Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nakupování
Aktualizováno 12.7. 2017 15:17
srovnání ČR vs. Německo

Výsledky testů: Češi jsou šizení na kvalitě potravin i pracích prášků!

Německé potraviny jsou výrazně kvalitnější než ty české. Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo vypracovat ministerstvo zemědělství. Obal i cena většiny testovaných potravin jsou přitom téměř stejné.

přehled rizikové státy

V této zemi selfie raději nedělejte, pro akční fotku tu umírá nejvíc lidí!

Správný 'selfíčkář' pro fotku i pod vlak skočí. Alespoň to je heslo, kterým jako by se lidé při pořizování fotografií sebe samých řídili. Při honbě za originálním a akčním snímkem umírají desítky lidí ročně. A jedna země, co se počtu smrtících selfie týká, vysoce převyšuje ostatní.

Tito herci vydělávají nejvíc
Aktualizováno 10.7. 2017 13:17
přehled nejbohatší filmové hvězdy

O tolika penězích se vám ani nesní! Tito herci vydělávají nejvíc

Diváky baví na filmovém plátně a navíc si dokážou vydělat za účinkování neuvěřitelné peníze. Řeč je o hollywoodských hercích, kteří si ročně přijdou i na miliardy korun.

Prásk.tv píše:

Souboj kapel
čtěte o tématu srovnání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Grilování
Aktualizováno 18.6. 2017 22:29
grilovací sezóna

Nakoupit na grilování v Německu se vyplatí jen něco. SROVNÁNÍ

Grilovací sezóna je v plném proudu, a tak jsme se vydali zjistit, jestli se vyplatí nakupovat potraviny i věci potřebné ke grilování u nás, nebo za hranicemi. Srovnávací nákup jsme pořídili v českém a německém supermarketu stejného obchodního řetězce. V Bavorsku a Chebu. Zaměřili jsme se na grilovací brikety, maso, klobásy, sýry a zeleninu.

velké srovnání hazard se zdravím

Jak rychle roste teplota v autě? Za pár minut se dítě 'uvaří'! TABULKA

Stačí několik minut v rozpáleném autě a teplota uvnitř vozu stoupne natolik, že malé dítě nebo domácího mazlíčka může stát čekání v autě život. Během 10 minut se teplota vyšplhá v průměru o 7 °C, po dalších 20 minutách vzroste i o 16 °C! Policie nyní zveřejnila tabulku teplot, která má sloužit jako varování.

Za jak dlouho by kuřák měl na vybrané zboží, kdyby nekouřil
Aktualizováno 31.5. 2017 10:55
srovnání kolik ušetříte?

Přestaňte kouřit, ušetříte! Za dva měsíce máte mobil, za 3 roky auto

Česko se probudilo do dne, který je ránou pro všechny kuřáky. Na mnoha místech už si totiž kvůli tzv. protikuřáckému zákonu nezapálí. Jeho zastánci si od něj mimo jiné slibují, že ubude lidí, kteří kouří. Nejenže to prospěje jejich zdraví, ale mohou i výrazně ušetřit.

Nákup
Aktualizováno 28.5. 2017 21:41
přehled po krajích

Ceny rostou, máslo je rekordně drahé! Kde nakoupíte nejlevněji?

Ceny potravin v Česku minulý měsíc mírně stoupaly, oproti loňskému roku jsou u některých výrobků vyšší i o více než 20 %. Například máslo je podle Českého statistického úřadu v současnosti nejdražší v novodobé historii.

Co se bude dít?

Jiří Kajínek jde na svobodu: Dopadne jako Ivan Jonák?

Propuštění nejznámějšího českého vězně Jiřího Kajínka se nezadržitelně blíží. Jaký ovšem bude jeho život na svobodě? Napovědět může příběh jiného známého vězně - Ivana Jonáka.

Srovnávací testy

Čeští školáci se zlepšili. Deset let staré testy zvládli mnohem lépe

Společnost Kalibro už od 90. let připravuje srovnávací ttesty, které školám umožňují zjistit, jak si jejich žáci vedou v porovnání s vrstevníky. Nyní dostali páťáci testy staré deset let. Zvládli je mnohem lépe než tehdejší žáci.

kalorie v alkoholu

Pivo jak kobliha, víno jak dort! Po kterém alkoholu přiberete nejvíc?

Češi patří k největší konzumentům alkoholu na světě. Nejenže tak ohrožují své tělo vážnými nemocemi, ale alkohol je také vysoce kalorická potravina, která způsobuje obezitu. Po kterém se přibírá nejvíc? Přehled sestavilo ministerstvo zdravotnictví.