Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2246666
aktualizováno včera 10:32
světový rekord

Pohádka ožívá. Německou obec obsadilo přes dva tisíce Šmoulů

V sobotu se uskutečnil v německé obci Lauchrigen pokus o překonání světového rekordu v počtu Šmoulů na jediném místě. Podobný pokus se uskutečnil už v roce 2016, tehdy ale rekord nepadl, letos byli organizátoři úspěšní a zapsali se tak do Guinessovi knihy rekordů.

Mrazy v USA
aktualizováno 29.01.
Extrémní teploty

USA hlásí rekordní mrazy: První oběti, uzavřené školy, zrušené lety

Spojené státy zasáhly nejhorší mrazy za posledních 25 let. Teploty budou ještě klesat, a to až ke čtyřiceti stupňům pod nulou. Odborníci varují, že počasí může být životu nebezpečné a radí lidem, aby nevycházeli ven. Extrémní počasí komplikuje dopravu. Zrušeny byly tisíce letů.

Mezinárodní expres
aktualizováno 29.01.
Rekord

Vlakem jezdí čím dál více lidí. Můžou za to hlavně státní slevy

České dráhy loni převezly celkem 179,2 milionu cestujících, což je meziroční nárůst o 4,5 milionu. Jde o nejvyšší počet pasažérů ve vlacích státního dopravce za posledních deset let. Dráhy to dnes oznámily v tiskové zprávě.

Prásk.tv píše:

Mary Gorgens - 1
čtěte o tématu rekord na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Největší britská rodina
aktualizováno 04.01.
Největší britská rodina

Sue poprvé otěhotněla ve 13 letech. Teď má s manželem 21 dětí

Sue Radfordová poprvé otěhotněla, když jí bylo třináct let. Dnes třiačtyřicetiletá žena má se svým manželem 21 dětí a jsou tak rodinou s největším počtem dětí ve Velké Británii.

Uprchlíci - ilustrační foto
03.01.
Migrace

Rekordní počet migrantů připlul do Španělska! Stovky cestou zemřely

Rok 2018 byl pro Španělsko rekordní co se týče počtu imigrantů. Zhruba polovina těch, co se vydají přes Středozemní moře za lepším životem a nemá žádné doklady, přistane na pobřeží pyrenejského poloostrova. Rekordní byl i počet úmrtí při cestě.

Horko
02.01.
Extrémní počasí

Loňský rok byl nejteplejší za 60 let! Třicítka padla už v dubnu

Loňský rok byl v Česku nejteplejší od roku 1961. Průměrná teplota 9,6 stupně Celsia byla o 1,7 stupně vyšší, než je dlouhodobý normál. Vyplývá to z předběžných údajů, které na webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Rodičům v Texasu se narodil pořádný cvalík
aktualizováno 29.12.
Cvalík z Texasu

To je cvalík! Miminko po porodu vážilo skoro sedm kilogramů!

Rodičům v Texasu se narodilo dítě, jaké tam lékaři ještě nikdy neviděli. Novorozený chlapeček byl opravdu pořádný cvalík - vážil téměř tolik, jako dvě "běžné"děti dohromady.

Francouz se vydal na cestu oceánem v kapsli
aktualizováno 27.12.
Cesta přes Atlantik

Muž z Francie (71) chce přeplout oceán v kapsli. Míří do Karibiku

Jednasedmdesátiletý Francouz se vydal na velmi odvážnou cestu. Ve speciálně upravené kapsli se chce nechat unášet mořskými proudy Atlantikem a doufá, že se během tří měsíců dostane z Evropy až do Karibiku.

Největší kapr
23.11.
má 50 kilo

V Maďarsku chytili obrovského kapra! Padl světový rekord

V Maďarsku padl nevídaný světový rekord! Rybář tam ulovil 51,2 kilogramů vážícího kapra. Překonal tak dosavadní rekord, kdy nejtěžší ulovený kapr vážil 49 kilogramů.

Parker Bell - 4
aktualizováno 05.11.
to je cvalík

Porodila nejtěžší dítě v historii nemocnice. Bez léků na bolest

Nemocnice v australském Sydney se pyšní novým rekordem. Narodilo se jim tady zatím nejtěžší miminko v historii porodnice. Valibuk vážil bezmála šest kilo.