Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Napadená žena - 2
26.11.
žebříček sex a násilí

Pozor, v těchto zemích se nejvíce znásilňuje! ČR je v první dvacítce

Češi se zařadili mezi nejhorší sexuální násilníky světa. Co se počtu znásilnění týče, zaujali nelichotivou 14. příčku. Ani tak ale zdaleka nemají na Anglii, Francii nebo Německo, které Eurostat označil za nejhorší.

Ordinace
aktualizováno 20.11.
světový průzkum

Stěžujete si na naše zdravotnictví? Chyba, patří totiž mezi nejlepší!

Pokud si často říkáte, že u lékaře čekáte dlouho nebo se vám nelíbí, že musíte doplácet za léky, možná vás bude zajímat fakt, že český zdravotní systém patří ve světovém měřítku k těm nejlepším. Publikace OECD Health at a Glance 2017, kterou vydala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, zkoumala různé aspekty zdravotnictví.

Přehled cen másla
aktualizováno 08.11.
ceny másla

Dobrá zpráva! Máslo už dražší nebude. Někde i zlevnili. PŘEHLED

Ceny másla mohou do Vánoc ještě klesnout. Evropský trh již netrpí nedostatkem smetany a máslo by proto dále zdražovat nemělo. Některé řetězce jej již dokonce zlevnily. V současné době ceny másla nepřesahují 60 korun a někde klesly na 45.

Prásk.tv píše:

Souboj kapel
čtěte o tématu srovnání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Pražský hrad - 1
18.10.
Priority v kultuře

Podpořit spíš divadla a festivaly nebo hrady? Tohle chtějí strany

Stát by měl kulturu podporovat, platy pracovníků v kultuře by se měly zvýšit, jsou před volbami přesvědčené strany. Rozdíl mezi tím, zda dávat peníze na tzv. živou kulturu, tedy divadla či festivaly, nebo tzv. mrtvou kulturu, hrady či jiné památky, strany nevidí.

Úklid
13.10.
anketa kdo uklízí u vás?

Největší bordeláři v Evropě? Čeští muži patří na špici! SROVNÁNÍ

Ačkoli mnoho žen touží po kariéře a uvítalo by proto pomoc partnerů při úklidu a hlídání dětí, muži se doma příliš nepředřou. Dokazuje to studie Evropské komise, podle které pomáhá v domácnosti jen asi každý třetí muž. A Češi - ti patří mezi experty ve vyhýbání se úklidu.

Písemná zkouška - 1
aktualizováno 11.10.
Velké Srovnání Školství

Bude se za studium platit? Toto slibují strany před volbami

Mají Češi platit za studium na vysoké škole školné a kolik by měli brát učitelé? V další sérii srovnání programových priorit předních politických stran se redakce TN.cz zaměřila na to, co strany plánují v oblasti školství.

Alkohol, cigarety, obezita
08.10.
zastali se nás

ČR nejméně zdravou zemí světa? Nesmysl, hájí nás britský časopis!

Když britská výzkumná společnost porovnávala země podle míry obezity a konzumace alkoholu a tabáku, určila Česko nejnezdravějším státem světa. A okamžitě se tak stala terčem kritiky. Pustil se do ní nejstarší anglicky psaný časopis The Spectator, podle kterého výsledek neodráží realitu.

Máslo v okolních zemích
aktualizováno 05.10.
Drahé máslo

Vyplatí se kupovat máslo v cizině? Tolik stojí v okolních zemích

Kvůli rostoucím cenám teď máslo začínají Češi ve velkém skupovat i v zahraničí. Už i tam ale jeho ceny rostou. Například v Německu je máslo nejdražší za posledních 50 let. Kostka tam teď stojí dvě eura, což je téměř 55 korun. Zatím nejlevnější máslo je v Polsku, ale i tam se začalo se zdražováním.

peníze
28.09.
průměrné bohatsví

Češi jsou bohatí, patří mezi druhé nejbohatší ve východní Evropě

České domácnosti jsou druhé nejbohatší v celé východní Evropě. Předběhli nás jen Slovinci. Bohatství jednoho Čecha dosahuje v průměru více než 300 tisíc korun, což je pro srovnání 2x více, než vychází na jednoho Slováka. Přesto, že tempo růstu bohatství loni zpomalilo, jsme stále 28. národ na světě.

Platy
aktualizováno 28.09.
porovnejte si Kolik vyděláváme

Srovnání všech profesí: Nejméně berou číšníci, nejvíc dispečeři

Rekordní nezaměstnanost a dobrá kondice ekonomiky tlačí platy ve všech profesích nahoru. Přesto jsou nůžky mezi nejlépe a nejhůře vydělávajícími Čechy pořádně otevřené. Zatímco ti nejhůře placení zaměstnanci si musí vystačit s 11 tisíci hrubého, ti nejlépe placení vydělávají měsíčně statisíce.