Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Extrémní počasí
aktualizováno 26.11.
Nepříznivé počasí

Tornádo i zemětřesení! Extrémní počasí ničí oblíbená místa Čechů

Tornádo, zemětřesení nebo silné deště zasáhly v posledních dnech oblíbená místa Čechů. Obrovské tornádo se přehnalo přes italskou Kalábrii a napáchalo několik škod. O kousek dál v Chorvatsku udeřilo zemětřesení o síle 2,5 Richterovy stupnice, které vyděsilo místní obyvatele. V USA zase řádí silné sněhové bouře, které uzavírají školy, zrušeny musely být tisíce letů.

Chorvatská policie - ilustrační foto
21.11.
chorvatsko

Vyražené zuby a zlomená žebra! Uprchlíci natočili brutalitu policie

Sedmnáctiletý mladík ze syrského města Kobani poskytl deníku The Guardian exkluzivní video, které zachycuje brutalitu chorvatské policie proti uprchlíkům. Migranti se snaží ilegálně přejít hranici z Bosny.

Zlatni Rat Beach
13.11.
nový tvar

Chorvatsko přišlo o nejslavnější pláž! Vítr ji změnil k nepoznání

Jedna z ikon Chorvatska se během posledních dnů změnila k nepoznání. Silný vítr doslova ohnul ikonickou pláž Zlatni rat (Zlatý roh) na ostrově Brač.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá - 1
čtěte o tématu Chorvatsko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Rozbitý pomník komunistického vůdce Rade Končara ve Splitu
09.11.
pomsta po 76 letech

Muž shodil sochu komunistického vůdce, busta mu zlomila nohu

Pětašedesátiletý muž se ve Splitu pokusil shodit pomník komunistického protifašistického vůdce Rade Končara. Bustu s podstavcem vyvrátil ze země, socha ale při pádu zlomila vandalovi nohu. Kromě trestu za vandalismus ho čeká i operace a dlouhé léčení.

Rozsáhlý požár u Orebiče na poloostrově Pelješac
25.09.
Drama na Pelješacu

V Chorvatsku řádí požár: Vláďa s manželkou prchali před plameny!

Chorvatští hasiči od úterního rána zápasí s rozsáhlým požárem na poloostrově Pelješac u Orebiče. Plameny rozfoukává silný vítr, zničily několik domů a desítky místních i turistů museli záchranáři evakuovat.

Dubrovník - Chorvatsko
21.09.
Nezvládají nápor

Turisté ničí chorvatská města! Dubrovník se mění v zábavní park

Slavné chorvatské město Dubrovník nezvládá nápory turistů. Místní si stěžují, že se starobylé město s památkami, které jsou na seznamu UNESCO, mění v zábavní park. Kvůli přelidnění dokonce hrozí, že bude ze seznamu světového kulturního dědictví vyloučeno.

Jindřich Šimon
20.09.
Skončil ve vazbě

V Chorvatsku chytli podvodníka z Česka! Dělal milionové podvody

V chorvatské vazbě skončil jednačtyřiceletý Jindřich Šimon z Hradce Králové, který je podezřelý z mnohamilionových podvodů. Podle policie nejen u nás, ale i v cizině chtěl obchodovat s elektrokoly, ale za zboží prý vůbec neplatil. Česká strana teď s Chorvaty jedná o jeho vydání.

Hořící jachta v Chorvatsku
aktualizováno 07.09.
Nehoda v Chorvatsku

Luxusní jachta shořela před zraky Čechů, na palubě bylo 13 lidí

Páteční plavba výletní jachty kolem chorvatského pobřeží skončila nešťastně. Padesát metrů od pobřeží plavidlo zachvátily plameny, zatímco se na palubě nacházelo 13 pasažérů. Mezi prvními byli na místě požáru čeští filmaři Pavel Kopp a Adam Parma.

Nebezpeční komáři
aktualizováno 04.09.
Západonilská horečka

Zákeřný virus má v Chorvatsku první oběť. Nakazilo se už 26 lidí

První oběť si letos v Chorvatsku vyžádala zákeřná západonilská horečka. Jen během léta se v oblíbené destinaci Čechů nakazilo celkem 26 lidí. Evropou se virus šíří nejrychleji za poslední roky, zabil už více než dvě desítky lidí.

Motorový člun Ilustrační snímek
03.09.
Těžké zranění

Opilý Čech přejel u Zadaru člunem muže, teď mu hrozí vězení

Do pořádných potíží se na dovolené v Chorvatsku dostal třiatřicetiletý Pražan. Podle místní policie u ostrava Dugi Otok nedaleko Zadaru řídil opilý člun a přejel místního lovce ryb. Muž vyvázl s těžkým zraněním, Čechovi teď hrozí až osm let vězení.