Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dvojnásobná vražda v domově důchodců na Rokycansku - 1
aktualizováno 07.02.
děs na Rokycansku

Policie má podezřelého z vraždy seniorů. Měl je zabít jejich vnuk!

Kriminalisté od středečního večera vyšetřují dvojnásobnou vraždu v domě s pečovatelskou službou na Rokycansku. Policie pachatele ještě v noci dopadla, zadržený má být vnukem zavražděných seniorů.

Důchody - 3
01.02.
až po 67. roce

Do penze později! Podle statistiků je nutné zvýšit důchodový věk

Nepříjemnou zprávu zveřejnil Český statistický úřad. Podle něj je totiž nutné zvýšit důchodový věk. Dnešní pětadvacátníci by tak šli do důchodu až po 67. roce života. Informaci přinesla páteční Mladá fronta Dnes.

Důchody - 4
16.01.
Jak si stojíme

Každému sedmému důchodci v EU hrozí chudoba. Čechům je líp!

V zemích Evropské unie je každý sedmý důchodce ohrožený chudobou. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnil Eurostat. Češi jsou na tom ale překvapivě lépe, než by mnozí čekali. Zatímco v průměru je chudobou ohroženo 14 % evropských důchodců, v Česku je to jen necelých 11 %. Ještě lépe jsou na tom Slováci.

Prásk.tv píše:

Prank babičky
čtěte o tématu důchodci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Pracující důchodkyně
aktualizováno 23.12.
trend na trhu práce

Firmy ve velkém berou důchodce. Jsou spolehliví a pracovití

Rekordně nízká nezaměstnanost donutila zaměstnavatele prázdná místa zaplnit po svém, ve velkém začali přijímat důchodce. V České republice jich je v současné době zaměstnáno téměř půl milionu a podle odborníků jejich počty budou dál růst. Zaměstnavatelé si je nemohou vynachválit.

Paní Milada, ze které chtěl gang po telefonu vymámit peníze
22.11.
přišli si už na 4 miliony

Miladu chtěli okrást po telefonu! Na tohle pozor, radí policie

Policie varuje před organizovaným gangem, který v předvánoční době zneužívá důvěřivosti seniorů a připravuje je o celoživotní úspory. Případy se objevují po celé republice. Teď se gang soustřeďuje na Liberecko, kde kriminalisté vyšetřují už deset případů, škoda je téměř čtyři miliony korun.

Důchodci si dělali dobře u bazénu
aktualizováno 04.10.
Sex na veřejnosti

Důchodci si dělali dobře u bazénu na dovolené! Natočili je u toho

Pár důchodců ve Španělsku si pobyt na sluníčku užil po svém. Před zraky všech přítomných lidí tam žena začala sexuálně uspokojovat svého partnera. Video, které natočil všetečný mladík, obletělo svět.

Ordinace - Ilustrační
23.09.
nedostatek doktorů

Ordinoval až do smrti: Lékař zemřel přímo v ambulanci

Desítky let ordinoval sedmasedmdesátiletý lékař ve slovenském Lubeníku. Před nedávnem ale postihla místní velká tragédie, když zemřel přímo v ambulanci, místní hovoří o infarktu. I Slovensko se potýká s nedostatkem lékařů, kterých přibývá jen pomálu. Aktuálně chybí přibližně tři tisíce doktorů.

Důchodce - ilustrační foto
aktualizováno 12.09.
Důchody

Jaký bude váš důchod? Sociálka posílá lidem přehled zdarma

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) rozesílá přehled důchodových dob lidem předdůchodového věku. Jsou zdarma a není třeba o ně žádat.

Důchodci v parku - ilustrační foto
25.08.
Krach vztahu

Odchod dětí, jiné zájmy, nechuť na sex: Přibývá rozvodů důchodců

Mezi rozvedenými je stále více seniorů. Podle statistik se ročně rozvádí tři tisíce lidí starších šedesáti let a počty se neustále zvyšují. Podle psychologů je častým důvodem pocit lidí, že jim v životě něco uteklo a musí to dohnat, nebo i odchod dětí ze společné domácnosti. Partneři tak přijdou o společný cíl a nudí se.

Důchodce
aktualizováno 22.08.
KALKULAČKA Růst penzí

Poslanci schválili zvýšení penzí! Spočítejte si, kolik nově dostanete

Poslanci se po prázdninové pauze znovu sešli ve Sněmovně. Odsouhlasili zvýšení důchodů o tisíc korun lidem nad 85 let, přilepší si důchodci s malou penzí. Změní se také složení důchodů, což se odrazí ve valorizaci.