Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

navzdory OSN

Kim otestoval další raketu! Napětí kolem KLDR houstne

Severní Korea dnes v noci otestovala další balistickou střelu. Test odsoudila nejen Jižní Korea a Japonsko, ale i Spojené státy, které zvažují další sankce proti nevyzpytatelné zemi.

Chemický útok ve městě Khan Sheikhoun v Idlíbu v Sýrii
Aktualizováno 12.4. 2017 22:29
chemický útok

Vyšetřování chemického útoku neprošlo, rezoluci vetovalo Rusko

Rusko dnes vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN odsuzující chemický útok v Sýrii z minulého týdne a požadující jeho přísné vyšetření, informovaly agentury Reuters a AP. Incident v městě Chán Šajchún si vyžádal desítky mrtvých, včetně mnoha dětí.

Útok v Sýrii
Aktualizováno 9.4. 2017 11:42
galerie konflikt v sýrii

ANALÝZA: Bude válka s Ruskem? Armády si zatím poměřují svaly

Hrozí válka mezi Ruskem a Spojenými státy? Nebo dokonce mezi celým NATO a Ruskem? Pesimistické hlasy tvrdí, že ano. Že tuto možnost přiblížil Trumpův raketový úder na Sýrii. USA tak vytrestaly diktátora Bašára Asada za útok chemickými zbraněmi proti civilistům.

Prásk.tv píše:

Angelina Jolie - 1
čtěte o tématu OSN na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plánujete rekonstrukci a sháníte řemeslníka? Připravte se na něj

Co všechno byste měli u řemeslníků pohlídat

Chemický útok ve městě Khan Sheikhoun v Idlíbu v Sýrii
Aktualizováno 5.4. 2017 22:19
chemický útok

Bombardoval Asad, chlórem i sarinem, míní svět a žádá trest!

Svět je přesvědčený, že včerejší chemický útok v Sýrii má na svědomí diktátor Bašár Assad. OSN mu hrozí sankcemi, pokud se to prokáže. Svědci potvrzují, že chemické bomby shodilo letadlo syrských provládních jednotek. A podle lékařů se možná útočilo jak chlórem, tak sarinem.

galerie šokující brutalita

Válečný zločin, najděte viníky, volá svět po chemickém útoku v Sýrii!

Svět je bez výjimky zděšený dnešním útokem chemickými zbraněmi v Sýrii. Jsou z něj podezřelé buď síly diktátora Bašára Assada nebo ruské letectvo. Podle ohlasů z OSN a od významných státníků jde o válečný zločin. Vyšetřovatelé válečných zločinů už začali pracovat...

syrské rozhovory

Osm dní jednali o míru v Sýrii. Výsledek: Obviňování z terorismu

Vzájemným obviňováním z terorismu a dětinství skončilo v pátek páté kolo nepřímých syrských rozhovorů, které se konaly pod patronací OSN. Prostředník, jímž je zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura, přesto podle agentury AP řekl, že obě strany jsou ochotny zúčastnit se příštího kola. Jeho datum má být zveřejněno, až de Mistura s výsledky dosavadních kol obeznámí Radu bezpečnosti OSN a generálního tajemníka OSN.

Nejšťastnější země

V těchto zemích jsou lidé nejšťastnější. Jak si vedlo Česko?

Před pěti lety vyhlásilo Valné shromáždění OSN 20. březen jako Světový den štěstí. Úřad, který má na starosti udržitelný rozvoj, teď vydal srovnání 155 států podle toho, jak v nich jsou obyvatelé šťastní. Nejšťastnější lidé žijí podle OSN v Norsku, Česko si polepšilo o čtyři příčky a skončilo na 23. místě.

20 milionů hladovějících

Varování OSN: Svět je na pokraji humanitární katastrofy!

Šéf Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí Organizace spojených národů Stephen O´Brien v pátek varoval, že lidstvo zažívá největší humanitární krizi od konce druhé světové války. Podle O´Briena hrozí rozsáhlý hladomor, kvůli kterému by mohlo přijít o život až 20 milionů lidí!

Vitalij Čurkin
Aktualizováno 20.2. 2017 20:11
smutná zpráva

Náhlá smrt ruského velvyslance při OSN: Zítra by slavil 65 let!

Jen den před svými 65. narozeninami zemřel v New Yorku zástupce Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin. V pondělí o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničí. Čurkin měl údajně problémy se srdcem a upadl do bezvědomí, šéfa OSN zpráva o jeho smrti zaskočila.

america first

Svět se děsí, že Trump rozbije OSN. Chystá drastické zákazy

láda amerického prezidenta Donalda Trumpa připravuje příkaz, který otevírá cestu k drastickému omezení role Spojených států v OSN a dalších mezinárodních organizacích. Informoval o tom dnes list The New York Times s odkazem na dokumenty, které má k dispozici.