Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nákup
Aktualizováno 23.5. 2017 17:41
přehled po krajích

Ceny rostou, máslo je rekordně drahé! Kde nakoupíte nejlevněji?

Ceny potravin v Česku minulý měsíc mírně stoupaly, oproti loňskému roku jsou u některých výrobků vyšší i o více než 20 %. Například máslo je podle Českého statistického úřadu v současnosti nejdražší v novodobé historii.

Co se bude dít?

Jiří Kajínek jde na svobodu: Dopadne jako Ivan Jonák?

Propuštění nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka se nezadržitelně blíží. Jaký ovšem bude jeho život na svobodě? Napovědět může příběh jiného známého vězně - Ivana Jonáka.

Srovnávací testy

Čeští školáci se zlepšili. Deset let staré testy zvládli mnohem lépe

Společnost Kalibro už od 90. let připravuje srovnávací ttesty, které školám umožňují zjistit, jak si jejich žáci vedou v porovnání s vrstevníky. Nyní dostali páťáci testy staré deset let. Zvládli je mnohem lépe než tehdejší žáci.

Prásk.tv píše:

Souboj kapel
čtěte o tématu srovnání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

kalorie v alkoholu

Pivo jak kobliha, víno jak dort! Po kterém alkoholu přiberete nejvíc?

Češi patří k největší konzumentům alkoholu na světě. Nejenže tak ohrožují své tělo vážnými nemocemi, ale alkohol je také vysoce kalorická potravina, která způsobuje obezitu. Po kterém se přibírá nejvíc? Přehled sestavilo ministerstvo zdravotnictví.

Rozdílné počasí
Aktualizováno 20.4. 2017 12:37
galerie z extrému do extrému

Srovnání: Na Moravě sníh a mráz, v Čechách slunce a teplo. FOTO

Zatímco na jedné straně je málem léto, sluníčko a pohoda, na opačném konci republiky jako by se lidé ocitli v hluboké zimě. Bojují s větrem a po kolena se noří do sněhu. Auta končí v příkopech, stromy padají lidem na hlavu. Připravili jsme pro vás fotografické srovnání obou extrémů...

mobilní data v zahraničí

SROVNÁNÍ TARIFŮ: Češi platí za data majlant, sousedé skoro nic

Za mobilní data platí Češi horentní sumy. Alespoň v porovnání se sousedními zeměmi. Například za mobilní tarif s 60 GB dat zaplatíte v Česku téměř dva a půl tisíce, v Rakousku za stejný objem dat platí jen osmnáct stovek.

Práce
Aktualizováno 4.4. 2017 20:47
peníze a odměny

Srovnání platů: Ve kterých oborech si vyděláte nejvíc? PŘEHLED

Řídící letového provozu, ředitelé finančních firem nebo například lékaři. Tito lidé patří k nejlépe placeným v Česku. Piloti si měsíčně přijdou dokonce na více než 164 tisíc korun. Kolik si vyděláte v ostatních oborech?

počasí v Evropě

Počasí blázní: V ČR je tepleji než na jihu Evropy. Jinde sněží. MAPA

Češi si v tomto týdnu mohou užívat sluníčka víc, než lidé ve Španělsku, v Athénách nebo třeba na severu Afriky. Počasí se úplně zbláznilo, meteorologové očekávají rekordní teploty po celé střední Evropě.

Nejšťastnější země

V těchto zemích jsou lidé nejšťastnější. Jak si vedlo Česko?

Před pěti lety vyhlásilo Valné shromáždění OSN 20. březen jako Světový den štěstí. Úřad, který má na starosti udržitelný rozvoj, teď vydal srovnání 155 států podle toho, jak v nich jsou obyvatelé šťastní. Nejšťastnější lidé žijí podle OSN v Norsku, Česko si polepšilo o čtyři příčky a skončilo na 23. místě.

Výmol
Aktualizováno 12.3. 2017 20:58
Výmoly a díry

České silnice jsou po zimě jako ementál, peněz na opravy ubývá

Během letošní zimy dostávají silnice pěkně zabrat a to hlavně v podhorských oblastech. Třeba na Liberecku je polovina komunikací v naprosto katastrofálním stavu.