Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Kiska ilustrační 2018
aktualizováno 26.09.
Kiskovo vystoupení

Pozor na propagandu, tisk není nepřítel. Kiska mluvil v OSN

Slovenský prezident Andrej Kiska ve středu na zasedání Valného shromáždění OSN varoval před šířením propagandy a manipulace na webu, před útoky na novináře a před snahou omezit svobodu tisku. Připomenul také, že hlavní povinností politiků je sloužit lidem, což je možné jen tehdy, když představitelé zemí pochopí význam spolupráce.

Donald Trump ilustrační foto 2018 OSN
aktualizováno 26.09.
Trumpův výstup

Trump v OSN: Čína ovlivňuje volby, Pákistán podporuje teroristy

Prezident Spojených států Donald Trump ve středu v Radě bezpečnosti (RB) OSN obvinil Čínu, že se snaží ovlivnit nadcházející listopadové volby v USA s cílem oslabit jeho vládu. Čínský ministr zahraničí Wang I vzápětí na stejném fóru Trumpovo obvinění odmítl.

Donald Trump při proslovu na zasedání Valného shromáždění
aktualizováno 25.09.
Projev prezidenta

Trump plánuje sankce proti Íránu, vůdci podle něj rozsévají smrt

Íránští vůdci rozsévají chaos, smrt a destrukci a ostatní země by se měly podílet na izolaci íránského režimu. V projevu ve všeobecné rozpravě 73. zasedání Valného shromáždění OSN to řekl americký prezident Donald Trump. Spojené státy podle něho po listopadovém obnovení dřívějších postihů zavedou proti Teheránu další sankce. Trump v části projevu věnované Blízkému východu rovněž zopakoval, že Washington zareaguje, pokud syrský režim použije chemické zbraně.

Prásk.tv píše:

Angelina Jolie - 1
čtěte o tématu OSN na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Kofi Annan
18.08.
smrt diplomata

Zemřel první černošský šéf OSN  Kofi Annan. Bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel bývalý generální tajemník OSN a nositel Nobelovy ceny za mír z roku 2001 Kofi Annan. Ghanský diplomat stál v čele OSN v letech 1997 až 2006.

Záchrana uprchlíků - 1
aktualizováno 01.08.
Neziskovky zuří

Překvapení pro migranty: Italská loď je poprvé vrátila do Libye

Velmi nemile musela být překvapena skupina 108 migrantů. Ty z vod Středozemního moře zachránila v mezinárodních vodách italská loď Asso 28. Nevzala je ale do Itálie nebo jiné evropské země, jak migranti předpokládali, ale zamířila s nimi zpět do libyjského Tripolisu. Podle OSN tak mohla posádka porušit mezinárodní právo.

Nikki Haleyová oznamuje odchod USA z Rady OSN
20.06.
odchod z rady

USA oznámily odchod z Rady OSN pro lidská práva. Je prý k ničemu 

Spojené státy dnes oficiálně oznámily, že odcházejí z Rady OSN pro lidská práva (UNHRC). Tento orgán, který má dohlížet na dodržování lidských práv ve světě, není hoden svého názvu, prohlásila americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová a dodala, že Rada si tropí z lidských práv posměch.

Budova OSN
aktualizováno 14.06.
rezoluce OSN

OSN odsoudilo Izrael kvůli útokům na Palestinu! Češi se zdrželi

Valné shromáždění OSN nezávaznou rezolucí odsoudilo Izrael za vraždění Palestinců v Pásmu Gazy. Návrh Spojených států přisuzující odpovědnost za konflikt palestinskému radikálnímu hnutí Hamás na půdě OSN neprošel.

Trosky ve městě Dúma
aktualizováno 18.04.
vyšetřování útoku

Další zdržení! Experti se do Dúmy asi nedostanou ani dnes

Příjezd expertů mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) do syrského města Dúmá byl dnes opět odložen, důvodem je údajná úterní přestřelka. S odkazem na sdělení šéfa OPCW a další zdroje o tom informovala agentura Reuters. Dúmá se 7. dubna stala terčem údajného chemického útoku, který si vyžádal přes 40 životů a který opoziční síly a Západ připisují syrské vládě. Damašek stejně jako jeho spojenec Moskva obvinění z útoku odmítají. Vyšetřovatelé OPCW do Sýrie dorazili o víkendu, dosud se ale do Dúmy nedostali.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
18.04.
Chemický útok v Sýrii

Rusko zničilo důkazy o útoku, bojí se USA! Do Dúmy dorazí experti

Odborníci Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) čekají na pokyn bezpečnostních expertů OSN, aby vyrazili do syrského města Dúmá. Řekl to syrský zástupce při OSN Bašár Džaafarí. Tým bezpečnostních expertů podle něj navštívil Dúmu v úterý, odborníci OPCW by mohli do města dorazit dnes.

Boris Johnson na jednání Rady EU
16.04.
schůzka ministrů

Útok na chemický program v Sýrii byla správná věc, uvedl Johnson

Spojené státy, Británie a Francie podnikly v noci na sobotu koordinovaný vojenský úder proti Sýrii v reakci na údajný chemický útok v povstaleckém městě Dúmá. V pondělí při příchodu na jednání ministrů EU v Lucembursku označil britský ministr zahraničí Boris Johnson úder za zcela správnou věc, která měla ukázat, že svět nebude použivání chemických zbraní tolerovat.