Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Řidič
21.04.
Paradox

Šoféři přiznají přestupek, i když ho neudělali. Řidičák mají zpět dřív

Řada českých řidičů řeší šílené dilema - mohou totiž zjistit, že je výhodnější přiznat se k přestupku, který ani nespáchali. Řidičský průkaz totiž dostanou zpátky dřív, než kdyby trvali na své nevině a tahali se po úřadech.

Slovenská policie - Ilustrační foto
18.04.
překvapivá kontrola

Chlapec (14) za volantem šokoval slovenské policisty, pak nadýchal

Když slovenští policisté zastavili auto, které jelo podezřele pomalu a za volantem navíc řidič nebyl skoro vidět, nestačili se divit. Z auta vystoupil teprve čtrnáctiletý chlapec. Dalším překvapením pak byla dechová zkouška, žák základní školy nadýchal přes půl promile.

Opilá řidička
04.04.
Kontroverzní rozhodnutí

Žena si šňupla pervitin a řídila. Soud jí to kvůli práci prominul

Plzeňský krajský soud podmíněně zastavil trestní stíhání třiadvacetileté ošetřovatelky. Tu policisté v srpnu kontrolovali na Klatovsku a zjistili, že si před jízdou dala pervitin. Řidička se to ani nesnažila popřít.

Prásk.tv píše:

Muž s cukrovkou jel v protisměru - 3
čtěte o tématu řízení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Dechová zkouška
06.03.
policie přitvrzuje

Muž bez řidičáku několikrát sedl opilý za volant. Sebrali mu auto!

Policisté konečně přitvrzují v boji proti lidem, kteří opakovaně porušují zákaz řízení. Teď zabavili auto řidiči ze Slovácka, kterého 3x během jednoho měsíce chytili opilého za volantem, přesto, že měl opakovaný zákaz řízení. Jednou dokonce, i když za volantem neměl co dělat, dorazil autem přímo k výslechu.

Zabavení auta - ilustrační foto
aktualizováno 09.02.
Věděla, že nesmí řídit

Žena půjčila auto známému bez řidičáku, policie jí ho zabavila

Nikdy neměl řidičský průkaz, přesto ale pravidelně usedal za volant. Teď už ale muž z Hodonínska dojezdil. Policisté mu totiž jeho auto zabavili. A bez auta zůstala i žena, která ho pro změnu půjčovala narkomanovi. I on měl zákaz řízení, a to za jízdu pod vlivem drog.

Protest taxikářů
aktualizováno 08.02.
protestují ale...

Protesty proti Uberu: V Praze jezdil taxikář se zákazem řízení!

Jeden z protestujících řidičů taxi, kterého policisté zastavili dnes kvůli pomalé jízdě centrem Prahy, měl platný zákaz řízení motorových vozidel. Policie to uvedla na webu. Policisté řidiče zadrželi.

Řidičský průkaz
25.01.
soud rozhodl

České řidičáky porušují pravidla EU. Je váš průkaz v pořádku?

Soudní dvůr Evropské unie dnes potvrdil názor Evropské komise, že Česká republika svými pravidly pro řidičské průkazy kategorií C/C1 a D/D1, tedy pro mikrobusy a nákladní vozidla, porušuje příslušnou unijní směrnici. Rozsudek soud oznámil v tiskové zprávě.

Škola smyku
aktualizováno 27.11.
Zodpovědná práce

Na okruhu trénovali řidiči sanitek! Zkoušeli jízdu na sněhu a náledí

Asi 50 řidičů sanitek z celého Libereckého kraje si mohlo vyzkoušet své schopnosti na sněhu a náledí na okruhu v Sosnové v okrese Česká Lípa. A přestože se jedná o skutečné profesionály, přiznali, že je instruktoři dost zaskočili.

2077061
aktualizováno 27.11.
Obrovská nezodpovědnost

Děsivé VIDEO: Chlapec (4) řídil na rušné silnici. Jel až stovkou!

Asi každý někdy viděl dítě za volantem auta. Zaparkovaného nebo takového, které popojíždí krokem někde po dvoře. Ale opravdu málokdy je k vidění čtyřletý "řidič" ve velkém SUV, které se po rušné silnici řítí stovkou.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 24.11.
klesající teploty

Silnice jsou v zimě plné nebezpečí, tohle jsou riziková místa

S klesající teplotou začínají řidiče trápit ranní mrazy. Na silnicích se totiž může tvořit nebezpečné náledí. Lidé by si měli dávat pozor hlavně v lesních úsecích, na mostech a železničních přejezdech.