Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žena v burce
aktualizováno 26.09.
lidská práva

Saúdská Arábie se mění, král povolil ženám usednout za volant

Saudská Arábie prochází velkými změnami. Král Salmán bin Abd al-Azíz nově povolil ženám, aby si mohly udělat řidičské oprávnění. Saúdská Arábie je přísně muslimská země, kde se zákony muslimské víry důsledně dodržují.

Opilá řidička
18.08.
Neuvěřitelný hazard

Žena nabourala, v autě bylo dítě! Nadýchala 3 promile, nemá řidičák

Pětadvacetiletá žena z Hradce Králové bezohledným chováním ohrozila život svého tříletého dítěte. Zcela opilá usedla za volant a po chvíli havarovala. Policistům pak tvrdila, že neřídila, nakonec se ale přiznala.

Řidičský průkaz
16.08.
Bič na "zapomnětlivé" rodiče

Neplatíte alimenty? Přijdete o řidičák! Senát schválil nový zákon

Exekutoři budou moci zabavovat řidičské průkazy i neplatičům výživného za jejich studující děti do 26 let věku. Poslaneckou novelu exekučního řádu dnes schválil Senát, nyní ji dostane k podpisu prezident.

Prásk.tv píše:

Policie
čtěte o tématu řidičský průkaz na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme

Udělali byste rádi vaše okolí ještě zajímavější a rádi byste navíc podpořili nějakou neziskovou či příspěvkovou organizaci, která se snaží pomáhat lidem? V tom případě se s námi zapojte do programu - Vy rozhodujete, my pomáháme!

Kradená kola - 2
aktualizováno 04.08.
povedený chlapík

Muž jel na drogách, bez řidičáku, s kradenými koly i značkami auta

Kvůli rozbitému přednímu světlu zastavili pražští policisté třicetiletého řidiče. Co ale přišlo potom, připomíná laciný vtip. Nejenže muž neměl řidičák, ale vozidlo mělo falešnou registrační značku, v kufru vezl kradená kola a byl zfetovaný.

Zběsilá honička: Zloděj nikdy auto neřídil, přesto ujížděl policii!
aktualizováno 27.02.
Neuvěřitelné záběry

Zběsilá honička: Zloděj nikdy auto neřídil, přesto ujížděl policii!

Divokou automobilovou honičku zažili policisté ve Vojkovicích na Brněnsku. Pokoušel se jim ujet zloděj, který předtím auto nikdy neřídil. Kličkoval po silnici, jezdil po chodníku a nakonec skončil v protisměru. Teď ho čeká návrat do vězení, kde strávil už polovinu svého života.

Opilec natankoval na pumpě a usnul
17.02.
Pořádný úlovek

Šofér nadýchal 3,14 promile. Neměl řidičák, auto technickou

Pořádný úlovek se ve čtvrtek večer povedl znojemským policistům. Když v Suchohrdelské ulici zastavili Mazdu 323, nestačili se divit. Auto ani řidič totiž na silnici neměli co pohledávat.

Řidičské průkazy
aktualizováno 28.12.
už brzy

Řidiči, pozor: V roce 2017 musí přes 800 tisíc lidí vyměnit řidičák!

Ministerstvo dopravy varuje řidiče, aby si zkontrolovali údaje na dokladech. Během roku 2017 totiž vyprší platnost více než 800 tisíc řidičských průkazů. Jedná se o průkazy z roku 2007 s platností na 10 let. Právě v tomto roce se prodalo nejvíc řidičáků v historii (1 146 518). Výměnu ale zatím provedlo jen 30 procent lidí.

Řidičák
aktualizováno 02.11.
chystaná novinka

Bodový systém kritizují odborníci: Řidičák na zkoušku? Je to paskvil!

Po deseti letech čeká bodový systém v Česku razantní změna. Měl by být přísnější než doposud, dva vážné přestupky by stačily na to, aby šofér přišel o řidičský průkaz. Chystaná úprava systému má ale už nyní řadu kritiků.

Policejní honička
aktualizováno 02.11.
honička na klatovsku

Řidiče bez papírů a na drogách zastavily až výstřely do vzduchu

Střelba, pískání gum a agresivní zfetovaný řidič - tak by se dala shrnout pondělní policejní honička na Klatovsku. Policisté pronásledovali muže, který za volantem neměl co dělat. Policie dnes z akce zveřejnila záběry.

"Pirát 2222" žádal soud o dřívější vrácení řidičáku
aktualizováno 27.10.
Aleš Trpišovský

"Pirát 2222" chtěl řidičák zpátky dřív. Soudce s ním pěkně vyběhl!

Celý národ ho zná jako piráta 2222 a jako muže, který se za nebezpečné vybržďování na dálnici D1 dostal před soud. Nyní se Aleš Trpišovský pokoušel získat znovu řidičák. Ale marně.