Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nobelova cena
07.10.
Protijaderná skupina

Velmoci zaskočila Nobelova cena za mír. "Neustoupíme," tvrdí USA

Reakce na udělení Nobelovy ceny za mír Mezinárodní kampani za zrušení jaderných zbraní (ICAN) jsou rozporuplné. Opatrná reakce přišla z Ruska, zatímco Německo se podle portálu Spiegel Online s námahou "přinutilo" ke gratulaci. Američané zdůraznili, že to nic nemění na jejich postoji k zákazu jaderných zbraní.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 21.09.
drsné vzkazy

Trump pohrozil KLDR. "Ať si pes klidně štěká," reagovala

V New Yorku už třetí den pokračuje zasedání Valného shromáždění OSN. Dnes se čekalo na projevy zástupců Číny, Německa nebo Ruska. Hlavním tématem je severokorejský jaderný program. Vypjatou debatu na toto téma rozdmýchal, první jednací den, americký prezident. Na jeho slova o možném zničení Severní Koreje už reagoval zástupce komunistického režimu. Prý jde jen o štěkání psa.

Nový ostrov z odpadků
20.09.
plující odpadky

Nový stát z odpadků plave na moři! Už má měnu i obyvatele

Nadmíra odpadků v oceánech je vážným a dlouhodobým problémem lidstva. A to tak velkým, že v Pacifiku vznikl z odpadků ostrov o velikosti Francie. Aktivisté, bojující za životní prostředí se nyní pokoušejí o to, aby byl ostrov uznán jako 196. stát této planety.

Prásk.tv píše:

Angelina Jolie - 1
čtěte o tématu OSN na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Donald Trump
aktualizováno 19.09.
Valné shromáždění OSN

KLDR totálně zničíme, hrozil Donald Trump při projevu v OSN

Americký prezident Donald Trump v projevu před Valným shromážděním OSN označil severokorejský režim za zvrácený a obvinil ho z bezohledné snahy získat jaderné zbraně. Uvedl, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, tak ty nebudou mít jinou možnost než Severní Koreu zcela zničit.

Miloš Zeman
aktualizováno 20.09.
Očekávané projevy

Prezident Zeman vystoupil v OSN, varoval před migrační vlnou

Prezident Miloš Zeman vystoupil s projevem na Valném shromáždění OSN. Mluvil o terorismu a migraci. Ještě před ním poprvé v OSN promluvil americký prezident Donald Trump. S ním by se měl Zeman potkat večer na slavnostní recepci.

Miloš Zeman, Donad Trump
17.09.
Pracovní cesta

Zeman letí do USA: Promluví v OSN, setká se s Trumpem

Prezident Miloš Zeman v neděli v poledne odlétá do New Yorku na několikadenní pracovní návštěvu Spojených států. Zpět do vlasti by se měl vrátit v noci ze středy na čtvrtek.

Jihokorejské jednotky při cvičení
30.08.
sankcemi nehrozí

Rada bezpečnosti OSN zasedala kvůli KLDR, krize pokračuje

Rada bezpečnosti OSN jednomyslně v noci na dnešek odsoudila nejnovější odpálení severokorejské rakety do Tichého oceánu. Novým sankcemi v textu vypracovaném Spojenými státy ale už Pchjongjangu nepohrozila, informovala agentura Reuters.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 6
05.08.
Přijde o příjmy

Trest za testy raket: OSN uvalila na KLDR zatím nejpřísnější sankce

Rada bezpečnosti OSN dnes jednomyslně schválila návrh USA na uvalení nových tvrdých sankcí na Severní Koreu kvůli jejím dvěma nedávným raketovým testům. Na základě dosud nejtvrdších sankcí může Pchjongjang přijít zhruba o třetinu svých ročních příjmů z vývozu. OSN tak chce Severní Koreu vystavit ještě silnějším tlaku, zda se tak ale podaří přivést Pchjongjang k rozumu, je podle agentury DPA více než sporné.

KLDR, Kim Čong-un a testy zbraní - 3
14.05.
navzdory OSN

Kim otestoval další raketu! Napětí kolem KLDR houstne

Severní Korea dnes v noci otestovala další balistickou střelu. Test odsoudila nejen Jižní Korea a Japonsko, ale i Spojené státy, které zvažují další sankce proti nevyzpytatelné zemi.

Chemický útok ve městě Khan Sheikhoun v Idlíbu v Sýrii
aktualizováno 12.04.
chemický útok

Vyšetřování chemického útoku neprošlo, rezoluci vetovalo Rusko

Rusko dnes vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN odsuzující chemický útok v Sýrii z minulého týdne a požadující jeho přísné vyšetření, informovaly agentury Reuters a AP. Incident v městě Chán Šajchún si vyžádal desítky mrtvých, včetně mnoha dětí.