Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nejšťastnější země

V těchto zemích jsou lidé nejšťastnější. Jak si vedlo Česko?

Před pěti lety vyhlásilo Valné shromáždění OSN 20. březen jako Světový den štěstí. Úřad, který má na starosti udržitelný rozvoj, teď vydal srovnání 155 států podle toho, jak v nich jsou obyvatelé šťastní. Nejšťastnější lidé žijí podle OSN v Norsku, Česko si polepšilo o čtyři příčky a skončilo na 23. místě.

Výmol
Aktualizováno 12.3. 2017 20:58
Výmoly a díry

České silnice jsou po zimě jako ementál, peněz na opravy ubývá

Během letošní zimy dostávají silnice pěkně zabrat a to hlavně v podhorských oblastech. Třeba na Liberecku je polovina komunikací v naprosto katastrofálním stavu.

Co vadí Čechům
Aktualizováno 9.3. 2017 17:09
grafy jak jste spokojení vy?

Názory Čechů se rapidně mění: Co je štve na ČR nejvíc? SROVNÁNÍ

Ačkoliv se mnoho Čechů obává terorismu, v České republice se cítí většina z nich bezpečně a dokonce tu i více tráví dovolenou. Otázka bezpečnosti přitom ještě donedávna byla velmi kritizovanou záležitostí - stejně jako téma uprchlické krize. Čím to je, že se situace uklidňuje a co štve Čechy teď?

Prásk.tv píše:

Souboj kapel
čtěte o tématu srovnání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Výmoly na silnicích Ilustrační snímek
Aktualizováno 6.3. 2017 20:57
Srovnání kvality silnic

Obrovský rozdíl! Srovnali jsme stav silnic v Česku a Německu

Asi každý z nás má podobnou zkušenost. Přejede české hranice směrem na západ a zjistí, že silnice mohou být bez děr a výmolů. I podle srovnání TV Nova kvalita českých silnic druhých a třetích tříd za těmi německými stále pokulhává. Souhlasí i autodopravci a odborníci. Podle nich němečtí silničáři opravují výrazně častěji. I proto, že na to mají víc peněz.

Daňové přiznání
Aktualizováno 21.2. 2017 21:25
nový systém

ČSSD chce daně podle příjmu! Jak to funguje u sousedů? PŘEHLED

Návrhy sociální demokracie na nový daňový systém nejsou podle ekonomů ničím novým. Progresivní daně odstupňované podle příjmu mají ve dvou desítkách zemí EU, včetně sousedních států. Zatímco například v Polsku a na Slovensku jsou dvě daňové sazby, v Německu jich je hned několik.

Obezita - 2
Aktualizováno 20.2. 2017 15:31
statistický úřad

Česko vyniká v zaměstnanosti, mnoho lidí ale trpí nadváhou

Česko vyniká v celé řadě statistik, v některých z nich by to čekal jen málokdo. Například míra nezaměstnanosti u mužů je ve srovnání s dalšími zeměmi Evropské unie výrazně nižší, na druhou stranu patříme ke státům s největším podílem obyvatel s nadváhou. Vyplývá to z ročenky o České republice v mezinárodním srovnání, kterou publikoval Český statistický úřad (ČSÚ) v pondělí.

poznáte je?

Podívejte se, jak se změnily hvězdy Policejní akademie! GALERIE

Na začátku devadesátých let byla série komedií Policejní akademie mezi Čechy nesmírně oblíbená a postavy jako Mahoneyho, Hightowera nebo Hooksovou znali snad všichni. Jak herci vypadají dnes?

Porovnávání produktů v obchodě
Aktualizováno 8.2. 2017 00:46
Srovnání potravin

Jurečkův plán: Ministr chce zatočit s dvojí kvalitou potravin v EU

Dva stejné výrobky ve dvou zemích dosahují různé kvality. Tomu by mohl do budoucna být konec. Ministerstvo zemědělství chystá v první polovině roku srovnání potravin koupených v Česku a u západních sousedů. Získaná data by podle ministra Mariana Jurečky měla sloužit k tlaku na Evropskou unii, aby normy pro výrobky byly ve všech členských státech stejné.

Zima na horách - 1
Aktualizováno 1.2. 2017 11:35
velký přehled

Víkend na horách: Víme, kdy a kde vyjde pobyt nejlevněji! SROVNÁNÍ

Ski areály a horská střediska mají žně. Sněhu je hodně a podmínky pro lyžování jsou tak naprosto ideální. Pokud se i vy chystáte v únoru strávit víkend na horách, myslete na správné načasování a výběr destinace. Můžete ušetřit i čtyři tisíce korun!

Úplatek
Aktualizováno 25.1. 2017 07:36
horší než polsko

Zpráva o světové korupci: Česko za rok spadlo na úroveň Kypru! 

Česká republika si v celosvětovém žebříčku vnímání korupce pohoršila o deset míst a spolu s Kyprem a Maltou se umístila na 47. příčce. Vyplývá to z dnes zveřejněné zprávy organizace Transparency International (TI), která hodnotí korupci v 176 zemích a územích světa.