Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tonutí
aktualizováno 27.07.
Video Nebezpečné koupání

V Mostě se topila holčička! Během týdne jde o druhý případ

Asi pětiletá holčička se včera topila ve vodní nádrži Benedikt v Mostě, musel pro ni dokonce přiletět vrtulník. Na uměle vytvořeném jezeře přitom nejde o první incident. Minulý týden se tam topil otec se synem. Starší muž událost bohužel nepřežil.

Otec zemřel při záchraně svého syna
aktualizováno 19.07.
Smrt na jezeře

Otec se u Mostu vrhl do jezera pro tonoucího synka, sám zemřel!

Tragicky skončil ve čtvrtek výlet k jezeru Benedikt na okraji Mostu pro muže a jeho malého synka. Na vodní hladině totiž došlo k nehodě, při níž se otec snažil dítě zachránit, za což sám zaplatil nejvyšší cenu.

Černé uhlí
27.05.
Předzásobte se

Je ideální doba koupit uhlí na zimu, levnější už letos nebude

Přestože je jaro, podle prodejců uhlí je právě teď ta nejlepší doba na zajištění zásob paliva na zimu. Uhelné sklady jsou momentálně plné, ale poptávka po uhlí je zatím malá. Lidé totiž většinou čekají až na léto, jenže to by podle odborníků už mohlo být pozdě.

Prásk.tv píše:

Plastové okna - 1
čtěte o tématu topení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Kotel
23.05.
bydlení

Stojí vás revize kotle majlant? Poslanci chtějí strop cen a delší lhůty

Lhůty pro revize domácích kotlů se prodlouží ze dvou na tři roky, cenové rozpětí za revizi bude vymezeno vyhláškou ministerstva životního prostředí. Schválila to dnes Sněmovna v rámci novely o ochraně ovzduší, která zvýhodní přimíchávání některých biopaliv do benzinu a do nafty.

Záchrana života v Konětopech - 3
aktualizováno 02.05.
Tragická událost

V Mníšku pod Brdy se topilo dítě, vrtulník ho převezl do Motola

Zdravotníci i policisté po středečním poledni vyjeli do Mníšku pod Brdy u Prahy k rybníku Sýkorník. Podle prvotních informací se tam topilo malé dítě.

Dům kde se netopí
18.03.
problémy s teplem

Před lety majitel odpojil topení, rodiny teď mrznou každou zimu

Rekordně nízké teploty velmi těžce snáší obyvatelé bytového domu ve Frýdku-Místku, rodiny tam mrznou několik zim po sobě. Teplo jim v roce 2014 poprvé odpojil majitel domu Jakub Smolík, kterého loni odsoudili a měl si odsedět šest a půl roku. Už sedm měsíců se ale ukrývá a byl na něj dokonce vydán zatykač.

Topení - 2
09.02.
topná sezóna

Ušetřete za teplo tisíce ročně. Vyzkoušejte jednoduchý trik!

Ačkoli zima zatím mírným počasím připomínala spíše jaro, v posledních několika dnech o sobě dala významně vědět. A to donutilo mnoho lidí více topit. Poradíme vám, co dělat, abyste se nemuseli děsit účtu za teplo.

Otrava v Mittalu
aktualizováno 13.12.
Pozor na ohřívače

Přibývá otrav oxidem uhelnatým! Záchranáři jsou zoufalí

V poslední době výrazně vzrostl počet otrav oxidem uhelnatým. Lidé, kteří mají doma starší plynové ohřívače, by si je měli nechat zkontrolovat. Před možným nebezpečím už varují i záchranáři.

Topení
26.11.
Jak ušetřit

Jak nezmrznout a zároveň moc neprotopit

Teploty už padají pod nulu a naplno se rozjíždí topný kolotoč, který skončí až na jaře. A právě částky za otop jsou každý rok vyšší a vyšší. České domácnosti podle dat ČSÚ spotřebují na vytápění víc než dvě třetiny všech využitých energií.

Čáp
aktualizováno 15.11.
Neobvyklý problém

Čápi zabrali komín sokolovny, v budově se nedá topit!

Neobvyklou kauzu řeší členové Sokola v Krčmani nedaleko Olomouce. Mají tam totiž problém s čapím hnízdem. Stěhovaví ptáci si ho postavili přímo na komínu sokolovny. A sokolové ji tak v zimních měsících prakticky nemůžou užívat.