Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hacker - ilustrační foto
14.06.
Kybernetické útoky

EU chce mnohem lepší obranu před hackery, pomoci má i NATO!

Kybernetické útoky Ruska, Číny či Severní Koreje nedají europoslancům spát. Chtějí, aby byl evropský internetový prostor lépe chránění před podobnými ataky a chtějí kvůli tomu úzce spolupracovat s NATO.

KOŘENÍ: Robotická sestřička
06.06.
Digitalizace

EU investuje do umělé inteligence. Na tohle všechno půjdou miliardy

Evropská komise navrhuje v rozpočtovém období 2021 až 2027 investovat 9,2 miliardy eur (zhruba 236 miliard Kč) do digitalizace. Peníze by v rámci programu Digitální Evropa měly směřovat například do rozvoje superpočítačů, umělé inteligence či kybernetické bezpečnosti.

Dítě u počítače
aktualizováno 24.03.
Virtuální bezpečnost

Vysvětlují, zakazují, hlídají. I tak Češi kontrolují děti na internetu

Včera jsme vás informovali o případu jedenácti letého školáka, který se v Brně uškrtil na švihadle, když se pravděpodobně pokoušel napodobit video, které viděl na internetu.Tato tragédie opět vyvolala debatu o tom, jak ochránit děti před hrozbami internetu

Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 19.12.
Vyděračský virus

Za virem, který útočil na banky i na nemocnice, stojí KLDR, tvrdí USA

Bílý dům je přesvědčen, že za virem WannaCry, který letos napadl desetitisíce počítačů, stojí Severní Korea. Virus útočil ve 150 zemích světa, včetně České republiky. Kromě soukromých uživatelů napadal i banky, nemocnice nebo další společnosti.

Hacker - ilustrační foto
05.07.
Nedejte hackerům šanci

Volné Wi-Fi na dovolené? Skrývají vážné hrozby, varuje expert

Veřejné Wi-Fi sítě jsou mezi Čechy na dovolené velmi vyhledávané. Umožňují se zdarma připojit na internet a podělit se prostřednictvím sociálních sítí s přáteli o své zážitky. Veřejné sítě ale skrývají velké nebezpečí. Odborník na kybernetickou bezpečnost Miloslav Lujka ve Snídani s Novou prozradil zásady, které bychom měli při připojování se na internet na dovolené dodržovat.

Hacker
aktualizováno 02.07.
bezpečnostní rizika

ČR čelí kybernetické válce! Jsme připraveni na útok? Názor expertů

Podle bývalého policejního prezidenta Martina Červíčka není policie stále stoprocentně připravená na boj s kybernetickými útoky. Situace přitom došla tak daleko, že ČR prý už čelí kybernetické válce. Policejní prezident Tomáš Tuhý naši zemi řadí mezi nejbezpečnější. Odborníci varují, že v prostředí internetu tento argument platit nemusí.

Hacker
aktualizováno 07.06.
ruští hackeři

Krizi v Kataru způsobili hackeři z Ruska, zní z amerických médií

Katar čelí izolaci a diplomatické krizi, důvodem má být podpora terorismu, podle několika arabských zemí Katar destabilizuje bezpečnost v oblasti. Napětí narostlo zejména po zveřejnění prohlášení katarského vládce Tamíma ibn Hamada Al Sáního, který měl podporovat radikální hnutí Hamás a Hizballáh. Katar se bránil tím, že byly jejich stránky napadeny hackerem. Podle CNN za útokem stojí Rusové. Ruská média to označují za hackovací hysterii.

Počítačový vir
aktualizováno 13.05.
Obětí i britské nemocnice

Obří útok na počítače: Vyděračský vir zasáhl desetitisíce uživatelů

Svět v pátek čelil obřímu počítačovému útoku! Desetitisícům uživatelů se na obrazovkách objevilo okno, které požadovalo, aby zaplatili za to, že je vir pustí dál k vlastním souborům. Takzvaný vyděračský vir napadl i španělský telekomunikační gigant nebo britské nemocnice.

Díte na internetu
aktualizováno 19.04.
On-line hrozby

Experti: Na webu na děti číhá víc hrozeb, nejen Modrá velryba

Internetová hra s názvem Modrá velryba vyvolává od minulého týdne mezi lidmi paniku. Jejím cílem má být donutit děti, které ji hrají, spáchat sebevraždu. Možná se ale v České republice vůbec nevyskytuje.

1961726
19.02.
nové technologie

Nevšední profese: Jak vypadá obvyklý den etického hackera

Když se řekne hacker, zřejmě se nám vybaví nelegální činnost v oblasti IT. Co ale znamená označení etický hacker?