Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

video letní osvěžení

Alkohol a letní horka? Rady, na co si dát pozor! ROZHOVOR

Chaty, chalupy, dovolené nebo hudební festivaly. Tady všude se v létě popíjí alkohol. Konzumace alkoholu a vysoké teploty ale můžou být rizikovou kombinací. Jakým nápojům se přes léto raději vyhnout jsme se vyrazili zeptat nutriční terapeutky Jitky Tomešové.

Tipy pro lepší spánek - budík
Aktualizováno 16.5. 2017 11:00
rady a tipy

Nespavost? Těchto 5 triků vám pomůže ke zdravému spánku

Máte slabý spánek? Nemůžete usnout? Brzo se budíte a pak koukáte do stropu? Možná vám pomůže několik rad, které sestavili odborníci na spánek a zveřejnil je americká CNN.

Vysoký tlak
Aktualizováno 11.5. 2017 21:15
epidemie neriskujte zdraví!

Vysoký tlak ohrožuje rekordní počet Čechů! RADY, jak ho snížit

Vysoký tlak se u lidí šíří jako epidemie. Pojišťovny zaznamenávají prudký nárůst pacientů s tímto onemocněním, jen VZP hlásí přes 200 tisíc nových případů za poslední tři roky. Vysokému tlaku přitom lidé mohou do velké míry předcházet zdravým životním stylem, na prevenci navíc mohou dostat i finanční příspěvky.

Prásk.tv píše:

Novorozeně
čtěte o tématu rady na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

péče o dům

Co dělat s komínem na konci topné sezóny? RADY ODBORNÍKA

Letošní topná sezóna, která je mnohem delší, než jsme zvyklí, prý skončí přibližně za měsíc. Mnozí majitelé domů ale řeší, jestli mají kominíka pozvat už teď, nebo až na podzim. Prohlídka a vyčištění zaneseného komína vyjdou na několik stokorun, ale zachránit mohou nejen tisíce korun, ale hlavně životy obyvatel domu.

Slimáci
Aktualizováno 25.4. 2017 20:50
Španělský plzák

Zahrady zamoří zmutovaní slimáci, varují odborníci! Jak se jich zbavit

Zahrádkáři bijí na poplach! Varují, že Evropu zamořuje invazní druh slimáků. Ti se podle odborníků častěji rozmnožují a dokážou se pářit i s domácími druhy. Takovým způsobem pak vzniká hybrid, který přežije i extrémní podmínky. Jak se jich tedy zbavit?

Tohle si ohlídejte

Nákup ojetého dieselu? Pozor na riziko, vše se může prodražit!

Ojetá auta s naftovým motorem jsou velmi žádaná kvůli vidině nižší spotřeby paliva. Ale kupující si často nedají pozor, kupují neprověřené vozy a často tak naletí podvodníkovi.

nákup vozu

Bojíte se, že koupíte stočené auto? Poradíme, jak se riziku vyhnout

Koupě auta se stočeným tachometrem je stále veliký strašák zájemců o ojeté auto. Především, je-li nákup vozu realizován mimo autobazar. Dodržováním následujících rad snížíte riziko, že byste při koupi vozu naletěli.

Zvířata v ohrožení

Sezóna klíšťat je tady! Takhle ochráníte své domácí mazlíčky

Jaro je tady a s ním i klíšťata! A mnozí z nás se musí kromě sebe postarat o domácí mazlíčky. I oni totiž mohou onemocnět boreliózou, ale také přenést klíště na člověka. Jak nejlépe psy a kočky ochránit?

Plavání
Aktualizováno 5.4. 2017 10:12
Červený kříž radí

Bazény a akvaparky skrývají nebezpečí! Takhle děti ochráníte

Loňská tragédie v libereckém bazénu, při které odtokové potrubí nasálo a usmrtilo čtrnáctiletého chlapce, je připomínkou toho, že i v bazénech a akvaparcích i přes přítomnost plavčíka hrozí dětem smrtelné nebezpečí, která si samy neuvědomují. Český červený kříž proto vydal nepsaná pravidla, díky kterým si lidé budou moci koupání v klidu užít.

Rady a tipy

Hygienický průvodce domácností: Jak často čistit WC či ledničku?

Chystáte se dělat jarní úklid domácnosti? Pak si asi říkáte, jak často byste měli věnovat svojí pozornost jednotlivým spotřebičům a dalším částem domácnosti. Kupodivu to není záchod, kde se schovává nejvíce bakterií, skryté nebezpečí se schovává někde úplně jinde.