Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Black Friday
21.11.
Black Friday

Pozor na falešné slevy! Experti radí, jak nenaletět podvodníkům

Už tento pátek vypukne nákupní šílenství zvané Black Friday. Elektronika, oblečení, drogerie nebo i nábytek - na to všechno můžete získat až 80procentní slevu, a to jak v kamenných, tak internetových obchodech. Zákazníci by ale měli být ostražití. Zdánlivě výhodný nákup se totiž může pěkně prodražit.

Bolest hlavy
aktualizováno 04.11.
Světový den mrtvice

Na mrtvici neumírají jen důchodci! Takhle ji rozpoznáte. PŘÍZNAKY

Cévní mozková příhoda je po infarktu druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku. Každým rokem postihne dalších 25 tisíc Čechů. Mrtvice se častěji týká žen než mužů. Zároveň jde o nejčastější příčinu invalidity a nemocnosti v rozvinutých zemích. Dnes je světový den tohoto onemocnění. Přinášíme vám rady, jak rozpoznat příznaky zákeřné nemoci rozpoznat.

Tenisák proti chrápání
17.10.
Může zachránit vztah

Jednoduchý trik proti chrápání! Stačí obyčejný tenisový míček

Mučí vás partner nebo partnerka chrápáním? Nemůžete kvůli tomu spát? Stačí jednoduchý trik a váš vztah může být zachráněn!

Prásk.tv píše:

Jak se zbavit rýmy
čtěte o tématu rady na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Octomilky
04.10.
Otravný hmyz

Mušky octomilky terorizují české domácnosti! Jak se jich zbavit?

S podzimem a zralým ovocem se do bytů stěhují i otravné mušky. A najednou jsou všude a množí se přímo před očima! Zkusili jste všechno a nevíte, jak se octomilek zbavit? Poradíme!

Burčák
aktualizováno 22.09.
Lékař radí

Smrtící nástrahy burčáku! Tyhle rady vám mohou zachránit život

Smrt, které se dalo předejít. Neštěstí, které se stalo ve vinném sklepě v Dulovcích na Slovensku, by mohlo být výstrahou pro všechny, kteří si doma vyrábí vlastní burčák nebo víno. O nebezpečném uvolňujícím se oxidu uhličitém se bavili redaktoři tvnoviny.sk s odborníkem na víno i s lékařem.

Chlapec odnáší balenou vodu v kempu Idomeni
28.08.
humanitární pomoc

Lidé nadávají Člověku v tísni, kam cpe jejich peníze. Tady je odpověď

Někteří lidé nadávají na neziskové organizace, aniž by věděli, co všechno vlastně z neziskového sektoru plyne pro ostatní. Organizace Člověk v tísni se rozhodla ukázat, jak celý systém funguje a jak s penězi od státu nakládají právě oni.

Recepty na gril
20.08.
recepty

Tak tohle byste na grilu nečekali! Dali byste si?

Kuřecí, hermelín nebo cuketa. Klasika každé grilovací sezóny. Nemusí ovšem zůstat jenom u toho, návštěvu lze snadno překvapit něčím trochu netradičním! Přinášíme recepty, které vám pomůžou vymanit se z grilovací rutiny. O těchto receptech jste ještě zaručeně neslyšeli!

Grilování
aktualizováno 14.08.
desatero

Na tohle si dávejte pozor! 10 rad pro začátečníky i grilmistry

Nenechte nic náhodě a naučte se grilovat jako profík! Hodit kus masa na gril sice vypadá jako ta nejjednodušší věc pod sluncem a mnozí už máte řadu úspěšných sezón za sebou. I tak stojí za to si na začátku léta připomenout pár základních pravidel a doporučení, aby všechno proběhlo tak, jak má.

Bouřka
10.08.
Obrana před blesky

Na zem si při bouřce nelehejte! Experti radí, jak se nejlíp chránit

Hasiči vydali soubor rad, jak bychom se měli chovat během bouřky, aby nás nezasáhl blesk. A to hlavně pokud jsme venku v přírodě. Dozvíte se, jakou bychom měli zaujmout při bouřce polohu, jestli je bezpečné utíkat a co bychom neměli dělat v žádném případě.

Žralok
10.08.
rady odborníka

Žraloky lákají i některé barvy! Pozor při výběru plavek a matrací

Ročně žraloci zaútočí na desítky lidí. Na některé druhy můžete narazit i v oblíbených destinacích Čechů. Zeptali jsme se zoologa, jak se případnému útoku bránit. Tyhle rady se vám jednou mohou hodit!