Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár tříděného odpadu ve Vratimově - 4
28.04.
Požár ve Vratimově

U nádraží na Ostravsku hoří odpad! Zasahuje přes 80 hasičů

Od pátečního večera hasiči na Ostravsku likvidují rozsáhlý požár tříděného odpadu. Hoří v areálu firmy ve Vratimově, 36 zaměstnanců se muselo evakuovat. Na místo postupně vyjelo 11 hasičských jednotek, požár už by měli mít pod kontrolou.

Znásilnění - ilustrační foto - 5
aktualizováno 26.04.
Útok ve Vratimově

Znásilnění na cyklostezce: Policie dopadla podezřelého muže!

Severomoravští kriminalisté dopadli ve čtvrtek muže, který je podezřelý z toho, že v úterý přepadl a znásilnil na cyklostezce ve Vratimově mladou ženu. Policisté dopoledne žádali veřejnost o pomoc a varovali, že muž může být nebezpečný.

Znásilnění - ilustrační foto - 9
24.04.
Policie pátrá

Strhl ženu z kola, hrozil jí injekcí, znásilnil ji a okradl. Pomozte!

Ostravští policisté žádají o pomoc při pátrání po nebezpečném násilníkovi, který v úterý ráno na cyklostezce ve Vratimově znásilnil cyklistku. Potom ji navíc ještě okradl.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Seniorovi se zasekla noha v řezačce na kukuřici - 3
aktualizováno 06.04.
Hrozivé zranění

Muži se dostala noha do řezačky na kukuřici. O část přišel

Tři jednotky hasičů a záchranáři zasahovali v pátek před polednem v obci Dolní Lhota na Ostravsku. Jednašedesátiletému muži se do řezačky na kukuřici připletla noha. Kvůli velkým bolestem museli záchranáři seniora uspat. Hasiči jej vyprostili, o část nohy ale muž přišel.

Smog
03.03.
Polétavý prach

Ostravsko dál dusí smog. Meteorologové vyhlásili regulaci

Na severu Moravy a ve Slezsku se lidé dusí smogem. Hodnoty polétavého prachu v ovzduší trojnásobně přesáhly limit a meteorologové proto na Ostravsku vyhlásili regulaci. Některé firmy tak musí omezit provoz nebo snížit vypouštění škodlivin do ovzduší. Starší lidé a děti by neměli vůbec vycházet ven.

Patrik Konečný
aktualizováno 01.02.
Rozhodne vrchní soud

Soud poslal Patrika za vraždu Sabiny do vězení. Mladík se odvolal

Krajský soud v Ostravě poslal na 20 let za mříže Patrika Konečného, který podle obžaloby loni na konci března v Polance nad Odrou zavraždil kamarádku Sabinu. Útok byl neuvěřitelně brutální, mladá žena neměla šanci přežít.

Podvodná zpráva pro voliče Miloše Zemana
aktualizováno 12.01.
Nevěřte všemu

Útok na volby! Voliče Zemana měl odradit leták, řeší ho už i policie

Na internetu a dokonce i v poštovních schránkách minimálně na Ostravsku se objevil falešný leták, který nabádá voliče, kteří by chtěli dát hlas současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, aby nechodili k prvnímu kolu prezidentských voleb. Zeman podle něj má postup do 2. kola automatický. Případ už prověřují policisté.

Marihuana
aktualizováno 03.01.
nešťastná záměna

Kuchař si spletl majoránku s marihuanou. Otrávil rodinu s dětmi

Za otravu jídlem, při které skončilo o vánočních svátcích sedm členů rodiny z Vratimova v nemocnici, může konopí. Potvrdily to laboratorní testy. Případem se proto teď začala zabývat i policie.

Kachna s knedlíkem
aktualizováno 26.12.
Museli do nemocnice

Sváteční oběd se zvrtnul, sedm lidí se přiotrávilo. I dvě malé děti!

Při rodinném obědě ve Vratimově na Ostravsku se přiotrávilo sedm lidí, včetně malých dětí. Příčinu jejich otravy určí až laboratorní rozbory, ale podle informací Televize Nova to vypadá, že problémem nebylo zkažené jídlo, ale koření.

Seismograf
11.12.
mapa strachu silné otřesy

Zemětřesení v Česku: Expert popsal rizika i to, kde může udeřit

Podobně silné zemětřesení, jaké v neděli vyděsilo lidi na Ostravsku, v Česku udeří zhruba jednou za pět až deset let. TN.cz to řekl seismolog Aleš Špičák z Geofyzikálního ústavu Akademie věd. Existují přitom indicie, které napoví další ohroženou oblast.