováno 27.04.
sleva nebo ne?

Další operátor představil tarif s více daty. Využije ho ale jen někdo

Operátor O2 dnes představil svůj nový sdílený tarif Spolu. Lze ho použít na tři až čtyři telefony současně, ale faktura je vystavena na jednoho člověka. Vhodný je tedy pro rodiny nebo třeba menší podnikatele s několika zaměstnanci.

Prásk.tv píše:

Sara Mortimer - 2
čtěte o tématu tarif na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

SMS
18.04.
platby za mobil

Ministerstvo se chlubí tarify za stovku! Lidé za stejný dají 10x víc

Ministerstvu financí rapidně klesnou náklady na používání služebních mobilních telefonů. Díky nové smlouvě se společností T-Mobile zaplatí za tarify 11krát nižší cenu, než jakou platilo v roce 2013. Za stejné tarify platí lidé nejméně tisíc korun měsíčně.

Volající
05.04.
mobilní data v zahraničí

SROVNÁNÍ TARIFŮ: Češi platí za data majlant, sousedé skoro nic

Za mobilní data platí Češi horentní sumy. Alespoň v porovnání se sousedními zeměmi. Například za mobilní tarif s 60 GB dat zaplatíte v Česku téměř dva a půl tisíce, v Rakousku za stejný objem dat platí jen osmnáct stovek.

Volající
31.03.
Více dat za méně peněz

T-mobile upravil ceny dat a volání. Takhle reagují Vodafone a O2

Mobilní operátor T-Mobile v úterý oznámil změnu svých tarifů zaměřenou na větší nabídku mobilních dat. Představil šestici nových tarifů. U toho nejběžnějšího získáte za 799 korun 4 GB dat a neomezené volání . Nejdražší tarif pak nabízí až 60 GB dat. Jak zareaguje konkurence? Zeptali jsme se zástupců O2 a Vodafonu.

T-Mobile
aktualizováno 28.03.
Velká změna

Mobilní revoluce: T-Mobile razantně mění tarify. Tohle nabízí

První tuzemský operátor přistoupil k razantní změně tarifů zaměřené na větší nabídku volných dat. T-Mobile v úterý představil šestici nových tarifů, které postupně nahradí stávající pětici. Zákazníci se budou moci využít více dat, za nejběžnější tarif si ale připlatí 50 korun.

Elektřina
14.04.
ceny energií

Platit elektřinu podle velikosti jističe je nesmysl! Bude to jinak

Plánovaná revoluce v platbách za elektřinu, které se měly nově vypočítávat ne podle spotřeby, ale podle velikosti jističe, se ruší. Podle šéfky Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové je nesmysl, aby cena elektřiny na velikosti jističe závisela.

Elektřina
29.02.
cena elektřiny

Nové tarify na elektřinu vláda odmítla. Zatím odložila zdražování

Plán Energetického regulačního úřadu zavést od příštího roku nové tarify na elektřinu, které by pro mnoho domácností znamenaly její zdražení, se snaží zastavit vláda. O možných změnách dnes jednala i koaliční rada. ERÚ se ale hájí, že jen plní zadání vládní energetické koncepce.