Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odpadky v moři v Dubrovniku
aktualizováno 13.12.
Po bouři

Pláže v Chorvatsku zavalily odpadky! Podívejte se na tu hrůzu

Chorvatské úklidové čety jsou v pohotovosti. Okolí Dubrovníka zasáhl včera silný vítr. V souvislosti s tím vyplavilo moře na pláž obrovské množství plastových odpadků.

Výbuch plynové stanice na slovensko-rakouských hranicích - 6
aktualizováno 12.12.
Exploze plynové stanice

Výbuch přerušil dodávky plynu na jih Evropy. Itálie hlásí stav nouze

Exploze plynového terminálu na východě Rakouska přerušila dodávky plynu do Itálie, Slovinska a Chorvatska, oznámil rakouský provozovatel Gas Connect Austria. Itálie vyhlásí stav nouze. Velkoobchodní ceny plynu v reakci na událost prudce vzrostly.

KOŘENÍ: Chorvatský sýr
14.10.

KOŘENÍ: Chorvatský sýr

Francouzský, italský nebo třeba holandský sýr se těší pověsti obzvlášť delikátní lahůdky.

Prásk.tv píše:

Bombičky v chorvatsku
čtěte o tématu Chorvatsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Záplavy v Zadaru - 4
aktualizováno 12.09.
Chorvatsko pod vodou

Bleskové záplavy v Chorvatsku: Zadar zmizel pod přívaly vody

Po několika měsících sucha Zadar sužují silné deště, které již zapříčinily záplavy. Během včerejšího dne napadlo více srážek než za poslední dva měsíce. Většina obyvatel města měla během dnešního rána značné potíže dostat se do práce.

Opuštěná chorvatská vesnice
26.08.
Unikátní fotky

Dům hrůzy! Chorvatský Alcatraz byl hotové peklo na zemi

Až 50 tisíc vězňů prošlo nechvalně proslulou chorvatskou káznicí Goli otok na ostrově nedaleko Rijeky. Vězení sloužilo hlavně pro odpůrce režimu. Ti na Goli otok vzpomínají jako na peklo na zemi, kde byli třeba nuceni za trest vypít kyselinu.

Požáry v Chorvatsku - 6
aktualizováno 24.08.
nebezpečný oheň

Za požáry v Chorvatsku stojí žháři: Dívka přiznala, proč to udělala!

Hasiči dál bojují s rozsáhlými požáry po celé Dalmácii, které má na svědomí několik žhářů, včetně nezletilých a mladistvých. Nejhorší oblasti jsou už pod kontrolou, aktivní ložiska jsou stále v oblasti Makarské, Biokova nebo třeba města Benkovac, kvůli jehož zapálení zatkla policie dvě dívky.

Požáry v Chorvatsku
aktualizováno 23.08.
svědectví cítí zlobu i strach

Požáry v Chorvatsku děsí Čechy: "Snad nás nebudou evakuovat!"

Chorvatští hasiči bojují už třetím dnem s nezvladatelným ohněm na několika místech mezi Zadarem a Šibenikem, kam jezdí na dovolenou i Češi. Dopravní komplikace a evakuace v nich vzbuzují zlobu a strach, v zemi panuje chaos. Podle tamní vlády se jedná o nejhorší požáry za posledních 25 let.

Požáry v Chorvatsku
aktualizováno 22.08.
galerie rychlá evakuace

Obří požáry v Chorvatsku vyhnaly Čechy z apartmánů! Oheň se šíří

Stovky hasičů i záchranářů marně bojují s požáry v Chorvatsku, nad ránem se situace v zemi ještě zdramatizovala. V přímém ohrožení se ocitlo město Drniš u Šibeniku. Kvůli požáru u Omiše pod Splitem museli evakuovat z apartmánů i několik turistů, včetně těch českých. Policie zadržela muže podezřelého ze žhářství.

Požáry v Chorvatsku
aktualizováno 21.08.
Stovky hasičů

V Chorvatsku zuří obří požáry, spekuluje se o řádění žháře

Nedaleko chorvatského Zadaru od nedělního večera řádí několik rozsáhlých požárů. Nasazeny jsou stovky hasičů, média spekulují o tom, že oheň někdo založil úmyslně. Oheň v okolí komplikuje dopravu, tvoří se kolony.

Přeplněná pláž v Chorvatsku na ostrově Rab
16.08.
Infrastruktura to nezvládá

Chorvatsko má problémy s turisty, hrozí totální kolaps!

Za 6 let stoupl počet turistů, kteří navštíví Chorvatsko, o polovinu. Odborníci ale varují, že země není na další takový nárůst připravena. Pokud se nic nezmění, chorvatskému pobřeží hrozí kolapsy elektrické sítě a kanalizace. Dostat se do letovisk bude kvůli nedostatečné kapacitě silnic velký problém.