Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zákazy při řízení ve světě
aktualizováno 03.08.
Kuriózní předpisy

Pijete vodu za jízdy nebo řídíte bez trička? Někde hrozí velké pokuty!

Cestovat v autě a nesmět se přitom napít vody by v horkých dnech mohlo být obtížné, na Kypru je to však zakázané. V Německu zase můžete řídit automobil nazí, uvedl Ústřední automotoklub (ÚAMK).

Co vadí při řízení
aktualizováno 01.08.
velký přehled vnímání veřejnosti

Největší strašáci řidičů: Mobily za volantem vadí, housky v rukou ne!

„Blbec za volantem“ s telefonem v ruce děsí české řidiče víc než stav silnic, špatné počasí, hustota provozu a vysoká rychlost dohromady. Oproti tomu jídlo v ruce lidé za volantem překvapivě za rizikové chování příliš nepovažují. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK.

Hmyz v autě
27.07.
kuriózní novinka

Vletěla vám do auta moucha nebo vosa? Můžete za to dostat pokutu

Sednout si v létě do rozpáleného auta, aniž byste si otevřeli okénka, je hodně nepříjemné. Pak vám ale hrozí, že přiberete nezvaného pasažéra. Za hmyz v autě si v krajním případě můžete dokonce vykoledovat pokutu.

Prásk.tv píše:

Muž s cukrovkou jel v protisměru - 3
čtěte o tématu řízení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Luxusní Spa a Wellness jako vánoční dárek

Zaujala vás reportáž z krásného prostředí Spa a Wellness Aquapalace Praha? Dopřejte si i vy pořádný relax!

Horko v autě
20.07.
horko bez pokut

Otvíráte v létě v autě okénka? V zahraničí vám za to hrozí pokuta

Cestovat v parném létě může být hodně nepříjemné, zvlášť když si máte sednout do auta, které stálo několik hodin na sluníčku. Pak by člověk nejraději shodil tričko, nazul žabky a otevřel všechna okýnka. Jenže za všechny tyto věci můžete dostat v zahraničí pokutu.

Nebezpečné předjíždění
aktualizováno 20.06.
Nebezpečné předjíždění

VIDEO: Řidič se na padesátce řítil jako blázen, těsně minul kamion

Tachovská dopravní policie se od pondělí zabývá nebezpečným manévrem řidiče černého SUV. Ten o víkendu na silnici mezi Kočovem a Chodovou Planou ve vysoké rychlosti při nebezpečném manévru jen těsně minul protijedoucí kamion.

Uprchlíci - eu
14.06.
vysoká pokuta

EU dala Česku 4 týdny ultimátum: Nepřijmete uprchlíky, bude trest!

Praha dostala od Evropské komise čtyři týdny na odpověď v řízení pro neplnění povinností v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl. Jinak hrozí, že Česku uloží až stamilionovou pokutu.

Uprchlíci
aktualizováno 13.06.
porušení zákona

Česko má problém! Nechtěli jsme uprchlíky, EU chystá tvrdý trest

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

Kuriózní nehoda v obci Ohůčov - 2
aktualizováno 13.06.
Jak se jí to povedlo?

Postrach z Domažlicka: Prorazila plot, pod svahem auto převrátila!

Dvacetiletá řidička nezvládla u Staňkova na Domažlicku řízení dodávky. S autem najela na krajnici a sjela do příkopu, kde narazila do plotu. Ani to ji ale nezastavilo a pokračovala dál z kopce, kde dodávku převrátila. Celková škoda dosahuje 200 tisíc.

Zarostlé okolí silnic
aktualizováno 12.06.
Praktické rady

Zarostlé silnice a křižovatky jsou nebezpečné! Tady si stěžujte!

Blížící se léto znamená dlouhé cesty na dovolenou. A to pro spoustu řidičů znamená dlouhé přesuny po vlastní ose. A potenciálně také nutnost projet řadou křižovatek, kde kvůli vysoké trávě nebo křoví není pořádně vidět.

Dechová zkouška - ilustrační foto
09.06.
měl dvě promile!

Silně opilého řidiče chytili 2 dny po sobě! Za trest nesměl jet dál

Stejného a pokaždé silně opilého řidiče zastavili policisté hned dva dny po sobě v Lipové - lázních. V obou případech nadýchal zhruba dvě promile, řidiči proto policie zakázala pokračovat v jízdě. Nyní, dva týdny po incidentu, muže vyšetřují kvůli ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí až roční vězení.