Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rozdílné počasí
Aktualizováno 20.4. 2017 12:37
galerie z extrému do extrému

Srovnání: Na Moravě sníh a mráz, v Čechách slunce a teplo. FOTO

Zatímco na jedné straně je málem léto, sluníčko a pohoda, na opačném konci republiky jako by se lidé ocitli v hluboké zimě. Bojují s větrem a po kolena se noří do sněhu. Auta končí v příkopech, stromy padají lidem na hlavu. Připravili jsme pro vás fotografické srovnání obou extrémů...

mobilní data v zahraničí

SROVNÁNÍ TARIFŮ: Češi platí za data majlant, sousedé skoro nic

Za mobilní data platí Češi horentní sumy. Alespoň v porovnání se sousedními zeměmi. Například za mobilní tarif s 60 GB dat zaplatíte v Česku téměř dva a půl tisíce, v Rakousku za stejný objem dat platí jen osmnáct stovek.

Práce
Aktualizováno 4.4. 2017 20:47
peníze a odměny

Srovnání platů: Ve kterých oborech si vyděláte nejvíc? PŘEHLED

Řídící letového provozu, ředitelé finančních firem nebo například lékaři. Tito lidé patří k nejlépe placeným v Česku. Piloti si měsíčně přijdou dokonce na více než 164 tisíc korun. Kolik si vyděláte v ostatních oborech?

Prásk.tv píše:

Souboj kapel
čtěte o tématu srovnání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

počasí v Evropě

Počasí blázní: V ČR je tepleji než na jihu Evropy. Jinde sněží. MAPA

Češi si v tomto týdnu mohou užívat sluníčka víc, než lidé ve Španělsku, v Athénách nebo třeba na severu Afriky. Počasí se úplně zbláznilo, meteorologové očekávají rekordní teploty po celé střední Evropě.

Nejšťastnější země

V těchto zemích jsou lidé nejšťastnější. Jak si vedlo Česko?

Před pěti lety vyhlásilo Valné shromáždění OSN 20. březen jako Světový den štěstí. Úřad, který má na starosti udržitelný rozvoj, teď vydal srovnání 155 států podle toho, jak v nich jsou obyvatelé šťastní. Nejšťastnější lidé žijí podle OSN v Norsku, Česko si polepšilo o čtyři příčky a skončilo na 23. místě.

Výmol
Aktualizováno 12.3. 2017 20:58
Výmoly a díry

České silnice jsou po zimě jako ementál, peněz na opravy ubývá

Během letošní zimy dostávají silnice pěkně zabrat a to hlavně v podhorských oblastech. Třeba na Liberecku je polovina komunikací v naprosto katastrofálním stavu.

Co vadí Čechům
Aktualizováno 9.3. 2017 17:09
grafy jak jste spokojení vy?

Názory Čechů se rapidně mění: Co je štve na ČR nejvíc? SROVNÁNÍ

Ačkoliv se mnoho Čechů obává terorismu, v České republice se cítí většina z nich bezpečně a dokonce tu i více tráví dovolenou. Otázka bezpečnosti přitom ještě donedávna byla velmi kritizovanou záležitostí - stejně jako téma uprchlické krize. Čím to je, že se situace uklidňuje a co štve Čechy teď?

Výmoly na silnicích Ilustrační snímek
Aktualizováno 6.3. 2017 20:57
Srovnání kvality silnic

Obrovský rozdíl! Srovnali jsme stav silnic v Česku a Německu

Asi každý z nás má podobnou zkušenost. Přejede české hranice směrem na západ a zjistí, že silnice mohou být bez děr a výmolů. I podle srovnání TV Nova kvalita českých silnic druhých a třetích tříd za těmi německými stále pokulhává. Souhlasí i autodopravci a odborníci. Podle nich němečtí silničáři opravují výrazně častěji. I proto, že na to mají víc peněz.

Daňové přiznání
Aktualizováno 21.2. 2017 21:25
nový systém

ČSSD chce daně podle příjmu! Jak to funguje u sousedů? PŘEHLED

Návrhy sociální demokracie na nový daňový systém nejsou podle ekonomů ničím novým. Progresivní daně odstupňované podle příjmu mají ve dvou desítkách zemí EU, včetně sousedních států. Zatímco například v Polsku a na Slovensku jsou dvě daňové sazby, v Německu jich je hned několik.

Obezita - 2
Aktualizováno 20.2. 2017 15:31
statistický úřad

Česko vyniká v zaměstnanosti, mnoho lidí ale trpí nadváhou

Česko vyniká v celé řadě statistik, v některých z nich by to čekal jen málokdo. Například míra nezaměstnanosti u mužů je ve srovnání s dalšími zeměmi Evropské unie výrazně nižší, na druhou stranu patříme ke státům s největším podílem obyvatel s nadváhou. Vyplývá to z ročenky o České republice v mezinárodním srovnání, kterou publikoval Český statistický úřad (ČSÚ) v pondělí.