Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Otrava v Mittalu
aktualizováno 13.12.
Pozor na ohřívače

Přibývá otrav oxidem uhelnatým! Záchranáři jsou zoufalí

V poslední době výrazně vzrostl počet otrav oxidem uhelnatým. Lidé, kteří mají doma starší plynové ohřívače, by si je měli nechat zkontrolovat. Před možným nebezpečím už varují i záchranáři.

Topení
26.11.
Jak ušetřit

Jak nezmrznout a zároveň moc neprotopit

Teploty už padají pod nulu a naplno se rozjíždí topný kolotoč, který skončí až na jaře. A právě částky za otop jsou každý rok vyšší a vyšší. České domácnosti podle dat ČSÚ spotřebují na vytápění víc než dvě třetiny všech využitých energií.

Čáp
aktualizováno 15.11.
Neobvyklý problém

Čápi zabrali komín sokolovny, v budově se nedá topit!

Neobvyklou kauzu řeší členové Sokola v Krčmani nedaleko Olomouce. Mají tam totiž problém s čapím hnízdem. Stěhovaví ptáci si ho postavili přímo na komínu sokolovny. A sokolové ji tak v zimních měsících prakticky nemůžou užívat.

Prásk.tv píše:

Plastové okna - 1
čtěte o tématu topení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Elaine Morrall
aktualizováno 09.11.
Smutný příběh

Matce čtyř dětí vzali dávky, neměla ani na topení. V bytě umrzla!

Matku čtyř dětí z anglického Runcornu našli doma mrtvou! Podle rodiny umrzla, topení totiž zapínala jen na dobu, kdy děti dorazily ze školy. Kvůli nemoci nemohla najít práci a sociální dávky jí přestaly úřady vyplácet. Právě stát viní rodina z Elaininy smrti.

Topení - 1
04.11.
topná sezóna

Hodně tepla za málo peněz: Rady, jak ušetříte až polovinu nákladů!

Topná sezóna je v plném proudu a majitelé domů přemýšlejí, jak zaplatit za vytápění co nejméně. Podle odborníků přitom ušetříme až polovinu nákladů na topení, pokud dům nebo byt dobře zateplíme.

Popálená žena
03.10.
nešťastná náhoda

Žena si chtěla jen zatopit v kamnech, ohořela jí polovina těla!

Ve velmi vážném stavu záchranáři převezli v úterý ráno do nemocnice asi třicetiletou ženu z Hýskova na Berounsku, která se popálila při zatápění v kamnech. Má popáleniny druhého a třetího stupně a to na 45 procentech těla. Musela být připojena na umělolu plicní ventilaci.

Kominík
26.09.
Žádaná profese

Po kominících je kvůli topné sezóně sháňka. Pozor na falešné!

S příchodem topné sezóny jsou velmi žádaní kominíci. Kdo si je ale neobjednal včas, bude teď na jejich služby čekat i několik týdnů. A protože kominíků je málo, vydává se za ně čím dál více podvodníků.

Kouřící komín
aktualizováno 25.09.
Pozor na to!

Topíte doma tím, čím máte? Hříšníkům hrozí vysoké pokuty!

Od začátku roku můžou úředníci kontrolovat, čím kdo topí přímo v domech. Pokud zjistí, že se v kotli spaluje nevhodné palivo, můžou uložit pokutu v řádech desítek tisíc korun. Ke kontrole je přitom potřeba doložit také revizní posudek kotle. Kdo ho nemá, toho čekají další sankce.

Kolik zaplatíme za vytápení
aktualizováno 25.09.
čím topit?

Topná sezóna začala: Kolik stojí dřevo, uhlí nebo plyn? SROVNÁNÍ

Topná sezona letos začala o zhruba deset dní dříve než loni. Zatímco na západě Čech a ve vyšších polohách už jedou kotle přes týden naplno, na jižní Moravě se zahájením vytápění počítají až od zítřka. Která paliva jsou teď cenově nejvýhodnější a jak a čím si budeme přitápět v budoucnosti?

Topení - 1
aktualizováno 16.09.
video zvládnete to i sami

Začíná topná sezona: Připravte topení, bude pak fungovat správně

Topná sezona letos přišla brzy. Už na jejím začátku je dobré zkontrolovat, jestli topení nebo trubky někde netečou. Aby topení topilo správně, potřebuje v některých případech odvzdušnit.