Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vši
aktualizováno 23.01.
nejpoužívanější postupy

Zima je ráj pro vši, lidé proti nim zkouší i babské rady

Zimní měsíce jsou doslova rájem pro parazita, který je noční můrou snad každého rodiče. Je to veš dětská. Čepice a šály totiž napomáhají jejich přenosu mezi dětmi. Existuje řada přípravků pro jejich odstranění, jenže ty nejúčinnější jsou už řadu let zakázané. Lidé proto zkouší i babské rady.

Váha
22.01.
Speciál o hubnutí

Rady našich babiček fungují: Jak docílily krásné postavy?

Používat moderní hubnoucí prostředky je sice fajn, ale co to takhle zkusit bez chemie? S barevnými prášky to jde možná snadněji. Osvědčené rady našich babiček však nezklamou a jsou rozhodně zdravější. Zkuste se jich schválně zeptat, jak shazovaly váhu ony?

Prašan na horách
aktualizováno 21.01.
kaleta radí

Lyžování ve volném terénu? Expert radí, jak zůstat v bezpečí

Rakouské Alpy se koupají v návalech sněhu a stále hrozí velké riziko lavin. Lyžaři, kteří vyznávají pohyb ve volném terénu, si musí dávat obzvláště velký pozor. Guru českého freeridingu Robin Kaleta proto zveřejnil rady, jak se v takových podmínkách chovat.

Prásk.tv píše:

Jonny The Pilot - 1
čtěte o tématu rady na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Studentky
12.01.
Zápřah pro mozek

Zkouškové začalo, studenti se biflují. Fígle, jak se učit správně!

Zkouškové období na vysokých školách je v plném proudu a tak se studenti snaží na poslední chvíli co nejrychleji nabiflovat obrovské množství učiva. Jenže někteří vůbec netuší, jak by se měli správně učit.

Plato vajec
11.01.
Užitečné rady

Mýty o třídění odpadu: Plato od vajec do papíru rozhodně nepatří!

Rozbilo se vám doma zrcadlo a hned po myšlence, že budete mít sedm let neštěstí, vás napadlo, že střepy odnesete do kontejneru na sklo? Špatně! Zrcadla totiž patří do směsného odpadu! Přinášíme praktické rady, jak správně třídit.

Cviky na záda 4
aktualizováno 10.01.
Videonávod

Bolí vás záda? Chiropraktička poradila 5 cviků, zvládnete je sami

Bolest zad patří k nejrozšířenějším problémům s pohybovým aparátem vůbec. Potrápit nás může v jakémkoliv věku, nejčastěji ale postihuje lidi se sedavým zaměstnáním lidi s nadváhou či obezitou. Chiropraktička Alena Kačinetzová proto poradila, jaké cviky proti bolesti zad zvládnete klidně doma nebo v práci.

Kuchyňské papírové utěrky - 3
10.01.
Srovnání

Test kuchyňských utěrek: Mohou znehodnotit jídlo a zatěžují přírodu

Papírové kuchyňské utěrky se v poslední době objevují v mnoha domácnostech. Jejich zastánci argumentují větší hygieničností v porovnání s látkovými utěrkami. Nemusí tomu tak být vždy, výroba navíc zatěžuje životní prostředí.

Rychlá chůze Ilustrační foto
10.01.
Speciál o hubnutí

Chcete se zbavit hladu, který vám brání zhubnout? Známe řešení

Po Vánocích nabral na váze asi každý. Shazovat přebytečná kila jde ale posléze jen těžko, i když se snažíte běhat, nejíst a spát dostatečný počet hodin. Kolem rizikové šesté hodiny večerní se navíc dostaví hlad a vy do sebe nacpete, co se do vás vejde. Jak korigovat touhu po jídle a docílit vysněné Twiggy postavičky?

Dieta
08.01.
Speciál o hubnutí

Jak zhubnout po Vánocích? 5 rad, jak shodit kila a netrpět

Už si zkrátka nechcete lhát. Přibrali jste. Útěchou vám může být, že se to o Vánocích stane skoro všem. Dosáhnout opět postavy jako laňka jde mnohdy těžko, ale my vás v tom v novém roce nenecháme. Přinášíme vám 5 rad, díky kterým se vám bude hubnout snadněji.

Úřad práce - ilustrační foto
07.01.
jak obejít fronty

Lidé se bojí, aby nepřišli o dávky. Na úřadě zbytečně tráví hodiny!

Spousta lidí po novém roce zamířila na úřad práce, bojí se totiž, aby nepřišli o příspěvek na bydlení či přídavky na děti. Mnozí ale nevědí, že osobní návštěva není vždy nutná a tráví pak zbytečně hodiny ve frontě. Úředníci radí, jak se úmornému čekání vyhnout.