Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Robo dinosaurus
18.01.

VIDEO: Vědci postavili prehistorického obojživelníka

Vědecký tým berlínské univerzity vdechl život téměř tři sta milionů let staré fosílii prehistorického obojživelníka. Vytvořili podle ní pohyblivého robota.

Roboti v Japonsku
17.01.

VIDEO: Nové vychytávky ze světa robotů představili v Tokiu

Inženýři představili v Tokiu nové vychytávky ze světa robotiky. Patří mezi ně například robot společník nebo pomocník ve skladu, ale také židle, kterou si nasadíte na nohy.

Robot
aktualizováno 23.12.
Blízká budoucnost

Vezmou roboti Čechům práci? Za pár let můžou zabrat milion míst!

Česko čeká v nejbližších letech revoluce v digitalizaci a rozvoji umělé inteligence. Podle vládní analýzy mohou roboti během následujících pěti let nahradit až přes milion zaměstnanců. Nejvíce ohroženi jsou prý pokladní, prodavači vstupenek, knihovníci nebo třeba celníci.

Prásk.tv píše:

Transformer
čtěte o tématu robot na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Robotická paže ve skladišti Ilustrační snímek
10.12.
Chybička se vloudila

Vzpoura strojů? Robot otrávil sprejem proti medvědům 24 lidí!

Čtyřiadvacet zaměstnanců Amazonu v New Jersey skončilo v nemocnici poté, co robot ve skladišti roztrhl balení medvědího repelentu. Jeden člověk skončil v kritickém stavu, dalších 30 ošetřili přivolaní zdravotníci na místě.

Krávu podojí robot
20.10.
Pokrok

Lidi nejsou, krávy dojí roboti. Čeští zemědělci vykročili do 21. století

Zemědělce už několik let trápí obrovský nedostatek zaměstnanců. Proto čím dál častěji používají různé aplikace, senzory a počítače. I tak konzervativní obor, jako je zemědělství, prochází masivní robotizací a to i kvůli velkému tlaku na produktivitu.

Robot na veletrhu v japonském Tokiu
19.10.
technický pokrok

Roboti za vás brzy uklidí nebo uvaří. Chtěli byste je?

Roboti jako z vědecko-fantastických filmů se představili na veletrhu v japonském Tokiu. Asi nejvíc zaujali pomocníci v domácnosti. Uklidí, uvaří a ještě přenesou těžké věci a to všechno bez přítomnosti člověka. Svátek umělé inteligence si nenechaly ujít desítky předních světových vývojářských firem.

2195843
14.10.
Robotická housenka

Lék se místo žaludku dostane až do místa bolesti! Jak je to možné?

Jen si to představte - bolí vás koleno a místo toho, abyste polykali prášek, který se rozpustí v žaludku, zamíří tabletka přímo tam, kde má účinná látka působit. Zní to jako scéna z vědecko-fantastického filmu. Díky práci hong-kongských vědců se to ale už brzy může stát skutečností. Vynalezli totiž miniaturního robota, který se protáhne naším tělem.

Sexy robot
25.09.
Robotické nevěstince

Zakažte sexuální roboty! Muži na nich trénují znásilnění, zuří církev

Americká firma vyrábějící sexuální robotky plánuje otevření "vykřičeného domu", kde si zákazníci budou moci robotku pronajmout a vyzkoušet předtím, než si ji pořídí natrvalo. Jenže to se nelíbí místní církvi, podle které na živých pannách muži akorát trénují znásilnění.

KOŘENÍ: Stvořitelé robotů
09.09.

KOŘENÍ: Stvořitelé robotů

Transformers - to je pojem ve světě hraček, byznysu i milovníků akčních filmů.

2182001
09.09.

KOŘENÍ: Technologické vychytávky

Zbrusu nové modely mobilních telefonů, notebooků, televizorů, ale i vychytávky pro lepší spaní nebo chytrou domácnost.