Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Škola smyku
aktualizováno 27.11.
Zodpovědná práce

Na okruhu trénovali řidiči sanitek! Zkoušeli jízdu na sněhu a náledí

Asi 50 řidičů sanitek z celého Libereckého kraje si mohlo vyzkoušet své schopnosti na sněhu a náledí na okruhu v Sosnové v okrese Česká Lípa. A přestože se jedná o skutečné profesionály, přiznali, že je instruktoři dost zaskočili.

2077061
aktualizováno 27.11.
Obrovská nezodpovědnost

Děsivé VIDEO: Chlapec (4) řídil na rušné silnici. Jel až stovkou!

Asi každý někdy viděl dítě za volantem auta. Zaparkovaného nebo takového, které popojíždí krokem někde po dvoře. Ale opravdu málokdy je k vidění čtyřletý "řidič" ve velkém SUV, které se po rušné silnici řítí stovkou.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
klesající teploty

Silnice jsou v zimě plné nebezpečí, tohle jsou riziková místa

S klesající teplotou začínají řidiče trápit ranní mrazy. Na silnicích se totiž může tvořit nebezpečné náledí. Lidé by si měli dávat pozor hlavně v lesních úsecích, na mostech a železničních přejezdech.

Prásk.tv píše:

Muž s cukrovkou jel v protisměru - 3
čtěte o tématu řízení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Zákazy při řízení ve světě
aktualizováno 03.08.
Kuriózní předpisy

Pijete vodu za jízdy nebo řídíte bez trička? Někde hrozí velké pokuty!

Cestovat v autě a nesmět se přitom napít vody by v horkých dnech mohlo být obtížné, na Kypru je to však zakázané. V Německu zase můžete řídit automobil nazí, uvedl Ústřední automotoklub (ÚAMK).

Co vadí při řízení
aktualizováno 01.08.
velký přehled vnímání veřejnosti

Největší strašáci řidičů: Mobily za volantem vadí, housky v rukou ne!

„Blbec za volantem“ s telefonem v ruce děsí české řidiče víc než stav silnic, špatné počasí, hustota provozu a vysoká rychlost dohromady. Oproti tomu jídlo v ruce lidé za volantem překvapivě za rizikové chování příliš nepovažují. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.

Hmyz v autě
27.07.
kuriózní novinka

Vletěla vám do auta moucha nebo vosa? Můžete za to dostat pokutu

Sednout si v létě do rozpáleného auta, aniž byste si otevřeli okénka, je hodně nepříjemné. Pak vám ale hrozí, že přiberete nezvaného pasažéra. Za hmyz v autě si v krajním případě můžete dokonce vykoledovat pokutu.

Horko v autě
20.07.
horko bez pokut

Otvíráte v létě v autě okénka? V zahraničí vám za to hrozí pokuta

Cestovat v parném létě může být hodně nepříjemné, zvlášť když si máte sednout do auta, které stálo několik hodin na sluníčku. Pak by člověk nejraději shodil tričko, nazul žabky a otevřel všechna okýnka. Jenže za všechny tyto věci můžete dostat v zahraničí pokutu.

Nebezpečné předjíždění
aktualizováno 20.06.
Nebezpečné předjíždění

VIDEO: Řidič se na padesátce řítil jako blázen, těsně minul kamion

Tachovská dopravní policie se od pondělí zabývá nebezpečným manévrem řidiče černého SUV. Ten o víkendu na silnici mezi Kočovem a Chodovou Planou ve vysoké rychlosti při nebezpečném manévru jen těsně minul protijedoucí kamion.

Uprchlíci - eu
14.06.
vysoká pokuta

EU dala Česku 4 týdny ultimátum: Nepřijmete uprchlíky, bude trest!

Praha dostala od Evropské komise čtyři týdny na odpověď v řízení pro neplnění povinností v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl. Jinak hrozí, že Česku uloží až stamilionovou pokutu.

Uprchlíci
aktualizováno 13.06.
porušení zákona

Česko má problém! Nechtěli jsme uprchlíky, EU chystá tvrdý trest

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.