Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dopis pro pražský hrad
aktualizováno 31.01.
museli odpovídat

Kolik stojí pleny pro prezidenta? Hrad reaguje na nepříjemné dotazy

S odvoláním na paragraf o sdělování informací zaslal kdosi kanceláři Pražského hradu hodně nevšední dotazy. A úřad musel odpovědět. Hrad celý dokument zveřejnil na svých stránkách.

Stavební práce na D1
aktualizováno 30.01.
Hrozí žalobou

Vyhození stavbaři z D1 chtějí po státu stamiliony. Ten platit odmítá

Stamiliony navíc požaduje od státu mezinárodní sdružení stavebních firem za opravy dálnice D1 u Humpolce. Ministerstvo v prosinci se společnostmi ukončilo spolupráci za nedodržování termínů při rekonstrukci. Informaci přinesl ve středu portál iDnes.cz.

Dopis pro královskou rodinu
aktualizováno 28.01.
přání k vánocům

Děti z Čech psaly dopis královské rodině. Dostaly milou odpověď!

Žáci základní školy v Zákupech na Českolipsku se stali ze dne na den slavnými. V hodině angličtiny sepsali vánoční přání britské královské rodině. Učitelka dopis odeslala a z Kensingtonského paláce přišla odpověď.

Prásk.tv píše:

Meghan Markle a Thomas Markle - 1
čtěte o tématu dopis na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Vyházená pošta
aktualizováno 29.11.
Důvěrné zásilky

Pošťák vyhodil stovky dopisů na ulici. Roznáška ho nebavila

V Modřicích u Brna našla žena u silnice stovky dopisů, které posbírala a předala městské policii. Ukázalo se, že je vyhodil pošťák, kterého nebavilo dopisy roznášet. Pošta ho okamžitě propustila.

Radovan Krejčíř
aktualizováno 23.11.
Hlasujte v anketě Návrat domů

Krejčíř by se mohl vrátit do Česka. Jeho žena o to prosí u úřadů

Český podnikatel Radovan Krejčíř, který sedí v jihoafrickém vězení za pokus o vraždu, by se mohl po několika letech vrátit zpět do České republiky. Momentálně o to snaží jeho manželka Kateřina, která zaslala několik dopisů například Českému červenému kříži nebo ministerstvu spravedlnosti. V dopisech žádá o pomoc.

Česká pošta - 4
aktualizováno 05.11.
Česká pošta

Vozíčkářka čekala na balík do ruky marně. Osm zásilek nedorazilo!

Vydávání balíků jiným lidem, nedoručení zásilek, reklamace táhnoucí se déle než rok. Další a další lidé se ozývají redakci TN.cz a píší o své špatné zkušenosti s Českou poštou. Nedoručování zásilek je stojí čas, mnohdy i velké peníze.

Theresa Mayová
aktualizováno 04.11.
Hlasování o dohodě

Brexit bude katastrofa, zoufají si obchodníci. Žádají o referendum

Britští obchodníci a podnikatelé požadují vypsání referenda o brexitové dohodě. Napsali to v dopise adresovaném premiérce Therese Mayové a vydaném v nedělníku The Sunday Times. Kvůli brexitu mají obavy také obchodníci z Irska.

Miloš Zeman v Přerově
25.10.
Otevřený dopis

Hanba, porušení přísahy, spílají poslanci Zemanovi. Hrad je odmítl

Poslankyně ODS Miroslava Němcová odmítla prezidentovo pozvání na recepci po předávání státních vyznamenání. Napsala mu to v otevřeném dopise, kde vysvětluje své důvody. K pozvání všech poslanců požaduje také vedení Sněmovny. Podle Hradu není co napravovat.

Miloš Zeman, Donad Trump
24.10.
Psaní od prezidenta USA

Miloš Zeman dostal dopis od Donalda Trumpa! Toto mu napsal

Prezident Miloš Zeman dostal dopis od svého amerického protějšku. Donald Trump poslal do Prahy gratulace ke stému výročí vzniku samostatného Československa. Zmíénil také české vojáky, kteří na začátku srpna zemřeli na misi v Afghánistánu.

Důchody - 1
15.10.
kontrola důchodu

Sociálka rozesílá dopisy. Lidé se dozví, kdy půjdou do důchodu

Možná i Vám teď přišel domů dopis od České správy sociálního zabezpečení. Ta obeslala 100 tisíc lidí, kteří půjdou do důchodu v průměru za 3 až 4 roky. S předstihem tak mají možnost si zkontrolovat chybějící záznamy o zaměstnání tak, aby jim byla vyplácena odpovídající výše důchodu.