Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Veterináři bojují s ptačí chřipkou na Chomutovsku
aktualizováno 02.03.
epidemie se šíří

Na Chebsku začal masakr 30 tisíc kusů drůbeže kvůli ptačí chřipce

V Klesti u Chebu začala dnes brzy ráno likvidace chovu drůbeže napadeného ptačí chřipkou. Během dvou dnů veterináři usmrtí přes 30.000 ptáků ve dvou chovech náležejících jedné firmě. V Česku jde zatím o největší nucenou likvidaci chovné drůbeže kvůli ptačí chřipce, která se od konce loňského roku šíří Evropou.

Ptačí chřipka - kachny
01.02.
ptačí epidemie

Smutný pohled: Hasiči vybili 17 tisíc kachňátek s ptačí chřipkou

Hasiči a veterináři dnes kvůli ptačí chřipce utratili 17 tisíc kachen z velkochovu ve Vlachově Březí v jižních Čechách. Je to zatím největší ohnisko nákazy u nás. V Jihočeském kraji je to už šestý chov, kde virus řádil a region je tak v tuto chvíli nejpostiženějším krajem v České republice.

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Ptačí chřipka v Česku
aktualizováno 19.01.
úhyn drůbeže

Pozor: Na jihu Čech se objevilo další ohnisko ptačí chřipky!

Jihočeský kraj má už třetí ohnisko nákazy ptačí chřipkou. Tentokrát se jedná o chov v Sedlečku u Soběslavi na Táborsku. Veterináři ve čtvrtek společně s hasiči utratili přes třicet kusů kachen, slepic a hus. Chovatel na začátku tohoto týdne ohlásil úhyn šesti kusů drůbeže. Laboratorní testy ptačí chřipku potvrdily.

Zemědělec týral krávy
03.03.
týrání zvířat

Otřesná farma na Vysočině: Krávy trpí v hnoji mezi uhynulými kusy

Až 5 let vězení hrozí zemědělci z Pelhřimovska, který se nezvládá starat o své stádo krav. Uhynulé krávy se povalují v kravíně i kolem něj. Další kusy ze stáda jsou v zuboženém stavu. Policisté teď muže obvinili ze dvou trestných činů.