Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mlha
17.08.
Co to je?

Biologický podzim je tady! Co to znamená a jak bojovat s únavou?

Astronomický podzim je ještě daleko, ten biologický už ale začal. Od půlky srpna se naše tělo připravuje na náročnější období podzimu a zimy, proto více jíme a hůře se nám ráno vstává. Jak se s přechodem vyrovnat a co na podzim jíst?

Mikrospánek
17.07.
nenápadný zabiják

Poznáte, že vás přepadá mikrospánek? Otestujte se!

Zvláště v letním období se mnoho lidí vydává na dovolenou autem. Dlouhé řízení je ale hodně únavné a mikrospánek může přijít, ani nevíte jak. Dokážete poznat jeho nástup? A jak se proti němu bránit?

Hasiči vyčerpaní po 20 hodinách boje s ohněm
04.07.
slova díků nestačí

Hasiči po 20 hodinách boje s ohněm: Tohle foto mluví za vše

Dvacetihodinový boj s požárem lesa vyžaduje obrovské vypětí fyzických i psychických sil. Nelze přestat, aby se oheň opět nerozšířil. Jak vypadá chvilka oddechu uprostřed bitvy s plameny, zveřejnili slovenští hasiči. Jejich fotka nepotřebuje komentář. Jen slova díků...

Prásk.tv píše:

Vincent Navrátil - 1
čtěte o tématu únava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Unavený řidič
24.06.
vyzrajte na ni

Jak se zbavit únavy za volantem? Těmto třem mýtům určitě nevěřte

Mnoho Čechů se na letní dovolenou vydává autem. Jenže když máte v kuse řídit několik hodin, není to legrace. Jak to udělat, abyste za volantem neusnuli? Odborníci z Ústředního automotoklubu varují před třemi technikami, která naprosto nezabírají.

Školačka. Ilustrační<br>foto
aktualizováno 18.11.
Z Pardubic do Vídně a zpět

Autobusák riskoval životy 60 dětí! Řídil 17 hodin, brzdy byly rezavé!

Řidič autobusu, který z Pardubic do Vídně a zpět vezl zájezd šedesáti dětí, podle policie strávil 17 hodin za volantem. Policistům, kteří ho zastavili, se navíc nezdál ani technický stav jeho autobusu. Řidič ale jakékoli pochybení odmítá.

Unavený řidič
aktualizováno 01.08.
Cesta na dovolenou

Únava je za volantem horší než alkohol! RADY, jak s ní bojovat

Určitě to znáte. Jedete na dovolenou autem a přestože jste unavení, vidina moře a odpočinku vás žene dál. To je ale největší chyba, kterou můžete udělat. Únava se totiž za volantem projeví stejně jako alkohol.

Dopravní nehoda v Bílovci
18.07.
proč pondělí?

Nejvíce dopravních nehod se stává vždy v pondělí! DŮVOD

Každý den se stane nějaká nehoda, někdy menší a někdy bohužel větší. Nejvíce nehod se stává právě v pondělí, a to převážně v ranních a dopoledních hodinách. Proč zrovna v pondělí?

Spánek
18.05.

VÍKEND: Co všechno ničí váš spánek?

Spánek je nejdůležitější věc pro úspěch v práci i v osobním životě.Je každému snadno dostupná a záleží hlavně na vás, kolik si jí dopřejete. Není to nic jiného než obyčejný spánek. Boj za delší den vám ubírá na zdraví i na produktivitě. A pozdní usínání vám špatnou náladou a neschopností soustředění dokáže zkazit následující den.

Spánek
29.01.
Permanentní únava

Studie: Skoro polovina žen málo spí a trpí únavou! Co hrozí?

Nová studie došla k děsivým závěrům - téměř polovina žen trpí nedostatkem spánku spojeným s chronickou únavou. Řada z nich ale nejde k lékaři, protože to považují za přirozenou součást stárnutí.

Únava
21.01.
chce to víc energie

Jste pořád unavení? Příčina vás překvapí, řešení je jednoduché!

Nemůžete se ráno vykopat z postele a i když spíte celou noc, už v poledne byste si dali dvacet? Únava občas postihne každého, když se ale jedná o každodenní stav, tělo nám signalizuje, že něco není v pořádku.