Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nejšťastnější země

V těchto zemích jsou lidé nejšťastnější. Jak si vedlo Česko?

Před pěti lety vyhlásilo Valné shromáždění OSN 20. březen jako Světový den štěstí. Úřad, který má na starosti udržitelný rozvoj, teď vydal srovnání 155 států podle toho, jak v nich jsou obyvatelé šťastní. Nejšťastnější lidé žijí podle OSN v Norsku, Česko si polepšilo o čtyři příčky a skončilo na 23. místě.

20 milionů hladovějících

Varování OSN: Svět je na pokraji humanitární katastrofy!

Šéf Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí Organizace spojených národů Stephen O´Brien v pátek varoval, že lidstvo zažívá největší humanitární krizi od konce druhé světové války. Podle O´Briena hrozí rozsáhlý hladomor, kvůli kterému by mohlo přijít o život až 20 milionů lidí!

Vitalij Čurkin
Aktualizováno 20.2. 2017 20:11
smutná zpráva

Náhlá smrt ruského velvyslance při OSN: Zítra by slavil 65 let!

Jen den před svými 65. narozeninami zemřel v New Yorku zástupce Ruské federace při OSN Vitalij Čurkin. V pondělí o tom informovalo ruské ministerstvo zahraničí. Čurkin měl údajně problémy se srdcem a upadl do bezvědomí, šéfa OSN zpráva o jeho smrti zaskočila.

Prásk.tv píše:

Angelina Jolie - 1
čtěte o tématu OSN na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

america first

Svět se děsí, že Trump rozbije OSN. Chystá drastické zákazy

láda amerického prezidenta Donalda Trumpa připravuje příkaz, který otevírá cestu k drastickému omezení role Spojených států v OSN a dalších mezinárodních organizacích. Informoval o tom dnes list The New York Times s odkazem na dokumenty, které má k dispozici.

Česká vlajka
Aktualizováno 25.10. 2016 15:38
potřebujeme ho?

Česko je světu pro smích! Nový název Czechia nikdo nepoužívá

Několik měsíců se nejvyšší čeští politici dohadovali o alternativním názvu pro Českou republiku, aby nakonec výraz Czechia nikdo nepoužíval. A všimli si toho už i v zahraničí.

kontroverzní rozhodnutí

Muslimové se radují: Zeď nářků není židovská, hlasovalo UNESCO!

Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) ve čtvrtek schválila rezoluci, ve které ignoruje veškeré židovské vazby na Chrámovou horu a Zeď nářků v Jeruzalémě a pomocí které Izraelcům vyčítá, že omezují práva muslimů. Tento krok vyvolal obrovskou vlnu pobouření, palestinské ministerstvo zahraničí si ale mne spokojeně ruce.

Děti jako oběti války v Sýrii - 14
Aktualizováno 29.9. 2016 21:22
válka v sýrii

Zachraňte zraněné z Aleppa, volá OSN. V Sýrii ještě nebylo hůř!

Až 600 lidí zraněných v bojích ve východním Halabu nelze na místě ošetřit a je třeba je evakuovat, zaznělo dnes z OSN. Situace je pro zraněné kritická - tvrdé boje i bombardování dál pokračují.

Děti jako oběti války v Sýrii
Aktualizováno 28.9. 2016 18:59
galerie zastavte to!

Aleppo v krvi: Jatka a válečné zločiny, zní proti Asadovi a Rusku!

Krutost útoků, masakry civilistů, bombardování nemocnic a humanitárních konvojů - to všechno se teď vrací syrskému diktátorovi Bašáru Asadovi v mezinárodní diplomacii. Francie chce v OSN vyvolat rezoluci k zastavení palby v Aleppu. A rovnou vzkazuje: Každý stát, který bude proti rezoluci bude spoluzodpovědný za válečné zločiny! USA hrozí zase Rusku úplným ukončením kontaktů, dokud bude pokračovat bombardování.

diplomatická válka

Rusko v koutě? Moskva se brání obvinění z válečných zločinů

Nebývale ostrá diplomatická válka se rozhořela poté, co západním zemím došla trpělivost s kroky Ruska ve válce v Sýrii. Padla otevřená obvinění, že režim Vladimíra Putina páchá válečné zločiny, záměrně prodlužuje válku a dopouští se barbarství. Mimo jiné nedávným masakrem humanitárního konvoje. Rusko to nyní znovu odmítlo a upozornilo, že takové řeči poškozují vztahy s Moskvou.

Rada bezpečnosti

Rusko páchá v Sýrii válečné zločiny, obviňuje Británie

Západní státy v neděli nebývale tvrdě obvinily Rusko z odpovědnosti za pokračující násilí v Sýrii. Británie na půdě Rady bezpečnosti OSN obvinila Moskvu z válečných zločinů a Spojené státy z barbarství. Už předtím Západ vyzval naléhavě Rusko, aby zajistilo obnovení příměří v Sýrii. V zemi se rozhořely tvrdé boje o východní část města Halab, které je v rukou povstalců. Jen za dnešek si jeho další bombardování zejména pravděpodobně ruskými letadly vyžádalo nejméně dvě desítky mrtvých. Hlavní syrské povstalecké skupiny oznámily, že kvůli eskalaci násilí jsou jakékoliv snahy o oživení mírového procesu v Sýrii zbytečné.