Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Meteorit zasáhl pergolu v Čistěvsi - 1
aktualizováno 12.09.
Dar z nebes

Manželé si mysleli, že po nich někdo střílí. Šokovalo je, co našli

Na konci srpna volali manželé z Královéhradecka policii s tím, že na ně zřejmě někdo střílel. Na místo se vydala hlídka, která ale vyloučila, že by poškození pergoly způsobila střela. O pár dní později našli manželé na podlaze kamínek, který je zřejmě mimozemského původu!

Sbírka meteoritů v muzeu
aktualizováno 22.06.
objekty z vesmíru

Na Karlovarsku hledají kámen z vesmíru. Takhle ho poznáte

Hledači pokladů zavětřili příležitost, když tento týden pronikla na svět zpráva, že do oblasti u Karlových Varů dopadly kusy meteoritu. Málokdo ale tuší, co konkrétně má hledat a jak po nálezu vlastně postupovat, aby se zachovala vědecká ale i komerční hodnota.

Velmi jasný bolid nad Českou republikou
aktualizováno 20.06.
kousky meteoritu

Nad Českem přeletěl jasný bolid, pomozte s hledáním meteoritu!

V pátek mohli pozorovatelé zaznamenat velmi výrazný bolid, který téměř šest sekund svítil na noční obloze a uletěl při tom 77 kilometrů. Během průletu atmosférou dosáhl jasnosti srovnatelné s Měsícem v první čtvrti. Jeho úlomky dost možná dopadly až na Zem, lidé mohou úlomky najít na Karlovarsku.

Prásk.tv píše:

Meteorit
čtěte o tématu meteorit na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Bolid
23.01.
možná ho najdete

Oblohou v Čechách proletěl jasný meteorit, kousky dopadly i na zem!

Nevšední podívaná se naskytla ve čtvrtek večer lidem ve středních a jižních Čechách. Oblohou totiž proletěl velmi jasný meteor - tzv. bolid. A podle astronomů mohly jeho úlomky dopadnout i na zem!

Meteorit spadl na České Budějovice - 3
aktualizováno 10.12.
galerie vzácný nález

Na Česko dopadly dva meteority. Pomozte je najít! MAPA DOPADU

Astronomové zachytili přesně před týdnem pád meteoritu nad Českými Budějovicemi. Ze záznamů vysledovali, že na zem dopadly nejméně dva větší kusy, které teď chtějí najít. Prosí o pomoc i veřejnost.

Astronaut natočil tajemné světlo
20.11.
Meteor, nebo UFO?

Co to je? Astronaut natočil ve vesmíru tajemné světlo! VIDEO

Italský astronaut natočil ve vesmíru záblesk světla. Podle odborníků jde o meteor, který vstupuje do atmosféry v oblasti Atlantiku. Konspirační teoretici ale poukazují na několik drobností, které na videu nesedí.

Asteroid - ilustrační foto
aktualizováno 13.02.
Má tvar buráku

NASA objevila nebezpečný asteroid! Blíží se k Zemi! VIDEO

Kolem Země proletěl obří asteroid. Jednou se může s naší planetou srazit. Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) jej už označil jako "potencionálně nebezpečný". Asteroid 2015 BN509 má tvar připomínající burský oříšek. Rozměry má větší jak Velký strahovský stadion!

Zemětřesení a meteor v japonsku
aktualizováno 22.11.
Ničivá trojice

Planeta zuří: Japonce vyděsily otřesy, tsunami a meteorit naráz!

Celé Japonsko pořádně vyděsilo silné zemětřesení, které zatřáslo elektrárnou ve Fukušimě a velkou částí země. Navíc se nyní ukázalo, že otřesy nedoprovázely jen vlny tsunami, ale i meteority.

Hořící meteorit
19.10.
Neobvyklý průzkum

Trump, nebo Clintonová? To radši ať meteorit zničí Zemi, míní mladí

Místo prezidentských kandidátů by si mladí Američané vybrali apokalypsu. Podle průzkumu by 30 až 50 procent z nich raději nechalo Zemi zničit meteoritem, než aby jim vládl Donald Trump nebo Hillary Clintonová.

Vědci vykopali v Argentině obrovský meteorit
aktualizováno 14.09.
vesmírné těleso

Úžasný nález: V Argentině vyzvedli 30 tunový meteorit

Astronomové v Argentině vytáhli na povrch možná druhý největší meteorit, který byl kdy nalezen. Váží přes 30 tun a na Zemi spadl před čtyřmi tisíci lety. Vědci jsou ale zatím opatrní a upozorňují, že nález se ještě musí převážit. O druhé místo totiž bude soupeřit s podobně těžkým meteoritem.