Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Robert Třasoň volí už po devatenácté
včera 20:04
Rekordní volič

Robert (93) poprvé volil před 70 lety! Letošní volbu oslavil pivem

Letošní volby si nenechal ujít ani muž z Vodné na Karlovarsku, kterému je 93 let. Poprvé volil po válce v roce 1946. V průběhu následujících let se mu nestalo, aby nějaké vynechal.

Potapěči
07.10.
Světový unikát

VIDEO: Potápěči v Liberci udělali rekord. Ve věži jich bylo 258

V Liberci byl v sobotu překonán český a pravděpodobně i světový rekord v počtu lidí v potápěčské věži. 258 potápěčů se v jediném okamžiku namačkalo do osmi a půl metrové tréninkové věže ponořené v tamním bazénu.

katamarán z několika tisíc pet lahví
aktualizováno 30.08.
unikátní projekt

Češi přeplavili moře na plastových lahvích! Plánovali to sedm let

Neuvěřitelný kousek se podařil mladým mořeplavcům z Brna. Chtěli dokázat, že funkční loď se dá postavit i z bezcenných odpadků. Vyrobili katamarán z několika tisíc pet lahví a dopluli na něm z Itálie do severní Afriky. Projekt trval sedm let.

Prásk.tv píše:

Emma Drobná - 2
čtěte o tématu rekord na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Napadení ve vlaku
aktualizováno 28.08.
i s dcerkou je v nemocnici

Kvůli matce rekordmance zastavili vlak! Zázrak, že žije, diví se lékař

Kvůli opilé matce, která s sebou měla plačící šestileté dítě, musel v neděli večer neplánovaně zastavit vlak v České Třebové. Žena v kupé dělala nepořádek, průvodčí nakonec zavolala policisty. Matka holčičky nadýchala rekordních čtyři a půl promile alkoholu, což je podle lékařů smrtelná dávka.

Tanker
25.08.
Rekordní cesta

Oteplování? Tanker poprvé projel arktické moře bez ledoborce!

Ruský tanker jako první na světě projel arktickými vodami bez doprovodu ledoborce a tedy v rekordním čase. Klimatologové to přisuzují globálnímu oteplování. Ochránci přírody ale mají také strach, že počet plavidel, které budou trasu využívat, začne narůstat.

Barack Obama
16.08.
Reakce na Charlottesville

Obamův tweet nasbíral nejvíc lajků v historii! Co exprezident napsal?

"Nikdo se nenarodí s nenávistí vůči jiné osobě kvůli barvě její pleti, jejímu původu nebo víře," napsal k sobotním událostem ve Virginii bývalý americký prezident Barack Obama. Jeho vzkaz, který je výňatkem z knihy Nelsona Mandely, se stal nejoblíbenějším v dějinách twitteru.

Nej česka - hrady a zámky
aktualizováno 31.07.
Nej Česka

Rekordy českých hradů a zámků! Podívejte se na tu nádheru

Podívejte se s námi na nejkrásnější české hrady a zámky. Dozvíte se spoustu užitečných informací pro vaše výlety.

Stávková pohotovost ve Škoda Auto
27.07.
Rekordní výroba

Automobilkám v Česku se daří, padl rekord v počtu nových vozů

V Česku se v letošním prvním pololetí vyrobilo rekordních 756 468 osobních aut, což je meziročně o 5,1 procenta víc. Tempo růstu ale proti loňsku zvolnilo.

Máslo
aktualizováno 04.07.
Může stát i 70 korun!

Máslo je nejdražší v historii! Ceny neustále rostou

Za máslo platíme stále více. Průměrná cena za 250 gramů se teď pohybuje kolem padesáti korun. Podle Českého statistického úřadu je máslo nejdražší v historii. Důvodem je velká poptávka po mléku, ale i nedostatek potřebných surovin k výrobě másla.

Dřevěná motorka
aktualizováno 28.06.
nádherná práce

Motorka ze dřeva detailně kopíruje Jawu 250, má ale jednu slabinu!

Je celá ze dřeva a její tvůrce je od úterka českým rekordmanem. Řec je o legendární motorce Jawě 250, kterou do posledního detailu vytvořil ze dřeva muž z Horní Cerekve na Pelhřimovsku. Na takzvaného péráka je náležitě pyšný.