Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prvňáci z Teplic
aktualizováno 07.02.
vlna rasismu

Prvňáky z Teplic posílali do plynu! Lidé na ně vybrali 225 tisíc korun

Terčem brutálních urážek a dokonce výzev k likvidaci se stali loni v listopadu prvňáčci základní školy v Teplicích. Třidu tvoří převážně Romové a Arabové. Výhrůžky ale brzy nahradila solidarita, lidé školáky podpořili částkou 225 tisíc korun.

2099587
aktualizováno 31.01.
rvačku si natočili

Chlapce šikanovali starší mladíci. Škola s tím nechtěla nic mít

Teprve patnáctiletého chlapce z Lučence na Slovensku šikanovali mladíci o několik let starší. Ti si rvačku dokonce natočili na telefon. Případem se zabývá policie, ale škola se od něj distancovala.

Amy Everett
11.01.
velká ztráta

Dětská modelka (14) spáchala sebevraždu. Ve škole ji šikanovali

Bylo jí teprve 14 let a už byla v Austrálii hvězdou modelingu. Amy Everett přezdívaná Dolly se dokonce stala tváří značky klobouků Akubra. V soukromí však trpěla kvůli šikaně. A ta byla taky důvodem pro její sebevraždu.

Prásk.tv píše:

Karina Saifer Oliveira - 1
čtěte o tématu šikana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

2089183
aktualizováno 03.01.
Případ ze Slovenska

Alex (14) šikanoval spolužáka! Poté zaútočil na seniora o holi

Slovenští kriminalisté obvinili ze zločinu porušování domovní svobody pouze 14letého Alexe z obce Ipelský Sokolec. Mladík byl loni jedním z aktérů šikany na základní škole v obci Demandice. Spolu se dvěma kamarády zbil v květnu ve školní šatně spolužáka Tomáše, který při útoku utrpěl podlitiny a slabší otřes mozku. Tentokrát jeho řádění odnesl starší muž.

Keaton Jones
12.12.
hit internetu

DOJEMNÉ VIDEO: Kluk popsal šikanu, teď ho hvězdy zvou na akce

Video, kde malý Keaton Jones popisuje šikanu spolužáků, obletělo svět a dojalo miliony lidí. Od pátku má 22 milionů zhlédnutí a nespočet celebrit veřejně vyjádřilo podporu a sympatie šikanovananému chlapci. Na začátku videa položí uplakaný chlapec své matce tu nejzásadnější otázku. Proč vůbec šikanují?

August Ames - 6
aktualizováno 07.12.
miliony fanoušků

Slavná pornohvězda se oběsila! Nechtěla mít sex s gayi

Svět erotiky přišel o svou hvězdu August Ames, která se nahá objevila ve 270 filmech. Třiadvacetiletá Kanaďanka čelila velké kritice na sociálních sítích. Nechtěla spát s muži, kteří natáčeli i sexuální scény v pornu pro gaye.

Děti ve škole
30.11.
Školský ombudsman

Překvapivý trend: Učitelé si na šikanu stěžují víc než děti!

Když si školský ombudsman Ladislav Hrzal udělal statistiku toho, jaké stížnosti vlastně řeší, zjistil překvapivou věc - na šikanu si více stěžují učitelé než jejich svěřenci. Stěžují si jak na kolegy pedagogy, tak na nadřízené.

Prvňáci z Teplic
06.11.
odporná nenávist

Hnus, hoďte na ně granát! útočí lidé na prvňáčky z Teplic

Šestileté děti z teplické základní školy se staly terčem brutálních urážek a dokonce výzev k likvidaci. Stalo se poté, co regionální noviny zveřejnily fotku třídy prvňáčků, kterou tvoří převážně Romové a Arabové. Nenávistné komentáře šokovaly nejen vedení školy.

Uživatel facebooku
aktualizováno 28.10.
právník radí

Urážkám v komentářích se můžete bránit! Mnohdy jsou žalovatelné

Každý uživatel sociálních sítí se někdy setkal s hanlivým komentářem. Někteří lidé však mají sprosté komentování jako koníček. Své o tom vědí například ženy, které se rozhodly sdílet své zkušenosti se sexuálním obtěžováním. Místo očekávaného soucitu se totiž často musí potýkat s urážkami a nadávkami, nad kterými zůstává rozum stát. Takovým útokům se však lze bránit, přestože je to komplikované. Právník Jan Černý poradil, jak na to.

Brutální rvačka - 2
aktualizováno 12.10.
brutální agrese

Pravda o útoku na dva školáky v Lounech! Důvod nepochopíte

Českem otřáslo video brutálního napadení před základní školou v Lounech. Chlapec surově zbil a zkopal dva hochy, zatímco jeho kamarád vše natáčel a skupinka spolužáků všemu nečinně přihlížela. Podle svědků byl příčinou agresorova výbuchu pohled jednoho z chlapců na jeho dívku. Případ vyšetřuje policie.