Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Obraz Šero v pralese
Aktualizováno 28.5. 2017 18:24
aukční síň

Nový rekord: Obraz české malířky Toyen se vydražil za 30 milionů

Obraz české malířky Toyen Šero v pralese se dnes vydražil za 30 milionů korun včetně aukční přirážky, což je autorčin tuzemský rekord a současně čtvrtý nejdráže prodaný obraz na aukcích v ČR. Galerie Kodl dnes prodala 200 uměleckých děl za celkovou částku 250 miliónů korun, čímž se její dnešní aukce stala historicky nejúspěšnější v České republice. Dosavadní rekord držela stejná aukční síň z loňského roku, kdy zaznamenala tržbu přes 142 milionů korun. ČTK to za Galerii Kodl sdělila Terezie Kaslová.

Opalování se ve spodním prádle
Aktualizováno 4.5. 2017 07:37
Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.

Spotřebitelské půjčky

Češi žijí na dluh, v březnu si půjčili nejvíc v historii!

Čechům stále více chutná život na dluh, stále více lidí nechce čekat, než si našetří a raději si vezmou půjčku, aby na vysněnou televizi nebo jinou vymoženost měli peníze okamžitě.

Prásk.tv píše:

Včerejší díl Ulice trhal rekordy letošního roku - 1
čtěte o tématu rekord na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Američanka Peggy Whitsonová na ISS
Aktualizováno 24.4. 2017 12:57
prezidentská gratulace

Nový rekord: Z Američanů byla ve vesmíru nejdéle žena

Americká astronautka Peggy Whitsonová přepisuje historii, od pondělí je rekordmankou Spojených států v celkovém počtu dní strávených ve vesmíru. Překonala rekord Jeffa Williamse, který ve vesmíru strávil 534 dní. Mimo Zemi byl nejdéle ruský kosmonaut Gennadij Ivanovič Padalka, který byl ve vesmíru dlouhých 878 dní.

Topení - 2
Aktualizováno 22.4. 2017 20:47
Až do května

Topná sezona bude rekordně dlouhá! Zima se pořádně prodraží

Letošní topná sezona bude někde až o dva měsíce delší, než je obvyklé. Náklady na topení nám tak stoupnou o několik tisíc korun. A podle meteorologů to navíc vypadá, že budeme muset topit ještě v první polovině května.

Jaroslav Doležal
Aktualizováno 17.4. 2017 21:10
Rekordní škoda

Don Juan není, ale z žen vymámil sňatkový podvodník 15 milionů!

Už 23 potvrzených podvedených žen a děčínským kriminalistům se hlásí pořád další. Tolik obětí má na svědomí sňatkový podvodník Jaroslav Doležal z Prahy.

Hrozivá předpověď

Třetina studen v Česku vysychá! Hrozí rekordní nedostatek vody

Česku letos hrozí rekordní nedostatek vody. Přestože napadlo hodně sněhu, půda byla tak zmrzlá, že se voda nestihla vsáknout. Hladina podzemních vod se nestihla doplnit a více než třetina vrtů začíná vysychat. Nejhorší situace je na Jihu Moravy, Vysočině a v Královéhradeckém kraji.

VÍKEND: Daniel Bodin ustál dvojitý backflip na sněžném skútru

O rekord, který můžete vidět na videu, usilovali nejelitnější jezdci celého světa. Povedl se jen jedinému - Švédu Danielu Bodinovi.

Jaro - ilustrační
Aktualizováno 29.3. 2017 06:50
počasí v březnu

V úterý padly teplotní rekordy na 76 místech! Nejtepleji bylo v Žatci

V úterý padlo na měřích stanicích fungujících alespoň 30 let neuvěřitelných 76 teplotních rekordů. Je to více než polovina všech stanic v ČR. Nejtepleji bylo v Žatci, kde naměřili 22,8 stupně Celsia.

rekordní čísla

Budvar loni vyrobil nejvíc piva v historii. Mohl i víc, už to nedokázal

Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionů hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent. Meziročně výstav vzrostl o 0,8 procenta. Mohl by být i vyšší, ale už to nešlo.