Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

EET
aktualizováno 23.11.
rekordní pokuta

Podnikatel musí za ignorování EET zaplatit pokutu 260 tisíc

V Pardubickém kraji byl překročen rekord pokuty u EET. Podnikateli úřadu udělil pokutu ve výši 260 000 Kč. Jedná se zatím o nejvyšší částku za porušení zákona o evidenci tržeb.

Největší prsa
11.11.
Chelsea, Martina, Beshine

Válka o největší prsa: Rekord chce modelka, která se stala černoškou!

Na internetu zuří válka o největší prsa! O zapsání do Guinnessovy knihy rekordů se teď snaží Martina Big - letuška, která si kromě poprsí nechala změnit také barvu kůže. Podle fanoušků ale prvenství patří spíše pornoherečkách Beshine či Chelsea Charms.

Letní a zimní dovolená
07.11.
experti bijí na poplach

Počasí letos šílí! Rok 2017 bude rekordní, varují meteorologové

Letošní rok bude podle klimatologů patřit mezi rekordní. Bude totiž zřejmě jedním z nejteplejších v historii. V pondělí to na zahájení konference o klimatu v německém Bonnu sdělila Světová meteorologická organizace.

Prásk.tv píše:

Emma Drobná - 2
čtěte o tématu rekord na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Robert Třasoň volí už po devatenácté
20.10.
Rekordní volič

Robert (93) poprvé volil před 70 lety! Letošní volbu oslavil pivem

Letošní volby si nenechal ujít ani muž z Vodné na Karlovarsku, kterému je 93 let. Poprvé volil po válce v roce 1946. V průběhu následujících let se mu nestalo, aby nějaké vynechal.

Potapěči
07.10.
Světový unikát

VIDEO: Potápěči v Liberci udělali rekord. Ve věži jich bylo 258

V Liberci byl v sobotu překonán český a pravděpodobně i světový rekord v počtu lidí v potápěčské věži. 258 potápěčů se v jediném okamžiku namačkalo do osmi a půl metrové tréninkové věže ponořené v tamním bazénu.

katamarán z několika tisíc pet lahví
aktualizováno 30.08.
unikátní projekt

Češi přeplavili moře na plastových lahvích! Plánovali to sedm let

Neuvěřitelný kousek se podařil mladým mořeplavcům z Brna. Chtěli dokázat, že funkční loď se dá postavit i z bezcenných odpadků. Vyrobili katamarán z několika tisíc pet lahví a dopluli na něm z Itálie do severní Afriky. Projekt trval sedm let.

Napadení ve vlaku
aktualizováno 28.08.
i s dcerkou je v nemocnici

Kvůli matce rekordmance zastavili vlak! Zázrak, že žije, diví se lékař

Kvůli opilé matce, která s sebou měla plačící šestileté dítě, musel v neděli večer neplánovaně zastavit vlak v České Třebové. Žena v kupé dělala nepořádek, průvodčí nakonec zavolala policisty. Matka holčičky nadýchala rekordních čtyři a půl promile alkoholu, což je podle lékařů smrtelná dávka.

Tanker
25.08.
Rekordní cesta

Oteplování? Tanker poprvé projel arktické moře bez ledoborce!

Ruský tanker jako první na světě projel arktickými vodami bez doprovodu ledoborce a tedy v rekordním čase. Klimatologové to přisuzují globálnímu oteplování. Ochránci přírody ale mají také strach, že počet plavidel, které budou trasu využívat, začne narůstat.

Barack Obama
16.08.
Reakce na Charlottesville

Obamův tweet nasbíral nejvíc lajků v historii! Co exprezident napsal?

"Nikdo se nenarodí s nenávistí vůči jiné osobě kvůli barvě její pleti, jejímu původu nebo víře," napsal k sobotním událostem ve Virginii bývalý americký prezident Barack Obama. Jeho vzkaz, který je výňatkem z knihy Nelsona Mandely, se stal nejoblíbenějším v dějinách twitteru.

Nej česka - hrady a zámky
aktualizováno 31.07.
Nej Česka

Rekordy českých hradů a zámků! Podívejte se na tu nádheru

Podívejte se s námi na nejkrásnější české hrady a zámky. Dozvíte se spoustu užitečných informací pro vaše výlety.