Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Seismograf
aktualizováno 04.07.

Zemětřesení zasáhlo Chorvatsko! Otřásl se i oblíbený Dubrovník

Zemětřesení o síle 4,9 stupně Richterovy škály dnes otřáslo oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů - Splitem, Dubrovníkem a s ním i celou Dalmácií. Epicentrum zemětřesení bylo v moři poblíž albánského hlavního města Tirany.

Odpadky v moři v Dubrovniku
aktualizováno 03.07.
problémy na jadranu

Zákaz koupání v okolí Dubrovníku! Moře znečistily fekálie

Úřady města Dubrovníku vydaly zákaz koupání v moři v okolí města. Vodu totiž kontaminovaly fekálie. Zdroj znečištění zatím není znám.

Chorvatsko má krásné pláže. Ilustrační foto
01.07.
skrytá nebezpečí

I při dovolené v Chorvatsku může přijít malér, na tohle dávejte pozor

A je tu další díl našeho miniseriálu o dovolené v Chorvatsku. Štáb televize Nova se tentokrát zaměřil hlavně na co si dát pozor na silnicích a v hotelích, ale třeba i při koupání a na výletech. Chorvatsko je jednou z našich nejoblíbenějších dovolenkových destinací, ale i tam musíme dbát na své bezpečí. Smutná statistika minulého léta totiž mluví kromě zraněných i o dvaceti mrtvých českých turistech.

Prásk.tv píše:

Letní koupání
čtěte o tématu Chorvatsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Hra o trůny v Dubrovníku
01.07.
nevšední dovolená

Lákají vás slavná filmová místa? Ta nejlepší najdete v Chorvatsku!

Ačkoli většina lidí jezdí do Chorvatska kvůli moři, stále přibývá těch, kteří se vydávají po stopách filmů a seriálů. Natáčel se tady třeba slavný Vinnetou nebo populární seriál Hra o trůny.

Chorvatsko
30.06.
srovnání cen

Dovolená v Chorvatsku se může dost prodražit, tady se dá ušetřit

Jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací Čechů je stále Jadran. Proto tam vyrazil i štáb televize Nova, aby zjistil, jak je to tam s cenami a kde se případně dá ušetřit. Nejvíce tam Češi tradičně utratí za ubytování, které navíc od loňska mírně zdražilo.

Čeští policisté v Chorvatsku
aktualizováno 04.07.
česká policii u moře

Jedete do Chorvatska? Toto číslo si zapište, může vám zachránit krk

Od začátku července až do půlky září bude zhruba 16 českých policistů pobývat v Chorvatsku, aby se na ně v případě potřeby mohli turisté obrátit. K dispozici budou 24 hodin denně a pomoct vám mohou především při komunikaci s místními úřady.

Cestu do Chorvatska vyzkoušel štáb z Brna i Prahy! Kdo málem nedojel?
29.06.
která cesta je lepší?

Závod štábů do Chorvatska z Brna a Prahy: Jeden tým čekal očistec!

Cesta do Chorvatska čeká o prázdninách mnoho rodin. Naše štáby si už trasy projely. Do oblíbeného letoviska Baška na ostrově Krk vyrazil jeden reportér z Prahy a druhý z Brna. Naštěstí to vzali velmi prázdninově a oddychově. A dobře se u toho pobavili.

Ug Wilson
aktualizováno 29.06.
masakr v chorvatsku

Útok na Jadranu natočila kamera! Policie zveřejnila detaily vraždy

Chorvatský soud se rozhodl uvalit vazbu na Brita (25) zadrženého za brutální vraždu před nočním klubem na ostrově Pag. Douglas C. podle vyšetřovatelů ubodal svého o rok staršího známého, další dva lidi zranil. Pak se pokusil prchnout ze země, na letišti ve Splitu ho ale zadržela policie. Ta má kromě jiného k dispozici i záběry z kamery, která celý incident zachytila.

Vražda v Chorvatsku
28.06.
dopadli podezřelého

Svědci o masakru v Chorvatsku: Jeden ležel, druhý byl pokrytý krví

Chorvatská policie ve čtvrtek ráno zadržela muže podezřelého z brutální vraždy turisty (26) na ostrově Pag. Podle tamního ministra vnitra má jít o mladého Brita, který se pokoušel po útoku poblíž nočního klubu na oblíbené pláži prchnout ze země. Zadržen byl při letištní kontrole ve Splitu.

Chorvatsko
aktualizováno 27.06.
někdo ho ubodal

Chorvatskem otřásá brutální vražda. Tělo turisty našli na pláži

Chorvatsko se vzpamatovává z brutální vraždy mladého turisty. Tělo Brita našli ve středu brzy ráno na pláži na ostrově Pag. Další dva lidé byli zraněni.