Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sesunutá trať u Karlových Varů - 2
včera 17:29
sesuv půdy

Propadlá trať se musí kompletně opravit, vlaky neprojedou měsíce!

Propadlou trať u Karlových Varů bude mnohem náročnější opravit, než se původně myslelo. Do svahu se v úterý poprvé zakously bagry, přišly ale komplikace a musely se udělat další vrty. Ty bohužel ukázaly, že provizorní oprava tratě nebude možná, opravy zaberou několik dlouhých měsíců.

Sesunutá trať u Karlových Varů - 2
17.04.
nestabilní terén

Na svahu pod tratí pracují bagry. Situace je vážnější, než se zdála

K sesuvu půdy na železniční trati u Karlových Varů se dostala těžká technika a odborníci zjišťují, že terén je tam daleko více nestabilní, než si původně mysleli. Podle nich mohou mít na svědomí sesuvy mrazy a následné postupné roztávání spodních vrstev zeminy.

Sesunutá trať u Karlových Varů - 1
16.04.
mnohamilionové škody

Na propadlé trati už pracují dělníci. Neštěstí zabránil strojvedoucí

Následky masivního sesuvu půdy na železniční trati u Karlových Varů začali v pondělí odstraňovat dělníci. Neštěstí v sobotu na poslední chvíli zabránil strojvedoucí, který varoval ostatní vlaky. Správa dopravní železniční cesty chce trať mezi Karlovými Vary a Kláštercem nad Ohří obnovit do pondělí alespoň částečně - po jedné koleji. Opravy se podle odhadů vyšplhají na desítky milionů korun.

Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Vlak - 1
10.02.
plánují nákup

Revoluce na trati: Dráhy chtějí lokomotivy, které jezdí až 200 km/h

Až 60 rychlých lokomotiv plánují koupit v nejbližší době České dráhy. Stroje by byly schopné jezdit rychlostí až 200 kilometrů v hodině.

Nehoda u Břeclavi - 1
29.12.
galerie nehoda na trati

Řidič na Břeclavsku nezvládl jízdu a uvízl na kolejích, vůz smetl vlak

Policisté prověřují okolnosti srážky osobního auta s vlakem, ke které došlo v noci nedaleko Břeclavi. Řidič podle policie nezvládl řízení a vyjel na koleje, kde zůstal s vozem zaklíněný. Brzy poté se rozblikalo výstražné rudé světlo - přiřítil se vlak. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Hrob dívky, která zemřela u Mlékojed
25.12.
Vánoční vzpomínka

Smrt dívek u Mlékojed: Kamarádi nezapomněli! Hroby zasypali květy

Policie už vyšetřování smrti dvou dívek na trati u Mlékojed uzavřela, jejich přátelé a rodiny ale stále nemohou uvěřit. Hroby i pomníčky děvčat zasypaly květiny a svíčky. Proč se rozhodly spáchat sebevraždu, se ale kamarádi možná nikdy nedozví.

Střet osobního vlaku s návěsem
aktualizováno 23.11.
Nehoda vlaku

Řidič kamionu přehlédl v husté mlze vlak. Ten mu utrhl návěs

Na přejezdu u Smržic na Prostějovsku došlo ke střetu osobního vlaku s návěsem nákladního automobilu. Ve vlaku cestovalo 38 lidí, nikdo nebyl zraněn.

Vlak - Ilustrační foto
aktualizováno 09.09.
tragická nehoda

Vlak u Podivína usmrtil člověka, provoz je možný jen částečně

V noci na sobotu vyráželi policisté, hasiči a záchranáři k nehodě, při které vlak u Podivína srazil člověka. Provoz na kolejích musel být na několik hodin přerušen, po půl sedmé ráno byl obnoven po jedné koleji, vlaky mezitím nabraly dlouhé zpoždění.

Nákladní vlak. Ilustrační foto
aktualizováno 31.08.
nehoda na trati

Na Šumpersku vykolejil vlak, linky několik hodin nejezdily

V noci na čtvrtek vykolejil u Bludova na Šumpersku vlak, kvůli nehodě musela být přerušena vlaková doprava. České dráhy mezi Šumperkem a Zábřehem na Moravě zavedly náhradní autobusovou dopravu. Omezení bylo kolem deváté zrušeno a vlaky začaly opět normálně jezdit.

Vlak Leo Express havaroval v Přerově
aktualizováno 05.06.
kolaps strojvedoucího

Vlak na nádraží v Přerově narazil do zábran! 17 zraněných

Sedmnáct lidí se zranilo při nehodě vlaku na nádraží v Přerově. Strojvedoucího při brzdění postihly zdravotní komplikace a vlak narazil do koncových zábran, cestující ve vlaku po nárazu popadali, u dvou lidí je podezření, že si něco zlomili, uvedl tiskový mluvčí hasičů a zdravotnické záchranné služby Zdeněk Hošák.