Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman, Jiří Drahoš
aktualizováno 22.01.
srovnání videí

Zeman rozjel kampaň a má i svůj spot! Je lepší než ten Drahošův?

Ačkoli stávající prezident Miloš Zeman nejprve tvrdil, že kampaň před volbami nepovede, před druhým kolem je všechno jinak. Prezident dokonce do médií nasadil i propagační video.

Kandidáti na prezidenta
14.11.
Kampaň vrcholí

Prezidentské volby se blíží, kandidáti se rvou o každý hlas!

Přesně za dva měsíce už budeme mít za sebou první kolo prezidentských voleb. A tak přichází doba ostré kampaně. Devět oficiálních prezidentských kandidátů se bude muset snažit získat před přímou volbou hlas každého voliče. My jsme dnes zjišťovali, čím je chtějí oslovit.

Volby
19.10.
Předvolební kampaň

Kolik stojí kampaň: Strany uvádějí jiná čísla než experti

Předvolební kampaň vrcholí, volební místnosti se otevřou už zítra. A tak není na škodu podívat se na to, kolik jednotlivé politické strany za agitaci před volbami utrácejí a jak moc se o nich mluví.

Prásk.tv píše:

Asyl Spray
čtěte o tématu předvolební kampaň na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Volby do Senátu - volební místnost - 6
aktualizováno 18.10.
Vábení voličů

Volební programy jsou plné slibů! Co strany označují za prioritu?

O předvolebních slibech politiků toho bylo řečeno hodně, řadu témat už jsme v našem předvolebním seriálu také probrali. Věnovali jsme se školství, daním i bezpečnosti. Dva dny před volbami jsme dali možnost lídrům jednotlivých stran, aby si zvolili sami, čím se chtějí pochlubit a voliče přilákat.

Křečovice - Vesnička má středisková (2014) - 6
10.10.
Volební priority Rozvoj venkova

Jak zastaví vylidňování českého venkova? Strany odhalily plány

Lepší podmínky pro lidi na venkově, podpora malých zemědělců, zlepšení dopravní infrastruktury. Strany se před volbami předhánějí v nápadech, jak zastavit vylidňování českého venkova. Redakce TN.cz se zástupců stran také zeptala, jestli podporují zavedení přímé volby starostů.

Politici na facebooku
aktualizováno 01.08.
Předvolební kampaň

Politici na voliče líčí na facebooku. Neví se, kolik to stojí

Předvolební boj se letos přesunul na sociální sítě. Tento způsob oslovení voličů využívá téměř každý volební lídr. Jenže zjistit kolik politické strany za svou propagaci na sociálních sítí utratí, bude podle úředníků hodně obtížné. Na útratu za kampaň je přitom pevný limit.

Kolik si vydělaly strany ve volbách
03.07.
Maximálně 90 milionů

Strany mají problém s limitem na kampaň. Vyčerpaly už celé miliony

Do podzimních voleb zbývají necelé čtyři měsíce a většina stran i hnutí už odstartovala svou kampaň. Letos poprvé jsou jejich rozpočty omezeny ze zákona na 90 milionů korun. Zatímco někteří plánují využít maximální částku, jiní jsou více při zemi.

Daňové přiznání - 1
29.06.
předvolební kampaň

Strany před volbami VSADILY NA DANĚ! Tohle všechno vám slibují

Předvolební kampaň je v plném proudu a politici se svými sliby rozhodně nešetří. Letos jsou hitem daně. Většina stran už prozradila své hlavní volební taháky a bude z čeho vybírat. Například hnutí ANO chce zavést superhrubou mzdu nebo snížit DPH na potraviny, ČSSD zase láká na progresivní zdanění.

Theresa Mayová
aktualizováno 07.06.
Britská premiérka

Mayová: "Kvůli boji s teroristy klidně omezíme lidská práva!"

Britská policie zadržela další dva podezřelé ze spolupráce na teroristických útocích v Manchesteru a v Londýně. Ve východních částech Londýna stále probíhá rozsáhlá policejní operace. Boj s terorismem se stal i jedním z témat předvolebního boje. Britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že je ochotná zmírnit ochranu lidských práv.

Andrej Babiš
aktualizováno 01.06.
Plány Andreje Babiše

Babiš nechce euro. Prozradil, s kým po volbách určitě nepovládne

Česká republika by neměla vstupovat do eurozóny, řekl v rozhovoru s ČTK předseda hnutí ANO a bývalý ministr financí Andrej Babiš. Podle něj by zavedení společné evropské měny znamenalo, že by Česko ručilo za cizí dluhy a přišlo by o jeden z nástrojů, které pomáhají řešit hospodářské krize. Babiš také nevyloučil, že hnutí ANO postaví vlastního prezidentského kandidáta. Vyloučil povolební spolupráci s KSČM či s TOP 09.