Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Výlov rybníka u Přelouče na Pardubicku
aktualizováno 17.10.
Obrovská ztráta

Kapry napadl zákeřný virus. Po výlovu jich musejí 90 tun utratit!

U Přelouče na Pardubicku začal výlov rybníka Buňkov, kde se objevila nebezpečná takzvaná herpes viróza koi kaprů. Rybáři musí teď vylovit 90 tun ryb a na místě je utratit, aby se nákaza nedostala do ostatních chovů. Naštěstí není přenosná na člověka.

Býk - býci - ilustrační foto - 2
aktualizováno 30.08.
Záhadný úhyn

Velká záhada! Na Domažlicku uhynulo 80 krav, nikdo neví proč

Zemědělská společnost v Puclicích řeší velkou ztrátu. Během čtrnácti dnů jim uhynulo osmdesát krav..Zvířata byla umístěna ve stájích a hynula postupně. Důvod je zatím neznámý.

Nelegální sušené maso
aktualizováno 22.08.
Hrozí mu pokuta

Firma nelegálně sušila maso. Lidé měli zdravotní problémy

Ve Vysokém Mýtě odhalili inspektoři Státní veterinární správy nelegální výrobnu sušeného masa. Upozornil na ni jeden ze zákazníků, který si stěžoval na zdravotní problémy. Společnosti teď hrozí půlmilionová pokuta a výrobek se nesmí prodávat. Výrobce chybu uznává a prý už pracuje na legalizaci svého podnikání.

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Mrtvá kráva na statku ve Žďárci u Skutče
aktualizováno 12.05.
veterináři rozhodli

Horor v kravíně: Mrtvé zvíře leželo vedle ostatních, lidé si stěžují!

Snímky uhynulé krávy, která ležela na statku ve Ždárci u Skutče mezi živími kusy dobytka, vyvolaly na sociální síti velké pozdvižení. Lidé se domnívali, že jde o týrání zvířat. Veterinární správa to však odmítla, majitel byl prý v nemocnici a uhynulý kus tak nemohl odklidit.

Ptačí chřipka Ilustrační snímek
aktualizováno 13.04.
ochranné pásmo

V Česku se objevil pseudomor drůbeže. Ohnisko je na Zlínsku

V Česku se po 20 letech objevil v chovu drůbeže pseudomor, takzvaná Newcastleská nemoc. V okolí ohniska pseudomoru v Šanově na Zlínsku vytvoří veterináři tříkilometrové a desetikilometrové ochranné pásmo, kde se zamezí přemisťování ptáků. Větší pásmo zasáhne i na Slovensko. Choroba je nebezpečná pro ptáky, u lidí může vyvolat zánět spojivek. ČTK to dnes sdělili zástupci Státní veterinární správy (SVS).

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Veterináři bojují s ptačí chřipkou na Chomutovsku
aktualizováno 02.03.
epidemie se šíří

Na Chebsku začal masakr 30 tisíc kusů drůbeže kvůli ptačí chřipce

V Klesti u Chebu začala dnes brzy ráno likvidace chovu drůbeže napadeného ptačí chřipkou. Během dvou dnů veterináři usmrtí přes 30.000 ptáků ve dvou chovech náležejících jedné firmě. V Česku jde zatím o největší nucenou likvidaci chovné drůbeže kvůli ptačí chřipce, která se od konce loňského roku šíří Evropou.

Ptačí chřipka - kachny
01.02.
ptačí epidemie

Smutný pohled: Hasiči vybili 17 tisíc kachňátek s ptačí chřipkou

Hasiči a veterináři dnes kvůli ptačí chřipce utratili 17 tisíc kachen z velkochovu ve Vlachově Březí v jižních Čechách. Je to zatím největší ohnisko nákazy u nás. V Jihočeském kraji je to už šestý chov, kde virus řádil a region je tak v tuto chvíli nejpostiženějším krajem v České republice.

Ptačí chřipka v Česku
aktualizováno 19.01.
úhyn drůbeže

Pozor: Na jihu Čech se objevilo další ohnisko ptačí chřipky!

Jihočeský kraj má už třetí ohnisko nákazy ptačí chřipkou. Tentokrát se jedná o chov v Sedlečku u Soběslavi na Táborsku. Veterináři ve čtvrtek společně s hasiči utratili přes třicet kusů kachen, slepic a hus. Chovatel na začátku tohoto týdne ohlásil úhyn šesti kusů drůbeže. Laboratorní testy ptačí chřipku potvrdily.

Zemědělec týral krávy
03.03.
týrání zvířat

Otřesná farma na Vysočině: Krávy trpí v hnoji mezi uhynulými kusy

Až 5 let vězení hrozí zemědělci z Pelhřimovska, který se nezvládá starat o své stádo krav. Uhynulé krávy se povalují v kravíně i kolem něj. Další kusy ze stáda jsou v zuboženém stavu. Policisté teď muže obvinili ze dvou trestných činů.