Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Naštvaná žena s telefonem
aktualizováno včera 20:07
Bouře kvůli výroku

Češi mají mobilní data nejdražší v Evropě! SROVNÁNÍ se sousedy

Výrok ministryně obchodu a průmyslu o mobilních datech, která prý máme drahá kvůli tomu, že je málo používáme, nadzvedl celé Česko. Marta Nováková tvrdí, že to nemyslela tak, jak to vyznělo, a že si uvědomuje, že problém existuje.

Nárůst
aktualizováno 15.02.
Kupní síla

Česká ekonomika letos zpomalí! Stále si ale udržuje solidní růst

Česká ekonomika letos zpomalí růst na zhruba 2,7 procenta, stále to bude ovšem solidní výsledek. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním údajům o loňském vývoji ekonomiky. Ty přitom ekonomové hodnotí jako pozitivní překvapení, které je zároveň podle nich dalším z důvodů pro poměrně brzké zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou.

Úředník
aktualizováno 14.02.
Státní správa

Ministerstva rozdala obří odměny. Někde i vyšší než plat! PŘEHLED

Pokud máte často pocit, že si vás zaměstnavatel dostatečně neváží a kromě holého platu vám nedává ani korunu na odměnách, možná je na čase začít pracovat pro stát. Tam jsou naopak vysoké odměny naprosto běžné.

Prásk.tv píše:

Porovnávání portrétů královské rodiny
čtěte o tématu srovnání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Karel Schwarzenberg sleduje nemocnice
aktualizováno 11.02.
České zdravotnictví

Schwarzenberga trápí zdraví, obchází špitály. A kritikou nešetří!

Bývalý ministr zahraničí a exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg na svém facebookovém profilu přiznal, že ho trápí zdraví a v poslední době tak tráví velké množství času po pražských nemocnicích. A vůbec se mu nelíbí, v jakém jsou špitály stavu.

Bydlení
27.01.
příjmy a výdaje

V Praze už není tak blaze, kde se žije nejlépe? SROVNÁNÍ

V Praze se už dávno nežije tak blaze, jak by se mohlo zdát. Více než desetina lidí v hlavním městě jen sotva se svým příjmem vyjde. Průměrná hrubá mzda je tu sice téměř 37 tisíc korun, ale náklady služby jsou v Praze daleko vyšší než v jiných městech. Kde se žije lépe?

10 years challenge královské rodiny
24.01.
předtím a teď

10yearschallenge královské rodiny: Meghan za pultem, Kate paří

Populární instagramové výzvy s názvem 10yearschallenge se už po celém světě zúčastnilo několik milionů lidí. Nadšenci sdílejí své fotky, jak vypadali v době před deseti lety. Jak by taková výzva vypadala v podání členů britské královské rodiny?

Zdravotní sestra
04.01.
Průměrná doba

Češi leží v nemocnici nejdéle z celé EU! O dva dny víc než Slováci

Češi tráví průměrně v nemocnici nejdelší dobu ze všech zemí Evropské unie. Hospitalizace trvá v průměru 9,6 dne. Naopak nejkratší dobu zůstávají v nemocnici Nizozemci - průměrně 4,5 dne.

Skladník
aktualizováno 03.12.
Statistická ročenka

Jsou Češi pracovití? Makáme více než Slováci? SROVNÁNÍ EVROPY

Máme se líp nebo hůř než zbytek Evropy? Tahle otázka nedá řadě lidí spát a je také oblíbeným tématem politiků napříč politickým spektrem. Ale jaká je realita? Podle čerstvé statistické ročenky zdaleka ne tak zlá, jak by se mohlo zdát z některých rozšířených pověr či "zaručených" zpráv, které se šíří po internetu.

Pití svařáku na vánočních trzích Ilustrační snímek
aktualizováno 01.12.
Tradiční adventní nápoj

Třicet, ale i šedesát. SROVNÁNÍ CEN svařáku na vánočních trzích!

K vánočním trhům neodmyslitelně patří i stánky a neprodávanějším nápojem v nich bývá svařené víno. A tak jsme se podívali na to, na kolik nás tento oblíbený nápoj vyjde.

Nakupování - 2
30.11.
Předvánoční šílenství

Češi berou před svátky německé obchody útokem! SROVNÁNÍ CEN

Předvánoční nákupní horečka startuje. Podle zkušeností z minulých let nechají Češi v obchodech jen za prosinec více než 100 miliard korun. Velká část padne na vánoční dárky, ale miliardy necháme v obchodech i za nákupy potravin a zásob.