Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Škoda Auto - továrna
11.02.
přehled zaměstnavatelů

V těchto firmách v Česku se mají zaměstnanci nejlépe! PŘEHLED

Počet volných pracovních míst v Česku je stále vysoký a firmy se tak přetahují o schopné zaměstnance. O práci v některých firmách je ale stále velký zájem. Které to jsou, teď zveřejnila Asociace studentů a absolventů. Je mezi nimi i ta vaše?

Peníze - ilustrační foto
13.06.
Tripartita

O kolik vzroste minimální mzda? Vláda, odbory a firmy se hádají

Tripartita se nedohodla na růstu minimální mzdy. Vláda navrhuje přidání o tisícikorunu, odbory požadují přidání o 1500 a zaměstnavatelé nejvýš o 800 korun.

Chřipka
aktualizováno 26.03.
tripartita

Placení nemocenské od prvního dne? ANO odmítá návrh ČSSD

Zástupci odborů, zaměstnavatelů a vlády jednají ve Strakově akademii o výši nemocenské v prvních třech dnech stonání. Vláda ANO v demisi minulý týden přistoupila na návrh ČSSD, aby byly první tři dny nemoci znovu propláceny, chce ale jednat se všemi stranami o výši náhrady. Zaměstnavatelé návrat k proplácení nemocenské nechtějí. ČSSD, kterou na jednání nestandardně zastupuje bývalá ministryně školství Kateřina Valachová, trvá na tom, aby neklesla pod 60 procent průměrného denního výdělku. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové (za ANO) by mohla být 30procentní.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Srovnání platů
aktualizováno 16.08.
Boj o zaměstnance

Firmy zoufale shánějí lidi, nabízejí i obří náborové bonusy!

Ještě pár let zpátky řada Čechů bezvýsledně sháněla práci. Nyní je situace přesně opačná - pracovní místa jsou, ale chybí lidé. Firmy se proto o nové zaměstnance přetahují a lákají je na řadu bonusů a benefitů.

Práce
aktualizováno 29.05.
Záleží na vládě

Zvýšení minimální mzdy narazilo! Tripartita se na tom nedohodla

Tripartita se dnes nedohodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. Souhlasila ale s tím, že by se měl připravit návrh modelu valorizace, podle něhož by nejnižší výdělek pak pravidelně rostl. ČTK to po projednání minimální mzdy sdělil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Stávka řidičů autobusů
aktualizováno 03.08.
Linkové spoje

Autobusáci dostanou víc peněz! I tak dál hrozí stávkou

Řidiči autobusů kvůli platům hrozí stávkou. Kritickou situaci dnes řešili odboráři se zástupci ministerstva práce a sociálních věcí a také se zaměstnavateli. Na ničem ale zatím nedohodli.

Výrobní linka
22.05.
Nemají zaměstnance

České firmy hrozí: Dovezte cizince nebo přesuneme výrobu jinam

České firmy zoufale hledají zhruba 130 000 zaměstnanců. Některé ze společností dokonce uvažují, že kvůli nedostatku pracovní síly odejdou za hranice. Přijít by mohli třeba lidé z Ukrajiny - jenže dostat je do Česka je podle firem takřka nemožné. Vládě vyčítají vízovou politiku - vyřídit pro ně víza totiž trvá i rok.

Nemocenská
aktualizováno 16.03.
anketa úprava nemocenské

První tři dny nemoci opět placené? Senát pro, zaměstnavatelé proti

Zaměstnavatelé by měli podle Senátu vyplácet nemocenskou i v prvních třech dnech stonání. Měli by za to mít sníženy odvody na nemocenské pojištění. Počítá s tím novela zákoníku práce, kterou dnes horní komora vyslala do schvalovacího procesu. Normu tak nyní posoudí vláda a Sněmovna.

Nejčastější výmluvy pozdních příchodů
22.02.
Pozdní příchody

Chodíte pozdě do práce? Těchto 10 výmluv funguje nejlíp

Dochvilnost už dávno není samozřejmostí a to dokonce ani při příchodu do práce. Lidé si čím dál častěji vymýšlejí kurióznější výmluvy pro svůj pozdní příchod. V mnoha případech jim také jejich výmluva zaručí beztrestné prominutí pracovní kázně. Mezi nejoblíbenější výmluvy patří problémy s dopravou nebo nezvonící budík.