Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Penzion ve Vratimově prověřuje policie
aktualizováno 15.06.
Penzion ve Vratimově

Starostka mluví o nelegálním domově důchodců, vše řeší policie

Policie začala prověřovat penzion ve Vratimově na Ostravsku. Zařízení tam nabízí dlouhodobé ubytování pro seniory. Podle starostky jde ale o nelegální domov důchodců, který majitel provozuje pod hlavičkou penzionu. Ten její tvrzení odmítá.

Senior ve vlaku
29.05.
Vybíral si středoškolačky

Stařík jezdil vlaky a třel si tam úd před dívkami! Policie hledá oběti

Moravskoslezští kriminalisté stíhají dvaasedmdesátiletého seniora, který se ve vlacích na Ostravsku opakovaně ukájel před mladými dívkami. Muži za výtržnictví hrozí až tři roky ve vězení. Policisté vědí nejméně o deseti případech, kdy si muž takto zpříjemňoval cestu vlakem, ale hledají další poškozené.

Smutný lékař
25.05.
dvojitá tragédie

Prokletá klinika v Šenově? Dva lékaři se tady zabili chvíli po sobě!

Lékařské středisko v Šenově na Ostravsku stíhá jedna tragédie za druhou. Skoncovat se životem se tady dobrovolně rozhodli hned dva lékaři ve velmi krátké době. Pacienti jsou zdrcení.

Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Požár tříděného odpadu ve Vratimově - 4
28.04.
Požár ve Vratimově

U nádraží na Ostravsku hoří odpad! Zasahuje přes 80 hasičů

Od pátečního večera hasiči na Ostravsku likvidují rozsáhlý požár tříděného odpadu. Hoří v areálu firmy ve Vratimově, 36 zaměstnanců se muselo evakuovat. Na místo postupně vyjelo 11 hasičských jednotek, požár už by měli mít pod kontrolou.

Znásilnění - ilustrační foto - 5
aktualizováno 26.04.
Útok ve Vratimově

Znásilnění na cyklostezce: Policie dopadla podezřelého muže!

Severomoravští kriminalisté dopadli ve čtvrtek muže, který je podezřelý z toho, že v úterý přepadl a znásilnil na cyklostezce ve Vratimově mladou ženu. Policisté dopoledne žádali veřejnost o pomoc a varovali, že muž může být nebezpečný.

Znásilnění - ilustrační foto - 9
24.04.
Policie pátrá

Strhl ženu z kola, hrozil jí injekcí, znásilnil ji a okradl. Pomozte!

Ostravští policisté žádají o pomoc při pátrání po nebezpečném násilníkovi, který v úterý ráno na cyklostezce ve Vratimově znásilnil cyklistku. Potom ji navíc ještě okradl.

Seniorovi se zasekla noha v řezačce na kukuřici - 3
aktualizováno 06.04.
Hrozivé zranění

Muži se dostala noha do řezačky na kukuřici. O část přišel

Tři jednotky hasičů a záchranáři zasahovali v pátek před polednem v obci Dolní Lhota na Ostravsku. Jednašedesátiletému muži se do řezačky na kukuřici připletla noha. Kvůli velkým bolestem museli záchranáři seniora uspat. Hasiči jej vyprostili, o část nohy ale muž přišel.

Smog
03.03.
Polétavý prach

Ostravsko dál dusí smog. Meteorologové vyhlásili regulaci

Na severu Moravy a ve Slezsku se lidé dusí smogem. Hodnoty polétavého prachu v ovzduší trojnásobně přesáhly limit a meteorologové proto na Ostravsku vyhlásili regulaci. Některé firmy tak musí omezit provoz nebo snížit vypouštění škodlivin do ovzduší. Starší lidé a děti by neměli vůbec vycházet ven.

Patrik Konečný
aktualizováno 01.02.
Rozhodne vrchní soud

Soud poslal Patrika za vraždu Sabiny do vězení. Mladík se odvolal

Krajský soud v Ostravě poslal na 20 let za mříže Patrika Konečného, který podle obžaloby loni na konci března v Polance nad Odrou zavraždil kamarádku Sabinu. Útok byl neuvěřitelně brutální, mladá žena neměla šanci přežít.

Podvodná zpráva pro voliče Miloše Zemana
aktualizováno 12.01.
Nevěřte všemu

Útok na volby! Voliče Zemana měl odradit leták, řeší ho už i policie

Na internetu a dokonce i v poštovních schránkách minimálně na Ostravsku se objevil falešný leták, který nabádá voliče, kteří by chtěli dát hlas současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, aby nechodili k prvnímu kolu prezidentských voleb. Zeman podle něj má postup do 2. kola automatický. Případ už prověřují policisté.